Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 16:54   #41
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Tako je te svoje malene gremline ćemo ostaviti državi da se o njima brine, a mi ćemo otići na Bahame piti koktelčiće!
Bravo mama!!!
AI što bi ona trebala napraviti? Podnositi to?
Imaš sina i nikad ne reci nikad. Tko zna što ti život nosi.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:00   #42
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
AI što bi ona trebala napraviti? Podnositi to?
Imaš sina i nikad ne reci nikad. Tko zna što ti život nosi.
Ja bih ih ostavila ocu, točno tamo gdje su te riječi i naučili.
Mda.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:07   #43
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ja bih ih ostavila ocu, točno tamo gdje su te riječi i naučili.
Mda.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:08   #44
Govorili su oni meni i još štosta drugo...al kurvetina me najviše zapekla. Npr bilo je tu mnoštvo odjebi, odvaratna si, najgora mama, sebična , za sve kriva i sl...
Kad sam slomila nogu, stariji mi je reko da mu je žao što nije vidio kad sam pala i da me to karma sustigla jer on nema obitelj....a kad sam se dovukla do auta je tražio 50kuna koje sam mu prije obećala...i što je najgore ja sam mu ih dala jer mi se gadilo raspravljati s njim.
Bilo je svega..puno toga odvratnoga. Nisam se ja bez razloga našla u priči od moje prijateljice iz prvog posta.
Bilo je trenutaka kad sam stvarno zažalila što sam ih rodila. Pitala sam se šta mi je to uoće trebalo. I ne manje bitno...oni se nisu upristojili jer su shvatili neke stvari , nego ih je novi muž zastrašio ako budu prosti prema mami...onda....
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:12   #45
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Govorili su oni meni i još štosta drugo...al kurvetina me najviše zapekla. Npr bilo je tu mnoštvo odjebi, odvaratna si, najgora mama, sebična , za sve kriva i sl...
Kad sam slomila nogu, stariji mi je reko da mu je žao što nije vidio kad sam pala i da me to karma sustigla jer on nema obitelj....a kad sam se dovukla do auta je tražio 50kuna koje sam mu prije obećala...i što je najgore ja sam mu ih dala jer mi se gadilo raspravljati s njim.
Bilo je svega..puno toga odvratnoga. Nisam se ja bez razloga našla u priči od moje prijateljice iz prvog posta.
Bilo je trenutaka kad sam stvarno zažalila što sam ih rodila. Pitala sam se šta mi je to uoće trebalo. I ne manje bitno...oni se nisu upristojili jer su shvatili neke stvari , nego ih je novi muž zastrašio ako budu prosti prema mami...onda....
I ti još uvijek kontaktiraš sa svojom djecom?
Ne bi mene više nikada vidjeli, niti bi pitala za njih.
Volim ih više nego sebe, ali da se tako ponašaju prema meni, ne bi imala milosti.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:21   #46
Jbg..oni su moja djeca. Dugo mi je trebalo da prestanem na sebe svaljivati svu krivicu za sve loše što se događalo s njima.
Svaki roditelj koji se trudi biti dobar roditelj preispituje svoje postupke. I kad ti se počnu događati takve stvari nastane kuršlus ideja i stavova u glavi. Pa svašta prođe kroz glavu...a osnovno pitanje je...gdje sam dovraga toliko pogriješila?
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:51   #47
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Jbg..oni su moja djeca. Dugo mi je trebalo da prestanem na sebe svaljivati svu krivicu za sve loše što se događalo s njima.
Svaki roditelj koji se trudi biti dobar roditelj preispituje svoje postupke. I kad ti se počnu događati takve stvari nastane kuršlus ideja i stavova u glavi. Pa svašta prođe kroz glavu...a osnovno pitanje je...gdje sam dovraga toliko pogriješila?
Naravno da se svaki normalan roditelj to pita dok odgaja dijete, ali što će ti to sad? Samo se mučiš, nazad ionako ne možeš. Koliko sam shvatila, oni su sad odrasli ili gotovo odrasli ljudi.

Imate li sad kakav-takav normalan odnos? S prolaskom puberteta stvari se često ipak slegnu. Ako imate, imaš potencijala raditi na tome ako to želiš. Ako ne želiš ili ako ne možete uspostaviti prihvatljiv odnos, odguraj ih do punoljetnosti i pošalji ih u svijet da se snalaze sami. Možda se zamisle kad im konačno pokažeš da imaš kičmu.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:56   #48
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Jbg..oni su moja djeca. Dugo mi je trebalo da prestanem na sebe svaljivati svu krivicu za sve loše što se događalo s njima.
Svaki roditelj koji se trudi biti dobar roditelj preispituje svoje postupke. I kad ti se počnu događati takve stvari nastane kuršlus ideja i stavova u glavi. Pa svašta prođe kroz glavu...a osnovno pitanje je...gdje sam dovraga toliko pogriješila?
pa mislim da se i dalje trebaš pitati, ti naime i jesi odgovorna. to jesu tvoja djeca, i ono što si ih naučila u takve su ljude i izrasli. ako i jesu to od oca naučili, tii si im ga dovela u život,i prepoustila njegovom utjecaju. to i je tvoja odgvoornost, a ponašanje tvoje djece sada je prozivod tvog odgoja.
a ujedno djeca su ti nesretna, jer se sretni, ljudi sa samopuzdanjem ne ponašaju tako. to bi te trebalo boljeti.
ako djeca nisu psihički bolesna, proizvod su odgoja svojih roditelja. što je u njih stavljano, ne riječima već primjerom načina života svojih roditelja, ponašanja roditelja, samopuzdanja svojih roditelja, sve to djeca pokupe- i onda vidiš u djeci ono što nisi na sebi izgradio, a trebao si. jbg, nisu za svakoga djeca, zato i ima toliko sjebanih, nesretnih ljudi.
i btw odi na otrovne roditelje temu, svi ali svi otrovni roditelji za sebe to nikad nebi rekli. već svi imaju nezahvalnu djecu a oni su im sve dali.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:59   #49
Imaju 16 i 19 godina i žive samnom. I često ratmišljam o tome . Vjerojatno ne bi pisala o tome da mi frendica nije uletila s onom pričom o davljenjui prljavom kurvom. Sad je situacija uglavnom pod kontrolom. Ali ja volim razmisliti o stvarima koje me muče i donijeti neki zaključak. O ovoj temi još nisam donijela pametan..a znam ponešto o odgoju djece. Jedna stvar mi je jasna . odnos roditelja određuje puno tga. Iako pojedini roditelj može biti divan prema djeci, što je odnos među njima lošji , djeca su luđa. Za to sam sigurna.
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:02   #50
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
pa mislim da se i dalje trebaš pitati, ti naime i jesi odgovorna. to jesu tvoja djeca, i ono što si ih naučila u takve su ljude i izrasli. ako i jesu to od oca naučili, tii si im ga dovela u život,i prepoustila njegovom utjecaju. to i je tvoja odgvoornost, a ponašanje tvoje djece sada je prozivod tvog odgoja.
a ujedno djeca su ti nesretna, jer se sretni, ljudi sa samopuzdanjem ne ponašaju tako. to bi te trebalo boljeti.
ako djeca nisu psihički bolesna, proizvod su odgoja svojih roditelja. što je u njih stavljano, ne riječima već primjerom načina života svojih roditelja, ponašanja roditelja, samopuzdanja svojih roditelja, sve to djeca pokupe- i onda vidiš u djeci ono što nisi na sebi izgradio, a trebao si. jbg, nisu za svakoga djeca, zato i ima toliko sjebanih, nesretnih ljudi.
i btw odi na otrovne roditelje temu, svi ali svi otrovni roditelji za sebe to nikad nebi rekli. već svi imaju nezahvalnu djecu a oni su im sve dali.

Naravno, ali cure od gestapo frendice su imale puno razloga da joj svašta kažu -pa nisu...zbog rešpekta kojeg moji nisu imali prema meni.
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:08   #51
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
pa mislim da se i dalje trebaš pitati, ti naime i jesi odgovorna. to jesu tvoja djeca, i ono što si ih naučila u takve su ljude i izrasli. ako i jesu to od oca naučili, tii si im ga dovela u život,i prepoustila njegovom utjecaju. to i je tvoja odgvoornost, a ponašanje tvoje djece sada je prozivod tvog odgoja.
a ujedno djeca su ti nesretna, jer se sretni, ljudi sa samopuzdanjem ne ponašaju tako. to bi te trebalo boljeti.
ako djeca nisu psihički bolesna, proizvod su odgoja svojih roditelja. što je u njih stavljano, ne riječima već primjerom načina života svojih roditelja, ponašanja roditelja, samopuzdanja svojih roditelja, sve to djeca pokupe- i onda vidiš u djeci ono što nisi na sebi izgradio, a trebao si. jbg, nisu za svakoga djeca, zato i ima toliko sjebanih, nesretnih ljudi.
i btw odi na otrovne roditelje temu, svi ali svi otrovni roditelji za sebe to nikad nebi rekli. već svi imaju nezahvalnu djecu a oni su im sve dali.
Tebi je jasno da ljudi nisu savršeni? I da djeca ne ispadaju u ovaj svijet s uputama za upotrebu?

A što se teme koju spominješ tiče, svaki roditelj je u svom roditeljevanju više puta pogriješio i svako dijete svojim roditeljima nešto zamjera. I misli da može bolje i pametnije. Barem dok ne dobije vlastito dijete i shvati neke stvari.

Na roditelje se često žale baš nezahvalna djeca iako to sama za sebe nikad ne bi rekla. A zapravo bi samo trebali preuzeti odgovornost za vlastite živote umjesto da je svaljuju na roditelje.

Nemoj me krivo shvatiti, ne želim ja ovdje reći da ne postoje monstrumi roditelji koji maltretiraju vlastitu djecu. Želim reći da je situacija puno kompleksnija nego što to ljudi često misle. A većina roditelja i kad griješi, griješi u najboljoj namjeri.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:13   #52
Nekako je interesantno da je tvoj sadasnji veci autoritet djeci od tebe same. U neku ruku on se tu postavlja kao roditelj svima vama. Tu je donekle i odgovor zasto se stvari dese kako si opisala. Izgubis postovanje djeteta kad se u x situacija ne postaviš kao zrela i odrasla osoba odgovorna za sebe i djecu, onda se u toj priči ne zna tko je tko, djeca prezimaju terete odralih, odrasli se ponasaju indolentno itd...

Tvoja prijateljica to sve trpi jer joj to u neku ruku odgovara, jer je strah od postavljanja granica ljudima (tj posljedica toga) jači od poniženja koja trpi itd.. Ona bi za pocetak trebala sebe poslat na terapiju pa onda vidit sta dalje sa sobom.

Poslano sa mog Tesla_SP3.1_Lite koristeći Tapatalk
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:19   #53
Naletjeh na temu...
U bilo kojoj prici o odgoju djece, mame se vecinom 'pribija na kriz'.
A gdje se utjecaj oceva pogubio ?
'Ti si mama, trebala si ovako, onak tak' (karikiram sad, al zbilja u kojem postotku se ocevi spominju/osudjuju za (ne)odgoj...)
Taj nesrazmjer vidjam i na netu i u stvarnom zivotu, krenuvsi od mog tate koji pa valjda svaki dan nabije mami na nos 'vrag te nosi ti si ih odgajala', rodbine i poznanika i njihovih komentara.
Ovo je komentar iz moje osobne perspektive, bez uvrede decki.
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:22   #54
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Imaju 16 i 19 godina i žive samnom. I često ratmišljam o tome . Vjerojatno ne bi pisala o tome da mi frendica nije uletila s onom pričom o davljenjui prljavom kurvom. Sad je situacija uglavnom pod kontrolom. Ali ja volim razmisliti o stvarima koje me muče i donijeti neki zaključak. O ovoj temi još nisam donijela pametan..a znam ponešto o odgoju djece. Jedna stvar mi je jasna . odnos roditelja određuje puno tga. Iako pojedini roditelj može biti divan prema djeci, što je odnos među njima lošji , djeca su luđa. Za to sam sigurna.
Nisam sigurna da postoji pametan zaključak. Svi mi kad se nepristrano osvrćemo na tvoju situaciju, zapravo pišemo iz perspektive vlastitih iskustava i vrlo je moguće da donosimo pogrešne zaklučke. Ti pak ne možeš situaciju sagledati nepristrano da bi bila sigurna da je zaključak ispravan. Niti možeš biti sigurna što bi bilo kad bi bilo.

Tvoja djeca, koliko god bila ogorčena, ako nisu bila maltretirana tijekom odrastanja, s vremenom bi morala prihvatiti svoj dio odgovornosti. Ali još su premladi, čak i stariji da bi se to od njih u ovom trenutku moglo očekivati.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:24   #55
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Naletjeh na temu...
U bilo kojoj prici o odgoju djece, mame se vecinom 'pribija na kriz'.
A gdje se utjecaj oceva pogubio ?
'Ti si mama, trebala si ovako, onak tak' (karikiram sad, al zbilja u kojem postotku se ocevi spominju/osudjuju za (ne)odgoj...)
Taj nesrazmjer vidjam i na netu i u stvarnom zivotu, krenuvsi od mog tate koji pa valjda svaki dan nabije mami na nos 'vrag te nosi ti si ih odgajala', rodbine i poznanika i njihovih komentara.
Ovo je komentar iz moje osobne perspektive, bez uvrede decki.
Očevi spadaju u kategoriju "roditelji" koja se također pojavljuje na temi. A i razgovaramo s mamom, tate nema na vidiku da bismo mu se mogli obratiti.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:25   #56
Ja sam uvijek sama brinula o djeci . I u prošlom braku i uvijek. Tata je bio tu samo za urlikanje na mene i kao modni dodatak. Novi muž ne odgaja moje klince niti bi to oni voljeli. Jednostavno mu je nakon njihovih provokacija i prostakluka zabranio biti bezobrazni prema meni. Ni manje ni više...
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:29   #57
A njihov tata je bio ok prema njima iako ponekad histeričan , jer mu je to inače glavna osobina. Nije ih tukao ni tlačio...kad ga ne bi slušali ( a mene uglavnom bi) bi im prijetio s "materom kad dođe kući a sad njega zajebavaju".
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:44   #58
Kakve veze ima sto je 'mama' otvorila temu, ja osobno uocavam da se kritizira autoricin odgoj pa se pitam koliki utjecaj ima/je imao otac, ako su vec bili u braku/vezi.
Vecina kritizira i proziva autoricu, kao da su pamet svijeta popili...
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:51   #59
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima sto je 'mama' otvorila temu, ja osobno uocavam da se kritizira autoricin odgoj pa se pitam koliki utjecaj ima/je imao otac, ako su vec bili u braku/vezi.
Vecina kritizira i proziva autoricu, kao da su pamet svijeta popili...
Pa ja sam i rekla da ih treba tati poslati gdje su i naucili ovakve rijeci
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 19:15   #60
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
AI što bi ona trebala napraviti? Podnositi to?
Imaš sina i nikad ne reci nikad. Tko zna što ti život nosi.
Da vidiš u životu bi smo trebali snositi posljedice svojih dijela. Naša djeca su naša odgovornost a raspad našeg braka i popuštanje uzice što se tiče odgoja djeteta, kao i sve naše frustracije koje unosimo u obitelj ISKULJUČIVO su naša greška. Djeca stim nemaju veze, ni pred zakonom ni pred zdravim razumom. Djeca samo pokupe ono što im je servirano.
Kakva je to majka koja se može odreći djeteta jer joj je reklo nekoliko ružnih riječi? A u isto vrijeme ta majka je svjesna brojnih svađa i ponižavanja koje su djeca morala slušati, svjesni da nemaju obitelj, da ih se razvlači uzduž i poprijeko i da su žrtva sve te grozne situacije.
Roditelj si jebote, nađi si muda i brini se o svojoj djeci. Obveza ti je da istrpiš i dječiju bolest, i izljeve bijesa i vrijeđanje. A nakon što si istrpila trebaš i dalje biti roditelj i rješiti problem kojeg imaš. Tko da ga rješi za tebe, sveti Ante, država, susjeda, ulica..? Kad ti pobjegneš problem ostaje i dalje, a kako ćeš se pogledati u ogledalo znajući da si q*** od roditelja..?

Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Govorili su oni meni i još štosta drugo...al kurvetina me najviše zapekla. Npr bilo je tu mnoštvo odjebi, odvaratna si, najgora mama, sebična , za sve kriva i sl...
Kad sam slomila nogu, stariji mi je reko da mu je žao što nije vidio kad sam pala i da me to karma sustigla jer on nema obitelj....a kad sam se dovukla do auta je tražio 50kuna koje sam mu prije obećala...i što je najgore ja sam mu ih dala jer mi se gadilo raspravljati s njim.
Bilo je svega..puno toga odvratnoga. Nisam se ja bez razloga našla u priči od moje prijateljice iz prvog posta.
Bilo je trenutaka kad sam stvarno zažalila što sam ih rodila. Pitala sam se šta mi je to uoće trebalo. I ne manje bitno...oni se nisu upristojili jer su shvatili neke stvari , nego ih je novi muž zastrašio ako budu prosti prema mami...onda....
Dakle imamo kupus, bivšeg, svađe, povlačenja i razvlačenja, djecu kao alat u maltretiranju partnera i konačno novog ljubavnika kojeg kao djeca trebaju prihvatiti za oca. A obzirom da ne prihvaćaju što je očigledno već jako zamjeraju i osjećaju se žrtvama i izigranima treba ih ubiti u pojam pa se našao ljubavnik da im postavlja granice umjesto tebe. Pazi on stranac postavlja pravila prema tvojoj djeci, a ti gledaš u čudu sastrane i pitaš se što se događa. Pa eto događa se sranje, ti si izgubila autoritet i djeca te ne mogu poštovati, kako traže krivca pronašli su ga u tebi, a mislim drugačiji tretman nisi mogla ni očekivati. To su tvoja djeca, tvoj propali brak, tvoja sranja i tvoja nepostavljena pravila i principi. Da sam ja jedan od tvoje djece bio bih strašno ljut na majku koja nije u stanju to biti, i ja bih te vjerojatno ponižavao jer kao mulac ne bih znao što sa svim bijesom u sebi, servirao bih ga tebi jer bi mi bila prva pri ruci kojoj bi to mogao napraviti.

Quote:
My time kaže: Pogledaj post
I ti još uvijek kontaktiraš sa svojom djecom?
Ne bi mene više nikada vidjeli, niti bi pitala za njih.
Volim ih više nego sebe, ali da se tako ponašaju prema meni, ne bi imala milosti.
Odvratno mi je i pomisliti na takvo nešto. Porazno je biti takav roditelj. Ja mislim da pričaš gluposti, rijetko koji roditelj može napraviti nešto tako grozno, sve da ti je sin narkoman, lopov i zadnji kreten ipak je tvoje dijete.
__________________
Daj Mare pizde....

Zadnje uređivanje radical change : 17.08.2017. at 19:30.
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.