Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 20:55   #5441
Helou opet! Pozdrav! Povremeno upadnem..pa sam iščitala nekoliko stranica unazad, baš ste simpatično i dinamično društvance, zadovoljstvo vas je čitati ...na LCHFu uvek povremeno leti perje hehehe...nikad nije dosadno
Pitanjce: ima li ko ideju kako sa čvarcima koji nisu baš nešto fini napraviti nešto tipa pogačice sa čvarcima..? ( finoće tipa bademovo brašno ne dolaze u obzir..)
vinicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:13   #5442
Ja bi probala varijaciju na ovu temu sa zobenim mekinjama umjesto brašna:
https://www.coolinarika.com/recept/korziki-s-cvarcima/
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:25   #5443
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Ja bi probala varijaciju na ovu temu sa zobenim mekinjama umjesto brašna:
https://www.coolinarika.com/recept/korziki-s-cvarcima/
Super! Hvala!
vinicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:55   #5444
Bok Vinicka, svrati ponekad na kafu ovdje
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 08:31   #5445
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Bok Vinicka, svrati ponekad na kafu ovdje
Potpis


Kad smo vec kod kafe....upravo se pije

Dorucak ce malo kasnije jer sam se ubila u mesu sinoc (narucili platu sa 5 vrsta - konj, tele, janje i ostala mila bića) nakon ogromne plate sireva i narezaka.
Pozdrav iz Verone :klap:
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 09:51   #5446
Milivojka i Buglady : Hvala!

Šta godine i iskustvo čini: pre 5 godina bih na Tikine postove reagovala : U Boj pa da se vratim ili sa štitom ili na njemu sada ..? ni slučajno i sve više mi prijaju takvi pogledi i pametne i tolerantne rasprave.
Jeste li možda probali ovo: uzme se plava riba (čuj ja okružena kajmacima i čvarcima vama pričam o ribi?..)..dakle riba tipa srdela, skuša, papalina ...pa se ono što treba kod ovih većih očisti ( glave i repovi) stavi se u vodu da se kuva (prekrije vodom skroz)..ubaci jedna mala čašica ona skroz najmanja od rakije esencije i kuva se na tihoj vatri 4 sata. Posle se rešetkastom kašikom riba uzme, slaže u posudu i prelije maslinovim uljem. i mogu se kriške limuna poslagati. Tako može da stoji ihaha neki kažu i neki mesec, ja ipak sve pojedem u roku od desetak dana...a jede se sa sve kostima. Zaista čak i kod skuše se kosti ne osete...sve se jede.:klap:
vinicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 12:41   #5447
Uh oh Vinicka, ajde ti radije meni kajmaka i cvaraka posalji
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 19:23   #5448
Quote:
vinicka kaže: Pogledaj post
Milivojka i Buglady : Hvala!

Šta godine i iskustvo čini: pre 5 godina bih na Tikine postove reagovala : U Boj pa da se vratim ili sa štitom ili na njemu sada ..? ni slučajno i sve više mi prijaju takvi pogledi i pametne i tolerantne rasprave.
Jeste li možda probali ovo: uzme se plava riba (čuj ja okružena kajmacima i čvarcima vama pričam o ribi?..)..dakle riba tipa srdela, skuša, papalina ...pa se ono što treba kod ovih većih očisti ( glave i repovi) stavi se u vodu da se kuva (prekrije vodom skroz)..ubaci jedna mala čašica ona skroz najmanja od rakije esencije i kuva se na tihoj vatri 4 sata. Posle se rešetkastom kašikom riba uzme, slaže u posudu i prelije maslinovim uljem. i mogu se kriške limuna poslagati. Tako može da stoji ihaha neki kažu i neki mesec, ja ipak sve pojedem u roku od desetak dana...a jede se sa sve kostima. Zaista čak i kod skuše se kosti ne osete...sve se jede.:klap:
Ma ženo di ćeš papalinu kuvat 4 ure..... posli imaš paštetu
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:26   #5449
Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
Ma ženo di ćeš papalinu kuvat 4 ure..... posli imaš paštetu
ok..onda skušu..To sam probala. Juče kupim u Ikei filete haringe u nečemu...neki super sos. I kad sam bila u Danskoj jela sam neku fenomenalnu haringu u kari sosu. Odonda mi se vrti po glavi..Gledala sam po netu..prave filete haringe u marinadi, ali tu ima dosta šećera..dal bi ta marinada mogla i bez šećera
vinicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:14   #5450
Quote:
vinicka kaže: Pogledaj post
Helou opet! Pozdrav! Povremeno upadnem..pa sam iščitala nekoliko stranica unazad, baš ste simpatično i dinamično društvance, zadovoljstvo vas je čitati ...na LCHFu uvek povremeno leti perje hehehe...nikad nije dosadno
Pitanjce: ima li ko ideju kako sa čvarcima koji nisu baš nešto fini napraviti nešto tipa pogačice sa čvarcima..? ( finoće tipa bademovo brašno ne dolaze u obzir..)
Uvijek ostane sitnih čvaraka ili onih koji nisu baš dobro ispali pa ih sameljem i ubacim u recept ˝fine lepinje˝ cca dvije velike žlice čvaraka i žlicu masti
Mislim i dalje su to lepinje od orašida,sira,vrhnja,jaja uz dodatne čvarke
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:23   #5451
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
Ja apsolutno nemam protiv da dotična piše,ali imam protiv njenog agresivnog pisanja,vrijeđanja, gdje drugim osobama govori da seru, da nisu bili uspješni u teretani,da racionaliziraju svoj neprivlačni izgled itd mislim, s kojim pravom vrijeđa i omalovažava?
Čovjek ,a i sirota žena joj nisu ništa loše napisali.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1191

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1184

Nije u redu.

Samo je ona mjerilo? HowYesNo.
Nemoj se živcirati zbog takvih osoba uz LCHF je bitno odmoriti se dovoljno i ne dopustiti da ti pojedinci poremete unutarnji mir
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 06:40   #5452
sinoć sam složila pileća srca i jetrica sa cauliflower rice
uz to narezala komorač na salatu i par kiselih krastavaca
jedva čekam ručak danas

našla sam u Italiji kilu komorača za 90 centi
sad ga tamanim
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 07:44   #5453
Cure, ja sam otkrila brokulu. Tamanim ju već treći dan. Čudno kako mi nikad prije lchf-a nije palo na pamet otkrivati novo povrće, nekako mi je tjestenina na 1001 način bila dosta. I još sam mislila kako imam uravnoteženu prehranu.
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 08:20   #5454
U Italiji sam za vikend kupila 800 g Grana Padano sira starog 14 mjeseci, između ostalog. Bug, znam da voliš sir, ne vraćaj se u Hrvatsku bez zaliha.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:25   #5455
Quote:
littleangel1411 kaže: Pogledaj post
Cure, ja sam otkrila brokulu. Tamanim ju već treći dan. Čudno kako mi nikad prije lchf-a nije palo na pamet otkrivati novo povrće, nekako mi je tjestenina na 1001 način bila dosta. I još sam mislila kako imam uravnoteženu prehranu.
Probaj na pire sa maslacem

Ili malo prokuhat (ne puno) pa u rol i premazat maslacem i zacinima i gore malo parmezana.

Ijjujujuju

Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
U Italiji sam za vikend kupila 800 g Grana Padano sira starog 14 mjeseci, između ostalog. Bug, znam da voliš sir, ne vraćaj se u Hrvatsku bez zaliha.
Ovo je najgori post ikad
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:51   #5456
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Kaže mi frendica da bacam bisere pred svinje i da uzalud trošim svoje vrijeme, ali to je jače od mene. Ne mogu dopustiti širenje dezinformacija i ako postoji barem jedna osoba koja će zbog mojih upisa stati i razmisliti te se pokušati dodatno informirati, moja misija je uspjela.
Procitah neki dan sve sto si pisala na temu i svaka cast
Bas mi odgovara nacin na koji razmisljas, od toga da ides dublje u tematiku pa do razmatranja svih pro i conova. Plus onaj "fuck it all" kad ti se zbilja prijede nesto "nedozvoljeno".
I to da ti se da po n-ti put objasnjavat nesto nekom a unaprijed znas da je uzalud.

Off topic:
Quote:

Obožavam kesten pire i kolače od kestena i svjesna sam da je većina od graha, ali baš me briga. Vidjela sam da je Pelle napisao kako u Metrou ima skuhanih i zaleđenih kestena i mislim si da ću se zaletiti po 1-2 kg.
To sam ja nabavila u istoj kilazi i
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:15   #5457
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
U Italiji sam za vikend kupila 800 g Grana Padano sira starog 14 mjeseci, između ostalog. Bug, znam da voliš sir, ne vraćaj se u Hrvatsku bez zaliha.
Bila kratko i vratila se sa samo 3 vrste sira

Quote:
littleangel1411 kaže: Pogledaj post
Cure, ja sam otkrila brokulu. Tamanim ju već treći dan. Čudno kako mi nikad prije lchf-a nije palo na pamet otkrivati novo povrće, nekako mi je tjestenina na 1001 način bila dosta. I još sam mislila kako imam uravnoteženu prehranu.
Tek sad si ju otkrila??!
Obozavam!!!!
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:31   #5458
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Procitah neki dan sve sto si pisala na temu i svaka cast
Bas mi odgovara nacin na koji razmisljas, od toga da ides dublje u tematiku pa do razmatranja svih pro i conova. Plus onaj "fuck it all" kad ti se zbilja prijede nesto "nedozvoljeno".
I to da ti se da po n-ti put objasnjavat nesto nekom a unaprijed znas da je uzalud.
Kad ti to kažeš, a znale smo se počupati, onda to nešto znači. Thanks.

Quote:
To sam ja nabavila u istoj kilazi i
Can't wait. U domovinu stižem uskoro i onda ću se ubiti u kestenima.

On topic:

@Milivojka - kako napreduješ?

@Ostali - mislite li raditi neke LCHF slastice za praznike ili ćete standardno?

Ja sam izvan treninga već 3. tjedan, smršavila sam iako ništa manje niti drugačije ne jedem. Ok, možda sam pretjerala sa sirevima, samo jučer sam pojela 100 g zrelog Camemberta uz 125 g Mozzarelle, 2 jaja i hrpu salate. To je bila večera.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:35   #5459
ja nebum radila nikakve slastice, jer ih srećom ne volim, no imam u planu raditi LCHF pogače sa maslinama i čvarcima,napravit ću i "francusku" sa šunkom,jajima i karfiolom jerbo svali put se osakatim u pravoj i tjedan dana nemrem doć sebi

danas za gablec-ćevapi s ajvarom i povrće
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:10   #5460
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
@Ostali - mislite li raditi neke LCHF slastice za praznike ili ćete standardno?
i jedno i drugo, ovisi kak mi dođe koji dan. danas recimo planiram fritule vulgaris i znam da bum se ubila u njima kao i u ostalim slasticama koje klinac voli. a što ću jadna kad volimo slične stvari.

nisam već mjesec i pol vježbala. stalno me prate nekakve glupe viroze i još se štošta nakalemi između njih. dala bum si još malo oduška dok blagdani ne završe, a onda se vraćam na stari režim (nadam se ).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.