Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 13:07   #6281
Koja je fora s macama, vrstom hrane i bubrezima? Simptomi, prvi znaci, loša praksa? Je li pozitivno ak maca redovito pije puno tekućine?

Moj je žderao wiskas suhu i nakon nje poloče čašu vode od 2 deci.

Sad je na suhoj Trovet hrani. Jede manje ali češće i uopće ne pije nakon jela.

Paralelno uvijek dobije i vrećicu ili konzervu mokre. Whiskas, Kitkat, Felix i slično. Uleti i pokoja no name konzerva ako nema bolje za kupiti.

Naravno, prehranjuje se i sam lovom. Ubije možda 10 ak ptica tjedno svake vrste, od grlice i goluba do vrapca a bude tu i puhova, zečeva, guštera, zmija, miševa i čega sve ne. Čak je susjedima utamanio i požderao papigicu.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:16   #6282
Gdje kupujete Canagan hranu? Nisam je našla na Pet Centar ni na Zooplus stranici
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:33   #6283
Idem po nju u ljubljanu ili dopremim iz irske...

Sestra na zooplusu svojoj uzima applaws suhu i mokru imas i za macice...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:44   #6284
Quote:
bony4 kaže: Pogledaj post
U Hillsovoj renal vrećici su komadići ko npr. Whiskas. Ali budemo probali i Purinu, ionako mu često moramo usitniti i staviti vode i mi ga ručno hraniti. Hvala na preporuci.
Royal Canin ti isto ima vrećice, ali nisu ništa jeftinije od Hillsa.

Animonda ti ima renal, onako u aluminijskim posudicama. Ne znam jesu komadići ili pašteta, nisam nikada uzimala miciju njihove vet klope. Na Zooplusu baš imaš dosta veliki izbor te njihove renal, škicni si.

Eukanuba bi isto mogla imati, nisam sigurna. Znam da imaju urinary klopu i tu mi je mico najmanje jeo.

A što se tiče toga da ti mici ima zatvor, probaj u svaku klopu mu dati 2-3 kapi maslinovog ulja. To je zdravo, dosta maca voli maslinovo a super je za probavu. Ja sma tako odčepljivala svoga, par kapi u klopu i već nakon 2.-3. obroka bi se odštopao. Ako se ne odštopa slobodno malo povećaš za koju kap po obroku, bude se odčepio.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:52   #6285
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Koja je fora s macama, vrstom hrane i bubrezima? Simptomi, prvi znaci, loša praksa? Je li pozitivno ak maca redovito pije puno tekućine?

Moj je žderao wiskas suhu i nakon nje poloče čašu vode od 2 deci.

Sad je na suhoj Trovet hrani. Jede manje ali češće i uopće ne pije nakon jela.

Paralelno uvijek dobije i vrećicu ili konzervu mokre. Whiskas, Kitkat, Felix i slično. Uleti i pokoja no name konzerva ako nema bolje za kupiti.

Naravno, prehranjuje se i sam lovom. Ubije možda 10 ak ptica tjedno svake vrste, od grlice i goluba do vrapca a bude tu i puhova, zečeva, guštera, zmija, miševa i čega sve ne. Čak je susjedima utamanio i požderao papigicu.
Mice ubojice.

Joj nemoj mu davati whiskase i sličneklope, barem ne ko suhu. Mokru i ja svojima uzmem (svjesna da nije baš najbolja klopa al ajde, mokra je), ali od suhe bježi. Za tu lovu koju daš za kg takve klope možeš uzeti 3 puta bolju klopu.

Mislim da je glavni krivac za te probleme sa urinarnim traktom i burezima suha hrana. Em je filaju sa kojekakvim žitaricama i ko zna čime, a mace su mesožderi i cijeli im organizam prerađuje nešto za šta im uopće nije namješten (ko da kravama koje su biljojedi uvališ meso), em je ta suha dehidrirana i pomoću nje unose tek 10-tak posto vlage dok u prirodi sa plijenom unesu po 80-tak posto i neke mace su konstantno dehirdriane i mokraća je koncentrirana i tu pati cijeli taj mokraćni sustav uključujući i bubrege.

Simtomi vezani za bubrege ti mogu biti povraćanje, proljev, pojačano pijenje vode, pojaćano mokrenje... Simptomi mokračnih kamenaca ti isto može biti učestalo odlaženje na wc ali budu male količine mokraće, zna biti krv u mokraći, znaju zavijati u wcu prije, za vrijeme ili naon piškenja jer ih boli, obavljanje nužde okolo (jer povežu wc sa boli)...

Uglavnom treba im davati da što više piju i što više mokre klope, na taj način se smanjuje rizik od ovakvih stvari.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:48   #6286
Quote:
Violet Hill kaže: Pogledaj post
Gdje kupujete Canagan hranu? Nisam je našla na Pet Centar ni na Zooplus stranici
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Idem po nju u ljubljanu ili dopremim iz irske...

Sestra na zooplusu svojoj uzima applaws suhu i mokru imas i za macice...
Imas i applaws poslastice - http://www.zooplus.hr/shop/macke/grickalice/applaws
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:41   #6287
Ja moga, kad nije bas akutno na urinary, hranim mokrim smilla vrecicama za sterilne mace i konzervama, onaj mix za perad. Provjeravala sam svojevremeno onaj neki omjer fosfora i cegavec i one su mi se cinile naj za omjer cijene i kvalitete. Za neke cak nije pisalo pa sam im slala mail i stvarno su odgovorili. One neke bozita su imale ooogromnu kolicinu tog neceg, pa sam od njih odustala. Naravno, rotiramo svega i svaceg, ali ovo je nekakav osnovni izbor. Jos bude tu feringa, animonda, carny, RC...
Ne znam jel jos tko ima slicnih preporuka. Nas bi trebao uskoro na pregled, ali cini mi se ok.
I da, mi smo su davnih dana kupili pojilicu za vodu i na njoj pije puno vise vode nego npr. iz zdjelice. To sigurno pomaze s bolestima urinarnog trakta.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:51   #6288
Allexis

Smatraju li se Carny konzervice sirovom? Ne znam jel ih smijem kombinirati sa suhom onda, čini mi se da ste pisali da mora proći najmanje 8 sati između sirove i suhe..
Dajem miceku u zadnje vrijeme Carny po malo ujutro, popodne i navečer, suhu ima dostupnu stalno (Carnilove)..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:44   #6289
Ma i to sa sirovim, neće njima ništa biti ako pojedu sirovo pa suhu ili obrnuto, ali se smanjuje mogućnost za bilokakve probavne tegobe ukoliko se pravi razmak jer se probavlja drugačijom brzinom.

Carny je mokra hrana, ako maci ne smeta kombiniranje ne vidim ni jedan razlog da praviš nekakve razmake. Moje tako jedu, evo upravo su zobale mokru pa sad malo zobaju suhu, drekec im je savršen. Da imaju osjetljivu probavu pazila bih. Sirovo im u zadnje vrijeme ne dajem (cucko dobije, one ne) jer mala ne želi, a ova starija je stara i bolesna pa nije baš nešto više luda za sirovim.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:26   #6290
I ja si tako razmišljam samo me strah jer sam primjetila da ne podnosi baš dobro promjenu hrane..
Baš jučer sam vidjela da na anusu ima nekakav mjehurić, ne znam od kud ni kako mu se to stvorilo doslovno kroz par sati..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:20   #6291
Kakav mjehurić?

Ako misliš da smeta to miješanje ko kaže da svaki dan moraš davati sve. Moj peso ima osjetljiviju probavu i ja ti njemu kad otvorim konzervu taj dan dajem samo mokru i eventualno sirovo, kad mu kuham cijeli dan jede kuhano, suhu uglavnom jede kad želim da mu se drekec stisne.

Da su mi mačke ovako osjetljive, da reagiraju na miješanja sa mekšom ili kašastom stolicom isto bi ih tako hranila, ne bi miješala već bi po danima davala. Ovako kako metke ispaljuju iz guzice dajem im svaki dan suhu i mokru.

Gledaš svoju macu i pratiš šta joj paše, a šta smeta. Ovo sve ostalo su samo savjeti i preporuke, nije uklesano u kamen i ne mora se toga pridržavati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:26   #6292
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Kakav mjehurić?
Razgovarala sam s veterinarom, on misli da mu je zbog tvrde stolice dio rektuma izvirio vani.. ne znam, strah me vise ista mu dati. Jede dosta, ali nije debeo, bas je duguljast i nisam nikad mislila da mu dajem previse.. pazim da je hrana bez žitarica, ne dajem mu previse poslastica ali izgleda da ipak nesto ne pase.
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:37   #6293
Probaj mu povećati mokru klopu, možda mu suha previše stvrdnjava stolicu.

Vidim po cucku, a i po mačkama. Na dehidratu im se stolica stvrdne, na mokroj i ostaloj klopi omekša. Sa mačkama se mučim jer ne žele više od 1 vrećice dnevno (i to zajedno pojedu) i baš im je tvrda stolica. Ne ovisi uopće o proizvođaču i vrsti, takva im je na svoj suhoj.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:54   #6294
pozdrav ljudi,

upravo sam nabavio jednu micu, ima 5. mj, domaca macka..jos je ajmo rec relativno mala..nisam siguran s kojom hranom bi je trebao hranit a da sad nije preskupa, a niti koliko bi pakiranje uzeo da pokrije jedan mjesec.
Kupio sam joj za pocetak onu hranu iz DM-a medjutim nije bas sretna s njom i jedva tu i tamo pojede nesto sitno. Od mokre hrane sam joj kupio felix i u tome se ujeda...problem je suha hrana :/
Blackyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:08   #6295
Jesi škicnuo klope u Pet centru (imaju web shop, dostavljaju svuda po RH i stalno kruže kodovi za popust tak da se da fino ušediti)?

Koliko ti je prihvatljivo love davati za suhu? Što se tiče mokre, škicni dmove. Imaju više vrsta, moji se dave u onim nekima u umacima baš bude puno umaka i klopa je onako na sitno, nisu kockice), dođe vrećica 3,5 kn.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:04   #6296
Quote:
Blackyy kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi,

upravo sam nabavio jednu micu, ima 5. mj, domaca macka..jos je ajmo rec relativno mala..nisam siguran s kojom hranom bi je trebao hranit a da sad nije preskupa, a niti koliko bi pakiranje uzeo da pokrije jedan mjesec.
Kupio sam joj za pocetak onu hranu iz DM-a medjutim nije bas sretna s njom i jedva tu i tamo pojede nesto sitno. Od mokre hrane sam joj kupio felix i u tome se ujeda...problem je suha hrana :/
Ako tražiš kvalitetu do prihvatljivoj cijeni, dobra je dm-ova Natur Verliebt suha hrana za mace, 500 g košta 15,90 kn, čini mi se. Nju vole sve moje mačke jesti, a hranim ih 6. Njihove paštete po cijeni 2,90 kn 100 g sa 60% piletine su isto kvalitetne i mace ih vole.
Pet Centar ima dobar izbor hrane, npr. Landfleisch konzerve od 400 g koštaju manje od 10 kn, a imaju jako dobar sastav, pa se isplati.
Od suhe hrane jako je dobra Carnilove, koja je bez žitarica, ali ona je nešto skuplja (oko 50 kg/kg). Oasy je isto kvalitetna i nešto jeftinija je.
Pogledaj i zooplus.hr. Oni imaju ogroman izbor razne hrane i opreme za životinje, a kod njih ti je Felix najjeftiniji (nije baš posebno kvalitetan, ali sve ga mace jako vole).
Zapravo ti je važno hraniti macu hranom sa što većim udjelom mesa i sa što manje aditiva i šećera. Samo izbjegavaj hranu na čijoj su ambalaži kod nabrajanja sastava na prvom mjestu navedene žitarice.
F. Costanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 20:26   #6297
Quote:
F. Costanza kaže: Pogledaj post
Ako tražiš kvalitetu do prihvatljivoj cijeni, dobra je dm-ova Natur Verliebt suha hrana za mace, 500 g košta 15,90 kn, čini mi se. Nju vole sve moje mačke jesti, a hranim ih 6. Njihove paštete po cijeni 2,90 kn 100 g sa 60% piletine su isto kvalitetne i mace ih vole.
Pet Centar ima dobar izbor hrane, npr. Landfleisch konzerve od 400 g koštaju manje od 10 kn, a imaju jako dobar sastav, pa se isplati.
Od suhe hrane jako je dobra Carnilove, koja je bez žitarica, ali ona je nešto skuplja (oko 50 kg/kg). Oasy je isto kvalitetna i nešto jeftinija je.
Pogledaj i zooplus.hr. Oni imaju ogroman izbor razne hrane i opreme za životinje, a kod njih ti je Felix najjeftiniji (nije baš posebno kvalitetan, ali sve ga mace jako vole).
Zapravo ti je važno hraniti macu hranom sa što većim udjelom mesa i sa što manje aditiva i šećera. Samo izbjegavaj hranu na čijoj su ambalaži kod nabrajanja sastava na prvom mjestu navedene žitarice.
Najblizi mi je bio petshop Zvjerinjak pa sam tamo skoknuo..na kraju sam kupio neku super premium hranu za macke do 12mj starosti a zove se Monge..od piletine..za sad se pokazala okej, jede
Blackyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 09:14   #6298
Violet sad me podsjetilo na drugoj temi, možeš u mokru klopu dodati par kapi maslinovog ulja. Moj pokojni mico kako je ostario je znao da neide na wc po 2 dana, ne moram pričati na šta mu ej stolica ličila. Ja sam to sve rješavala sa maslinovim, da vidiš kako bi se nakon 2-3 obroka unormalila probava.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:55   #6299
Hello, koju suhu hranu bi preporučili za ragdolla? Moj sad ima 2 godine, a zaliha njegove omiljene klope polako nestaje - Ok Cat Passion, koja se više ne može nabaviti nigdje kod nas. Uz to, ne voli ribu, pa samo mesina dolazi u obzir
Naravno, ne jede ni mokru, samo suho, izbirljivac jedan <3
Coffee-Books is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:15   #6300
Morao sam kupiti Božićnu kutiju za mačke u Zooplusu... Morao!

Pa ću vas sad spoilati - tko ne želi znati što je unutra, neka ne gleda

Dakle, dobio sam:

4x85g Iams Naturally vrećice
1x400g Feringa piletina+pastrva
1x400g Wild Freedom perad
1x400g Sanabelle no grain fazan
2x85g Concept For Life vrećice
1x50g Concept For Life grickalice
1x28g Cosma Snackies Duo grickalice piletina+jetra
2x380(?)g Smilla mokra hrana tetrapak, piletina i losos
1x neka igračka koja je trenutno glavni hit

Individualno bi to ispalo cca 190 kn kad bi se moglo tako naručiti pojedinačno u komadima. Da se gleda cijena suhe hrane u većim pakiranjima, onda bi bilo još jeftinije, ali ovo je koštalo samo 100 kn. Prilično dobar deal.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.