Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2003., 16:48   #21
Re: Ništa od dokaza?

Quote:
Feniks kaže:

Ponedjeljak i utorak prošli I'm still waiting!
sorry, nisam bia online duze vremena pa sam na to zaboravio.

Ali kako vidim vec je netko nesto slicno napisao
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 21:34   #22
Re: Ništa od dokaza?

Quote:
Feniks kaže:
DAJ LINK!


"Poglavnik dr. Ante Pavelić je u više navrata spomenuo da je Sovjetski Savez pri kraju rata, godine 1944. bio preko svojih diplomatskih predstavnika u Švicarskoj ponudio izaslanicima NDH da će priznati hrvatsku državu, ukoliko ona pristane s ratnim djelatnostima protiv Sovjetskog Saveza te mirno propusti sovjetsku vojsku preko svojih granica i područja do Trsta odnosno Austrije. Poglavnik je iznio da je odmah odbio takove ponude kako zbog hrvatskog protukomunističkog uvjerenja tako i zbog osvjedočenja da one neće biti održane" (Istina o NDH, s. 24.).

Staljinova ponuda

Jedan istaknuti ustaša vrlo bliz Paveliću u doba poslije kapitulacije NDH svjedoči ovako: "Neki su sumnjali u tu ponudu, tj. da nije postojala. Međutim, kada sam Poglavnika pitao, odgovorio je: ’Da, istina je, dobio sam tu ponudu, a zar ti misliš, da sam ja mogao vjerovati Staljinu. Kada bi on postigao svoj cilj, pogazio bi sva svoja obećanja, a osim toga što je najvažnije, nikada ne bi mogao na to rješenje pristati jer bi to bila izdaja Europe.’ Poglavnik je u ono vrijeme mislio na poslijeratnu Europu..."
Tifoz41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 23:15   #23
Re: Re: Ništa od dokaza?

Quote:
Tifoz41 kaže:
"Poglavnik dr. Ante Pavelić je u više navrata spomenuo da je Sovjetski Savez pri kraju rata, godine 1944. bio preko svojih diplomatskih predstavnika u Švicarskoj ponudio izaslanicima NDH da će priznati hrvatsku državu, ukoliko ona pristane s ratnim djelatnostima protiv Sovjetskog Saveza te mirno propusti sovjetsku vojsku preko svojih granica i područja do Trsta odnosno Austrije. Poglavnik je iznio da je odmah odbio takove ponude kako zbog hrvatskog protukomunističkog uvjerenja tako i zbog osvjedočenja da one neće biti održane" (Istina o NDH, s. 24.).

Staljinova ponuda

Jedan istaknuti ustaša vrlo bliz Paveliću u doba poslije kapitulacije NDH svjedoči ovako: "Neki su sumnjali u tu ponudu, tj. da nije postojala. Međutim, kada sam Poglavnika pitao, odgovorio je: ’Da, istina je, dobio sam tu ponudu, a zar ti misliš, da sam ja mogao vjerovati Staljinu. Kada bi on postigao svoj cilj, pogazio bi sva svoja obećanja, a osim toga što je najvažnije, nikada ne bi mogao na to rješenje pristati jer bi to bila izdaja Europe.’ Poglavnik je u ono vrijeme mislio na poslijeratnu Europu..."
Zar bi ovo trebali biti dokazi nečega? Rek'o poglavnik, jaka muda!
Feniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 09:27   #24
Pa što bi ti? Video/audio zapis? Pismene dokaze?
Tifoz41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 10:25   #25
Hrvoje Matkovic je u svojoj knizi takodjer opisao Staljinove ponude.

2 ruska oficira odjeveni u civilu i s diplomatskim dokumentima posjetili su Pavelica i izvjestili ga o Staljinovoj ponudi.
Kontakt je zapoceo preko hr. gospodorske komore u Svicarskoj
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 11:22   #26
Re: Re: Ništa od dokaza?

Quote:
Tifoz41 kaže:

’Da, istina je, dobio sam tu ponudu, a zar ti misliš, da sam ja mogao vjerovati Staljinu. Kada bi on postigao svoj cilj, pogazio bi sva svoja obećanja, a osim toga što je najvažnije, nikada ne bi mogao na to rješenje pristati jer bi to bila izdaja Europe.’ Poglavnik je u ono vrijeme mislio na poslijeratnu Europu..."

Da, a dotični poglavnik je uistinu bio osoba od riječi i pravi jebač, u što su se mnogi njegovi poklonici uvjerili na Bleiburgu. Dao on petama vjetra (mislim, volio je on njih, ali to je bila, kao u srcedrapateljnim petparačkim ljubićima, "ljubav bez budućnosti" - i bi tako /s tim da je njemu ipak ostala budućnost/). A kaj se Evrope dotikavlje, u tu je stvarno cijenjen.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 12:28   #27
Ako stavimo na stranu onu stvarno do bola glupu teoriju o dogovoru sa saveznicima, što je drugo mogao?
Tifoz41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 00:47   #28
pročitao sam neke komentare na ovu temu, i nije mi jasno zasto uopće toliko raspravljanja oko mačeka, iskreno bio je totalni promašaj za cijeli jedan narod koji se uzdao u njega. ma da je bio samo petina Radića mnoge stvari nebi se odvijale tako poslje 1928., opet naglašavam sve što je radio bilo je neko tiho potvrđivanje vladajućeg režima, s određenim protestima kad bi i sam uvidio da se dalje ne može čekat i popuštat...
Eidos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.