Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2003., 11:52   #1
Bivši pripadnik Ozne o partizanskim zločinima

U današnjem Vjesniku možemo pročitati što bivši pripadnik Ozne Zdenko Zavadlav kaže o partizanskim zločinima nakon Drugog svjetskog rata.

LINK

Pa eto, sad svi možemo lijepo u Kumrovec i klanjati se čovjeku koji je izravno zapovijedao masovne likvidacije zarobljenih vojnika i civila nakon IIWW.

Živijo drug Tito!
Vuco is offline  
Old 27.05.2003., 13:16   #2
Volio bih cuti nekog crnokosuljasa koji ce priznati da je pobijedio u takmicenju u brzom klanju u Jasenovcu ili da prizna koliko je vidio poklane i na bajonet nabijene djece po srpskim selima.

Ali od stakora i neces cuti nista drugo osim pravdanja kako to nije istina ili kako su samo svetili nesto ili kako je srpska gamad to i zasluzila, jer niti su tada imali covjecnosti u sebi niti su ikada imali i trunke obraza.

Vuco, ako mrzis Tita, to je tvoj problem. To sto tvoje selo nije imalo asfalta dok ti ujak nije postao faca u hadezeju to je isto tvoj problem.
Mani se covjece, boli te briga koga ili sta ko voli.
Vanjushka is offline  
Old 27.05.2003., 13:27   #3
"Zavadlav tvrdi da je na teritoriju Slovenije pobijeno najviše do 100.000 Hrvata. Protivi se napuhavanju brojki, ali je i protiv onih koji ih smanjuju."

komentar WeM : a svi s pravom glasa


"Prema njegovu mišljenju, u Teznom kod Maribora ubijeno je najviše 15.000 Hrvata koji su vraćeni iz Bleiburga "

komentar WeM : to je bilo RECIMO u par dana ... koliko je je ono u jasenovcu bilo zrtava za CETIRI GODINE ?


"Zavadlav također smatra da je podatak pokojnog predsjednika Tuđmana o 47.000 ubijenih Hrvata približno točan ali, ako se to odnosi samo na povratnike iz Bleiburga. »Žrtava je, naime, sigurno najmanje dvostruko više ako se bleiburškim pribroje i žrtve iz kolona Križnog puta«, tvrdi bivši zamjenik načelnika Ozne za Maribor."



"Kako je od tada prošlo više od pola stoljeća, a imajući u vidu da i u Hrvatskoj ima dosta »svjedoka« iz tog vremena, možda bi bilo vrijeme da samostalna Hrvatska na znanstveno prihvatljiv način istraži, dokumentira i obilježi ta masovna smaknuća."


komentar WeM: i njihove nekretnine !


No, u cijeloj je priči žalosna činjenica da poticaje za takav pristup daje umirovljeni bivši pripadnik Ozne iz Slovenije. Vjerojatno zbog grižnje savjesti, a i stoga što je došao blizu kraja životnog puta (ima 79 godina), Zavadlav je odlučio reći sve što zna o tom razdoblju, ništa ne prešućujući, čak ni svoju ulogu u tom vremenu.


Bilo bi dobro kad bi njegovim tragom krenuo i netko od bivših pripadnika Ozne ili neke druge partizanske strukture i iz Hrvatske.



Ma kakva OZNA ... HAZU ; Crkva u Hrvata ...



Quote:
Pa eto, sad svi možemo lijepo u Kumrovec i klanjati se covjeku koji je izravno zapovijedao masovne likvidacije zarobljenih vojnika i civila nakon IIWW.
ne, treba uraditi dzingl... zovu tita i mesica na party ili kak vec ide...
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 27.05.2003., 14:03   #4
Ne ne, najzalosnija cinjenica je sto nema nijednog ustase koji bi slijedio ovaj primjer.
Vanjushka is offline  
Old 27.05.2003., 14:12   #5
Question

o cemu ti to ?
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 27.05.2003., 14:12   #6
Quote:
Vanja oko panja kaže:
Volio bih cuti nekog crnokosuljasa koji ce priznati da je pobijedio u takmicenju u brzom klanju u Jasenovcu ili da prizna koliko je vidio poklane i na bajonet nabijene djece po srpskim selima.
Ne na bajunet nego na *****. Ustaše su bili pedofili prije svega.

Za Jasenovac se nema što pričati... sve se zna i napuhavan je u naše mozgove već 60 godina, a Bleiburg, Slovenija, cijeli "križni put" ignoriraju se, kao da se ništa nije desilo.

Uostalom, ovo i nije tema za tebe. Srpska djeca na bajunetama spadaju pod fetish stvari, odi na LJES
cv33 is offline  
Old 27.05.2003., 14:34   #7
evo jedan iz "OZNE" nepoznat Mesicu i Racanu

GLOBUS 217, 3 VELJACA 1995

NE KAJEM SE STO SAM UBIO 30000 HRVATA !


Simo Dubajic umirovljen je 1950., u 27_oj godini, kao
partizanski prvoborac i pukovnik JNA. Rodjen je 1923. u
Kistanjama.:

. . .

"..... : je li vam tada Tito naredio da likvidirate 30 tisuca
zarobljenih Hrvata u Kocevskom Rogu?&O


_ S Titom smo dugo razgovarali, vise od cetiri sata, i onda
sam, vrlo umoran, posao u hotel na Sentvidu. Spavao sam duboko,
kad me u ponoc probudilo kucanje. Na vratima su bili najblizi
Rankovicevi suradnici: Maks Bace, Ivan Macek i Jovo Kapicic. Ne
okolisajuci, naredili su mi neka se pripremim i otpremim na
Kocevski Rog zarobljene ustase i domobrane te da ih tamo sve
poubijam. "

. . .
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 27.05.2003., 14:41   #8
Bravo, uspjeli ste dokazat da je Tito krvolok i ubica, i da su ustase bile male mace koje su se samo igrale rata.

Diskusija zavrsena.
Vanjushka is offline  
Old 27.05.2003., 15:53   #9
ja uopce ne vidim tko je sto dokazivao

sad bi mogao @unproforac@ a "nick" clausewitz uletiti , s onim legendarnim :

" eto svi smo smo osatali pri svojim stajalisstima !" (parafrazirano !)



dobro ovaj nepoznati "ozna" dubajic iz KISTANJA pa onda "onaj slovenac OZNA"... ( HAZU i Crkva u Hrvata se prave i dalje budale..)

nego , sta veli Supek , pokret za "sedamnaestu hrvatsku" , pokret za gradjansku inicijativu , anti ratni pokret protiv "amerike u iraku" inace poznat po onoj legendarnoj recenici :" Nisu problem SREDSTVA ZA MASOVNO UNISTIVANJE..."


huu ....sta veli on o Maceku 1 9 9 6 . u Vijencu:

"Dr. Vladko Macek bio je uvijek spreman zrtvovati se za nacela, ali
nije zelio narod izvrgnuti pogubnim rizicima."

komentar WeM: smo vidjeli iz ovih par desetina tisuca hrvatskih BROJKI ! ( se razme , nakon "pobjede" titine jugoslavije protiv DRZAVE HRVATSKE)
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 27.05.2003., 16:00   #10
ah da....


moto :

"Dok veliki vode politiku , mali pod stol "


i tako je SIMO DUBAJIC postao velik ...
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 27.05.2003., 16:24   #11
Quote:
Vanja oko panja kaže:
Bravo, uspjeli ste dokazat da je Tito krvolok i ubica, i da su ustase bile male mace koje su se samo igrale rata.

Diskusija zavrsena.
Pa dobro, recimo da Tito nije bio krvolok i ubojica. Što je onda, po tvom, točno:

a) za cca 1 mjesec nije pobijeno PAR DESETAKA TISUĆA civila i razoružanih vojnika (otprilike koliko i za 4 godine Jasenovca);

b) Tito je pokažnjavao i pozatvarao koljače;

b) Tito cijeli život nije o tome svemu imao pojma;



I tko je to ovdje govorio da su se ustaše igrale rata????
Lucky Jim is offline  
Old 27.05.2003., 19:01   #12
Nemre on to skužit'....


Nego Vanja, po tvojoj "logici".... ako je netko tko kaže da su i partizani počinili zločine automatski ustaša.... je li onda netko tko kaže da su i Hrvati počinili zločine u Domovinskom ratu (takozvanom) automatski.... četnik?
Vuco is offline  
Old 27.05.2003., 19:13   #13
Quote:
Vanja oko panja kaže:
Volio bih cuti nekog crnokosuljasa koji ce priznati da je pobijedio u takmicenju u brzom klanju u Jasenovcu ili da prizna koliko je vidio poklane i na bajonet nabijene djece po srpskim selima.

Ali od stakora i neces cuti nista drugo osim pravdanja kako to nije istina ili kako su samo svetili nesto ili kako je srpska gamad to i zasluzila, jer niti su tada imali covjecnosti u sebi niti su ikada imali i trunke obraza.

Istina.

Isto kao što ustaška gamad, ustaška djeca i civili. Jel' tako?
Quote:
Vuco, ako mrzis Tita, to je tvoj problem.

Boli mene ***** za Tita i Pavelića. Obojica su zločinci.

Zakaj ti je tako teško priznati?
Quote:
To sto tvoje selo nije imalo asfalta dok ti ujak nije postao faca u hadezeju to je isto tvoj problem.

Kakve veze ovo ima s temom?

Ali kad već hoćeš.... to što je tvoj dajđža bio faca u KP i što tvoje selo ni dan danas nema asfalta je tvoj problem.
Quote:
Mani se covjece, boli te briga koga ili sta ko voli.
Aha.

A zakaj onda tebe briga moj navodno "nacistički avatar"?

Kaj tebe briga ako netko voli Pavelića, Tuđmana ili sluša Thompu?

Ali, sve je ok.... dok se ne dira u svetu kravu.... bravar-maršala Tita.

"Čovjeka", koji je dao pobiti najviše Hrvata u cijeloj povjesti.

Svaka mu čast!
Vuco is offline  
Old 27.05.2003., 19:45   #14
Ja nemam dajdzu, i nisam sa sela i ne patim od tih sabanskih komplexa manje vrijednosti... provincija - grad.

Te svoje zamjene teza mozes prosipati priglupim istomisljenicima, a asfalt ima itekako veze sa ovom temom. Ti naime Tita mrzis jer za njegove vladavine krsevite vukojebine nisu imale metra asfalta, sve po zaslugama. Zato ti i jesi u Njemackoj, zar si zaboravio.

Tvoj nacisticki avatar te kostao mjesta moderatora, mozes tu levatit ljude kako si ti dobrovoljno napustio to mjesto, a zaboravljas koliko su se neki uticajni ljudi (zna se ko) ljutili zbog negativnog publiciteta koji moze imati najjaci hrvatski forum i moderator koji se identificira sa nacistickom zastavom. Zato si dobio nogu. Ovo je bilo off topic

Da zavrsim, ovi krvoloci sto su ubijali ljude su imali bar toliko savjesti da priznaju zlocine koje su pocinili. Ne zaboravi da je tada u istoj vojsci u kojoj je bio Simo Dubajic bio i cijenjeni otac nacije Franjo Tudjman. Nije li i on bio krvolok???
Ustaski koljaci nikada nisu pokazali ni trunke ljudskosti da bar priznaju svoje zlocine, a kamoli da se pokaju zbog toga. Vec konstantno velicanjem komunistickih zlocina, pokusavaju minimizirati svoja zlodjela.
Dvolicno, licemjerno i nadasve odvratno.
Vanjushka is offline  
Old 27.05.2003., 20:16   #15
Quote:
Vanja oko panja kaže:
Ja nemam dajdzu, i nisam sa sela i ne patim od tih sabanskih komplexa manje vrijednosti... provincija - grad.

Pa, nisam ni ja sa sela.

Spiku o selu si prvi počeo ti, a to dovoljno govori o tome tko ovdje pati od kompleksa manje vrijednosti.
Quote:
Te svoje zamjene teza mozes prosipati priglupim istomisljenicima, a asfalt ima itekako veze sa ovom temom. Ti naime Tita mrzis jer za njegove vladavine krsevite vukojebine nisu imale metra asfalta, sve po zaslugama. Zato ti i jesi u Njemackoj, zar si zaboravio.

Jebe te što sam u Njemačkoj? Neka.

A kaj se tiče asfalta.... oh yes, naravno da sam zaboravio šestotrakne autoceste Zagreb-Split, Rijeka-Dubrovnik, Zagreb-Osijek.
Sve sagradio drug Tito.
Quote:
Tvoj nacisticki avatar te kostao mjesta moderatora, mozes tu levatit ljude kako si ti dobrovoljno napustio to mjesto, a zaboravljas koliko su se neki uticajni ljudi (zna se ko) ljutili zbog negativnog publiciteta koji moze imati najjaci hrvatski forum i moderator koji se identificira sa nacistickom zastavom. Zato si dobio nogu. Ovo je bilo off topic

Loferu, ja sam taj avatar (koji, uostalom nema veze s nacistima) imao najmanje 5 mjeseci, čak i onda kada sam postao mod. No, ti na sve imaš svoju "istinu", pa nek' ti bude.
A mene boli ***** za moderatorstvo, jednostavno ste mi smiješni sa svojim kmekanjem i "otkrivanjem IP-adresa", ali jednom sve dosadi.
Još uvijek vas jebe moja moderatura. Prave ste pičkice.
Quote:
Da zavrsim, ovi krvoloci sto su ubijali ljude su imali bar toliko savjesti da priznaju zlocine koje su pocinili.

Jedan krvolok. Samo jedan je priznao. I to ga počela "peći savjest" u 79 godini. Do sada je šutio.
Quote:
Ne zaboravi da je tada u istoj vojsci u kojoj je bio Simo Dubajic bio i cijenjeni otac nacije Franjo Tudjman. Nije li i on bio krvolok???

Ne, on je bio antifašist. I nije zapovijedao masovnim ubojstvima kao što je to radio drug Tito.
Zanimljivo, kada je riječ o Titi onda je pozitivna ličnost, jer je bio u partizanima, ali kada je riječ o Tuđmanu onda je negativno.

Svašta.
Quote:
Ustaski koljaci nikada nisu pokazali ni trunke ljudskosti da bar priznaju svoje zlocine, a kamoli da se pokaju zbog toga. Vec konstantno velicanjem komunistickih zlocina, pokusavaju minimizirati svoja zlodjela.
Dvolicno, licemjerno i nadasve odvratno.
A kaj su radili partizani?

Pa, 50 godina se nije smio ni spomenuti Bleiburg. Partizanskim zločincima su građeni spomenici, a oni koji su klali uživali su u masnim penzijama.

I ti onda o dvoličnosti i licemjerju?
Vuco is offline  
Old 27.05.2003., 20:19   #16
Quote:
Bravo, uspjeli ste dokazat da je Tito krvolok i ubica, i da su ustase bile male mace koje su se samo igrale rata.




Diskusija zavrsena.

ili smo "dosjetljivi" pa diskusija nije zavresena ?



Quote:
a) za cca 1 mjesec nije pobijeno PAR DESETAKA TISUCA civila i razoružanih vojnika (otprilike koliko i za 4 godine Jasenovca);

imate li odgovor ?
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 27.05.2003., 20:23   #17
Quote:
WeM kaže:
imate li odgovor ?
Partizani su bili efikasniji.
Vuco is offline  
Old 27.05.2003., 20:26   #18
hmmm.... "Futzo"


taaa koalicija je imala PLAN ....
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 27.05.2003., 20:28   #19
Jao Vuco moja mama je njemica jako me jebe sto si u Njemackoj ) nedostizna je za mene

Ti opet zamjenjujes teze. I ne bih se vise ubjedjivao. Za mene su svi koji nose pusku ubice, pa sam samim tim i ja bio ubica jer sam garant smaknuo nekog od onih na koje sam morao pucati. Logicno i zalosno.
Mene ne jebe to za koliko je dana ovaj pobio 400.000 a onome je trebalo mjesec vise, pa je ko ovaj onda gori jer je brzi i ucinkovitiji i samim tim je krvolocniji... bolesne su vam te rasprave.

Aj adio ))
Vanjushka is offline  
Old 27.05.2003., 20:50   #20
vanja....

Quote:
Volio bih cuti nekog crnokosuljasa koji ce priznati da je pobijedio u takmicenju u brzom klanju u Jasenovcu ili da prizna koliko je vidio poklane i na bajonet nabijene djece po srpskim selima.

vanja desetak poruka poslije >


Quote:
Mene ne jebe to za koliko je dana ovaj pobio 400.000 a onome je trebalo mjesec vise, pa je ko ovaj onda gori jer je brzi i ucinkovitiji i samim tim je krvolocnij
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.