Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 13:13   #2881
čim neka tvoja osobna planeta pada u nečiju 12tu, bježi!!!!!!!!!!!!!!
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 01:16   #2882
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
čim neka tvoja osobna planeta pada u nečiju 12tu, bježi!!!!!!!!!!!!!!
Zašto? Što misliš da to znači za onog čija je planeta, a što za vlasnika 12. kuće?
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:00   #2883
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Zašto? Što misliš da to znači za onog čija je planeta, a što za vlasnika 12. kuće?
To znači da te osoba čija je 12ta kuća ne vidi. Ti si ajmo reći metaforički toj osobi "iza leđa". I sama je napisala da je tajno, i ne baš bajno.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:52   #2884
uf, baš krasno, a nešto ljepše u životu nisam doživjela. al da boli, boli. zašto je ta 12 kuća toliki bauk. inače, njegov mjesec je isto u 12 kući
kopar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 10:56   #2885
ja sam imala partnerovu Veneru u mojoj 12. natalnoj kući.Njegova Venera mi je "pomagala", držao me na površini u životnoj fazi kad sam zamalo izgubila život.Inače je bio dobar psiholog, a tumačio je izvrsno snove.Uvijek je intuitivno "znao" kako da me održi,a da ne potonem.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:10   #2886
Citala sam temu, mozda mi je promaklo, pa imam pitanje o aspektima s plutonom, konkretno -

- venera opozicija pluton
- sunce opozicija pluton

kako djeluje na koga, razlikuje li se osjecaj kod nosioca osobne planete od osjecaja koji ima osoba s plutonom?
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 18:07   #2887
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Citala sam temu, mozda mi je promaklo, pa imam pitanje o aspektima s plutonom, konkretno -

- venera opozicija pluton
- sunce opozicija pluton

kako djeluje na koga, razlikuje li se osjecaj kod nosioca osobne planete od osjecaja koji ima osoba s plutonom?
i mene zanima drugi aspekt:
da li se ima išta više reći od ovog što sam našla na temi, mislim da je by Fish:

"aspekt Sunce/Pluton u sinastriji spaja sva posve različita polariteta:

Sunce (život) - Pluton (smrt)
Sunce (svjetlo) - Pluton (mrak)

Dakle spaja početak i kraj nečega zbog čega skladan i jak aspekt između ta dva tijela (i konjunkcija) može ukazivati na neku vrstu "sudbonosne veze". Dok je kod neskladnog aspekta uvijek prisutna ta neka doza Plutonove potrebe da potkopa Sunčevo svjetlo, tj. da "ubije" tu njegovu "pozitivu", da "uništi" tu njegovu volju za životom. To mu često i uspjeva što vlasnika Sunca frustrira i čini "nesretnim"."

p.s. u toj istoj sinastriji sa opozicijom mojeg sunca i njegovog plutona je u konjunkciji njegov mjesec i moj pluton, a u trigonu moj mjesec i njegov pluton
Da li i u ovom primjeru sa tri plutonova aspekta na osobna tijela se može govoriti da se radi o generacijskim aspektima i da su zanemarivi?

Zadnje uređivanje leonidas27 : 07.12.2017. at 18:27.
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:59   #2888
Lilith u sinastriji?

http://astrofon21.com/lilit-u-sinastriji/

Moja Lilith je u konjukciji s njegovom Venerom i u trigonu s njegovim Marsom.


Moj Mars i njegova Venera u trigonu: http://astrofon21.com/odnosi-srodnih-dusa-venera-mars/

I još mu je Mars EGZAKTNO na mom ASC-u.



Jaka privlačnost, ali upitno trajanje.

Tako sam si mogla i mislit...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:25   #2889
Inače, što se tiče kuća, generalno nije srećno kada se planete nadju u padajućim kućama, a to su 2, 6, 8, i 12 jer su ovo malefične kuće, čija malefičnost potiče pre svega iz odnosa koje one imaju, tj nemaju prema ASC i 1 kući i one su sa njim u averziji, nemaju kontakt ni aspekt.
Prema prvobitnoj podeli aspekata postoje sekstil, kvadrat, trigon i opozicija, uz konjunkciju koji se nazivaju još Ptolomejski aspekti. U ovim aspektima planete imaju odnos sa ASC i on ih vidi pa na odredjeni način njima može da upravlja.

Padajuće kuće tj kadetne kuće su one koje nemaju aspekt ka ASC a to su 2. 6. 8. i 12. i ono što se u njima nalazi ASC ne vidi i samim tim one su ovde u tami. Ove kuće su inače i dom malefika, pa je 6. kuća ona u kojoj se raduje Mars, 8. kuća je ona kojom upravlja Saturn a 12. je ona u kojoj se Saturn raduje. Planete se u ovim kućama osećaju neshvaćeno, ne dobijaju ono što im je potrebno, osećaju se kao Pepeljuge, robovi, zatočene, tuguju, pate...u ovim kućama nema ništa čarobno ni maštovito jer one rade protiv nas, kao što bolest ( 6 kuća ) ili smrt ( 8. kuća ) ne radi u korist čoveka već želi da ga razori.

Nije dobro kada se naša svetla ili podznak nadju u tim kućama i gotovo je sigurno da ćemo se u takvom odnosu osećati inferiorno i nedovoljo shvaćeno ili cenjeno, te zbog toga nećemo baš previše blistati niti biti srećni.

Ove kuće se najbolje manifestiju kroz davanje i činjenje drugima, odricanje od očekivanja, ne traženja usluga itd, pogotovo 6. ili 12. Kroz negu drugih, bolesnih, starih, nemoćnih, ili pomoć životinjama ( 6 polje ) ili duhovnost, proučavanje, učenje, istraživanje itd u 12 kući.

Zadnje uređivanje MiSterium : 07.01.2018. at 17:38.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:41   #2890
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post

Venera je u Jarcu u svom zemljanom triplicitetu i tu se dobro oseća, a žene sa ovom Venerom su "obožavane" od strane muškog roda, jer je Jarac znak u kojem je Mars egzalitiran, izmedju ostalog...samoj Veneri kao toploj planeti prija toplina zemlje, pa joj Jarac kao znak prija, i daje joj izraženu seksualnost i požudnost. Jarac važi za požudan znak pa je i ova Venera dobar znak za seksualni život žene i njenu čulnost i senzualnost.
.
Misliš da je ovo onako - generalno - dobro?
Biti privlačan muškom rodu - kad u tebi vide samo "fizičke" prednosti - bome zna biti prilično depresivno... osim toga, Venere u Jarcu fino stare, s godinama postaju privlačnije, pa onda privlače mlađe - što opet u konačnici nije dobro (ne vjerujem u takve veze, naime...)
Također Venera u Jarcu djeluje hladno - pa ispada prepotentna (a hladnoća zapravo skriva nesigurnost...)

U svakom slučaju, Veneru u Jarcu više doživljavam kao prokletstvo, nego kao "dar"...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:55   #2891
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
I još mu je Mars EGZAKTNO na mom ASC-u.

Jaka privlačnost, ali upitno trajanje.

Tako sam si mogla i mislit...
Ja to s Ma na asc nisam baš primijetila. Ali pada mi na pamet sad jedna osoba za koju mogu reći da mi se, eto, sviđa. Ali ne bih rekla da je to nešto osobito seksualno.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 18:04   #2892
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ja to s Ma na asc nisam baš primijetila. Ali pada mi na pamet sad jedna osoba za koju mogu reći da mi se, eto, sviđa. Ali ne bih rekla da je to nešto osobito seksualno.
To je samo jedan od aspekata...

c/p
When one person's Ascendant conjuncts Mars of the other, the Mars person feels immediately turn on only by looking at them, especially, when Mars is a man and Ascendant is a woman. They can motivate each other into action in a very personal manner...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:10   #2893
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
To je samo jedan od aspekata...

c/p
When one person's Ascendant conjuncts Mars of the other, the Mars person feels immediately turn on only by looking at them, especially, when Mars is a man and Ascendant is a woman. They can motivate each other into action in a very personal manner...
E to ne bih znala. Ja sam asc, a osoba (muška) je Mars.

Ipak ima jedan s javnom kartom koji mi je zanimljiv, što je vrijedno zapažanja, jer mi je rijetko tko zanimljiv. Taj ima Mars u istom znaku kao i ja, na vrhu 12. kuće, gdje je i moj, a na mom ascendentu.
Aca Lukas
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:00   #2894
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Misliš da je ovo onako - generalno - dobro?
Biti privlačan muškom rodu - kad u tebi vide samo "fizičke" prednosti - bome zna biti prilično depresivno... osim toga, Venere u Jarcu fino stare, s godinama postaju privlačnije, pa onda privlače mlađe - što opet u konačnici nije dobro (ne vjerujem u takve veze, naime...)
Također Venera u Jarcu djeluje hladno - pa ispada prepotentna (a hladnoća zapravo skriva nesigurnost...)

U svakom slučaju, Veneru u Jarcu više doživljavam kao prokletstvo, nego kao "dar"...
Nije tebi problem Venera već Mars koji je u padu pa ti ne prilaze "pravi" muškarci, već oni koji imaju malo drugačiji pogled na m/ž odnose.

Venera se u Jarcu jako lepo oseća i jako je čulna i senzibilna, izuzetna ljubavnica, vrlo privlačna, dostojanstvena, ne odaje utisak hladnoće već stava. Ume biti kontrolisana. Venere u Jarcu imaju manire, to su žene dame ( kada je dobro položena, a kada nije često označava neumerenost, ima ih često u kartama prostitutki jer sam Saturn ima osobinu da kvari karakter, nagrdjuje ga, pa kada je ona zavisna od Saturna koji je oštećuje, onda ume da je čini nesigurnom ili ženom sa manjkom samopouzdanja i vere u sebe i onom koja se lako daje i prepušta strastima, jer je Jarac požudan i pohotan znak, pogotovo ako je Venera orijentalna, tj muška, onda ona malo gubi svoje manire. ) Sa ovom Venerom uvek postoji rizik da se ne sklizne u "nemoral" ili neumerenost, jer ovde je izgon Jupitera takodje, kao i Meseca, samo su snažni Mars i Saturn.

Tebi je problem ceo taj kvadrat jer ti Veneru napadaju dva malefika u lošem dostojanstvu, ona je dobro položena ali oni su problem.
Ili, pošto si ti Saturn, u sukobu je tvoj karakter i temperament sa tvojim ljubavnim očekivanjima i željama pa te to na neki način frustrira, stvara unutrašnje sukobe i tenzije. Pri tome Mars u Vagi obično simboliše "ženskaroše" muškarce koji su prilično slabog karatera i to dodatno iritira tebe - Saturna u Ovnu sa kojim je Mars u opoziciji.

Ženski Mars u 1. kući muškarca podstiče njegove muževne kvalitete i on se uz nju oseća muževnije, sigurnije u svoje muške kvalitete jer on simboliše ono što ona traži u muškarcu, i on to oseća jer mu ona to stavlja do znanja, uzdiže ga, hrabri, oduševljava se njim.
Muški Mars na ASC žene ume biti opasan, jer može da dovede do povreda, ako je loše aspektovan.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:01   #2895
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Nije tebi problem Venera već Mars koji je u padu pa ti ne prilaze "pravi" muškarci, već oni koji imaju malo drugačiji pogled na m/ž odnose.
...
Tebi je problem ceo taj kvadrat jer ti Veneru napadaju dva malefika u lošem dostojanstvu, ona je dobro položena ali oni su problem.

....
Prvo boldano - story of my life... Uvijek sam tvrdila da ne privlače mene loši, nego obrnuto, da ja privlačim loše...

I ovaj T kvadrat, da... i kud baš zahvatio moju Veneru...

A da li stvar imalo spašava trigon Venere i Mjeseca? ... ono, neko svjetlo na kraju tunela...

(s time da mi je Venera zapravo u Velikom trigonu sa Mjesecom i Plutonom - e sad, po TA to naravno ne postoji, ali ja bih ipak voljela da i ovo djeluje... )

I da ne budem skroz off:
Tješim se da mi je sinastrija s potencijalnim budućim ipak bolja od sinastrije sa stvarnim bivšim...
I da ne listam cijelu temu (jer do sad nisam toliko pratila sinastriju...) koji bi bili glavni pokazatelji u sinastriji koji su DOBRI za vezu...?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:03   #2896
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post

Ti tog Saturna možeš i poštovati, ali što se emocija tiče, najvjerojatnije će te ostaviti frustriranom, nezadovoljenom i emocionalno gladnom. Nikad se ona toplina i intima u odnosu nisu razvili kako treba, Saturn nije dopustio, postavio je neku granicu, distancu i znak STOP, ne može više od toga, ne može dalje od toga.
Može da se radi i o objektivnim preprekama. U odnosu gde on i ja imamo obostrane (napete) veze Mo i Ve sa Saturnom, postojala je objektivna prepreka - moja okolina, naročito ženska strana (Mo), bila je jako protiv veze/braka (imam i natalno Mo, Ve 90 Sa, a Ve je vladarka moje IV kuće i tradicionalnog Bika. Jako smo patili dok to nismo rešili. Većina ljudi bi po takvim okolnostima odustala, pritisak je bio izuzetno, izuzetno jak.

Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
generalno nije srećno kada se planete nadju u padajućim kućama, a to su 2, 6, 8, i 12 jer su ovo malefične kuće, čija malefičnost potiče pre svega iz odnosa koje one imaju, tj nemaju prema ASC i 1 kući i one su sa njim u averziji, nemaju kontakt ni aspekt.
Da, jer to nikako ne mogu biti kuće novca, lepe svakodnevice, dobrog seksa i predivne imaginacije, moraju biti povezane sa bolestima, bolnicama i smrću . Mesec u Škorpiji.

Ova ideja da su kuće "malefične" (opet škorpionska podela sveta na crno i belo, uz dominaciju crnog), potiče od jedne narcisoidne predstave da sve treba da bude potčinjeno svemogućem JA . Zapravo, u ovim kućama Jastvo se sreće sa velikim izazovima, naročito u 8. i 12. Opet, zavisi od nas da li nešto vidimo kao izazov i priliku da porastemo, ili da kukamo. A čoveče, koliko je naročito u poslednjoj rečenici jasna večna kolizija između Meseca u Vodenjaku i u Škorpionu . Što volim svoj Mesec
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 23:16   #2897
Ako npr. dvije osobe imaju Sunca u znacima istog elementa, i Mjesece u znacima istog elementa ali da međusobno ne tvore neke egzaktne aspekte, to se gleda i dalje kao da su kompatibilne ili baš treba biti u nekom uskom orbisu da bi se moglo dogoditi neko privlačenje i sl.?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 23:30   #2898
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Citala sam temu, mozda mi je promaklo, pa imam pitanje o aspektima s plutonom, konkretno -

- venera opozicija pluton


kako djeluje na koga, razlikuje li se osjecaj kod nosioca osobne planete od osjecaja koji ima osoba s plutonom?
Ako se radi o ljubavnom/romantičnom/seksualnom odnosu, osoba Venera je submisivna, a osoba Pluton dominantna, jer se u kontaktima s Plutonom gotovo uvijek radi o igrama moći.
Također treba naglasiti da ako sve ostalo ide tome u prilog osoba Venera ipak uživa biti submisivna npr. to će se potvrditi ako ta osoba i sama u natalu ima napete aspekte venere/plutona i općenito izražen Pluton, i u aspektima na osobna tijela. To pristajanje na takav odnos je ključno jer su tad osobe svjesne što žele, a ukoliko nije onda može doći do nasilja, manipulacija itd. gdje opet osoba Venera može izvući “deblji kraj”.
Gotovo uvijek dolazi i do nekog vida transformacije kroz takav odnos. Opet češće osoba Venera, mada mogu i obe osobe.
U svakom slučaju rekla bih da postojanje intenzivne privlačnosti postoji i možda u isto vrijeme može privlačiti i odbijati, kao i da se odnos može svoditi na love-hate, e sad ovisno od karaktera ljudi ovisi hoće li im to odgovarati ili se neće baš snalaziti s tim energijama i jedno ili oboje će tražiti izlaz što prije.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:38   #2899
Nikad do sada nisam bila zaljubljena niti bila u vezi sa nekim sa kim sam imala dobre aspekte....gledam ljude oko sebe kako ih privuku ljudi sa kojima imaju sunce konjukcija mesec, mesec konj venera, asc desc preklapanja...neverovatno....mene kako neko privuce, uradim horoskop, sve neki kvadrati....i primetila sam da redovno imaju neku planetu u opoziciji sa mojim mesecom...da li je to venera, merkur, saturn...obavezno nesto mora da se nadje preko puta mog meseca u vodoliji... Da ne davim, zanima me od cega zavisi da li cemo uopste da naletimo na srodnu dusu? Imam T kvadrat kao i lilarose001....isto venera u jarcu u kvadratu sa marsom u vagi i sa saturnom u ovnu....i bez ijednog dobrog aspekta...znaci samo ti kvadrati...
kodlioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:49   #2900
Quote:
kodlioko kaže: Pogledaj post
Nikad do sada nisam bila zaljubljena niti bila u vezi sa nekim sa kim sam imala dobre aspekte....gledam ljude oko sebe kako ih privuku ljudi sa kojima imaju sunce konjukcija mesec, mesec konj venera, asc desc preklapanja...neverovatno....mene kako neko privuce, uradim horoskop, sve neki kvadrati....i primetila sam da redovno imaju neku planetu u opoziciji sa mojim mesecom...da li je to venera, merkur, saturn...obavezno nesto mora da se nadje preko puta mog meseca u vodoliji... Da ne davim, zanima me od cega zavisi da li cemo uopste da naletimo na srodnu dusu? Imam T kvadrat kao i lilarose001....isto venera u jarcu u kvadratu sa marsom u vagi i sa saturnom u ovnu....i bez ijednog dobrog aspekta...znaci samo ti kvadrati...
To je nešto što sam puno puta primijetila. Puno češće nego tzv. skladne aspekte. Na neki način, kvadrati stvaraju "tenziju" koja se vrlo često očituje kroz fizičku privlačnost. Generalno govoreći, ne frcaju baš iskre od protočnih aspekata. Zapravo, radi se o tome tko što traži u ljubavi, na kakve energije i tipove iskustava "pada".
Osim toga, kvadrati uopće ne moraju biti loši za onoga kome leže...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.