Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2006., 23:36   #161
Mi placamo 37 eura po osobi +2 eura po osobi za presvlake, znaci 39.
u cijeni je predjelo, juha, glavno jelo, razni prilozi i salate, pecenje pola pola, kava cijelu vecer/noc, gazirana pica, sokovi, 3 vrste pive, jedno bijelo vino, jedno crno vino. usluga se ne placa dodatno, slavi se dok ide, mladenci dobiju sobu, pjenusac za dolazak i tortu, dekoracija po nasem izboru. mislim da je to to.. sto se sada sjecam.
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 00:42   #162
Quote:
BebeHappy kaže:
usluga tocenja vina koja iznosi 20 kn po osobi, usluga rezanja torte (5 kn po osobi)



kod vas se sve naplaca, a?
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 00:47   #163
Meni je to naplacivanje rezanja torte i tocenje vina smjesno... mislim stvarno bezobrazno.. ok, nije njihovo ali opet te ionako sluze i dosta zarade. za mene to ide pod normalne usluge koje ocekivan od takvog restorana/hotela. al sto ugostitelja sto cuda
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 12:37   #164
Mozda je malo offtopic ali vezano je za koliko kosta vjencanje, tj pokloni.

Sta biste vi uradili da se neko iz vase familije udaje (u inostranstvu do duse) i naruci neki sto i stolice (mora da je nesto posebno stakleno i kameno) od 3000$ od vasih roditelja znajuci da oni ne plivaju u parama i da nisu najbolje stojeci finansijski??

Meni je to bezobrazno do krajnje mjere, uzeti u uvid da mladenci zaradjuju pet puta vise, a opremaju kucu na tudja ledja, pritom im te zelje nisu normalnih razmjera, vec to kosta tri puta vise od neceg pristojnog.

Ja sam ostala bez teksta.
__________________
Gott weiss ich will kein Engel sein!!!
duchess is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 12:42   #165
Quote:
duchess kaže:
Mozda je malo offtopic ali vezano je za koliko kosta vjencanje, tj pokloni.

Sta biste vi uradili da se neko iz vase familije udaje (u inostranstvu do duse) i naruci neki sto i stolice (mora da je nesto posebno stakleno i kameno) od 3000$ od vasih roditelja znajuci da oni ne plivaju u parama i da nisu najbolje stojeci finansijski??

Meni je to bezobrazno do krajnje mjere, uzeti u uvid da mladenci zaradjuju pet puta vise, a opremaju kucu na tudja ledja, pritom im te zelje nisu normalnih razmjera, vec to kosta tri puta vise od neceg pristojnog.

Ja sam ostala bez teksta.
Bezobrazno jako. A nije mi jasno kako oni nesto mogu od nekog "narucit"
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 12:46   #166
Quote:
duchess kaže:
Mozda je malo offtopic ali vezano je za koliko kosta vjencanje, tj pokloni.

Sta biste vi uradili da se neko iz vase familije udaje (u inostranstvu do duse) i naruci neki sto i stolice (mora da je nesto posebno stakleno i kameno) od 3000$ od vasih roditelja znajuci da oni ne plivaju u parama i da nisu najbolje stojeci finansijski??

Meni je to bezobrazno do krajnje mjere, uzeti u uvid da mladenci zaradjuju pet puta vise, a opremaju kucu na tudja ledja, pritom im te zelje nisu normalnih razmjera, vec to kosta tri puta vise od neceg pristojnog.

Ja sam ostala bez teksta.


Sterati ih u tri p. m. !!!


Neki ljudi zaista nemaju mozga. Sorry ali mislim da je glupo nekom reci koliko novca treba potrostiti kad ti kupuje poklon. Ko koliko ima i moze toliko ce. A oni ako smatraju da je svadba investicijski podvig u brokerskoj firmi, onda ....
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 12:49   #167
Lista poklona je okej, onda svako po svojoj mogucnosti kupuje poklon.
Ali ovo je pretjerivanje.
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 12:57   #168
Nacin na koji je to naruceno je sto je moja mater pitala sta bi ona zeljela za poklon, mlada je to iskoristila i pokazala sto i stolice u katalogu koji su 3000$.
Radi se o tome da je to prvo koljeno u familiji, tako da majka zbog mira u porodici mora ispostovati te zelje dok ce sljedece 3 godine otplacivati taj kredit koji je digla zbog kupovine poklona.

Ja sam van sebe zbog bijesa i ne znam kako se snositi s ovom situacijom. Ako izazovem svadju bruka ce pasti na moju porodicu i reci ce mojoj majci da joj cerka ne valja. Ne zelim da moja porodica bude crna ovca u siroj familiji a ne znam kako izaci na kraj s ovim bezobrazlukom.

S druge strane i ja zivim s muzem i nemamo milione, i meni treba i novi kauc i frizider i pod i jos mnogo toga ali zivimo s razmjerom nasih mogucnosti, ne prosimo od familije da nam kupuju, i uz to trazimo ono najskuplje molim te lijepo.

Ne znam kako da im dam do znanja da je to previse sto traze, a da ne ispadnem crna ovca ili ona jedina koja se buni! Kako tom prokletom govnu otvoriti oci i reci da to nije u redu?
__________________
Gott weiss ich will kein Engel sein!!!
duchess is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 13:01   #169
Boli te briga za mir u porodici,pa ovo je krajnje bezobrazno!Pa neće valjda tvoja mama biti toliko blesava da to kupi.Neka kupi šta može,a i toj mladoj bi trebalo reći da ima malo prevelike želje.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 13:10   #170
To je dakle krajnji bezobrazluk!!! i meni je mama htjela platiti haljinu i to s penzijom od 2000kn!!! ja mislila da ima nešto sa strane pa sam tek kasnije skužila da bi ona digla pozajmicu!!! očitala sam joj bukvicu (na pristojno) i rekla nek ne radi takve gluposti i da ću ju ja platit i bok! a ako baš hoće, nek plati nešto sitno što može platit od onog što ima, neku podvezicu ili štogod...

ja bi tu tvoju išamarala!!!! al ja sam takva....lako planem kad vidim da netko nekog oće iskoristit...ma šta - izmust!!!
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 13:42   #171
Quote:
duchess kaže:

Ne znam kako da im dam do znanja da je to previse sto traze, a da ne ispadnem crna ovca ili ona jedina koja se buni! Kako tom prokletom govnu otvoriti oci i reci da to nije u redu?


Ja bi rekla mojoj mami, da ona to kaze doticnoj, jer se ipak, od tvoje mame trazio taj poklon. Ali sve mi se cini da te majka nece poslusati.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 17:39   #172
mene zanima cure moje, budući da se ovdje razbacujemo sa ciframa, za neke ljude nezamislivim, tko vam plaća sav taj "luksuz"??
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 19:17   #173
Za talijane imas pravo

Quote:
lolita11 kaže:
PS moji talijani (koji nisu neka sirotinja) su pak bili sablaznjeni da smo mi potrosili uopce 9000 eura, no necu sad dolijevat ulje na vatru

no ispricavam se svima ako su me shvatili kao da ih kritiziram jer sam samo iskazivala moje misljenje, a to je valjda dozvoljeno?
Svatko treba biti spreman na kritike kao i pohvale (samo malo njeznije sa kritikama, nikome ih nije lijepo cuti)
Moja je sestricna imala vjencanje u Italiji, u prekrasnom restoranu sa par sala za svatove- na ulazu te cekaju sa aperitivom, 3-4 predjela sto podrazumjeva sir sunku, canape od lososa i jos nesto sa kozicama, 2 vrste tjestenine, rizotti 2 vrste mesa, zatim riba i skampi, sladoled, jagode i torta- voda, vino crno i bijelo neograniceno sve skupa 42eura po osobi.Ono sto vam zelim reci da je to standardna cijena za sjever Italije, jug je jos povoljniji. Te niti oni nisu mogli vjerovati da u Hrvatskoj toliko deru, a nasi jelovnici nisu toliko mastoviti ili bogati kao talijanski?????????????
stephanie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 19:24   #174
Evo da i ja stavim svoje iskustvo sa onime što sam do sada rezervirala:
Restoran - 42eur što uključuje predjelo, juha, tri vrste glavnog jela, svinjetina, teletina, piletina, prilog, janjetina, odojak, i na kraju slavonski čobanac; u cijenu je uključena i torta, cuga neograničeno, jedino što ćemo donijeti su strani aperitivi jer je u ovo uključena samo domaća žestica; ne naplaćuju točenje naše cuge, ne naplaćuju sate iza ponoći; u cijenu je uključena dekoracija restorana i presvake na stolcima; za djecu do 12 godina plaćamo pola cijene
Eto što se tiče toga mi super zadovoljni.
Bend - 1300eura
Vjenčanica - 2800kn
Sve drugo još tražim pa ne mogu reći koliko će me koštati, ali računam da će ukupna cifra biti između 12000 i 15000 eura. I sve sami plaćamo.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 19:29   #175
potpisujem malubudalu

Quote:
Malabudala kaže:
Znam Cats da si rekla dosta, ALI... ne kužim zašto napadate lolitu Mislim da je cura samo malo više iskrena od ostalih, a to što nekoga to vrijeđa to je samo njegova stvar! Meni osobno lolitini savjeti najviše pomažu, jer je na svadbi imala ili ima savjet za stvari koje ja želim imati, a mislim i da je većina vas oduševljena njezinim svadbenim detaljima. Ja sam uvijek za to da se plati manje i dobije više, jer zašto bi samo tako indiferentno prolazili pored stvari.... Ne znam možda neke cure u nedostatku vremena daju samo pare i ne pitaju za cijenu, ja nisam takva, ja nevolim kad me preveslaju, ljuti me kad se nešto naplaćuje daleko iznad stvarne vrijednosti i zato kužim lolitu. Meni vjenčanje nije najskuplji dan u životu, već najljepši, a ljepota može biti i besplatna, tako da.... Lolita ostani gdje jesi, meni tvoji savjeti puno znače i pomažu! Znam da ti ovaj forum više nije potreban i drago mi je da nam želiš pomoći i stvrno mislim da nisi htjela, ni namjeravala biti bezobrazna prema nikome! I da naravno da se slažem da je svako vjenčanje posebno na svoj način jer već sam sigurno prije rekla puno je ljubavi uloženo u taj dan ljubavi, pa se sve treba cijeniti, ali ne i sviđati! Babe je bila lijepa i super je odradila svoje vjenčanje (znam da je već i bila iscrpljena od svega) i moram priznati da mi njezino vjenčanje izgleda exkluzivno jer je uključila i neke posebne detalje koji koštaju, ali je rezultat i dojam nenaplativ, dok je lolitino ako treba uopće uspoređivat, lijepo vjenčanje sa puno originalnih ili barem kod nas ne baš često viđenih detalja, a ljepota je na kraju krajeva u svim tim detaljčićima i u vatrometu i u doma napravljenim kuglama od lišća
Ja vas sve ovdje volim i nemojte nikome uzimat za zlo ništa jer mislim da nikome ovdje nije namjera to raditi
LOLITA i BEBE- predivna vjencanja- svako na svoj nacin.
Kod Lolite me fasciniralo kako je mudro uspijela sa malo love napraviti toliko lijepih detalja. Lolita, ti si prosla JAAAAAAAAAKO povoljno, ali samo zato jer si se sama potrudila za milijon detalja- trcala svaki tjedan u Ikeu, Austrija ili Italija, nije bitno, ali osim benzina i tvoje vrijeme kosta. Da si morala nekoga platiti da ti nabavi onaj bijeli tepih posut ruzinim laticama na ulazu u crkvu, ili da ti je cvjecarka prodala svoje vaze umjesto 5eura, bi ih platila 35...itd
stephanie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:09   #176
papiri i drugi materijal za izradu pozivnica

Quote:
Breskva kaže:
Mene zanima zapravo da li se uopće na pozivnicama može uštedjeti ako se idu raditi same ? Da li je netko probao ? Kolika mu je bila razlika i gdje je eventualno nabavljao materijal ?

Nas zanima klasična pozivnica sa mašnom dakle ništa ekstra već čisto onako jednostavno elegantno i unutra napisan poziv na tzv. paus papiru !

Hvala
Odi na temu: papiri i drugi materijal za izradu pozivnica
ima super savjeta i realnih troskovnika po uradi sam sistemu
stephanie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:20   #177
Quote:
Magg kaže:
Mi placamo 37 eura po osobi +2 eura po osobi za presvlake, znaci 39.
u cijeni je predjelo, juha, glavno jelo, razni prilozi i salate, pecenje pola pola, kava cijelu vecer/noc, gazirana pica, sokovi, 3 vrste pive, jedno bijelo vino, jedno crno vino. usluga se ne placa dodatno, slavi se dok ide, mladenci dobiju sobu, pjenusac za dolazak i tortu, dekoracija po nasem izboru. mislim da je to to.. sto se sada sjecam.

E da, zaboravila sam jos slavonski cobanac ili vinski gulas.. mi cemo naravno cobanac imat onda jos ima domaci ljutica u toj cijeni..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:21   #178
Quote:
duchess kaže:
Mozda je malo offtopic ali vezano je za koliko kosta vjencanje, tj pokloni.

Sta biste vi uradili da se neko iz vase familije udaje (u inostranstvu do duse) i naruci neki sto i stolice (mora da je nesto posebno stakleno i kameno) od 3000$ od vasih roditelja znajuci da oni ne plivaju u parama i da nisu najbolje stojeci finansijski??

Meni je to bezobrazno do krajnje mjere, uzeti u uvid da mladenci zaradjuju pet puta vise, a opremaju kucu na tudja ledja, pritom im te zelje nisu normalnih razmjera, vec to kosta tri puta vise od neceg pristojnog.

Ja sam ostala bez teksta.
Ovo je toliko bezobrazno da gore nemre biti. Ja tu nebi imala sta razmisljat hoce li se neko naljutit zato sto ces im reci misljenje.. Nije ni njima bilo vazno sta ce tvoji roditelji mislit kad su trazili poklon za 3000$ - a sigurno znaju da im nije lako.

Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:52   #179
Mislim da je u hrvatskoj vjencanje stvarno dosta skupo, sa razliku koliko ljudi saradivaju.
Nakupi se tu i male cifre, pozivnice, kitice, poklon sa goste, docek doma. frizer, sminka itd. Ali mislim da neki samo mislu na taj dan i koliko potrosu potrosu, a kako cu svoj zivot skupa zivit i cimi to tek kasnije krenu razmisljat.
Neka svako u svojim mogucnostima svadbu pravi.
moja mama rekna uvijek : "taj dan proce, a sta onda"
ja da imam vrimena i da sam kreativna osoba, pokusala bi napravit puno stvari sama, ne zbog troskova neko sta je guba napravit sama svoje stvari.
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 00:21   #180
ja isto podržavam LOLITU nije mi se dalo sve čitati ali govori mi logično.
kao što davno napisah moje je vjenčanje koštalo 10 000 Kn uključujući SVE.
Aki doslovno od čarapa do prstenja i večere,benda nije bilo nego smo laptop donijeli i napravili playlistu i to je sviralo...(35 ljudi)

Dakle vjenčanje košta onoliko koliko si odrediti ili koliko želiti dati ali i sve ovisi i o vremenu i živcima koje se želi uložiti da se prodje jeftinije,a može se proći i to PUNO
tanja848 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.