Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2023., 00:58   #1
Question Muž pije i vrijeđa me, razmišljam o rastavi

Moja duga priča al stvarno mislim da trebam opisati sve od početka.. znači suprug i ja se upoznali kada sam ja imala 16 godina, on je tada imao 32 iako sumnjam da godine imaju veze s problemima koje imam danas.. veza u početku naravno skrivana, saznalo se nakon par mjeseci,moji poludili jer je on u ono vrijeme bio nezaposlen, kuća u kojoj je živio ruševina, pio itd. Da ne nabrajam .. sa 17 godina bježim od kuće s jednom vrećicom,uselim se k njemu. Ne razgovaram s roditeljima dobre 2 godine sve do onda dok s 19 ostajem trudna. Te se godine i vjencali. U međuvremenu oobnovili kuću, rodila još dvoje djece. Znači imamo sina od 12 godine kćer od 4 i još jednog sina od 10 mjeseci. Imam kredit za kuču još 5 godina. Međutim , on još uvijek pije, on je rijetko kad doma, ne čuje tj.ne zeli čuti ništa od onoga šta govorim da mi smeta,nikada ništa kriv nego se uvijek stvari okreću da sam ja svemu kriva. Prošli smo mnogo toga zajwdno, bilo je tu svakkavih ružnih ,riječi ,vrijeđanja,njegovog alkohola i ogromne ljubomore a najviše nemogučnosti nekakvog dogovora..ukratko imam osječaj da sam dala sve živo. A ne vidim da se on imalo potrudio da me barem sasluša a kamoli da promjeni nešto. Sve te stvari dovele su do toga da me liječnik šalje na pregled psihijatru, sumnja na psihićke poremečaje,najprije anksionznost. Trwnutno je moja najveća briga ako odem psihijatru i odlučm se na rastavu braka , kako se na to gleda? Ipak imam 3 male djece,ne želim da djeca budu kod njega.. molim savjet
kika1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2023., 16:34   #2
Da ti solim o velikoj razlici u godinama i tome da je alkoholizam bio problem od početka, neću.
Fakat je da imaš troje male djece u toksičnom braku sa ovisnikom i da ne želiš dalje biti u tome.
Imaš li posao i da li imaš negdje da odeš sa djecom?

Odlazak kod psihijatra ne bi trebao biti problem, jer je anksiozno depresivni poremećaj jedan od najčešćih i pogađa, čini mi se, svaku treću osobu bar jednom u životu. Život u takvoj situaciji je sigurno jedan od glavnih razloga tvoje anksioznosti. Vidi da li imaju udruge u blizini koji nude pomoć obitelji alkoholičara, čisto da porazgovaraš i vidiš da nisi sama i da nisi luda zato što se toliko loše osjećaš. Pročitaj malo o co-dependency( suovisnost), o mehanizmima koji se razvijaju u takvim odnosima. Probaj se prvo emocionalno odvojiti, ne ulaziti u konflikte sa njim ( to si već probala mnogo puta i samo si se još gore osjećala) i fokusiraj se na sebe i djecu, na vaše vrijeme. Ojačaj sebe i svoju poziciju, mirne glave presloži što trebaš kod sebe posložiti da vaš odlazak ne bude kaotičan, već sa planom i realan ( ne da on sutra bude došao kod tvojih, otplakao malo i ti ponovo odeš doma sa njim). Napravi sebi štit, financijski i socijalni.
Neće ti biti lako, ali se posloži, bez praznih prijetnji i ucijena ( nećeš time ništa dobiti tim, znaš i sama)

I neka ti za sve stoje tvoja djeca pred očima- želiš li da tvoja dijeca dalje rastu u takvom ozračju?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2023., 17:20   #3
Quote:
kika1991 kaže: Pogledaj post
Moja duga priča al stvarno mislim da trebam opisati sve od početka.. znači suprug i ja se upoznali kada sam ja imala 16 godina, on je tada imao 32 iako sumnjam da godine imaju veze s problemima koje imam danas.. veza u početku naravno skrivana, saznalo se nakon par mjeseci,moji poludili jer je on u ono vrijeme bio nezaposlen, kuća u kojoj je živio ruševina, pio itd. Da ne nabrajam .. sa 17 godina bježim od kuće s jednom vrećicom,uselim se k njemu. Ne razgovaram s roditeljima dobre 2 godine sve do onda dok s 19 ostajem trudna. Te se godine i vjencali. U međuvremenu oobnovili kuću, rodila još dvoje djece. Znači imamo sina od 12 godine kćer od 4 i još jednog sina od 10 mjeseci. Imam kredit za kuču još 5 godina. Međutim , on još uvijek pije, on je rijetko kad doma, ne čuje tj.ne zeli čuti ništa od onoga šta govorim da mi smeta,nikada ništa kriv nego se uvijek stvari okreću da sam ja svemu kriva. Prošli smo mnogo toga zajwdno, bilo je tu svakkavih ružnih ,riječi ,vrijeđanja,njegovog alkohola i ogromne ljubomore a najviše nemogučnosti nekakvog dogovora..ukratko imam osječaj da sam dala sve živo. A ne vidim da se on imalo potrudio da me barem sasluša a kamoli da promjeni nešto. Sve te stvari dovele su do toga da me liječnik šalje na pregled psihijatru, sumnja na psihićke poremečaje,najprije anksionznost. Trwnutno je moja najveća briga ako odem psihijatru i odlučm se na rastavu braka , kako se na to gleda? Ipak imam 3 male djece,ne želim da djeca budu kod njega.. molim savjet

Promeniti se neće. Bila sam u braku sa pijanicom i nasilnikom. Nema šta nisam pokušala da spasem brak, tako da ti je razvod jedino rešenje, pogotovo zato što imaš decu. Ne misliš valjda da bi Centar njemu dodelio decu? Bolje gledaj da deca ne ponesu preveliko oštećenje iz tog braka.
__________________
"Ljubaznost je postala tako retka, da je neki smatraju flertom,
a drugi, nesposobnoscu da se uzvrati dobijen udarac."
Ljubazna osoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2023., 18:18   #4
Doktor(ica) ti je teška budaletina ako te šalje psihijatru. Psihijatar je potreban tvom mužu, a ne tebi. Normalno je da si anksiozna i depresivna pokraj takve štetočine. Tko ne bi bio? Neće te psihijatar izliječiti, izliječit će te odlazak od tog nitkova.
I da, odlasci psihijatru mogli bi se upotrijebiti protiv tebe kod dodjele skrbništva ako ti se muž odluči inatiti. Ja ne bih riskirala na tvom mjestu.
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2023., 20:22   #5
Quote:
Poubelle kaže: Pogledaj post
Doktor(ica) ti je teška budaletina ako te šalje psihijatru. Psihijatar je potreban tvom mužu, a ne tebi. Normalno je da si anksiozna i depresivna pokraj takve štetočine. Tko ne bi bio? Neće te psihijatar izliječiti, izliječit će te odlazak od tog nitkova.
I da, odlasci psihijatru mogli bi se upotrijebiti protiv tebe kod dodjele skrbništva ako ti se muž odluči inatiti. Ja ne bih riskirala na tvom mjestu.
Ne nužno, naravno da bi on trebao ići, ali nitko njega neće natjerati da ide. I to ne znači da će biti bolje i promijeniti se, samo će biti više živčan, jer ovako i onako ne sluša apsolutno ništa. Očito je bio i ostao propalica.

A osoba se ne može nositi sama sa problemima kakvim je. I naravno da joj treba podrška i pomoć. Bilo razgovor, pa i tablete čak. Ljudi u takvom okruženju puknu nakon nekog vremena. Nema šanse da ostaneš sane sa takvom osobom.

Ja ne znam kako su tvoji klinci sa njime, da li ga vole, da li ih je strah, što god.
Ali treba se maknuti od njega, skroz. Bez obzira na psihijatriju ili ako piješ tablete.

Nije da će sud odrediti DA ĆE ON dobiti djecu ako je takakv kakav je, nema šanse da će mu uopće dozvoliti da bude blizu njih, a kamoli išta drugo.

Po meni, Rastava je najbolja opcija ovdje. Samo se maknuti od njega. Možda se jednom opameti kada ostane sam jadan i nikakav, i kada nikome neće moći srati kroz godine. Ali to je wishful thinking.
Konoyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2023., 20:23   #6
Quote:
Poubelle kaže: Pogledaj post
Doktor(ica) ti je teška budaletina ako te šalje psihijatru. Psihijatar je potreban tvom mužu, a ne tebi. Normalno je da si anksiozna i depresivna pokraj takve štetočine. Tko ne bi bio? Neće te psihijatar izliječiti, izliječit će te odlazak od tog nitkova.
I da, odlasci psihijatru mogli bi se upotrijebiti protiv tebe kod dodjele skrbništva ako ti se muž odluči inatiti. Ja ne bih riskirala na tvom mjestu.
Pa naravno da mora otić od njega što prije, al zašto je doktor budaletina jer je šalje psihijatru?
Pa očito ima problem prvo što je uopće ostajala toliko dugo u takvom toksičnom braku, pohvalno što je odlučila otići. To joj je najbolja odluka koju je mogla donijeti, ali svejedno, mislim da bi joj psihijatar bio od pomoći. I ne može se upotrijebiti protiv nje za dodjelu skrbništva to što je anksiozna, odakle ti to?
Aurora1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2023., 20:27   #7
Quote:
Konoyo kaže: Pogledaj post
Ne nužno, naravno da bi on trebao ići, ali nitko njega neće natjerati da ide. I to ne znači da će biti bolje i promijeniti se, samo će biti više živčan, jer ovako i onako ne sluša apsolutno ništa. Očito je bio i ostao propalica.

A osoba se ne može nositi sama sa problemima kakvim je. I naravno da joj treba podrška i pomoć. Bilo razgovor, pa i tablete čak. Ljudi u takvom okruženju puknu nakon nekog vremena. Nema šanse da ostaneš sane sa takvom osobom.

Ja ne znam kako su tvoji klinci sa njime, da li ga vole, da li ih je strah, što god.
Ali treba se maknuti od njega, skroz. Bez obzira na psihijatriju ili ako piješ tablete.

Nije da će sud odrediti DA ĆE ON dobiti djecu ako je takakv kakav je, nema šanse da će mu uopće dozvoliti da bude blizu njih, a kamoli išta drugo.

Po meni, Rastava je najbolja opcija ovdje. Samo se maknuti od njega. Možda se jednom opameti kada ostane sam jadan i nikakav, i kada nikome neće moći srati kroz godine. Ali to je wishful thinking.
Neka bar još netko razmišlja razumno
Aurora1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2023., 21:38   #8
Sterat ga u pm i rastat se.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2023., 21:58   #9
Thumbs up

Sigurno ti je teško uz malu djecu razmišljati kako i kamo otići.Vjeruj uvijek postoji rješenje.Ali to moraš poduzeti nešto.Nike zdravo ni za tebe ni za djecu živjeti uz takvog čovjeka.Uz alkohol često dolazi o do nasilja, a onda si žena uvijek pripisuje krivicu.jer kao, mogla sam šutjeti, mogla sam oprati prozore ili sam mogla nešto drugo skuhati…ali me, nisi ti kriva za ništa.A od takvog čovjeka nemozes tražiti da te razumije jer nemoze.Kad se on negdje opija, smije se iz glupace koja mu zabranjuje alkohol ili društvo…a ti doma brineš o svemu. Da te voli i cijeni, pomagao bi ti..a ti nebi pomoć tražila drugdje. On se neće primjereniji, ali ti možeš promjeniti svoj život, i život vaše dječice. U suprotnom ti ćeš biti sve nervoznija, puknut ćeš…a moraš biti jaka. Teško je otići, zapravo smoći snage… a zapravo kasnije shvatiš da i nije tako teško, pa se pitaš sto to nisi napravila prije. Mene je smo uvijek strah nasilnika, zato se prvo obrati u centar za socijalnu skrb…naravno, probaj razgovarati s njim…ali odluka je na tebi. I nemoj pasti na jednu lijepu riječ ili dodir, pa sutra bude opet sve po starom. Prvo donesi odluku sama sa šibom a onda kreni.
Sretno
Kolodvor2510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2023., 22:18   #10
Quote:
Poubelle kaže: Pogledaj post
Doktor(ica) ti je teška budaletina ako te šalje psihijatru. Psihijatar je potreban tvom mužu, a ne tebi. Normalno je da si anksiozna i depresivna pokraj takve štetočine. Tko ne bi bio? Neće te psihijatar izliječiti, izliječit će te odlazak od tog nitkova.
I da, odlasci psihijatru mogli bi se upotrijebiti protiv tebe kod dodjele skrbništva ako ti se muž odluči inatiti. Ja ne bih riskirala na tvom mjestu.
Ona može liječiti samo sebe, ne i njega. I to što brine o svom mentalnom zdravlju, a posljedično tako pazi i na djecu, ne može joj ići na štetu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2023., 14:20   #11
Moj stari je pio, vrijeđao, razbijao po kući, tukao ženu i dva sina i - nikad se nije promijenio.

Još uvijek mislim da bi bilo bolje da je moja majka uzela brata i mene i pobjegla od govna.

Drugim riječima, djeca će ti jednog dana biti zahvalna ako im pružiš mirniji i sigurniji život.
Titivillus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2023., 17:24   #12
Quote:
Poubelle kaže: Pogledaj post
Doktor(ica) ti je teška budaletina ako te šalje psihijatru. Psihijatar je potreban tvom mužu, a ne tebi. Normalno je da si anksiozna i depresivna pokraj takve štetočine. Tko ne bi bio? Neće te psihijatar izliječiti, izliječit će te odlazak od tog nitkova.
I da, odlasci psihijatru mogli bi se upotrijebiti protiv tebe kod dodjele skrbništva ako ti se muž odluči inatiti. Ja ne bih riskirala na tvom mjestu.
Srećom pa više nismo u onim vremenima kada se na psihičke probleme gledalo na način koji ti sugeriraš. Dakle, imamo majku koja ne odbija voditi brigu o svom zdravlju i pristaje otići na pregled (ako se uspostavi dijagnoza onda slijedi terapija lijekovima i bihevioralna terapija) i nasuprot tome oca koji pije i nasilan je. Ono, naznake za promjenu nabolje s njegove strane trenutno nema.

Što misliš tko tu ima prednost?

Mislim, što se same veze s njim tiče, prevelika ti je to razlika bila u startu i nisi odabrala neku premiju od tipa što se karaktera tiče i toga si bila svjesna od početka, ali si ostala s njim. Možda si u nekom drugom tražila ono što ti je doma ili kroz očinsku figuru nedostajalo.. ima masa potencijalnih podloga za takav odabir. A možda je bila i mladenačka zaluđenost koju koju ti nitko nije pomogao staviti u neke racionalne okvire kako bi shvatila da je sve s njime gotovo pa ravno promašaju. No, što je tu je; pametno bi bilo otići po pravni savjet što se kredita za kuću tiče ako on glasi na tebe i doviđenja od takvog tipa. Sretno
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2023., 11:53   #13
Quote:
Titivillus kaže: Pogledaj post
Moj stari je pio, vrijeđao, razbijao po kući, tukao ženu i dva sina i - nikad se nije promijenio.

Još uvijek mislim da bi bilo bolje da je moja majka uzela brata i mene i pobjegla od govna.

Drugim riječima, djeca će ti jednog dana biti zahvalna ako im pružiš mirniji i sigurniji život.
Slicno sam i sam dozivio
Jedina razlika, mati je stalno lutala i ne cudi me sto je stari tukao ( mada sam protiv nasilja )

Sjecam se kao dijete da sam tad pozelio da oni ne zive zajedno.
BIHBaobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2023., 15:37   #14
Kao prvo pred CZSS,i Sudom osobito se mora dokazati ono sto govoris protiv drugog. F dg.a ja ju imam nije zapreka za skrbnistvo. A to da ce joj bivsi htjet uzet djecu na temelju tog si moze fuckat jer je alkoholicar.
Plus ko zna koja jos dg.a idu obicno uz to, tipa promjene licnosti i sl.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2023., 13:36   #15
Quote:
BIHBaobab kaže: Pogledaj post
Jedina razlika, mati je stalno lutala i ne cudi me sto je stari tukao ( mada sam protiv nasilja )

.

Ne, ti nisi protiv nasilja, jer inace ti ne bi bilo : On luta-logicno da je on tuce!

Ugledas se na oca i verovatno ces uskoro i sam raditi isto sto i on!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2023., 13:41   #16
Quote:
kika1991 kaže: Pogledaj post
molim savjet
Nekako mi se čini da ti ne trebaš savjet već potporu u svojoj odluci da se makneš od njega. A to bi ti trebala biti u prvom redu obitelj koja je i bila protiv te veze od početka. Tako da ćeš morati otrpjeti malo pametovanja od njih.
Elk Cloner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.