Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2003., 03:59   #1
Balon na topli zrak

Jel radi ko balone i takve fore, onako iz zajebancije?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 11:50   #2
ja ti radim blaoncice na co2. obicno u cedeviti. sa slamkom. iz zajebancije.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 17:18   #3
moderaaaaaaaaaaaaator. seli na chat!

vako slafko. co2 jest ok. ali ne vidi se daleko. ovaj o kojem ja pricam ode kilometrima u pm. nesto prekrasno
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 01:52   #4
Arrow Na topli zrak?

Pa radio sam neke u osnovnoj školi. Od laganog papira, sa drvenim otvorom, pod njim, na žici, pričvršćena vata umočena u špirit, to je išlo visoko i daleko... pionirski

Osim ovoga vidio sam neki ogromni zeppelin u Japanu, ali nije bio ispunjen zrakom nego helijem. I to je bilo odavno. Otada samo na slikama (Corel!). Netko je već nešto pisao o balonima na IMFu, zanima me što se tu događa i kako to izgleda u stvarnosti danas, tehnički (modelarski) gledano. Principi bi trebali biti jednostavni.

Od čega se prave? Što grije zrak?

ulix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 10:48   #5
grije se butanom iz kuhinjske boce...plamen direktno u otvor na dnu balona...

materijal je impregnirana, za zrak nepropusna svila... "kostur" je od konopaca....konopci drze korpu...
karakteristika balona na vrući zrak je , što hladnija atmosfera to lakse polijetanje i manja potrosnja plina....

DK
__________________
[size=0,5]...ni pred pisoarom nisu svi jednaki...[/size]
=DK= is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.