Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2008., 23:57   #1061
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Mi smo ih probali prije nekih 6 mjeseci i bile su iznenađujuće dobre, ja sam očekivala da ću se razočarati no bilo je baš suprotno, ali sjećam se i da nisu uopće bile među jeftinijima.
kad malo bolje zbrojis cijenu i oduzmes prema broju pelena u paketu ispada da su sve tu negdje....sjecam se da sam bas kalkulirala sa BabyLove i Pampers i ispalo je da na jedan Pampers paket dobijes isto toliko Babylove pelena + jos dvije vise tj. usteda je cca 4 kune i to i nije neka razlika a tako je i sa Huggies.... sto je pelena jeftinija to je u ptavilu manje komada u pakiranju i na kraju dodjes na skoro isto
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 10:58   #1062
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
koliko je normalno da pelena propusti? mislim, kad mi se ćer ukaka k'o dinosaur, meni je nekak normalno da kakice ima do pol leđa i po bodiću. ne očekujem da to ostane u peleni. piškenje nikad nije propustila. što vama točno znači da pelena propušta - da je propustila u uobičajenim okolnostima ili svako propuštanje?

da, ovo si dobro napisala, kako to pelena propusta jer pelene nisu propustive a mogu propustiti ako ih se ne stavi dobro ( to se dogodilo jednom kad sam maloj vani na brzinu mjenjala pelenu i nisam zakopcala dosta cvrsto i isle su malo u stranu i pisina je prosla sa te jedne strane),ili ako se predugo drzi pa se dijete obilno ispisa par puta jer nema pelena neogranicenu moc upijanja a kakica moze proci do ledja ako je preobilna ili ako su pelene premale.

A sto se osipa tice osip bi trebao biti od stolice a ne pelene. Znalo se dogoditi mojoj maloj da se osula po guzi jer je jela nesto sto joj ne odgovara, i cim bi to izbacili ne bi vise bilo osipa. A nije do pelena. Mi smo uz Libero jednom koristili i one Violet (jel se tako nekako zovu) i s njima je bilo sve ok, ni osipa ni propustanja kakice i pisine.
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 08:37   #1063
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Mi smo ih probali prije nekih 6 mjeseci i bile su iznenađujuće dobre, ja sam očekivala da ću se razočarati no bilo je baš suprotno, ali sjećam se i da nisu uopće bile među jeftinijima.
ma bile su na nekakvoj akciji prošli tjedan tako da je paket bio 50 kn, ali nije bilo veličine za našeg maleckog...bila je jedna pelena vani za pogledati, i činila mi se ok, ima rastezljivu trakicu i nisu predebele, bum vidla drugi put kad bum išla pa bum ih probala
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 11:12   #1064
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
koliko je normalno da pelena propusti? mislim, kad mi se ćer ukaka k'o dinosaur, meni je nekak normalno da kakice ima do pol leđa i po bodiću. ne očekujem da to ostane u peleni. piškenje nikad nije propustila. što vama točno znači da pelena propušta - da je propustila u uobičajenim okolnostima ili svako propuštanje?

koristila sam do sad samo babylove. evo jučer probala pampers, dobre su, ali puno plastičnije od babylovea. čekam da potoršim dobivena dva paketa babylovea pa idem probati huggies i libero.
i meni je propuštanje značilo propuštanje kakice, al koliko se može usrat nijedan ne bi zadržala.. još uvijek

jedino nam Huggies propuštao mokraču jer su nam bilepreuske pa je sve izlazilo van..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 14:05   #1065
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
koliko je normalno da pelena propusti? mislim, kad mi se ćer ukaka k'o dinosaur, meni je nekak normalno da kakice ima do pol leđa i po bodiću. ne očekujem da to ostane u peleni. piškenje nikad nije propustila. što vama točno znači da pelena propušta - da je propustila u uobičajenim okolnostima ili svako propuštanje?

koristila sam do sad samo babylove. evo jučer probala pampers, dobre su, ali puno plastičnije od babylovea. čekam da potoršim dobivena dva paketa babylovea pa idem probati huggies i libero.
Evo recimo nama je znala pampersica (ona bez gumice) propustiti ko da je šuplja već nakon 2-3 mokrenja, a pelena je u biti prazna.Dok recimo huggies s gumicom nije tako propuštao, morala se pelena dobro napuniti da bi propustila.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 20:47   #1066
Ako ti pelena propusti znači da moraš kupiti broj veće ( veću kategoriju ), da pelena više ne može zadržati tu količinu tekućine.
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 21:45   #1067
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Ako ti pelena propusti znači da moraš kupiti broj veće ( veću kategoriju ), da pelena više ne može zadržati tu količinu tekućine.
ne nužno
meni je propustila jedna prevelika
bilo je lufta oko nogica
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 21:59   #1068
Mi imamo problem sa širinom bedrica jer je mali debeljuca i skoro sve pelene su mu preuske. Sad sam isprobala Pampers 4+ s rastezljivom trakicom i propiša jedino ako se kroz noć stvarno jako upiški. Kakicu rijetko propusti. Jedino po danu kad je budan i giba se pa malo procuri sa strane. Inače i Libero su mi ful OK, a najgore pelene ever su mi Huggies. Veličina OK, ali propuštaju odmah. Ma katastrofa!!! Jednom i nikad više.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 22:12   #1069
Nama su Libero zakon, i babylove nisu loše, koristili smo one zelene, kvazi ekološke. Jedino mi je važno da nema nikakvog losona ili gela u peleni, a evo i zašto:

Pampers smo dobili paket; bebi bio ok, no mama (tj. ja ) dobila osip po dlanovima i ružne smeđe fleke po nadlanicama od rukovanja pampersicama (čistim, da ne bi bilo zabune). Poslije sam dobila osip i od pampers vlažnih maramica, i to totalno gadan, svrbljiv, brrr, po cijelim podlakticama. Te tako odustah od pampers proizvoda. Iako kažem - bebi nisu smetale; al meni garant jesu (eliminirala sam sve druge potencijalne alergene koji su mi pali na pamet).
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 14:28   #1070
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Ako ti pelena propusti znači da moraš kupiti broj veće ( veću kategoriju ), da pelena više ne može zadržati tu količinu tekućine.
Ma nije se radilo ni o prevelikoj ni o premaloj peleni, jednostavno one koje su bez gumice nisu valjda odgovarale zbog građe djeteta, jer moj malac ima jako mršave nogice i struk, pa bi pelena zato promočila.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 21:16   #1071
Curke moje... evo, da vas malo nasmijem

Kupili jučer sve za malenog, kolica stižu uskoro, i tako...bliži se termin, ja u euforiji, ne znam za sebe

Uglavnom, kupili smo i 1. paket jednokratnih pelenica

I gledam ja njih tako, zadivljena kako su sićušne i očarana majčinstvom općenito...

I skužim da ja uopće ne znam ide li još nešto preko te male pelenice neke gaće, što li već prije nego ga obučem u bodić ili hlačice... joooj!

Neću to nikog od sramote pitati pa se tu šuljam kod vas i čekam odgovor... i veselim se bujici vaših odgovora koja slijediiii

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
__________________
*Postoje samo 3 boje, 10 brojeva i 7 nota; važno je ono što činimo s njima*
Nikad ne mislim o budućnosti. Uvijek sama dođe.
aapsolutno* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 22:08   #1072
Quote:
aapsolutno* kaže: Pogledaj post
I skužim da ja uopće ne znam ide li još nešto preko te male pelenice neke gaće, što li već prije nego ga obučem u bodić ili hlačice... joooj!
Neću to nikog od sramote pitati pa se tu šuljam kod vas i čekam odgovor... i veselim se bujici vaših odgovora koja slijediiii
"Za široko povijanje prvo na švedsku pelenu okrenutu širim krajem prema gore, stavimo dužno po sredini jednu tetra pelenu složenu u pravokutnik, te preko nje pelenu za jednokratnu upotrebu, ili još jednu tako složenu tetra pelenu, i tako povijemo bebu - prvo zakopčamo pelenu za jednokratnu upotrebu, provučemo tetra pelenu i uži kraj švedske pelene bebi između nogu te čvrsto povežemo oko struka krajeve šireg dijela švedske pelene. Bebine nožice bi trebale biti široko razmaknute, tako da beba ne može potpuno skupiti ispružene noge. Ukoliko nemate švedske pelene ili vam ih ponestane, umjesto njih možete upotrijebiti tetra pelene složene u trokut - prvo presavijemo vrh trokuta, a zatim lijevi i desni krak. Koljena bebe trebaju biti slobodna te treba paziti da ju pelene nigdje ne žuljaju."
Good luck !
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 09:17   #1073
gledala sam u dm-u pelene za kupanje i uglavnom vidjela već 2 put kilažu od 4-9 i preko 12? jel nestašica onih između ili ni ne postoje?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 21:31   #1074
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
gledala sam u dm-u pelene za kupanje i uglavnom vidjela već 2 put kilažu od 4-9 i preko 12? jel nestašica onih između ili ni ne postoje?
Ja ih vidjela danas u dm-u.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 23:20   #1075
Quote:
aapsolutno* kaže: Pogledaj post

I skužim da ja uopće ne znam ide li još nešto preko te male pelenice neke gaće, što li već prije nego ga obučem u bodić ili hlačice... joooj!

ne ako ne moraš široko povijati
ako moraš, onda ide još i tetra pelena (i švedska opcionalno)

i nije bodić ili hlačice, bodić ide uvijek pa onda na njega hlačice ili odijelce ili već nešto

al, nije bed, ja sam bila toootalni tutlek za bepske stvari (nisam znala da je bodić zapravo donji veš za bebe), pa gle me sad - dijelim savjete!

zato ti i cijelo vrijeme govorim da ne kupuješ previše toga prije no što se beba rodi. vjeruj, milijun stvari tek poslije uočiš, a brdo toga gledaš sasvim drugim očima (nešto što se prije činilo kao super stvar ispada potpuno beskorisno ili nepraktično, a nešt bez čega ne možeš ni ne kupiš prije jer ti se čini bez veze).
dućani neće prestat raditi jer si ti rodila, moći ćeš s bebom u šetnju pa obllazit dućane (ja sam imala viziju da se otprilike 3 mjeseca poslije poroda neću iz kreveta skoro maknut, al nije tako) pa kad vidiš šta ti paše i što ti je praktično - kupiš.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 10:22   #1076
Lali

Super je i kad dobiješ puno robice pa ne potrošiš puno prije nego uvidiš što ti treba
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 22:43   #1077
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne ako ne moraš široko povijati
ako moraš, onda ide još i tetra pelena (i švedska opcionalno)

i nije bodić ili hlačice, bodić ide uvijek pa onda na njega hlačice ili odijelce ili već nešto

al, nije bed, ja sam bila toootalni tutlek za bepske stvari (nisam znala da je bodić zapravo donji veš za bebe), pa gle me sad - dijelim savjete!

zato ti i cijelo vrijeme govorim da ne kupuješ previše toga prije no što se beba rodi. vjeruj, milijun stvari tek poslije uočiš, a brdo toga gledaš sasvim drugim očima (nešto što se prije činilo kao super stvar ispada potpuno beskorisno ili nepraktično, a nešt bez čega ne možeš ni ne kupiš prije jer ti se čini bez veze).
dućani neće prestat raditi jer si ti rodila, moći ćeš s bebom u šetnju pa obllazit dućane (ja sam imala viziju da se otprilike 3 mjeseca poslije poroda neću iz kreveta skoro maknut, al nije tako) pa kad vidiš šta ti paše i što ti je praktično - kupiš.

Ma,
__________________
*Postoje samo 3 boje, 10 brojeva i 7 nota; važno je ono što činimo s njima*
Nikad ne mislim o budućnosti. Uvijek sama dođe.
aapsolutno* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 14:25   #1078
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ja ih vidjela danas u dm-u.
gdje si vidjela tu izmedju kilažu? u kojem dm-u? ja opet danas samo vidjela od 4-9 i preko 12 kg.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 14:45   #1079
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
gledala sam u dm-u pelene za kupanje i uglavnom vidjela već 2 put kilažu od 4-9 i preko 12? jel nestašica onih između ili ni ne postoje?
koliko se ja sjećam postoje 4-9 i 7-12 ne znqam za veće...(ove 7-12 ili 13 su u narandžastoj kutiji, 4-9 u zelenoj)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 16:56   #1080
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
gdje si vidjela tu izmedju kilažu? u kojem dm-u? ja opet danas samo vidjela od 4-9 i preko 12 kg.

U Spanskom.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.