Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2003., 14:32   #61
Quote:
Baphomet kaže:
U svakom slučaju zastrašujuće. To je riječima najbliže.
ali je li zastrasujuce jer ljudski um nemoze "probavit" takve informacije ili? mislim, zastrasujuce kao ruzan san u kojem te sve sokira toliko da poludis od izbezumljenosti u vjecnosti moze dopizdit... isto tako mi predodjba pakla kao mjesta gdje te se muci u beskonacnost mi nemaju smisla jer sva ta bol i patnja te to psihicko mucenje duse s vremenom izbljedi. covjek se moze naviknut na bilosto... neznam, nemogu si pojmit nesto toliko zastrasujuce. sve mi se svodi samo na bol kao osnovu zastrasujuceg
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 14:38   #62
Quote:
Ne mogu si pojmit kako bi izgledalo "negiranje trenutnog postojanja". Kao san?
Evo nečije priče, možda ti pomogne...
"Gore. Prije kao da neko tebe sanja. I ima najgore košmare.
A ni taj neko ne zna da li sanja ili je on nečiji košmar.
Pri tom VIDIŠ druge. Kristalno jasno. Svaka njihova bezazlena riječ je gola i suha, prozirna toliko da je primaš kao užas, čisti i goli užas. Toliko realan, da ti ne dozvoljava da mu utekneš.
Toliko je nepojmljivo da postaje nova realnost. Unutar velikog NIŠTA koje osjećaš, i moraš mu se podrediti. Nužda.
A ti hodaš i dalje ulicama i pozdravljaš sa "Dobar dan, kako ste?"
A od "finoće" odgovora ti dođe da se izbljuješ. Jer, oni kažu "hvala lijepa, krasno, a ti srećo?" I ti momentalno upadaš u njihov košmar, ulazi ti u sistem, kojeg nema. Nisi siguran čije bi smeće ispovraćao, kad bi, držiš se mučnine. To je rad. To je početak rada, blagi. Ali ti to ne znaš. Zaboravio si na svijet. Ljudi nisu ljudi, iako izgledaju kao ljudi, zgrade su samo kulise za predstavu, ali ulaziš, koristiš lift, kucaš na vrata...i čekaš da se probudiš, ti ili taj neko, pa da konačno umreš..."
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 14:49   #63
gadna stvar...
hvala na opisu, vrlo je detaljan

i to je neko od vas prosao? probao? pokusava proc?
jeli to samo faza na putu do ovladavanja tim pojavama ili vec propast?
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 15:18   #64
U tom smislu, demoni nisu zlo. Jer to nije propast.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 15:29   #65
Quote:
bipolar2000 kaže:
U tom smislu, demoni nisu zlo. Jer to nije propast.
nisu zlo, ali definitivno nisu zdravi po covjeka... a sad jer to zlo il nije je manje vazno...
no molio bi odgovore na moj prethodni post o tome "dal je ko probao"
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 23:21   #66
Ges kaze:
Quote:
"dal je ko probao"
Paaa, nisam jos sigurna da li je pitanje "dal je ko probao" ili "dal je ko isproban".
Mnogi jesu, po neke nije bilo zdravo (mislim da su se previse trudili, ko u holivudskim filmovima), a neki su se probudili. Sto se ondak desilo?
Pojma ti nemam
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 08:27   #67
Mislim da je sigurno za reći da oni koji prežive susret s demonom i od toga profitiraju sigurno ne bi gubili vrijeme na forumima.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 08:54   #68
Quote:
Sly kaže:
Mislim da je sigurno za reći da oni koji prežive susret s demonom i od toga profitiraju sigurno ne bi gubili vrijeme na forumima.



Onda je sasvim sigurno da ti misliš da si siguran da nemaš pojma o čemu pričaš

Sly reče:
Quote:
Demone se jedino može iskusiti na svojoj koži
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 09:02   #69
Cek, znaci ocete rec kako niko od vas koji tu pricate nije probato prizvat demona ili vidio u zivo takvo sto (isprobao na svojoj kozi, gledao nekog dok isprobava - stogod, znate sto mislim)
Dakle jel je il nije?
Baphomet, si ti mozda probao to?
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 09:38   #70
Quote:
Ges kaže:
Baphomet, si ti mozda probao to?
Naravno da jesam.

I ispunio mi je želju do najmanjih detalja.

Što povlači za sobom problem uobličavanja želja. Opasno je željeti nešto što se može doslovno ispuniti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 09:43   #71
Bafi, pokusavas li ti to reci da demoni postoje i izvan tebe samog?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 09:58   #72
Quote:
Baphomet kaže:
Naravno da jesam.

I ispunio mi je želju do najmanjih detalja.

Što povlači za sobom problem uobličavanja želja. Opasno je željeti nešto što se može doslovno ispuniti.
znaci imas puno novaca, ili barem toliko da se o njima nemoras vise brinut...ikad
imas zenu toliko dobru da bi izmedju ostalog i jeo s nje umjesto s tanjura, te ti nakon odlicnog sexa donese pivu i cigarete te nestane na pol sata a naokn toga se vrati te te dobro izmasira od glave do pete i tako iz dana u dan (uz to da kuha bolje neg sto kuhaju za predsjednike sirom svijeta)
i jos na kraju si uspio sacuvat duhovni mir...

jel sam blizu?
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 10:21   #73
Quote:
Ges kaže:
znaci imas puno novaca, ili barem toliko da se o njima nemoras vise brinut...ikad
imas zenu toliko dobru da bi izmedju ostalog i jeo s nje umjesto s tanjura, te ti nakon odlicnog sexa donese pivu i cigarete te nestane na pol sata a naokn toga se vrati te te dobro izmasira od glave do pete i tako iz dana u dan (uz to da kuha bolje neg sto kuhaju za predsjednike sirom svijeta)
i jos na kraju si uspio sacuvat duhovni mir...

jel sam blizu?
Za novac se ne moram brinuti. Mogu ga zaraditi koliko treba. Čak mogu i odbiti unosne poslove jer novac nije sve u životu.
Necu ti sada opisivati moj ljubavni život ali iz iskustva ti mogu reći nešto......da li si svjestan ta takva žena ne može imati manje od 30 godina, i da li ti je jasno da je moguće da je prije imala dosta partnera (jer morala je seks od nekoga naučiti), da je imala i muža, a možda i dijete (jer je morala negdje naučiti i kuhati) itd....kao što rekoh...pazi šta želiš. I, na kraju, šta će mi takva ovca koja udovoljava sve moje želje, brzo bi mi dosadila.

Ali kao što pes kaže...sada znamo koji su tvoji ideali u životu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 10:26   #74
ok, a sto si dobio onda time? koje zelje su ti ispunjene?

(ja sam malo karikirao ono gore, ono su vrlo zemaljske zelje a ja nisam toliko prizeman da bi me gore navedeno zadovoljilo)
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 11:00   #75
Quote:
Ges kaže:
ok, a sto si dobio onda time? koje zelje su ti ispunjene?

(ja sam malo karikirao ono gore, ono su vrlo zemaljske zelje a ja nisam toliko prizeman da bi me gore navedeno zadovoljilo)
Dobio sam iskustvo.

Teorija bez prakse je kao Buffy Koljačica Vampira bez Buffy.

Želje su nebitne za ovu diskusiju, jedino je bitno reći da nisu bile megalomanske ili nemoguće.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 11:38   #76
Oni koji jesu radili sa demonima ne smiju govorit o tome jer se demonima ne svidja publicitet.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 11:47   #77
Vazno da smiju napisati knjigu s ritualima za prizivanje istih.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 12:23   #78
Ne zaboravi "i objaviti je na svim svjetskim jezicima, prodavati na Amazonu i popularizirati u djelima Black/Death metal bendova".
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 12:55   #79
I uz obaveznu napomenu da ni u kojem slučaju ne smijete koristiti rituale iz knjige jer su opasni.

Nešto kao ono drvo u rajskom vrtu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2003., 14:28   #80
[action] Ges doljeva benzina na lomacu na kojoj gori neki mulac pribijen na kriz, sjeda na metlu i odlijece u u noc, obasjan mjesecinom uz zavijanje vukova [/action]
koji ste vi "dozivaci demona" mulci. Na celu s tobom Baphomet!
Vi ste demone zvali radi iskustva... molim vas...
"ja sam gurao glavu lavu u usta radi iskustva"
"ja sam turno ku*ac u osinje gnjezdo radi iskustva"
itd...

vi nemate blage veze sto znaci dozivat demone. u najboljem slucaju ste bili pod utjecajem loseg tripa i dobili raze drugacije poglede na svijet. Nemate pojma sto znaci dozivat demone...

ali boze moj, onog trenutka kad mislite da ste shvatili ste u biti na najdubljem dnu neznanja. problem je sto sa svojom uvjerenoscu u shvacanje sebe zasljepljujete u svom neznanju. tako da vam mogu rec samo kako ste slijepi u svom uvjerenju u veliko zanje o ovim stvarima...

jer opet se vracamo na moju pocetnu tvrdnju o nasilnom moduliranju svjesti sa tim stvarima: to vam ne treba, to je krivi put!
Da samo filtrirate Isosovo ucenje bez "romanticnog" znacenja koje mu pridodaje crkva i Budhinog isto bi shvatili nebitnost mozebitnog iskustva kao sto je prizivanje demona. Sve je tako jednostavno, sve je daleko prirodnije nego "negiranje samoga sebe" jer u biti dovodi do shvacanja samoga sebe, svog postojanja i veze sa svemirom, sto oce rec sirenja a ne negiranja svjesti...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.