Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 09:58   #341
mislim da ti još nitko nije predložio ne samo da probaš pronaći nekog tko bi uzeo tvoj termin, nego i dogovoriti s restoranom svoj novi termin za iduću godinu
ja sam se prilikom biranja restorana u svakom raspitala postoji li mogućnost da odgodim termin u slučaju da nam se dogodi neki nesretan slučaj (za što je postojala realna mogućnost) i svi su mi rekli da nema problema za takav način pomicanja termina... naravno, ne možeš dobiti termin u jeku sezone ako je navala na taj termin, ali dobiješ prvi slobodan... probaj s tom idejom

sad vidim da ti je angelica isto pisala kad i ja
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:50   #342
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
da ali ako recimo prvi par posreduje izmedju restorana i novog para(tj novi par ne sklapa s restoranom nikakav ugovor nego ide preko ugovora starog para), onda restoran ne moze odbiti.
Restoran može odbiti bilo kakvo posredovanje tj. ulaženje u novi ugovorni odnos sa bilo kime.
Uzalnudno da se ljudima daju savjeti da "se probaju sa novim parom dogovoriti sa restoranom oko termina" kada restoran može uredno reći: "Ne želim i gotovo."

Nevezano za pravni slučaj meni je sasvim NENORMALNO da netko otkaže vjenčanje 7 mjeseci unaprijed zbog smrtnog slučaja. Ako imaš dovoljno rodbine po toj logici se vjerojatno nećeš nikad vjenčati.
AkaLogic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:52   #343
pa cura je napisala da nema novca, jer su financirali sprovod... bilo bi dobro i pročitati cijeli topic prije zgražanja...
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:33   #344
Meni isto nije ništa čudno to što restoran ne želi vratiti kaparu, pa zbog toga su ju i uzeli!
Moja poznanica je tako ostavila 1000,00 kn za vjenčanicu i nakon tjedan dana joj se više svidjela u drugom salonu i nitko ju nije žalio niti se raspravljalo o povratu te kapar, jednostavno oni zadržali kaparu i vjenčanicu dali ponovo na iznajmljivanje
Što se prije pomiriš sa surovom stvarnošću i da život zna biti jako gorak, brže će ti doći ljepši dani
annyG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 14:29   #345
ma nije čudno to što oni ne žele vratiti kaparu (na to imaju pravo), ali ne treba nju optuživati što bi htjela nekako vratiti (ili bar da ne izgubi) taj novac kad joj je financijska situacija postala tako loša...
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 15:29   #346
Quote:
anamor1988 kaže: Pogledaj post
dobila sam odgovor, znaći nemam pravo na povrat i ok.
netrebaju mi više komentari.
Nažalost kapara ode, to je sve jasno,
no možeš pokušat barem sljedeće ...

Javi da ste odustali ...

a pošto je svadba u dosta atraktivnom razdoblju, drži fige da pohlepa ovih iz restorana bude da će ugovoriti drugu svadbu.

Javi se dva tjedna prije svadbe i reci da ste ipak odlučili imati svadbu , da vam novac ne propadne , a i pošto imate kod njih rezervaciju ...

Ako su nešto dogovorili sa drugima onda tražiti puni povrat, i to je to ...
trebat će ti sreće, pa eto sretno ... možda se ipak nešto izvuće
SonjaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 15:45   #347
ne kužim baš ovaj savjet... ako jave da su odustali, rezervacija se miče i kraj priče (rima štima )
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 16:07   #348
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
ne kužim baš ovaj savjet... ako jave da su odustali, rezervacija se miče i kraj priče (rima štima )
Postavi malo stvari ...

1. Ovi objave da odustaju od svadbe i traže novac nazad

2. Ovi drugi im nedaju novac jer je to kapara za REZERVACIJU koja se ne vraća

3. Dakle ako se ne vraća, onda i dalje vrijedi ako se opet predomisle (čak i za stvarno)

Ili ajmo ovako,
kapara od 4000kn je bila za rezervaciju određenog datuma,
ako se ta rezervacija prekrši od strane restorana tj. oni dogovore sa nekim drugim.

Jasnije ?
SonjaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 17:07   #349
meni također nema smisla tvoj savjet
pa oni to sigurno otkažu u pisanom obliku da se zaštite...
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 21:24   #350
Quote:
SonjaZG kaže: Pogledaj post
Postavi malo stvari ...

1. Ovi objave da odustaju od svadbe i traže novac nazad
Eto, upravo su otkazali potpisani ugovor.

Quote:
SonjaZG kaže: Pogledaj post
2. Ovi drugi im nedaju novac jer je to kapara za REZERVACIJU koja se ne vraća
Točno, u slučaju da otkazuju oni koji su dali kaparu, kapara im se ne vraća.

Quote:
SonjaZG kaže: Pogledaj post
3. Dakle ako se ne vraća, onda i dalje vrijedi ako se opet predomisle (čak i za stvarno)
Naravno da ne vrijedi, jer je ugovor raskinut od strane mladenaca i restoran više nema nikakvu obvezu prema njima.

Quote:
SonjaZG kaže: Pogledaj post
Ili ajmo ovako,
kapara od 4000kn je bila za rezervaciju određenog datuma,
ako se ta rezervacija prekrši od strane restorana tj. oni dogovore sa nekim drugim.
Ne može restoran prekršiti rezervaciju koja je već otkazana. A da je prekršio prije nego su mladenci odustali, onda bi restoran trebao vratiti duplu kaparu. Barem je tako bilo u vrijeme dok sam ja studirala na prvoj godini ekonomije

Quote:
SonjaZG kaže: Pogledaj post
Jasnije ?
Meni je
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 21:41   #351
hej, smirite se svi.

riješila sam sve sa estoranom i kaparom.

lijepo sam popričala sa ljudima, i vratili su mi kaparu u cjelosti.
nemorate se raspravljati više.

istina je da u većini slučajeva nitko ne vrača kaparu, ali u nekim slučajevima ipak progledaju krou prste.

u mom slučaju imaju zaista puuuuno vremena da nađu druge mladence jer je datum zaista atraktivan.

eto, ipak je sve proplo u najboljem redu.
vjerujte da sam sretna zbog toga.
 
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 08:23   #352
ajd, drago mi je zbog tebe... i lijepo od njih... sad bi mogla i napisati o kojem je restoranu riječ
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 10:16   #353
jel smijem napisai o kojem restoranu se radi???
 
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 10:19   #354
ne bi baš rekla...

 
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 11:40   #355
naravno da smiješ...ne znam zašto ne bi smjela
kao što si ih htjela imenovati ako ti ne vrate kaparu, ne vidim razloga zašto ih ne bi imenovala sad kad su ti vratili kaparu
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 20:02   #356
ne bi ih imenovala ionako.
ali eto , radi se o restoranu casablanca
 
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:08   #357
lock
 
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 21:30   #358
Mogli bi ovo spojiti s ovom temom: Što kad nam otkaže restoran, band, sala,...?
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.