Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2012., 13:06   #41
Quote:
specula kaže: Pogledaj post
Pitao i crane.hr ali još nikakvog odgovora. Jest da je sezona GO, ali bojim se da su oni gotovo u pravilu orijentirani na web/ICT?! Ne bih želio zvučati neljubazno, ali gdje su "normalni" ulagači? Pa ne mogu se samo "okretati" milijuni?! Zar zarada ( ne promet) od cca. 100 000,00 kn mjesečno nije nešto interesantno i sasvim pristojno???
Gdje su "normalni" ulagači? A gdje su projekti? Gdje se ti malo konkretnije objasnio o čemu se radi?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:25   #42
Exclamation Projekti

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Gdje su "normalni" ulagači? A gdje su projekti? Gdje se ti malo konkretnije objasnio o čemu se radi?
Do kojeg si ti iznosa spreman ići u investiciju? Koji udio očekuješ/tražš? Dali posjeduješ kakve nekretnine u vidu kuće, poslovnog prostora ili hale koje bi se mogle iskoristiti da se smanji početni ulog? Ja imam nekoliko ideja, ali niti jedna ne ide bez investicije. Većina je potekla od mojih radnih i životnih iskustava, ali obzirom da mi niti daljnji rođaci nisu tajkuni moram se snaći sam kako god znam. Ali eto iskreno ako spadaš u kategoriju ljudi koja oćekuje bogačenje preko noći zaboravi sve što si pročitao u ovom postu. Neke ideje su mi već ukrađene tako da nemam namjeru ponovo srljati i detaljizirati sve bilo kome. NIje mi cilj tajkunizam nego normalan život, a sve što preko toga zaradim spreman sam ustupiti onome tko mi pomogne da krenem. Ako ima netko tko zaista želi pošteno raditi i oploditi svoj novac slobodno neka se javi. Moje mišljenje je da ukoliko pokrenem 10 projekata i svaki donese 1000kn ja sam zadovoljan. Ne trebaju mi milijuni da budem sretan, a svaka zarađena kuna je dobrodošla kuna! Istomišljenici dobrodošli!
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:54   #43
Quote:
Nadobudan kaže: Pogledaj post
Do kojeg si ti iznosa spreman ići u investiciju? Koji udio očekuješ/tražš? Dali posjeduješ kakve nekretnine u vidu kuće, poslovnog prostora ili hale koje bi se mogle iskoristiti da se smanji početni ulog? Ja imam nekoliko ideja, ali niti jedna ne ide bez investicije. Većina je potekla od mojih radnih i životnih iskustava, ali obzirom da mi niti daljnji rođaci nisu tajkuni moram se snaći sam kako god znam. Ali eto iskreno ako spadaš u kategoriju ljudi koja oćekuje bogačenje preko noći zaboravi sve što si pročitao u ovom postu. Neke ideje su mi već ukrađene tako da nemam namjeru ponovo srljati i detaljizirati sve bilo kome. NIje mi cilj tajkunizam nego normalan život, a sve što preko toga zaradim spreman sam ustupiti onome tko mi pomogne da krenem. Ako ima netko tko zaista želi pošteno raditi i oploditi svoj novac slobodno neka se javi. Moje mišljenje je da ukoliko pokrenem 10 projekata i svaki donese 1000kn ja sam zadovoljan. Ne trebaju mi milijuni da budem sretan, a svaka zarađena kuna je dobrodošla kuna! Istomišljenici dobrodošli!
Mislio sam na onog što sam ga quotao, ako će se baviti trgovinom nije valjda neka tajna napisati dali će prodavati živežne namirnice ili tehničku robu zar ne?
A koliko bi ja uložio, tražio...? Teško je to reći kada ne znaš o čemu se radi ali želim općenito reći da što više informacija prezentiraš tim više potencijalnih investitora možeš zainteresirati.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 16:00   #44
Prilično specifičan proizvod. Kako ste uopće zamislili prodaju?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 16:12   #45
Sorry, ne razumijem najbolje pitanje. Kao što sam već spomenuo njemačka je glavno ciljano tržište i u tom smislu je već napravljena "turneja" po svim većim gradovima.
U dosta salona lux. namještaja je dogovorena načelna prodaja, plasman robe. Problem je uvijek na početku što smo mi za "Švabe" ipak samo balkanci pa je jedina opcija na početku proizvode dati u komisiju dok se gospoda ne uvjere da imaju ozbiljnog i pouzdanog partnera. Zato je za početak potrebno konkretnije ulaganje jer proizvod "košta" i u proizvodnji....U pitanju je ipak premium segment- tako su to kategorizirali sami njemci.
specula is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 16:37   #46
Da to sam mislio, znači saloni luksuznog namještaja

Ne znam, možda griješim, ali čini mi se da ovdje na prvom mjestu nedostaje jedan dobar prodajni manager a lako za novac...
Jedan poznanik je opremao vilu i kada je pitao dizajnera kakve će biti stolice ovaj je rekao kao i u onom top hotelu, uhvatio se mobitela i drugi dan je došao kamion sa stolicama
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 11:06   #47
Exclamation

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Mislio sam na onog što sam ga quotao, ako će se baviti trgovinom nije valjda neka tajna napisati dali će prodavati živežne namirnice ili tehničku robu zar ne?
A koliko bi ja uložio, tražio...? Teško je to reći kada ne znaš o čemu se radi ali želim općenito reći da što više informacija prezentiraš tim više potencijalnih investitora možeš zainteresirati.
Većinu ideja možeš realizirati za 100 000kn ali i za 10 000 000kn. Kod većne što više uložiš prije napreduješ!!! Evo sama stvar ovog namještaja što je više love to se više može uzoraka napraviti i više distibutera pokriti, a time i veće tržište!!! Zato je najbitnije s kojom se svotom kreće da se zna kako se ulaže. Ja svaki put kod investitora gledam s kojo svotom raspolaže, a nekon toga gledam koji je projekt najisplativiji za tu svotu odnosno gdje se može što manje dobiti i što brže vratiti novac!!! NE možeš reći e ajmo razvit koncept auta pa bumo vidli koliko imamo novaca!!! Prvo vidiš koliko je love pa uto prilagođavaš investiciji!!!
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 12:24   #48
Quote:
Nadobudan kaže: Pogledaj post
Većinu ideja možeš realizirati za 100 000kn ali i za 10 000 000kn. Kod većne što više uložiš prije napreduješ!!! Evo sama stvar ovog namještaja što je više love to se više može uzoraka napraviti i više distibutera pokriti, a time i veće tržište!!! Zato je najbitnije s kojom se svotom kreće da se zna kako se ulaže. Ja svaki put kod investitora gledam s kojo svotom raspolaže, a nekon toga gledam koji je projekt najisplativiji za tu svotu odnosno gdje se može što manje dobiti i što brže vratiti novac!!! NE možeš reći e ajmo razvit koncept auta pa bumo vidli koliko imamo novaca!!! Prvo vidiš koliko je love pa uto prilagođavaš investiciji!!!
Meni kao investitoru valjda je najvažnije znati o čemu se radi a to što imam 10 000 000 kn automatski ne znači da bi ih i uložio u jedan projekat dok bi za drugi možda posudio još toliko
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 15:49   #49
Gdje naći normalnog investitora?

Prije nekih pola godine sam radi širenja poslovanja, donio odluku da ću potražiti partnera koji bi želio uložiti u moj posao, ili prodati ugovor nekomu tko može ozbiljno raditi, te dao oglas da tražim investitora ili kupca. U posao koji sam ja već pokrenuo, što znači da nije samo slovo na papiru. Roba je već na tržištu, i to jako prodajna roba, a za nju imam ekskluzivu za područje cijele regije, hrpu upita iz okolnih zemalja, prodaje se godinu dana, imam svoje stalne kupce, svakodnevne narudžbe, tendenciju porasta, odrađena je terenska komercijala, otvoreni pregovori sa trgovačkim lancima, specijalizirane sajamske izložbe, sponzorstva, marketing putem radio postaja, stručnih časopisa, letaka, web portala, facebooka....
I nakon svega toga, odlučim ući u pregovore sa troje ljudi koji su mi se javili i činili "normalnima" za neku suradnju. Svi su oni htjeli uložiti i zaraditi, projekt im se jako svidio, kao i dosadašnji rezultati, a i vidjeli su da se roba jako dobro prodaje, pa i nema nekog rizika oko ulaganja, jer se u kranjem slučaju, lager može rasprodati. Prvo od njih nakon nekog vremena je rekao da on baš i nema svojih novaca, ali može "možda" rješiti neki kredit. S drugim sam došao do razine gdje mi on već govori da potražim veći poslovni prostor u Zagrebu, te da organiziram uređenje, prije nego on dođe, te da tražim ponude na novi kombi, pa ćemo to odmah platiti kada on dođe, jer novac nije problem. Zapelo je kada mi je rekao da će doći tek kada ja osiguram plasman robe od dva šlepera mjesečno, odnosno potpisane godišnje količine svojih kupaca ?! Da li toga uopće negdje ima danas? Konzum ili Metro će potpisati godišnju narudžbu? Da, i preklinjat će me da plate avansno, haha!
Pitate se gdje je treći?
E on je još tu negdje, ali mislim da ništa ni od njega.
Taj je rekao prije skoro tri mjeseca da odmah maknem oglase i da on želi ući u posao...
On je htio dio tog mog ugovora, ili cijeli otkupiti, ali uvjet da ja ostanem u poslu. Ne bi on to meni odmah platio, nego kroz pola godine, jer on ipak ulaže, a ja mogu i dalje prodavati robu za sebe, ali sada po 50% uvećanoj cijeni od nabavne, budući da on to otkupljuje (samo što još neću dobiti pare ). Ali u svakom slučaju želi da ja ostanem u poslu i da nastavim raditi.
Kad sam ga tražio da se odluči i da ne pristajem na ovakvu varijantu, gdje ću ja kupovati robu 50% skuplje nego do sada, a bez da dobijem novac od ugovora, onda je predložio da ipak želi da budemo u poslu 50/50, a on će uložiti 100.000eura, ali ja mu moram potpisati da i ja toliko ulažem, ali ulažem svoju dobit koja će se ostvariti ovim poslom. Znaći, zadužuje me u startu za pola milijuna za ulazak u posao koji sam ja pokrenuo i doveo do sadašnje razine, ali novaca i dalje nikakvih nema na vidiku. Mene sada zanima kako nekome dođu ovakve pametne ideje na pamet i kako ih nije sram prezentirati tako nešto?
Samo da znate, to su sve ljudi koji se nalaze na ovakvim poslovnim forumima.
InvesticijaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 15:15   #50
tesko je naci malog partnera
u partnerstvo vecinom ulazu pocetnici prijatelji ili netko unutar famiije di nema sto izgubit ili ide bez glave pa sto bude

veliki partneri se udruze po nekom defaultu. ali oni imaju svoje tajnike pa tako da on nema sto izgubit

moja iskustva kazu da bi svi proradili kad bi ti u njih investirao a da oni guzicom nista ne mrdaju. nitko ne zeli opravdat ili platit troskove. svi bi da ti vadis pare a oni hranili guzicu s tim parama. ukratko jako neuredni ljudi. ako nisi strog tesko da ces vodit nesto kako treba. a opet ako si u ugostiteljstvu di ovis o gostima, moras pazit koliko glas povisujes

zaposlit menagera ili radnika a da nisi proveo s njime 6 mjeseci na poslu... je igranje lutrije

onda oni koji posjeduju nesto, zele maksimum iz tog a da preskoce tebe. interesatno kako ljudski mozak razmislja. iskreno ti kazem tesko je nac nekog tko zna izvadit pare i zna razumjeti situaciju u sto se upusta. to mogu samo dugogodisnji poslovnjaci. netko tko je ima 3 kafica. njemu krenut 4 nije problem. svi ostali samo puno pricaju a od tog nista. onaj koji je radio jedan te isti posao vise od 10 godina, a nije pokrenu svoj vlastit. nikad niti nece

Zadnje uređivanje MillionMan : 26.08.2013. at 15:28.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 09:49   #51
Potraga za poslovnim partnerima - kako?

Pozdrav

Možda malo glupo pitanje... Naime, u potrazi sam za poslovnim partnerom po mogućnosti iz inozemstva koji bi htio prebaciti proizvodnju kod nas (sklapanje, sastavljanje, ugradnja, elektronika, SMD... gotovo pa nebitno koja djelatnost). Imam prostor, radna snaga nije problem i htio bih to ponuditi. Odakle krenuti? Na koja vrata pokucati?

Hvala.
Joza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 10:13   #52
Internet?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 10:18   #53
Tebi ne treba poslovni partner nego najmoprimac
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 11:09   #54
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Tebi ne treba poslovni partner nego najmoprimac

ne ne, baš poslovni partner jer bih htio participirati, ulagati i raditi za njega. Poslovni prostor je samo popratno što mogu još ponuditi.
Joza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 11:09   #55
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Internet?
gdje točno? ima li negdje nekakva baza? oglasnik?
Joza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 11:15   #56
Quote:
Joza kaže: Pogledaj post
gdje točno? ima li negdje nekakva baza? oglasnik?
Npr.

http://hr.kompass.com/

ili

https://www.google.hr/

i cijeli svijet ti je na ekranu...Sretno.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 11:42   #57
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post


Hvala za ovo.
Joza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 17:32   #58
PARTNERA ZA OTVARANJE TURISTIČKE AGENCIJE TRAŽIM!

Tražim partnera/partnericu za otvaranje turističke agencije u Zagrebu.
Partner(ica) treba ispunjavati zakonske pretpostavke za otvaranje agencije.
Ja unosim potrebnu investiciju a od partnera očekujem znanje, želju, kreativnost i volju za razvijanjem novog posla.
možete me kontaktirati na [email protected]
hvala
marko turnovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 14:34   #59
Quote:
marko turnovic kaže: Pogledaj post
Tražim partnera/partnericu za otvaranje turističke agencije u Zagrebu.
Partner(ica) treba ispunjavati zakonske pretpostavke za otvaranje agencije.
Ja unosim potrebnu investiciju a od partnera očekujem znanje, želju, kreativnost i volju za razvijanjem novog posla.
možete me kontaktirati na [email protected]
hvala
Pod zakonskim pretpostavkama mislim da ima položen stručni ispit za otvaranje turističke poslovnice.
marko turnovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.