Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2015., 11:35   #81
Ako joj dajem probiotičke kapi koje sadrže kukuruzno ulje (nije reagirala), trebam li joj posebno uvoditi palentu ili se smatra da je sve kukuruzno prošlo?

Dosad nam je prošla tikvica, kruška, jabuka i riža, a reagirala je na mrkvu
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 14:06   #82
Ne znam, ali ja bih joj uvodila palentu kao i ostale nove namirnice. Prvi dan i drugi dan bih dala recimo s mlijekom, onda bih eventualno dodale neko voće/povrće.

Jeste radili već kakva testiranja za alergiju? Mi smo sa 6 i pol. mj. vadili krv za kravlje mlijeko, bjelanjak, pšenično brašno, sve negativno.

Moja je stalno osipana po licu, ne znam više od čega. Kako ti je reagirala na mrkvu? Osip, pogoršanje ekcema?
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 14:23   #83
Nema nužno veze sa dohranom ali ima sa ad-om
Curka je nakon cjepiva dobila ad, koji se pogoršavao iz tjedna u tjedan. Kortići, hrpa krema nula bodova.
Utvrđeno joj da je konzervans iz cjepiva okidač i da trebam to izbjegavati. Ali osim izbacivanja određenih namirnica ono što je njoj najviše pomoglo je probiotik, i D3 kapi. Koža joj je super i sve jede osim konzervansa naravno ali ad se povukao. ( za D3 su nam savjetovali nakon što sam prenijela doktoru da joj se preko zime užasno pogorša a sunčanim danima smanjuje a ljeti bi joj se sve povuklo, i od kada pije D3 kapi po 10-ak kapi dnevno, evo već pola godine je ad free )

Inače su nam rekli ne obojene sokove, ne rajčicu, ne papriku, njoj je čak i od luka znalo biti, i definitivno ne ništa što sadrži neki E
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 14:42   #84
Kako ste došli do toga da je od tog konzervansa? Jeste išli na neko testiranje?
Drago mi je da je dobro. Koliko je sad stara?

Ja dajem D3 kapi i probiotik, trenutačno Wayu, prije BioGaiu. Kažu da ih je dobro mijenjati, a neki čak i kombiniraju različite sojeve u isto vrijeme. Koji vi koristite?

Jede isključivo domaću hranu. Nadam se da će s vremenom, kako bude starija i njena crijeva i imunitet sazrijevali, biti bolje.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 14:49   #85
Išli smo na testiranja i briseve kože, i alergijska. A doktorica na kožnom je odmah pitala jel se cijepila sa MOPARU. I od tud nas je slala dalje.

Sad su joj 2 god,10mj, a koristili smo biogaiu, prolife i zadnju wayu. Pa planiram opet nakon ljeta davati wayu.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 22:22   #86
Treba imati sreće i naletjeti na dobrog doktora koji će se pozabaviti traženje uzroka, odnosno okidača. Nažalost, izgleda da ću ja morati sama čačkati i većinu obavljati privatno.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 13:34   #87
Ne bi ni doktorica možda da nismo rekli da joj se to pojavilo 21 dan nakon cijepljenja.

Sretno ti i želim ti da pronađeš i uzrok i rješenje
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 15:30   #88
Muzikalno prase, od mrkve se osula po licu i oko usta, baš jako crveno i nije odlazilo s kremama s kojima joj obično ode osip, čak ni s cinkovim

To se sve dogodilo prvi dan mrkve, drugi još gore, treći nisam dala i za par dana se povuklo... A ja cijelu zimu jedem mrkvu u svemu - po tri četiri bi pojela iz juhe, u svim umacima, pečenu, ovakvu, onakvu
Sad sam je prestala i ja jesti pa ćemo vidjeti.

Dajem wayu, nije reagirala, inače su mi rekli da im i probiotik može smetati - bitno je gledati sastav. Danas smo završili s krumpirom, nije reagirala.
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.