Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2012., 07:32   #21
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
U pravu si . Sory prof deformacija produljena dužim bolovanjem.
Jel' zbog kiseliša?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 08:56   #22
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Jel' zbog kiseliša?
Ma jok! Zbog metanola!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 21:11   #23
Pozdarav forumaši..

Evo ja kupio ponovo Centrometal prije par dana, pošto sam u 6 sezona dvaput imao umfal sa viadrusom jednom tvornički drugi put mi baš nije jasan ali mi od prvog dana nije baš legao.. troši drva drva ko lokomotiva gruba procjena da ima korisnost od cca 50% (možda)
U ovih par dana centrometal troši vidno manje drva temp ko zabijena za 80c ugrađen miš ventil, loše što ima sloj od cca 1mm smole ali mislim da kužim u čemu je fora..
Imali smo i prije CM izdržao je cca 8-9g pa smo ga prodali jer je plin bio jeftin a i selili smo kotlovnicu. Imam svoju šumu ali je ubrzo uz viadrus nebih imao.
cukopekar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 12:24   #24
Quote:
darijo35 kaže: Pogledaj post
pozdrav..vidim da vas zanimaju novi kotlovi centrometal,loši su strava.moj je procurio nakon 4gd.jedino šo valja u odnosu na druge kotlove je ložište.znam 10ljudi kojima je kotao procurio nakon 4do5gd.ako kupuješ novo uzmi češki viadrus cijeli je od gusa,pozz
i moj isto, nakon 5 godina , srećom majstor ga je zavario ( nakon puuuno
truda), ali je rekao da je lim loš i da neće dugo. evo jednu zimu je izdržao tako zavaren .
u vezi tih kiselina koje ga nagrizaju, dali se tu može što učiniti, osim ložiti ko u paklu.
koliko sam ja onako laički shvatio , lim progrize ona smola što se nakuplja na stijenkama ?
navodno da postoji nekakvo sredstvo koje se ubaci u peć da ta smola izgori ?
mpetro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 14:18   #25
Thumbs up

Nekih 30 godina se grijem sa centralnim pečima na kruta goriva.
Prva je bila TAM Stadtler. Trajala je 22 godine, ali Stadtler je priča za sebe.
O njihovoj kvaliteti netreba raspravljati.
Nakon nje sam kupio Centrometal CKB 40.
Petu sezonu loženja, kad je hladnoča stisnula na -24, propišala je na sve strane. Pošto sam po struci strojobravar i varioc, odlučio sam ju zavariti. 2 puna dana sam ju rezao i vario i vjerujte, to je nemoguča misija.
Zavariš ju na jednom mjestu, ona propiša na nekom drugom i tome nema kraja.
Sad imam Viadrus 45 kilovata i za sad sam sa njome zadovoljan.
U njoj se u odnosu na Centrometalku uopče na stvara smola, dimnjak (Schiedel 20) je čist i jednom u 2 mjeseca loženja ga samo provučem sa četkom i čist je i gladak kao novi.
Netrebam posebno navoditi da je Centrometalka uvijek bila puna smole isto, tako i dimnjak.
Vidim da ljudi raspravljaju o predimenzioniranosti peči.
Nema predimenzionirane peči. Postoji samo dobra peč, koja radi kako treba i loša, koja nikad ni pod kojim uvijetima nebude valjala,a po mojem mišljenju, temeljenom na dugogodišnjem iskuvstvu, Centrometalove peči spadaju, svakako u ovu drugu skupinu .

Prema tome, draga moja gospodo; Ako se hočete dobro i što je meni najvažnije, sigurno grijati, zaboravite limene centralne peči.
Limena peč u moju kotlovnicu neče viša nikada uči, taman da mi ju daju zabadava.
krypton123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 14:28   #26
Imao si dvije limene peći, jedna je trajala 23 god, druga 5, i sad po tvom iskustvu sve limene peći ne valjaju?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 14:37   #27
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Imao si dvije limene peći, jedna je trajala 23 god, druga 5, i sad po tvom iskustvu sve limene peći ne valjaju?
Valjaju. Ali pod uvjetom ako su napravljene od lima debljine bar 10mm.
Centrometalov lim je tanak ko papir.
krypton123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 19:03   #28
Quote:
krypton123 kaže: Pogledaj post
Valjaju. Ali pod uvjetom ako su napravljene od lima debljine bar 10mm.
Centrometalov lim je tanak ko papir.
ma da, najbolje napravit kotao od limova za tenk, nek je bar 10cm debljine.

nije tolko bitna debljina lima kolko je bitna kvaliteta lima, i dobar dizajn peći. a centrometalov dizajn je očajan, upravo zbog svih tih nedostupnih varova
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 19:23   #29
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
ma da, najbolje napravit kotao od limova za tenk, nek je bar 10cm debljine.

nije tolko bitna debljina lima kolko je bitna kvaliteta lima, i dobar dizajn peći. a centrometalov dizajn je očajan, upravo zbog svih tih nedostupnih varova
Bolje i od tenkovskog lima, nego od Centrometalovog.
Nikad više. Ni da mi ju zabadava donesu i postave u kotlovnicu.
krypton123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 23:48   #30
Quote:
krypton123 kaže: Pogledaj post
Centrometalov lim je tanak ko papir.
A slusati proizvodjaca i ugraditi zastitu povratnog voda:

http://www.centrometal.hr/c/zastita-povratnog-voda/

Jerbo na <60 stupnjeva C dimni plinovi kondenziraju i nagrizu lim. I dogode se tvoji problemi; ne kazem da je Centrometal najbolji na svijetu ali koristi ga kako proizvodjac nalaze i ako i onda ne valja onda - ne valja.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 09:01   #31
Quote:
krypton123 kaže: Pogledaj post
Sad imam Viadrus 45 kilovata i za sad sam sa njome zadovoljan.
U njoj se u odnosu na Centrometalku uopče na stvara smola, dimnjak (Schiedel 20) je čist i jednom u 2 mjeseca loženja ga samo provučem sa četkom i čist je i gladak kao novi.
A kolika je temperatura dimnih plinova kod tog kotla?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 19:28   #32
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A slusati proizvodjaca i ugraditi zastitu povratnog voda:

http://www.centrometal.hr/c/zastita-povratnog-voda/

Jerbo na <60 stupnjeva C dimni plinovi kondenziraju i nagrizu lim. I dogode se tvoji problemi; ne kazem da je Centrometal najbolji na svijetu ali koristi ga kako proizvodjac nalaze i ako i onda ne valja onda - ne valja.
Ma jeli bogati?!
Sve sam ja njoj ugradil šta su oni rekli i šta je trebalo, a zadnje što sam joj ugradil je noga u dupe i nikad više.
krypton123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 19:29   #33
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
A kolika je temperatura dimnih plinova kod tog kotla?
Pun čurac sokole, pun čurac. Zato je i sve čisto i radi kak treba.
krypton123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 22:01   #34
Quote:
krypton123 kaže: Pogledaj post
Ma jeli bogati?!
Sve sam ja njoj ugradil šta su oni rekli i šta je trebalo, a zadnje što sam joj ugradil je noga u dupe i nikad više.

ma jesi...da si ugradio ne bi ti kiselina nagrizla kotao. a i ziher sam da ti je kotao radio full gas i adekvatno tome imao spremnik (puffer).
prije bih rekao da si unutra cmoljio vlazna drva
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 22:03   #35
Quote:
krypton123 kaže: Pogledaj post
Pun čurac sokole, pun čurac. Zato je i sve čisto i radi kak treba.
sto je temperatura dimnih plinova veca to je manje iskoristenje za grijanje vode. ali sigurno su ptice koje se griju na tvom dimljaku zadovoljne
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 22:39   #36
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
ma jesi...da si ugradio ne bi ti kiselina nagrizla kotao. a i ziher sam da ti je kotao radio full gas i adekvatno tome imao spremnik (puffer).
prije bih rekao da si unutra cmoljio vlazna drva
A ti si car .
Nego, da nisi ti slučajno bio u mojoj kotlovnici pa sve znaš kaj sam ja i kak sam?
krypton123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 22:48   #37
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
sto je temperatura dimnih plinova veca to je manje iskoristenje za grijanje vode. ali sigurno su ptice koje se griju na tvom dimljaku zadovoljne
Jesu. Zadovoljne su.
A i ja sam. Sve je čisto i radi kak treba i nikakvih problema nemam.
A i jasno mi je da nikakav dimnjak ne vuče,ako nije zagrijan. A ako ne vuče, onda imaš smolu gdje god pogledaš i tu je priči kraj.
Možeš napraviti kilometar dimovoda unutar peči i iskoristiti svaki stupanj topline, samo je pitanje šta če onda zagrijati dimnjak da bi vukao.
krypton123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 08:01   #38
Quote:
krypton123 kaže: Pogledaj post
A ti si car .
Nego, da nisi ti slučajno bio u mojoj kotlovnici pa sve znaš kaj sam ja i kak sam?
Pa onda objasni care tocno sto si imao, sto imas i sto se dogodilo. A ne pisati bez veze.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 08:03   #39
Quote:
krypton123 kaže: Pogledaj post
Jesu. Zadovoljne su.
A i ja sam. Sve je čisto i radi kak treba i nikakvih problema nemam.
A i jasno mi je da nikakav dimnjak ne vuče,ako nije zagrijan. A ako ne vuče, onda imaš smolu gdje god pogledaš i tu je priči kraj.
Možeš napraviti kilometar dimovoda unutar peči i iskoristiti svaki stupanj topline, samo je pitanje šta če onda zagrijati dimnjak da bi vukao.
Pa ako ti sada non-stop gori vatra sve u 16, dimljak ti se niti ne moze ohladiti.
No, kakav dimljak imas? I koliko si cesto lozio limenu pec?

Ne znam koje si struke, ali bolje bi bilo da se razgovor vodi na jednom tehnickom nivou sa logickim zakljucivanjima.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 12:12   #40
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa ako ti sada non-stop gori vatra sve u 16, dimljak ti se niti ne moze ohladiti.
No, kakav dimljak imas? I koliko si cesto lozio limenu pec?

Ne znam koje si struke, ali bolje bi bilo da se razgovor vodi na jednom tehnickom nivou sa logickim zakljucivanjima.
Tehničkom? Pa na takvom se i vodi, uz malu dozu šale.
Po struci sam strojobravar, varioc i ložač parnih kotlova i turbina.
Tu sam se oglasio ponukan time što vidim da ljudi muku muče sa svim i svačime, što se tiče centralnog na kruta goriva i troše ogromne novce na kojekakve (nove, vunder) sisteme, a o tome znaju tek tolko šta su čuli od nekoga ili negdje vidjeli.
I onda ajmo, ulupaju 10, 20 ili čak i više, tisuča eura u to i onda vide da to na kraju nije baš ili nije uopče tak kak su si zamislili da to bude, nego imaju još i debele probleme sa time.
Dimnjak? Dimnjak se ni nesmije ohladiti i biti hladan, jer automatski ne vuče dim van, nego sve ostaje u peči i lovi se i cmolji u njoj.
A te pirolitičke i kakve god hočeš peči sa "velikim" stupnjem iskoristivosti, u što spada i Centrometalka, su peči koje iskorištavaju svaku moguču vrstu topline u njoj, pa tako i toplinu dima i u dimnjak isporučuju več dobrano ohlađeni dim, dimnjak nema od čega biti zagrijan, automatski ne vuče i dobivamo več nam poznatu stvar. Smole i čađe i u dimnjaku i u peči, koja onda nagriza kotao i kad je još k tome kotao napravljen od tako tankog lima kao Centrometalka, rezultat je jasan.
Nema tog sistema ni grijanja kod kojeg je dimnjak hladan i da sve bude čisto i u redu. Ako se hočeš grijati i imati čistu peč moraš i ložiti i imati zagrijani dimnjak. I to vrijedi za sve sisteme krutog grijanja. Od one najjednostavnije "kraljice peči" i običnog šporeta na drva, do elektrane na kruta goriva. Uzmeš li dimu temperaturu, nikakve elektronike, klapne, ventili, ventilatori ili bilo kakvi drugi kerefeki ne vrijede ništa.
Eto. Jel ti je to sad logično?

Zadnje uređivanje krypton123 : 13.09.2013. at 12:21.
krypton123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.