Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2009., 11:34   #81
Koliko sam razumjela do sada....Synflorix je proizvodi GSK, a Prevnar proizvodi Wyeth.


http://www.pharmiweb.com/pressreleas...sp?ROW_ID=3322


S tim da je Wyeth zatrazio odobrenje za 13 valentno cjepivo od EU.... tri vishe od Synoflorixa i 6 vishe od stare verzije Prevnara.
Starih sedam serotipova 4, 6B, 9V, 14, 18C, 19F, 23F.

Novi serotipovi ukljucheni u cjepivo su 1, 3, 5, 6A, 7F, 19A.

http://www.fiercebiotech.com/press-r...t-vaccine-pr-0
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 17.04.2009. at 11:41.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 12:33   #82
a čiji je Pneumo23?
On ima 23 soja jel?
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 12:39   #83
Merck proizvodi Pneumo23. (Pneumovax23)

serotipovi 1 2 3 4 5 6B** 7F 8 9N 9V** 10A 11A 12F 14** 15B 17F 18C 19F** 19A** 20 22F 23F** 33F.

oznacheni zvjezdicama (**) These serotypes most frequently cause drug-resistant pneumococcal infections1



http://www.merck.com/product/usa/pi_...eumovax_pi.pdf

cjepivo se daje jednom...i preporucha se najvishe starijim osobama(preko 65god.).
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 17.04.2009. at 12:46.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 16:33   #84
happygoose ti se kužiš u te stvari pa da te pitam nešto..
Miha sad ima 2 god...jednom smo završili na zaraznoj 5 dana zobg bakterijemije uzrokovane s. pneumoniom..ja bi ga cjepila al sad neznam čime je bolje...Prevenarom ili sa Pneumo23...
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 18:17   #85
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
happygoose ti se kužiš u te stvari pa da te pitam nešto..
Miha sad ima 2 god...jednom smo završili na zaraznoj 5 dana zobg bakterijemije uzrokovane s. pneumoniom..ja bi ga cjepila al sad neznam čime je bolje...Prevenarom ili sa Pneumo23...


Najbolje se posavjetovati sa Mihinim pedijatrom (pitanje rizika ponovnog oboljevanja?!)...nije na odmet ni nazvati Fran Mialjevica ili Zavod za javno zdravstvo GZ...ili svoj lokalni zavod...ne znam gdje zivish Potraziti infektologa i epidemiologa...oni su profesionalci..

razlika izmedju dva cjepiva je u proteinu koji se koristi..pa se pneumo23 ne daje djeci mladjoj od dvije godine, nego prevenar...

nashla sam ovaj podatak...

Weren’t there older
vaccines for these
diseases - if so, why
can’t they be used to
immunize infants?


Yes, two different non-conjugate capsular vaccines (they do not contain CRM protein) against pneumococcus were available:
- The first vaccine contained only 14 types, and is no longer available.
- The second vaccine replaced the first because it has 23 types; this vaccine is called Pneumo-23. Note that the 7 types found in Prevnar are also present in Pneumo-23. Since Pneumo-23 does not have CRM protein, it is not effective in children under 2 yrs of age. Pneumo-23 can be used in persons over 2 yrs of age who are at risk for pneumococcal disease (including
adults > 65 yrs of age).
Yes, children who are at higher risk for pneumococcal disease (see the list above) can be vaccinated with Prevnar during the first 2 years of life. This can be followed by a Pneumo-23 (the non-conjugate vaccine) dose after the second birthday. In this way, protection against the 7 types present in Prevnar is boosted by the same 7 serotypes found in Pneumo-23, and there
will be additional protection against the remaining 16 types also contained in Pneumo-23. However, remember that healthy children under 2 yrs of age are “at risk” for pneumococcal disease, so it is better to immunize all children, not just the older children with risk factors


http://www.medicine.usask.ca/pediatr...eumococcal.pdf

To je za Kanadu...

ja sam svog junaka cijepila sa prevenarom...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 19.04.2009. at 18:23.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 22:19   #86
u zaraznoj i pedica nam rekli da ako je jednom obolio da ima šanse da opet oboli....i pedica i doktorica koja nas je vodila u zaraznoj preporučili Prevenar kao i jedan privatnik kojem smo išli zbog nečeg drugog pa je pitao jel bio teže bolestan i rekao da bi on odma cjepio prevenarom...
živim u ZG,...

ja ga svakako planiram cjepit, samo se sad pitam dal da uzmem Prevenar ili Pneumo23...a pošto on ima već 2 god, a Pneumo ima i 7 vrsta koje ima i Prevenar radije bi Pneumo...al me zanimaju i druga mišljenja.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 23:21   #87
Pneumo 23 - sadrži samo polisaharidne antigene i zato je manje imunogeno (stvara manje protutijela) i potrebno je docijepljivanje svakih 3-5 god., a veća je reaktogenost (učestalost nuspojava), ali sadrži 16 serotipova više i cijena je 100ak kn.

Prevenar - sadrži polisaharidne antigene na proteinskom nosaču i zato je imunogeno i za najmanju djecu, a i broj protutijela koja nastaju je veći i imunitet je dugotrajan, ali sadrži 7 najčešćih pneumokoknih tipova (80ak % zaštita) i cijena je oko 500 kn po dozi.
mariela1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 08:11   #88
a jel mogu (metko mi je rako da je tako njima preporučeno al ne mogu se sjetit tko) cjepit Prevenarom a poslje Pneumom?

koliko doza Prevenara prima sad sa 2 godine?
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:25   #89
Možda će ovo biti off, ali ne znam gdje da stavim, možete li mi savjetovati -beba (7,5 mj.) ima u oku streptoccocus pneumoniae. Od rođenja suzi jedno oko, kao konjuktivitis, najvjerovatnije začepljen ili sužen suzni kanalić, sada dr. uzela bris i ispalo da ima u oku tu bakteriju. E, sad, ja ne znam koliko je ta bakterija dugo prisutna u njenom oku, otkud joj uopće. Uglavnom, dr. dala kapi ciloxan i čini mi se da ide na bolje, a tek smo prvi dan korištenja.
Čitala sam na netu i na letku iz paketa sretna beba da je ta bakterija dosta opasna i da izaziva kojekakve bolesti pa me zanima da li bi bilo dobro da ju cijepim protiv te bakterije -naravno, nakon terapije, pošto to nije obvezno cijepljenje, da li se šta plaća i ako da koliko, je li cjepivo dobijem/kupim kod našeg doktora ili ga moramo kupiti u ljekarnoj?


Hvala na odgovorima!
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:37   #90
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
a jel mogu (metko mi je rako da je tako njima preporučeno al ne mogu se sjetit tko) cjepit Prevenarom a poslje Pneumom?

koliko doza Prevenara prima sad sa 2 godine?
evo imam papir od prevenara i popis doza

djeca stara od 2- 6 mjeseci primaju 4 doze

djeca od 7-11 primaju tri doze

djeca od 12-23 mjeseca primaju dvije doze(prvu prime u ovoj dobi koju sam navela a drugu dozu minimalno dva mjeseca nakon prve doze

od 24 mjeseca - 60 mjeseci prima se jedna doza
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:37   #91
Nakon 2 god. cijepi se samo s 1 dozom Prevenara. Docjepljivanje s Pneumo 23 je moguće već 2 mj nakon primljene doze Prevenara.

Prevenar se plaća oko 450-500 kn. Neki pedijatri sami nabavljaju cjepivo pa možeš kod njih naručiti, dok neki šalju roditelje u ljekarnu gdje moraš naručiti pa dođe kroz dan,dva.
mariela1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:41   #92
menis e čini da je najbolje onda pričekati drugu godinu i da se dobije ta jedna doza prevenara i onda još nakon par mjeseci docjepiš s pneuo 23 i onda je dijete primilo sve i zaštićeno je protiv 23 bolesti koje izaziva streptokok pneumonie a s druge strane će biti bolje jer kao što je netko rekao prevenar bolje štiti tako da ona je super kombinacija toga dvoje
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:54   #93
Pa zapravo bi bilo najbolje zaštititi dijete prije nego krene u jaslice, znači pred kraj prve godine, jer djeca najčešće pokupe pneumokok kada dođu u kolektiv gdje je dovoljno jedno zaraženo dijete da većina djece onda isto pokupe tu bakteriju.
mariela1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 22:03   #94
Quote:
natal8ja kaže: Pogledaj post
Možda će ovo biti off, ali ne znam gdje da stavim, možete li mi savjetovati -beba (7,5 mj.) ima u oku streptoccocus pneumoniae. Od rođenja suzi jedno oko, kao konjuktivitis, najvjerovatnije začepljen ili sužen suzni kanalić, sada dr. uzela bris i ispalo da ima u oku tu bakteriju. E, sad, ja ne znam koliko je ta bakterija dugo prisutna u njenom oku, otkud joj uopće. Uglavnom, dr. dala kapi ciloxan i čini mi se da ide na bolje, a tek smo prvi dan korištenja.
Čitala sam na netu i na letku iz paketa sretna beba da je ta bakterija dosta opasna i da izaziva kojekakve bolesti pa me zanima da li bi bilo dobro da ju cijepim protiv te bakterije -naravno, nakon terapije, pošto to nije obvezno cijepljenje, da li se šta plaća i ako da koliko, je li cjepivo dobijem/kupim kod našeg doktora ili ga moramo kupiti u ljekarnoj?


Hvala na odgovorima!
naše iskustvo je malo drugačije, i možda je ovo što ću napisati nategnuto, ali možda nekome i pomogne.
Kad je mojoj bebi curilo oko (i nosić u isto vrijeme), a to je isto sve bilo u prvim mjesecima života... po preporuci pedijatrice kapala sam joj svoje mlijeko u okice i nos, i sve je prošlo u par dana. briseve nismo radili, tako da ne znam koji je točno bio uzrok.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:16   #95
valneahana, mariela
onda ćemo napravit tako...jedna doza Prevenara i jedna Pneuma...nisam bila sigurna jel može to tako..

natal8ja MIha je imao tu bakteriju u nosu...nikakvih simptoma...jedan dan temp oko 14 sati (39), drugi dan u 8.30 nalaz krvi crp 130, leukociti 35, sed 170...bili u bolnici 5 dana, još 7 na antibiotiku doma...imao početni stupanj sepse...
da sam znala za ovo cjepila bi ga prije jaslica
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 02:32   #96
Mi se isto namjeravamo cjepit protiv pneumokoka i sada kad čitam sve vidim da ću se morat dobro posavjetovat sa pedijatricom.
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 16:18   #97
A ima li tko info. cjepivu?
Mi nemamo nikakvih simptoma, osim tog konjuktivitisa koji je, očito, uzrokovan tom bakterijom. Ne znam je li to strašno, nitko od doktora nam nije ništa spomenuo -nikakvu opasnost, ni sepsu, ni ništa -samo kapaj u oko i dođi za 14 dana na kontrolu.

S mojim mlijekom smo probali dok sam dojila, sada više nažalost ne dojim, i nije nam pomoglo.
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 12:56   #98
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
natal8ja MIha je imao tu bakteriju u nosu...nikakvih simptoma...jedan dan temp oko 14 sati (39), drugi dan u 8.30 nalaz krvi crp 130, leukociti 35, sed 170...bili u bolnici 5 dana, još 7 na antibiotiku doma...imao početni stupanj sepse...
da sam znala za ovo cjepila bi ga prije jaslica
Quote:
natal8ja kaže: Pogledaj post
A ima li tko info. cjepivu?
Mi nemamo nikakvih simptoma, osim tog konjuktivitisa koji je, očito, uzrokovan tom bakterijom. Ne znam je li to strašno, nitko od doktora nam nije ništa spomenuo -nikakvu opasnost, ni sepsu, ni ništa -samo kapaj u oko i dođi za 14 dana na kontrolu.
Pa zapravo većina djece koja imaju pneumokok u nosu i grlu nemaju simptome i pneumokok se u tim slučajevima ne tretira antibiotikom jer se smatra da je on dio normalne flore sluznice nosa i grla i taj broj djece u toj populaciji može biti do 70 % pogotovo u zimskim mjesecima. Ali često se dogodi da kod djece zbog oslabljenog imuniteta pneumokok izađe iz tog "izoliranog" područja gornjih dišnih puteva i uzrokuje teže oblike bolesti od upale uha, sepse, bakterijemije, pneumonije, meningitisa...
mariela1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 13:25   #99
Jučer sam pitala sestru kod pedice kojim oni cijepe s godinu dana, jer nam je to sljedeće. Proirixom, kaže da su jako rijteke nuspojave bile kod njih, manje nego sa moparu. Ono što mene zanima, sa 13mj će se cijepiti Prevenarom i zanima me gdje se cijepi, ruku ili bedro?
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 16:22   #100
Prevenar u natkoljenicu kod naše pedice.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.