Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 09:11   #21
Nama je na prvom roditeljskom sastanku nakon upisa u jaslice rečeno da se u vrtić smiju donositi torte isključivo sa deklaracijom, tako da je za 2.rođendan bila Ledova čokoladna a sada za 3.rođendan iz Melija (slastičarna), uz pisanu potvrdu za vrtić o sastojcima torte. Naravno, grickalice, sokići, baloni, puhalice neizbježni...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 09:55   #22
Ovo s kartonskom tortom mi je totalna glupost. ne kužim poantu.
Kupiš Ledovu tortu i amen.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 09:58   #23
Quote:
Absolutely777 kaže: Pogledaj post
Ne vidim postoji li slična tema,ako postoji,moje isprike moderatorima

Imam mali problem oko rođendana i vrtića. Naime, teta mi je rekla da torta ne dolazi u obzir. Znala sam da se ne smiju donositi domaće torte,ali da ne smiješ ni kupiti tortu,stvarno mi nije palo na pamet.
Dakle nikakvi kolači i torte,kupljeni u slastičarni ni napravljeni doma, a ipak mi je naglasila da djeca najviše vole gasiti svjećicu.

Mislim,pa znam to i ja,ali na čemu će gasiti??

Dajte molim vas neki konstruktivan prijedlog,kako ste vi riješili taj problem?

Upomoć!

mi isto ne smijemo donositi torte ni kolače, pa oni u vrtiću imaju kartonsku tortu na kojoj pušu svijecice.
inace roditelji donesu sokiće i grickalice
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 10:10   #24
Pa bitno je da se taj dan obilježi. Kod moje curke svi slave rođendan u vrtiću a organiziraju ga tete (natpis na ulazu, dekoracije, iznenađenje - djecu unaprijed upoznaju čiji rođendan sutra slave pa se to dijete ujutro svečano dočeka), roditelji donesu što i koliko mogu onoga što je dozvoljeno. Bezveze mi je da dijete ne slavi rođendan u vrtiću jer s tim ljudima (djecom) provede više vremena neko sa prijeteljima svojih roditelja. A da ne pričam kako se osjeća ako svi slave samo ono ne (ok, možda dvogodišnjaci ne kuže, zaboravila sam). Znam da oni klinci koji imaju rođendan ljeti znaju biti i nesretni jer ga ne mogu proslaviti u vrtiću.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 10:12   #25
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Ovo s kartonskom tortom mi je totalna glupost. ne kužim poantu.
Kupiš Ledovu tortu i amen.
Ma nije to hir roditelja nego pravilo vrtića da ne smiju biti torte.
Nekad su mame same pekle torte- no to je bilo nekad.

Inace proslave rođendana s tortom do 3 godine u vrticu bas nemaju smisla.
Kasnije da, no u jaslicama je dovoljno donjeti neki sok (na slamku), neke keksice ili neke milk snite - tako mala djeca bas ne kuze to slavljenje rođendana, a i tako proslavu imaju doma ( s tortom kakvom god hocete)

mame koje imaju jaslicare - nemojte se zamarati s tortama.
M*T*L* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 10:14   #26
Ma meni je totalno bezveze to sve,pogotovo jer ima rodjendan u subotu, ali pitala sam tetu za svaki slucaj i rekla mi je da sva djeca imaju proslavu.
Ja reko,ajd dobro. mogu donijeti tortu onda?

-Ne, jer blablablabla.
-Ok, znači može onda neke grickalice i sokiće?
- Ali djeca vole puhati svjećicu jer blablablabla.
-Pa mogu onda kupiti tortu?
-Ne,jer blablablabla.
- Znači bez torte?
-Ali onda neće bit svjećice, a djeca vole, blablablabla...

Pa dobro ženo šta ti hoćeš???
Da zapalim svjećicu na svojoj glavi ili šta?
Iako mi dotad nije pala na pamet kartonska torta. Al opet...
Imam ionako rođendan za pripremati dan poslije, a radim i imam ispite i 600 milijuna stvari,i sad ću lijepit, da prostite, j.... kartonsku tortu?


A nenenenene.
Bit će kuglof.
Idem sad nać' kak' to izgleda.

p.s. Nemam pojma jer iako kuham kao car, kolače ne znam radit. Čak imaju ok okus,ali izgledaju.... božemiprosti. Ne pokazujem gostima. Skrivećki to jedemo

A za proslavu doma, bit će dobra Meli slastičarna

P.P.S- ima 4 godine. I ne slavi s maminim prijateljima nego svojim, zovemo joj prijateljice.Tojest,ona je odlučila koga će pozvati-baku,djeda,ujku, najbolje prijateljice i kumu,pošto njih često viđa pa su joj najmiliji nek dijete slavi kako želi
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 10:15   #27
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Ovo s kartonskom tortom mi je totalna glupost. ne kužim poantu.
Kupiš Ledovu tortu i amen.


U našem vrtiću se ne smije nikakva torta donijeti pa ni Ledova.

Mom malenom još nije bio rođendan, ali kad sam bila u Zg vidjela sam u Avenue-u mislim na zadnjem katu, neka mala trgovinica prodaju slatkiše, i tamo je bilo slatkih torti napravljenih od bombona. Nisam pitala, nadam se da su za prodaju pa ako toga bude još kad nama bude rođendan poslat ću brata da kupi.

Uz to napravit paketiće za svu djecu sa nekoliko malih čokoladica, bombonića itd, par litara soka i to je to.

D. će sad imat 4 godine i baš se veseli svakom rođendanu u grupi pa ćemo nešto morat smislit.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 10:36   #28
Quote:
Absolutely777 kaže: Pogledaj post
Ja reko,ajd dobro. mogu donijeti tortu onda?

-Ne, jer blablablabla.
-Ok, znači može onda neke grickalice i sokiće?
- Ali djeca vole puhati svjećicu jer blablablabla.
-Pa mogu onda kupiti tortu?
-Ne,jer blablablabla.
- Znači bez torte?
-Ali onda neće bit svjećice, a djeca vole, blablablabla...

Pa dobro ženo šta ti hoćeš???
Da zapalim svjećicu na svojoj glavi ili šta?
Iako mi dotad nije pala na pamet kartonska torta. Al opet...
Imam ionako rođendan za pripremati dan poslije, a radim i imam ispite i 600 milijuna stvari,i sad ću lijepit, da prostite, j.... kartonsku tortu?
, pa jesi pitala kako drugi roditelji rade?
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 10:48   #29
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Pa bitno je da se taj dan obilježi. Kod moje curke svi slave rođendan u vrtiću a organiziraju ga tete (natpis na ulazu, dekoracije, iznenađenje - djecu unaprijed upoznaju čiji rođendan sutra slave pa se to dijete ujutro svečano dočeka), roditelji donesu što i koliko mogu onoga što je dozvoljeno. Bezveze mi je da dijete ne slavi rođendan u vrtiću jer s tim ljudima (djecom) provede više vremena neko sa prijeteljima svojih roditelja. A da ne pričam kako se osjeća ako svi slave samo ono ne (ok, možda dvogodišnjaci ne kuže, zaboravila sam). Znam da oni klinci koji imaju rođendan ljeti znaju biti i nesretni jer ga ne mogu proslaviti u vrtiću.
Tak je i kod nas. A ako rođendan pada za vikend onda se s tetama dogovorimo dal će se slaviti u petak ili ponedjeljak
I smijemo donjeti ledo tortu.
K je za ovaj rođendan već rekla popis kaj moram nabavit za slavlje u vrtiću
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 11:00   #30
mi smo proslavili godinu dana i u jaslicama, odnijeli smo tonu balona, neki voćni sok, petit ber kekse, piškote, one roladice što je svaka zasebno pakovana, nisam nosila nikakvu tortu, jer se radi o djeci mlađoj od godinu dana ili godinu i dva-tri mjeseca...
i naravno ostavila sam teti fotić da slika

na fotiću su bila djeca, ujedno i moj sin kako mlate po bobi flipsu u enormnim količinama..ja bobi nisam donijela....( nisu bile ni piškote, ni petit, ni roladice...)
eto tako...
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 11:16   #31
Quote:
Nar kaže: Pogledaj post
mi smo proslavili godinu dana i u jaslicama, odnijeli smo tonu balona, neki voćni sok, petit ber kekse, piškote, one roladice što je svaka zasebno pakovana, nisam nosila nikakvu tortu, jer se radi o djeci mlađoj od godinu dana ili godinu i dva-tri mjeseca...
i naravno ostavila sam teti fotić da slika

na fotiću su bila djeca, ujedno i moj sin kako mlate po bobi flipsu u enormnim količinama..ja bobi nisam donijela....( nisu bile ni piškote, ni petit, ni roladice...)
eto tako...
Zgodno
Kod nas se to ne događa. To znam sigurno jer mi moja brbljavica prenese šta se na kojem rođendanu jede. i rijetko su smokići na meniju
A kod D tete višak keksića, bombona i svega što se donese spreme u ormar i svaki dan imaju po malo da se počaste.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 11:17   #32
Quote:
M*T*L* kaže: Pogledaj post
Ma nije to hir roditelja nego pravilo vrtića da ne smiju biti torte.
Nekad su mame same pekle torte- no to je bilo nekad.

Inace proslave rođendana s tortom do 3 godine u vrticu bas nemaju smisla.
Kasnije da, no u jaslicama je dovoljno donjeti neki sok (na slamku), neke keksice ili neke milk snite - tako mala djeca bas ne kuze to slavljenje rođendana, a i tako proslavu imaju doma ( s tortom kakvom god hocete)

mame koje imaju jaslicare - nemojte se zamarati s tortama.
[B]

Slazem se!
Ni mi 2. rodendan nismo slavili u vrticu, tek od 3.
Jedne godine smo umjesto torte donjeli kanticu sladoleda, a jedne godine onu Strauss roladu od sladoleda. Imaju i zgodne kupovne kao pite, okrugle, suhe, u nju smo utaknuli svjecicu. Kod nas su znale mame pripremiti male paketice za svako dijete, tipa, bananko, lizalica,... i to je klinac onda podijelio djeci. Jednom su i dobili Kinder jaja, mojem malom je to bilo bas super.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:56   #33
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Bezveze mi je da dijete ne slavi rođendan u vrtiću jer s tim ljudima (djecom) provede više vremena neko sa prijeteljima svojih roditelja. A da ne pričam kako se osjeća ako svi slave samo ono ne (ok, možda dvogodišnjaci ne kuže, zaboravila sam).
ma, neee, nisam ja mislila da se ne obilježi dan. svakako treba proslavit rođendan s ekipom iz vrtića, čak i ako nije baš taj dan. samo mislim da nije nužna baš torta. bar za dvogodišnjaka. vidiš da moja nije sigurna jel bu za rođendan imala bor ili tortu (najvažnije joj je da će imat dvije godine i dobit poklone )
mislim da su joj baloni jedno 10 puta napetiji od torte.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 17:34   #34
moja se najviše veseli baš puhanju svijećica.. i naravno da je morala imati tortu, pa makar i kartonsku, samo da se ima na što staviti svijećice..
i naravno da je proslavila ročkas sa svojom ekipicom, makar baš taj dan nije bila u vrtiću.. slavila je dan ranije. kao da je bitno koji dan pada rođendan, bitno da se oni provesele

meni je bilo jako drago da i ona počasti svoje male prijetelje, da puše svjećice, a u konačnici i drugi časte, pa ne bi bilo fer da mi preskočimo.


@lali - ti ne moraš raditi tortu od kartona, moš svjećicu i na mali bor montirati ali, puhat se mora!
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 00:35   #35
U nasem vrticu dozvoljavaju torte za rodjendan i svi ih roditelji donose.

I svi zadovoljni,osobito djeca.Malo,malo-pa nekome rodjendan,te se klinci caste finim tortama...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 10:10   #36
kod nas baš jutros osvanuo naputak o slavljenju rođendana u vrtiću - uglavnom oni cijeli dan pjevaju svečane pjesmice, ljube slavljenika, bla, uče kako je to poseban dan. za tortu se sugerira da se složi neki oblik torte/sunce/cvijet od ud voća ili keksa, a u sredinu stavi svjećica pa da je to torta
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 10:29   #37
E,bas sam se sjetila, daklem posto dozvoljavaju taj kupovni kuglof,a sve mislim da ce slag biti ok, sta kazete na ovo:

donesem taj kuglof, dva slaga u onim bocicama pod pritiskom, i one sarene bombone s cokoladom,M&M's ili nesto slicno. Onda mozemo samo strpati taj kuglof na tanjur, napuniti sredinu slagom, oko rubova slag i poslagati na to bombone. Ono,ne smijem tortu,al' ce bar izgledati k'o torta

I neke grice,štapiće i slično, i sokiće.

Prihvatljivo?
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 10:46   #38
Quote:
Absolutely777 kaže: Pogledaj post
Ma meni je totalno bezveze to sve,pogotovo jer ima rodjendan u subotu, ali pitala sam tetu za svaki slucaj i rekla mi je da sva djeca imaju proslavu.
Ja reko,ajd dobro. mogu donijeti tortu onda?

-Ne, jer blablablabla.
-Ok, znači može onda neke grickalice i sokiće?
- Ali djeca vole puhati svjećicu jer blablablabla.
-Pa mogu onda kupiti tortu?
-Ne,jer blablablabla.
- Znači bez torte?
-Ali onda neće bit svjećice, a djeca vole, blablablabla...

Pa dobro ženo šta ti hoćeš???
Da zapalim svjećicu na svojoj glavi ili šta?


...naša teta dozvoljava kupovne torte, one iz kućne radinosti ne...iako sam primjetila zadnji put kad je najbolji prijetelj moje kćeri slavio 4. rođ. da djeca uglavnom nisu takla tortu, ni u vrtiću, ni na kućnoj proslavi...
...ja ne znam još šta ću, njoj je rođ. ljeti, po velikim vrućinama tako da ne bi riskirala sa tortom...vjerovatno ću odnijet puno grickalica, slatkiša i balona
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:08   #39
Quote:
gica kaže: Pogledaj post

...vjerovatno ću odnijet puno grickalica, slatkiša i balona
I puhalica mamica, ne zaboravi puhalice, vrlo su bitne!!!
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 13:51   #40
ja jesam za slavljenje ročkasa u vrtiću al od 3.rođendana, onda može dernek pravi...
torte i hrpa grickalica u vrtiću /jaslicama djeci za rođendane od 1-2-god mi uopće nije cool ni fora.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.