Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2010., 23:48   #101
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Pa žuto najavljuje crveno. To što hrpa ljudi tada stisne gas umjesto kočnice je drugi problem. Misliš li da bi netko kočio na treptajuće zeleno?

ja sigurno bi

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Za događaj nije bitno što ti smatraš. Bitno je jesi li prošla ili ne, a o tome će odlučiti sud.
ma i sudovi nisu kao sto su nekad bili...


Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
U prekršajnom postupku 2 mjeseca ne znače ništa, a sam postupak može trajati i godinama.
jos gore...
__________________
nemoguca misija
izgubljena dusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 20:31   #102
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
ja sigurno bi ...
I onda bi neka seljačina trubila i vrijeđala jer "ženska stoji na zelenom".
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 21:39   #103
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
I onda bi neka seljačina trubila i vrijeđala jer "ženska stoji na zelenom".
bolje i to nego da se dokazujem na sudu...
__________________
nemoguca misija
izgubljena dusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 10:26   #104
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
bolje i to nego da se dokazujem na sudu...
Ma sve pet. Ovo nije išlo tebe, nego nekulturne sudionike u prometu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 11:19   #105
Jedna studija o efekima uvođenja kamera na raskrižja: LINK

Uglavnom, manje sudara u desni bok automobila, ali više sudara odostraga.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 12:27   #106
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Jedna studija o efekima uvođenja kamera na raskrižja:
Na Wikipediji je dana detaljnija analiza ovih istraživanja:
http://en.wikipedia.org/wiki/Red_light_camera
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 00:12   #107
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
ne bi li najbolje bilo da se naprave semafori kako spada, a to znaci da se s prestankom zelenog svjetla pocne treptati time najavljujuci dolazak crvenog svjetla? tako nesto sam vidjela u nekoliko gradova, prvenstveno u osijeku, dok je u zagrebu nula.
..
Da, baš sam ovo komentirao s kolegom iz Zagreba neki dan kad sam bio, u Osijeku je to super riješeno, treptava zelena su super stvar. U Zagrebu ti se dogodi da normalno voziš 60-70 km/h u koloni, i onda ti se odjednom upali žuto, moraš kočiti.

Navodno su treptava zelena zabranjena novim zakonom o sig. prometa na cestama, je li to točno?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 12:00   #108
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
... Navodno su treptava zelena zabranjena novim zakonom o sig. prometa na cestama, je li to točno?
Upravo obrnuto. Predviđeno je (dozvoljeno) da zeleno svjetlo može treptati 3 puta.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 17:21   #109
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Da, baš sam ovo komentirao s kolegom iz Zagreba neki dan kad sam bio, u Osijeku je to super riješeno, treptava zelena su super stvar. U Zagrebu ti se dogodi da normalno voziš 60-70 km/h u koloni, i onda ti se odjednom upali žuto, moraš kočiti.
Ja smatram upravo suprotno. 90% vozača stisne gas kad se upali treptavo zeleno. Nemali broj puta sam i sam tako reagirao. Naime, znaš da će se brzo upaliti žuto, a glupo je kočiti jer je još uvijek zeleno, ako nastaviš istom brzinom žuto će se upaliti u nezgodnom trenutku i moraš naglo kočiti i onda nesvjesno ubrzaš. Zapravo dođe ti na isto kao da se odmah upali žuto.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:16   #110
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ja smatram upravo suprotno. 90% vozača stisne gas kad se upali treptavo zeleno. Nemali broj puta sam i sam tako reagirao. Naime, znaš da će se brzo upaliti žuto, a glupo je kočiti jer je još uvijek zeleno, ako nastaviš istom brzinom žuto će se upaliti u nezgodnom trenutku i moraš naglo kočiti i onda nesvjesno ubrzaš. Zapravo dođe ti na isto kao da se odmah upali žuto.
i bolje je da stisne gas na treptavo zeleno, nego na žuto!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 23:18   #111
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
i bolje je da stisne gas na treptavo zeleno, nego na žuto!!
Je ali problem je što ubrzaju 2km prije, pa prođu na debelo crveno.
frANZi50 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 00:22   #112
crveno blicajuće svjetlo na pružnom prelazu. neispoštovano. splet gluposti i nepažnje, nebitno.

jel ću izgubiti vozačku?
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 19:58   #113
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
... jel ću izgubiti vozačku?
Odlučit će sud.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:02   #114
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
crveno blicajuće svjetlo na pružnom prelazu. neispoštovano. splet gluposti i nepažnje, nebitno.

jel ću izgubiti vozačku?
ako si dobio prekršajni nalog u njemu ti piše i kolika je zabrana (pod pretpostavkom da se ne žališ) ako nisi dobio nalog onda ćeš dobiti poziv za sud!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:17   #115
nisam dobio ništa od policajca. rekao je samo "doći će službenim putem", tako nekako. malo sam bio sjeban, ne sjećam se baš.

prelistao sam Zakon, propisano je 2-5kkn, oduzimanje dozvole se ne spominje. bumo vidli. sud jbga. aj, bar slobodan dan dobijem lol. hvala.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:27   #116
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
nisam dobio ništa od policajca. rekao je samo "doći će službenim putem", tako nekako. malo sam bio sjeban, ne sjećam se baš.

prelistao sam Zakon, propisano je 2-5kkn, oduzimanje dozvole se ne spominje. bumo vidli. sud jbga. aj, bar slobodan dan dobijem lol. hvala.
onda ti preostaje čekati rješenje (prekršajni nalog) ili poziv suda
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 13:46   #117
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ja smatram upravo suprotno. 90% vozača stisne gas kad se upali treptavo zeleno. Nemali broj puta sam i sam tako reagirao. Naime, znaš da će se brzo upaliti žuto, a glupo je kočiti jer je još uvijek zeleno, ako nastaviš istom brzinom žuto će se upaliti u nezgodnom trenutku i moraš naglo kočiti i onda nesvjesno ubrzaš. Zapravo dođe ti na isto kao da se odmah upali žuto.
Da, ali bolje da stisne gas kad je treptavo zeleno, nego da ga stisne na žuto. S treptavim zelenim si unaprijed upozoren da se zeleno gasi, nego da te iznenadi žuto tik pred raskrižjem(često mi je to bio problem u Zg, u Os nikad mi se to nije dogodilo). Mislim da treptavo zeleno pomaže pri donošenju odluke o ubrzavanju ili kočenju, naravno da kao i kod svake mogućnosti izbora postoji mogućnost krive odluke iz bilo kojeg razloga.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 17:49   #118
PREKRŠAJNI NALOG

Danas je i došao taj dan...

....
Time je počinio prekršaj iz čl.59. 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kažnjiv po čl 59.st5. istog zakona, ...2000KN

... plačanje u roku 8 dana...

Okrivljeniku se temeljem čl. 59. Prekršajnog zakona izriče zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije, u trajanju od 3 mjeseca.


Znači protutnjal sam kroz crveno (ne namjerno, kaj je najgoer kočio sam, katastrofa gume odnjelo me kroz pješački a ni štop šalter mi ne radi tak da nisu primjetili da kočim) na pješačkom.

Zanima me jel se mogu šalit, tj. jel imam temelj da se žalim pošto sam dobil riješenje prema članku da se radilo o križanji!
Jel ima razlike il se to isto tretira??

Pomozite ljudi ovisi mi posao o ovom!!!!
blitvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 18:07   #119
PREKRŠAJNI NALOG

Danas je i došao taj dan...

....
Time je počinio prekršaj iz čl.59. 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kažnjiv po čl 59.st5. istog zakona, ...2000KN

... plačanje u roku 8 dana...

Okrivljeniku se temeljem čl. 59. Prekršajnog zakona izriče zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije, u trajanju od 3 mjeseca.


Znači protutnjal sam kroz crveno (ne namjerno, kaj je najgoer kočio sam, katastrofa gume odnjelo me kroz pješački a ni štop šalter mi ne radi tak da nisu primjetili da kočim) na pješačkom.

Zanima me jel se mogu šalit, tj. jel imam temelj da se žalim pošto sam dobil riješenje prema članku da se radilo o križanji!
Jel ima razlike il se to isto tretira??

Pomozite ljudi ovisi mi posao o ovom!!!!
blitvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 19:04   #120
Napominjem da nisam odvjetnik, već građanin zabrinut za vlastitu sigurnost na cesti.

Mislim da si s iznešenim idejama na dobrom tragu, pa u tom smislu bih i JA preporučio da sucu svakako istakneš SVE te činjenice u kontekstu u kojem si ih naveo:

a) objasni da taj auto voziš za posao, dakle svakodnevno, te da si vičan vozač, a ne početnik,

b) dokaži na sudu da ti štop-svijetla ne rade i potom argumentiraj da zbog toga policija nije uočila da kočiš (na ovaj način nećeš dokazati da JESI kočio, ali ako pokažeš na sudu da ti štop-svijetla ne rade, niti policija neće moći dokazati da NISI kočio, kužiš ),

c) dokaži na sudu da si imao "ćelave gume" (pretpostavljam da si to mislio pod "katastrofa gume"), a potom argumentiraj da nisi prošao kroz crveno zato što si tako htio, već zato što nisi mogao utjecati na to (opet, tako nećeš dokazati da jesi HTIO stati, ali ako dokažeš da su ti gume bile ćelave, niti policija neće moći dokazati da nisi HTIO stati ).

Iz tvoga posta pretpostavljam da se želiš obraniti od toga da policija optuži da si namjerno prošao kroz crveno, te da želiš dokazati da si vozač dobrih namjera. Ovako nećeš uspjeti dokazati da nisi namjerno prošao, ali niti policija neće moći dokazati da jesi namjerno prošao - sve ove tri stvari će u kombinaciji svesti tu stvar na riječ protiv riječi.

Tko kaže da dvije loše stvari ne čine jednu dobru? Imao si peh što ti štop-svijetla ne rade (pa je policija mislila da ne kočiš), ali su ti, srećom, i gume ćelave (pa to obrazlaže zašto nisi stao iako si kočio).

Zadnje uređivanje tome : 09.11.2010. at 19:29.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.