Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2011., 02:22   #41
Ne znam gdje bi stavila, pa možda ovdje...
Fallen Angel Discovered In Russia?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 10:14   #42
...zanimljivo... onome tko ne zna ruski ima kompletan eng. prijevod u opisu...
...ukratko, exhumirana čovječja glava nasađena na kostur ovce... vrlo vjerojatno ritual prilikom pokopa za određena ''životna postignuća'' pokojnika...
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 14:12   #43
bilo je jače od mene :

http://www.youtube.com/watch?v=2Virqo-pI5c
Bong! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 22:58   #44
I believe in angels

pogledati "Nebo iznad Berlina"Wim Wenders
ton-na-ton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:45   #45
Smile

Ja nekako mislim, osjećam, da su anđeli neka vrsta energije, nisu dakako materijalni i mi ih našim "materijalnim" osjetima ne možemo vidjeti.

No kao što znamo da energija postoji, a ne vidimo ju...možda na taj način i anđeli postoje.
VampiricaLidija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 15:42   #46
ako ljudi imaju svoje anđele, onda, budući da su ljudi samo vrsta primata, i druge životinje imaju svoje anđele.

U tom me sl. samo zanima gdje su anđeli svih onih milijuna svakodnevno u svijetu zaklanih kokoši, svinja , ovaca ili goveda .
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 15:59   #47
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
ako ljudi imaju svoje anđele, onda, budući da su ljudi samo vrsta primata, i druge životinje imaju svoje anđele.

U tom me sl. samo zanima gdje su anđeli svih onih milijuna svakodnevno u svijetu zaklanih kokoši, svinja , ovaca ili goveda .
...vjerojatno je za ''imat anđela'' (pod uvjetom da anđeli zbilja postoje) potrebno imat drugačiji oblik svjesnosti/duhovnosti nego što ga ima bilo koji drugi primat ili kokoš...
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 18:18   #48
Quote:
little_blue_dot kaže: Pogledaj post
...vjerojatno je za ''imat anđela'' (pod uvjetom da anđeli zbilja postoje) potrebno imat drugačiji oblik svjesnosti/duhovnosti nego što ga ima bilo koji drugi primat ili kokoš...
znači ja koji svaki dan jedem svinjsko meso i pravim od njih kobasice, ja bi morao imati anđela, a svinja, koja je evolucijski gledano - 99,9% jednaka čovjeku (ako uzmeš u obzir milijarde godina preteklih do njenog i našeg zajedničkog pretka, i to usprediš s razdobljem od tada do danas, što je nekih par desetaka miliona godina) i cijeli život je zatvorena i bez ikakvih prava, ona ne bi trebala imati anđela?.

ili možda svinja mora biti pričešćena da bi imala anđela?

zašto vuk nebi imao anđela , ili slon ili delfin ili babun? pa oni su po psihologiji gotovo 99,9 % jednaki čovjeku , jedino s možda malo manjim IQ, i slabijim govornim vještinama., svi su društvene životinje koje žive u čoporu i posjeduju i osobnu i društvenu svjesnost te pokazuju empatiju prema članovima čopora.

dovoljno je pogledati irak, ili bilo gdje drugdje po svijetu gdje ratnui zločinci masovno ubijaju i muče milione ljudi i poslije se slikaju na tv kao dobri katolici i zaštitinici zapadnih vrijednosti ;
ne bi li anđeli trebali tu zaštitit te ljude ili bar poslije gromom iz vedra neba ošinuti zločince? ili su anđeli potpuno bespomoćni, što im onda oduzima svu čar- jer što će mi bespomoćni anđeo čuvar?

dakle to tvoje pitanje živonjiska vrsta zvana čovječanstvo je odavno razrješilo od kad je krist umro na križu, svima je jasno da ni bog ni anđeli ne postoje, a religije su tu samo zato da dodatno pasiviziraju i zatupe svoje buduće ili prošle žrtve nasilja, ili da pasivno gledaju tuđe stradanje, bar ako mene pitaš.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 11.10.2011. at 19:25.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 23:26   #49
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
...
...ma ne moraš ti imat anđela, ak si baš do laktova ogrezao u faširanju... pa nećemo te, valjda, zbog toga krivo gledat...?
...a ni svinju, ak baš oće imat svog anđela...

...kak vuk pokazuje empatiju možemo vidjet na bolesnom, starom ili nemoćnom pripadniku čopora... njegovi pajdaši ga jednostavno rastave na komadiće (gotovo ko ti svinju) i ovog više nikaj ne muči...

...slon zna slikat... (neki ljudi ne)

...delfin napravi kolut naprijed, kolut natrag i skoči kroz obruč... (moja žena to nemre, makar ju tjeram da vježba)

...babun... eee'... isti moj šef... čak malo i inteligentniji... govorne vještine - tu su negdje...

...viš, viš... dobro si ti to nekak zamislil i posložil...
...znaš kaj bi ja rekel...? da ti je tvoj anđeo šapnul da ideš napisat da na ovu stvar možemo i iz drugačijeg kuta gledat...

...eto, sad i mene zanima... hoću odgovornog za ovo pitanje...!
...zakaj životinje nemreju imat anđela, a bolje/zgodnije/empatičnije i simpatičnije su od nekih ljudi...??
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 21:08   #50
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
dakle to tvoje pitanje živonjiska vrsta zvana čovječanstvo je odavno razrješilo od kad je krist umro na križu, svima je jasno da ni bog ni anđeli ne postoje, a religije su tu samo zato da dodatno pasiviziraju i zatupe svoje buduće ili prošle žrtve nasilja, ili da pasivno gledaju tuđe stradanje, bar ako mene pitaš.
Pogrešno tumačiš isusovu smrt. Isus nije zato umro da bi odjedanput zavladalo blagostanje na Zemlji. Umro je da bi uništio navodno tamnicu u kojoj su stoljećima bile zarobljavane duše pokojnika. On je sa zadatkom bio poslan na Zemlju od strane Boga. Zašto bi ga Bog inače slao? Dogodilo se ono što se moralo dogoditi. To je bilo zapisano u njegovoj sudbini.

Prorekao je i neke od užasa koji će zadesiti Jeruzalem. Je li obećavao blagostanje na Zemlji? Nije. Njegova smrt je imala sasvim drugu svrhu o kojoj gotovo nitko osim onih pravih vjernika ne govori nego se non stop iskrivljuje prava istina i onda normalno da će netko, tko ne zna ništa o vjeri, biti lako izmanipuliran od strane raznih ateističkih sekti i sotonista.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 21:47   #51
Quote:
little_blue_dot kaže: Pogledaj post
...ma ne moraš ti imat anđela, ak si baš do laktova ogrezao u faširanju... pa nećemo te, valjda, zbog toga krivo gledat...?
...a ni svinju, ak baš oće imat svog anđela...

...kak vuk pokazuje empatiju možemo vidjet na bolesnom, starom ili nemoćnom pripadniku čopora... njegovi pajdaši ga jednostavno rastave na komadiće (gotovo ko ti svinju) i ovog više nikaj ne muči...

...slon zna slikat... (neki ljudi ne)

...delfin napravi kolut naprijed, kolut natrag i skoči kroz obruč... (moja žena to nemre, makar ju tjeram da vježba)

...babun... eee'... isti moj šef... čak malo i inteligentniji... govorne vještine - tu su negdje...

...viš, viš... dobro si ti to nekak zamislil i posložil...
...znaš kaj bi ja rekel...? da ti je tvoj anđeo šapnul da ideš napisat da na ovu stvar možemo i iz drugačijeg kuta gledat...

...eto, sad i mene zanima... hoću odgovornog za ovo pitanje...!
...zakaj životinje nemreju imat anđela, a bolje/zgodnije/empatičnije i simpatičnije su od nekih ljudi...??
I Isus je čak lovio ribe i jeo meso. To nije nikakav grijeh. Hranimo se mesom da bi preživjeli. Hranio se i on.

Da još malo odemo u stari zavjet, ako se sjećate lekcija iz vjeronauka, Bogu su čak često prinosili žrtve životinjske vrste poput zaklanih ovaca. To je činio i Abraham.

Začudit ćete se ali neke od tih životinja navodno nemaju osjetila za bol.

A evo, zašto primjerice životinja ubija životinju? Zar ne bi ta životinja trebala onda biti kažnjena zato što je ubila slabiju od sebe?
Zašto lav i tigar napadaju čovjeka i rastavljaju čak na komade a ne osjećaju grižnju savijest i ne bivaju kažnjeni za svoja krvoločna zlodjela i traže još?

Objašnjenje je: među životinjama vrijede drugačiji zakoni, drugačija svijest, drugačija priroda. One ne razmišljaju ljudskim mozgom već žive prema zakonima prirode. Koliko god svinja imala ljudsku inteligenciju to ni najmanje ne mijenja činjenicu da je životinja i da ju ja neću pojesti. Da, mi ubijamo životinje da bi se hranili njima, ali to rade i one među sobom.

To rade i morski psi s nama. Boli njega kuki za tvoj moral kad ti nanjuši krv.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 08:04   #52
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
I Isus je čak lovio ribe i jeo meso. To nije nikakav grijeh. Hranimo se mesom da bi preživjeli. Hranio se i on.

Da još malo odemo u stari zavjet, ako se sjećate lekcija iz vjeronauka, Bogu su čak često prinosili žrtve životinjske vrste poput zaklanih ovaca. To je činio i Abraham.

Začudit ćete se ali neke od tih životinja navodno nemaju osjetila za bol.
...evo, ja se čudim... ali ne informaciji, već tebi koji misliš da bi ta informacija trebala biti alibi za klanje bića...
...no, mišljenje/navod ćeš moći potvrditi tek kad te kao reinkarniranu ovcu prinesu kao žrtvu za sušnu godinu ili posluže na pladnju uz sanduk žuje kao trofej nakon trećeligaške nogometne utakmice...
...u oba slučaja razlog tvoje smrti bu opravdan...
...ili možda ne... kaj veliš...? il da te to pitam nakon... znaš već...
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
A evo, zašto primjerice životinja ubija životinju? Zar ne bi ta životinja trebala onda biti kažnjena zato što je ubila slabiju od sebe?
Zašto lav i tigar napadaju čovjeka i rastavljaju čak na komade a ne osjećaju grižnju savijest i ne bivaju kažnjeni za svoja krvoločna zlodjela i traže još?

Objašnjenje je: među životinjama vrijede drugačiji zakoni, drugačija svijest, drugačija priroda. One ne razmišljaju ljudskim mozgom već žive prema zakonima prirode. Koliko god svinja imala ljudsku inteligenciju to ni najmanje ne mijenja činjenicu da je životinja i da ju ja neću pojesti. Da, mi ubijamo životinje da bi se hranili njima, ali to rade i one među sobom.

To rade i morski psi s nama. Boli njega kuki za tvoj moral kad ti nanjuši krv.
...ne znam zake ovo pišem nakon kaj sam zboldal, al evo...
...želiš li se maknut iz blata primitivizma i zatucanosti, moral bi poradit malo i na duhovnosti... pri tom ne mislim na duhovnost plaženja po podu i štovanja imaginarnog, nego na štovanje života u potpunom značenju riječi...

...u tvojim objašnjenjima ne vidim razliku između tebe i običnog predatora... pardon... vidim... predator usmrti drugo biće jer je gladan i čin je bitan za njegovo preživljavanje...
...abraham i ti zato kaj brijete neke unutarnje halove... ovi dečki nakon tekme, hmm...? stvarno neam pojma... ne znam zake nemreju igrat u omlet sa sirom neg u janjetinu...
...možda jer im je omlet u glavi cijeli život...?
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:49   #53
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Zašto lav i tigar napadaju čovjeka i rastavljaju čak na komade a ne osjećaju grižnju savijest i ne bivaju kažnjeni za svoja krvoločna zlodjela i traže još?
Josef Staljin, 'Voljeni vođa', George W. Bush...lista bi mogla ići u nedogled... Da li su oni osjetili grižnju savjesti, ili bili kažnjeni za svoje zločine? Ili njihovih vojnici, "produžene ruke"? Ovo je vrlo loš argument, lav ili tigar napadaju čovjeka jer su GLADNI, ako su siti napast će samo ako su provocirani.
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 13:37   #54
Quote:
Scythe kaže: Pogledaj post
Josef Staljin, 'Voljeni vođa', George W. Bush...lista bi mogla ići u nedogled... Da li su oni osjetili grižnju savjesti, ili bili kažnjeni za svoje zločine? Ili njihovih vojnici, "produžene ruke"? Ovo je vrlo loš argument, lav ili tigar napadaju čovjeka jer su GLADNI, ako su siti napast će samo ako su provocirani.
Čuo si valjda za Sotonu, glavnog kreatora svega zlog na ovoj Zemlji. Zato nam se uvijek uz dobre događaju i one ružne stvari.

Ne brini. Tito, Staljin i ostali drugovi sigurno su se gorko pokajali kad su došli pred Boga. Pravda sustigne svakoga gada žednog krvi kad tad.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:07   #55
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Čuo si valjda za Sotonu, glavnog kreatora svega zlog na ovoj Zemlji. Zato nam se uvijek uz dobre događaju i one ružne stvari.

Ne brini. Tito, Staljin i ostali drugovi sigurno su se gorko pokajali kad su došli pred Boga. Pravda sustigne svakoga gada žednog krvi kad tad.
...sotona... pa naravno da smo čuli... nebi valjda ni znali za njega da crkva ne forsira na njemu kao izvoru svih zala...

...a ti si valjda čul za mračni srednji vijek...? brijem da su ga najviše zamračili upravo oni koji su ga trebali najviše prosvijetlit... al to je, valjda, samo moja brija...

...ili ipak nije...?

...to nije stvar koja se dogodila tipa; ups, popiknul sam se pa sam ''vješticu'' slučajno gurnul na lomaču, ili slučajno giljotiniral (naravno, nakon seanse mučenja i ''pročišćnja'')...
...to je stvar koja se sustavno događala generacijama u kojoj se broje milionske žrtve... ovo ''žrtve'' slobodno pročitaš i kao potpuno nevini za djela (izmišljotine) koja su im išla na teret...

...jel bilo nekog zdravorazumskog razloga za sve to...? sumnjam...
...prije mi se čini kao da su, kak si se izrazil, bili žedni krvi... gadovi...

...sotonu su puku uvalili kao alibij...
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:53   #56
Quote:
little_blue_dot kaže: Pogledaj post
...evo, ja se čudim... ali ne informaciji, već tebi koji misliš da bi ta informacija trebala biti alibi za klanje bića...
...no, mišljenje/navod ćeš moći potvrditi tek kad te kao reinkarniranu ovcu prinesu kao žrtvu za sušnu godinu ili posluže na pladnju uz sanduk žuje kao trofej nakon trećeligaške nogometne utakmice...
...u oba slučaja razlog tvoje smrti bu opravdan...
...ili možda ne... kaj veliš...? il da te to pitam nakon... znaš već...
Zanimljivo. Znači, najmanje 90% ljudske populacije trebalo bi završiti u paklu jer su usmrtili životinje kojima se hrane? Nema smisla.

Slažem se da ubijanje nekih životinja poput mačaka, majmuna i pasa nije u redu i čini nas moralno odgovornima za takve postupke ali njihovo izjednačavanje sa svinjama, kokošima ili ovcama mi je smiješno jer ne spadaju u istu kategoriju životinja.

Quote:
...ne znam zake ovo pišem nakon kaj sam zboldal, al evo...
...želiš li se maknut iz blata primitivizma i zatucanosti, moral bi poradit malo i na duhovnosti... pri tom ne mislim na duhovnost plaženja po podu i štovanja imaginarnog, nego na štovanje života u potpunom značenju riječi...
...u tvojim objašnjenjima ne vidim razliku između tebe i običnog predatora... pardon... vidim... predator usmrti drugo biće jer je gladan i čin je bitan za njegovo preživljavanje...
...abraham i ti zato kaj brijete neke unutarnje halove... ovi dečki nakon tekme, hmm...? stvarno neam pojma... ne znam zake nemreju igrat u omlet sa sirom neg u janjetinu...
...možda jer im je omlet u glavi cijeli život...?
Ali uvijek se u nečemu nađe spas. I grabežljivci se moraju jako potruditi da bi došli do plijena i svaki njihov lov ne prođe uvijek uspješno. Uglavnom, životinje su dobrim dijelom prepuštene sebi samima a za to sigurno postoji dobar razlog zašto moraju živjeti prema zakonima prirode. Neka bića su jednostavno stvorena da budu hrana drugima i to je tako. Ne mora značiti da sve pate na jednak način. Ove koje su hrana, očigledno nemaju dovoljno razvijenu svijest o sebi i okolini.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 15:22   #57
Quote:
little_blue_dot kaže: Pogledaj post
...sotona... pa naravno da smo čuli... nebi valjda ni znali za njega da crkva ne forsira na njemu kao izvoru svih zala...
...a ti si valjda čul za mračni srednji vijek...? brijem da su ga najviše zamračili upravo oni koji su ga trebali najviše prosvijetlit... al to je, valjda, samo moja brija...
...ili ipak nije...?
Mračni srednji vijek je također njegov proizvod. Nije ga zamračila crkva nego barbari koji su izvršili pravu invaziju na R. carstvo potaknuti mongolskim čobanima. Zato se i zove mračni srednji vijek jer je to razdoblje bilo izloženo neprestanom napadu barbara dok je kulturan život na području Z. R. carstva potpuno zamro. Ljudi su u tom razdoblju radili razno razne zamake ili Donjone za obranu od njih. Kulturan život oživio je tek u razvijenijem i kasnom srednjem vijeku kad je barbarstvo u potpunosti prestalo.


Quote:
...to nije stvar koja se dogodila tipa; ups, popiknul sam se pa sam ''vješticu'' slučajno gurnul na lomaču, ili slučajno giljotiniral (naravno, nakon seanse mučenja i ''pročišćnja'')...
...to je stvar koja se sustavno događala generacijama u kojoj se broje milionske žrtve... ovo ''žrtve'' slobodno pročitaš i kao potpuno nevini za djela (izmišljotine) koja su im išla na teret...

...jel bilo nekog zdravorazumskog razloga za sve to...? sumnjam...
...prije mi se čini kao da su, kak si se izrazil, bili žedni krvi... gadovi...

...sotonu su puku uvalili kao alibij...
Ovo sa spaljivanjem vještica je također njegov proizvod. Upravo je on stvorio u ljudima pomisao da postoje vještice. Koristi se uvijek jakim argumentima da to za svakog naivca zvuči jako uvjerljivo a u stvari je debela laž.

Kao što si rekao, najviše su stradavali nevini ljudi koji su vjerovali u Boga i koji su činili dobra i korisna djela za čovječanstvo a takvi su oduvijek bili trn u njegovom oku. Niti crkva nije nikada bila pošteđena njegovih napada. Dapače, mnogi svečenici koji su služili Bogu su također bili ubijani od strane nevjernika.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 15:43   #58
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Znači, najmanje 90% ljudske populacije trebalo bi završiti u paklu jer su usmrtili životinje kojima se hrane? Nema smisla.
...da, i...?
...pa nije valjda da misliš da 2012. završava evolucija ljudske vrste na duhovnoj razini...? te godine vjerojatno tek počinje...
...kad omjer bude 90% u korist ovih trenutno malobrojnijih, onda bumo mogli pričat o laganom privođenju duhovne evolucije kraju...

Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Slažem se da ubijanje nekih životinja poput mačaka, majmuna i pasa nije u redu i čini nas moralno odgovornima za takve postupke ali njihovo izjednačavanje sa svinjama, kokošima ili ovcama mi je smiješno jer ne spadaju u istu kategoriju životinja.
...kakva je to drugačija kategorija životinja...? animirana...? pajo patak i peppa pig, jel to...?

Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Neka bića su jednostavno stvorena da budu hrana drugima i to je tako. Ne mora značiti da sve pate na jednak način. Ove koje su hrana, očigledno nemaju dovoljno razvijenu svijest o sebi i okolini.
...mislim da su ta ''neka bića'' stvorena s nekom drugom namjenom, a njihova je nesreća što mogu poslužit nekim još drugijim bićima za hranu...

...razina svijesti jedne hijene, aligatora ili orke (koji su svaki pri vrhu svog hranidbenog lanca) o sebi i svojoj okolini u usporedbi s razinom svijesti antilope, impale ili tuljana činila mi se do sad malo moguća za međusobnu usporedbu, no kad tebe čitam pa usporedim... hmm... ne znam, nisam više siguran...
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 14:44   #59
Ukazivanje vraga ili andela

Dali itko ima stariju osobu u obitelji koja vidi vraga ili andela?Ja imam babu,ima 87 godina i dosta cesto nocu pocme vristat i panicarit.Tvrdi da vidi vraga i da je doso po nju?Nije slucaj samo nocu neg zna se desit i u sred bjela dana kad zaspe da se probudi vristeci.Dosta je jezivo to sve.A druga baba koja je vec umrla je vidala andela?Obadvije babe su ono teske vjernice pa mislim da ta ukazanja proizlaze iz te vjere.Dal itko zna vise o tome?
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 18:18   #60
zašto aludiraš da samo starije osobe to isto vide
norka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.