Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2011., 16:47   #61
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
Evo nas nazad,a ja luda nego ikad
Na kraju ispalo da je cjelokupan nalaz negativa,mlijeko i soja 0,a jaja i psenica + (neznatni eritem,edem),sve ukupno kad se gledaju te njihove oznake je negativno.
Ali da bi ona nama rekla da to nista nemora znaciti,da znamo i sami da su testiranja nepouzdana,i mada je njemu na kozi npr.psenica ostavila trag,da ju pojede opet bi povracao
I tak da neznam jos nista do 25.02.

Rist i rast nam je ovakav:rezultat 31.3

Km <0.35 0.razred,nemjerljivo nisko
Bjelance 6.05 3.razred,umjereno pozitivno
Psenica <0.35 0.razred,nemjerljivo nisko
Soja <0.35 0.razred,nemjerljivo nisko
Jel zna tko sto to znaci sve?
Imam pitanje: jesi li ti tražila da se bebi rade svi ti testovi koje si navela ili te je uputila pedijatrica? Pitam zato što je meni dermatolog nakon što sam pitala za alergotestove rekao da se ne rade prije druge godine. Sad mi nije ništa jasno
Ja pokušavam pratiti reakcije na tijelu ali nemam pojma više.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 21:36   #62
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje: jesi li ti tražila da se bebi rade svi ti testovi koje si navela ili te je uputila pedijatrica? Pitam zato što je meni dermatolog nakon što sam pitala za alergotestove rekao da se ne rade prije druge godine. Sad mi nije ništa jasno
Ja pokušavam pratiti reakcije na tijelu ali nemam pojma više.
Posto smo mi sa 3.mjeseca dobili atopijski dermatitis i nakon nekih mjesec dana kremice nisu pomagale,dermatologica nas poslala radit rist i rast i to je pokazalo alergiju na km i jaja.
Meni nije bilo strogo zabranjeno nista jesti,samo njemu da ne dajem.On je u to vrijeme dok su nam nalazi bili gotovi jer neku hippovu kasicu za laku noc,uredno 2-3 tjedna,bez reakcije,da bi jedan dan samo povratio nakon sto je pojeo i osuo se po cijeol tijelu i naoteklo mu uho.Tad je Zavrsio u bolnici 3 dana i tamo su nam preporucili da se napravi atopy patch test i napisali su to u povijet bolesti. Nakon mjesec dana probala sam mu dati griz od pira,radi glutena i ista reakcija kao prvi put,automatsko povracanje i urtikarije po cijelom tijelu. Bolnica cijeli dan,posto mu se odmah povuklo i on je bio dobro nisam ga ostavljala. Radi toga nas je pedica poslala opet na rist i rast i patch test.
Ali eto,sad su nalazi ispali sveukupno negativni a mene strah bilo sta od toga mu opet dati jer sam skuzila da mu ne smeta cak ni kad ja nesto pojedem (iako sam na strogoj eliminaciji svega toga i dojim ga,ipak nekad pojedem nesto tipa neki kolac di je jaje ili kavu s mlijekom),nego tako jako reagira kad on direkt nesto pojede. Znaci automatski povracanje i urtikarija cijelg tijela.
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 20:12   #63
Dijana, po ovom gore alergican je na bjelanjak. Dosta. Al ne nesto traumaticno..
Imaju na umu da su svi ti testovi jako nepouzdani (rekla ti i doktorica) i nema smisla ga zezati i slati to sve raditi ..
Koliko je star sada?
Moj maleni je na rizu reagirao povracanjem u luku (2x). Strava jedna kako je to izgledalo. Bojala sam se da ce se ugusiti.
Test je, naravno, pokazao da nije alergican na rizu.
Nakon par mjeseci sam mu ponovo dala i to vrlo vrlo malo i proslo bez rekacije.. Pa opet malo vise, itd.. i sve je bilo bez reakcije. Sada jedemo rizu sveu 16.
Slicno je bilo i sa glutenom.
Oni prerastaju to, a onda ih je stvarno bzvz slati na te sve testove.. Pogotovo kozne koji mogu biti i opasni..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 21:17   #64
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Dijana, po ovom gore alergican je na bjelanjak. Dosta. Al ne nesto traumaticno..
Imaju na umu da su svi ti testovi jako nepouzdani (rekla ti i doktorica) i nema smisla ga zezati i slati to sve raditi ..
Koliko je star sada?
Moj maleni je na rizu reagirao povracanjem u luku (2x). Strava jedna kako je to izgledalo. Bojala sam se da ce se ugusiti.
Test je, naravno, pokazao da nije alergican na rizu.
Nakon par mjeseci sam mu ponovo dala i to vrlo vrlo malo i proslo bez rekacije.. Pa opet malo vise, itd.. i sve je bilo bez reakcije. Sada jedemo rizu sveu 16.
Slicno je bilo i sa glutenom.
Oni prerastaju to, a onda ih je stvarno bzvz slati na te sve testove.. Pogotovo kozne koji mogu biti i opasni..
On je sad 9 mjeseci star,al ipak mu ja necu davati nista od toga dok 25.ne vidim sa alergologom sta ce on rec,dal da pocnem davat ili da jos cekam

Eh,da napisem da je i moj isto reagirao povracanjem,oba puta kad je zavrsio u bolnici,i oba puta je povratio 2x odmah nakon jela,a u roku pola sata urtikarija po cijelom tijelu,ali cijelo,,jedino je glava ostala cista,sve ostallo kao da je pao u koprive,prvi put mu cak i uho pocelo naoticat....
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!

Zadnje uređivanje dijana128 : 11.02.2011. at 21:30.
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 10:08   #65
Dakle,stvar je sljedeca;prije otprilike mjesec i pol dana malom se pocela ljustiti koza uz crvenilo na licu,i iza uha.Pedica mu je dala mast Maxidex (mast za oci ali ide za alergije po licu kod beba).Mzali smo jedno 7 dana i jos mu nije proslo..stalno je osut..ima crvenilo po licu uz ljustenje koze.Inace dojim ga i sada mislimo lagano prec na kasice.Dali je neko imao slicni slucaj..i sto mi je raditi..mozda alergo test..ili je alergican na nesto iz mog mljeka..a ja jedem uvijek isto...
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 08:27   #66
Leptirica, Maxidex je kortikosteroid. Ima najverojatnije atopijski dermatitis (sigurno ste u medjuvremenu to i otkrili, sada vidim datum posta..). Trebala bi izbaciti iz svoje prehrane sve alergene, a njemu jako oprezno krenuti s dohranom..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 09:50   #67
imam ja jedno pitanje, s obzirom da moja pedijatrica baš nema nekog pojma o dohrani ,alergijama i sličnom...

Moja mlađa ima sad 6mj...počela sam s dohranom polako od 5mj,dojim ju i tu i tamo samo joj davala mrkvicu ,rižine,jabuku i bananu...

i sad idem ja čitat koji su znaci alergije , kad pročitah i znakovi prehlade...

Petra je ležala u bolnici sa mjesec dana radi bronhiloitisa ,od tog dana stalno joj curi nos,svim doktorima je to normalno , pa je postalo i meni...pitala sam doktoricu da li postoji mogućnost da je na nešto alergična , ona mi kaže da nema

e sad unazad mj.dana petra opet po malo kiše, zaštopan joj je nosić..a tad sam joj popečla davati dohranu..

kako ću ja onda prepoznat alergiju od prehlade..da li netko zna da li uz alergijsku reakciju na hranu obavezno dođe i osip...

jer ako ja opet takvo nešto spomenem dokici reći će da sam luda...

a meni nikako nije normalno da mi je djetetu non stop začepljen nos..a grlo ok, nema temp...

nadam se da nisam fulala temu i da je netko skužio što sam htjela pitat.
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 10:41   #68
Quote:
machkala kaže: Pogledaj post
imam ja jedno pitanje, s obzirom da moja pedijatrica baš nema nekog pojma o dohrani ,alergijama i sličnom...

Moja mlađa ima sad 6mj...počela sam s dohranom polako od 5mj,dojim ju i tu i tamo samo joj davala mrkvicu ,rižine,jabuku i bananu...

i sad idem ja čitat koji su znaci alergije , kad pročitah i znakovi prehlade...

Petra je ležala u bolnici sa mjesec dana radi bronhiloitisa ,od tog dana stalno joj curi nos,svim doktorima je to normalno , pa je postalo i meni...pitala sam doktoricu da li postoji mogućnost da je na nešto alergična , ona mi kaže da nema

e sad unazad mj.dana petra opet po malo kiše, zaštopan joj je nosić..a tad sam joj popečla davati dohranu..

kako ću ja onda prepoznat alergiju od prehlade..da li netko zna da li uz alergijsku reakciju na hranu obavezno dođe i osip...

jer ako ja opet takvo nešto spomenem dokici reći će da sam luda...

a meni nikako nije normalno da mi je djetetu non stop začepljen nos..a grlo ok, nema temp...

nadam se da nisam fulala temu i da je netko skužio što sam htjela pitat.
ne znam puno o astmi ili bronhitisu kao posljedici alergije, ali ti mogu odgovorit na boldano. ne ide nuzno i osip uz alergiju na hranu. mom je utvrdjena tek kad smo stolicu dali na testiranje za prisutnost krvi u tragovima i potvrdjena nakon dunger testa. nikad nije imao vanjske pokazatelje alergije.

od toga ima 6 mjeseci. jedino sto smo saznali je da se alergicnost (dunger) drasticno smanjio (sa 800 i nesto pao na 300 sto je u granicama normale) pa zato vise nismo radili daljnja testiranja. jednom je test na km bio pozitivan, drugi put negativan (nepouzdani su prilicno). nakon testa senzibilizacije nije odreagirao na jogurt pa ga dajem, dunger se ne povecava. sljedeci dunger test radimo za 3 mjeseca.
mali opet super napreduje pa iako ne znam tocan uzrok alergije, odgadjamo alergene i pazim sta mu dajem.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 18:48   #69
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
ne znam puno o astmi ili bronhitisu kao posljedici alergije, ali ti mogu odgovorit na boldano. ne ide nuzno i osip uz alergiju na hranu. mom je utvrdjena tek kad smo stolicu dali na testiranje za prisutnost krvi u tragovima i potvrdjena nakon dunger testa. nikad nije imao vanjske pokazatelje alergije.

od toga ima 6 mjeseci. jedino sto smo saznali je da se alergicnost (dunger) drasticno smanjio (sa 800 i nesto pao na 300 sto je u granicama normale) pa zato vise nismo radili daljnja testiranja. jednom je test na km bio pozitivan, drugi put negativan (nepouzdani su prilicno). nakon testa senzibilizacije nije odreagirao na jogurt pa ga dajem, dunger se ne povecava. sljedeci dunger test radimo za 3 mjeseca.
mali opet super napreduje pa iako ne znam tocan uzrok alergije, odgadjamo alergene i pazim sta mu dajem.
Mi smo upućeni na gastroenterološku obradu zbog slabijeg dobivanja na težini i sitne bebe (ispod krivulje).
Pedijatar nema pojma da li je ona jednostavno sitna beba ili se nešto drugo krije iza toga. Nikakvih očitih znakova alergije na hranu kao što je urtikarija, proljev, povraćanje nije imala. Ali ja jedino na to sumnjam.
Imala je nekoliko puta sluzavu stolicu dok sam je još isključivo dojila i kad sam joj u dohranu uvela rižino mlijeko i pahuljice. Kad sam to izbacila stolice su postale normalne. Još sam primjetila da je bila razdražljiva te je lošije spavala i ponovno imala malo sluzi u stolici kad sam ja jela jaja i rajčice, ali ne znam više, možda sam to i umislila.


Možda pitam na krivoj temi, ali kako točno izgleda gastroenterološka obrada? Da li to uključuje hospitalizaciju, na koliko dana i kakve točno pretrage?
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 09:00   #70
nisam imala srece na RiDu i dohrani pa da pitam i ovdje :P

pitanje za bolje upucene u alergije i takve stvari

malom se "sprzila" jucer guza i nakon analize svega pojedenog u zadnje vrijeme najvise mi se cini zasluznom naranca. jel ta sprzena guza znak da je alergican i da ce cijeli zivot bit alergican na narance? (dodatni problem je starija koja se davi u svemu citrusnom, a mali cim vidi nju mora i on jest )
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:13   #71
Nisam sigurna da to spada u alergiju. Mom mlađem se zacrveni guza kad pojede negdje nešto jače začinjeno, inače ne reagira na citruse, kiselo...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:37   #72
Quote:
bemmu kaže: Pogledaj post
nisam imala srece na RiDu i dohrani pa da pitam i ovdje :P

pitanje za bolje upucene u alergije i takve stvari

malom se "sprzila" jucer guza i nakon analize svega pojedenog u zadnje vrijeme najvise mi se cini zasluznom naranca. jel ta sprzena guza znak da je alergican i da ce cijeli zivot bit alergican na narance? (dodatni problem je starija koja se davi u svemu citrusnom, a mali cim vidi nju mora i on jest )
Ne liči mi na alergiju.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 15:20   #73
haj
trebam pomoć pa ako netko ima iskustva pomagajte
da li netko ima iskustva sa alergijom na med ?
malac ima 13,5 mj i dala sam mu med u čaju prije nekih dva-tri tjedna ali se osipao po licu pa smo odustali (osip je bio samo po obrazima onako dvije crvene hrapave flekice)
možda i nije bilo povezano sa medom jer je bio i prehlađen ali eto odustali smo bili tada od meda
u međuvremenu smo krenuli na adaptaciju u vrtić i od ponedjeljka mi je mali osut po cijelom ličeku
bili smo kod pedijatra u ponedjeljak i on kaže da alergijska reakcija na hranu nije jer tako ne izgleda (sad je osip i po čelu ali su mali sitni prištići i danas vidim kad sam došla po njega u vrtić da si je i nosić izgrebao)
sad sam se tek sjetila tog glupog meda i vidim na int.str.vrtića na jelovniku da su imali med za doručak u ponedjeljak
jel moguće da je to neka reakcija na med i da traje 4 dana (ove ostale dane nije bilo meda na jelovniku a u čaju ga nije dobio jer još nosimo svoju bočicu ca čajekom)
i da ne zaboravim spomenuti da je malac cijelo to vrijeme (dva tjedna) prehlađen,ustvari pun mu je nosić i ponekad zakašlje ali nema temperature (pluća grlo i uši su u redu)
oprostite na dugačkom postu ali eto
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 16:18   #74
Quote:
tamagoci kaže: Pogledaj post
haj
Ako te nije frka, imaš najjednostavniji test.
Kad nestanu prištići, daj djetetu da poliže mrvicu meda, ali stvarno mrvicu, pa gledaj u kojem vremenu se javljaju novi prištići tj. da li se javljaju.
Alergije na hranu su raznoraznog oblika, ne moraju biti samo prištići određene vrste, svako djete drukčije reagira.

I onda ako se ponovi, "sjedi na glavu pedijatru" i vodi djete dermatologu ili gastroenterologu koji će uputit na testiranje za na nutritvne alergene.

Sretno...
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 14:03   #75
evo i nas na ovoj temi
mali je bio do 2 g. i 2 mj.na cici tj. pio je samo moje mlijeko
kad je jeo neku kašicu gdje je bilo mlijeko imao je crvenilo oko usta i pedijatrica je rekla da to izbjegavamo i da je premali da se provjeri da li je alergičan na mlijeko.
nakon što je prestao cicati nije uopće htio piti mlijeko. primijetila sam da ga zna nekad boliti trbuh kada jede jaja i naravno glupa pedijatrica kaže da to ne mora biti alergija.
cijelu prošlu zimu je imalo laringitise i na moje inzistiranje tražila sam uputnicu za srebrnjak.
na pregled smo čekali 6 mj. i u 9 mj.2011. je bio na testiranju:

nalazi su bili svi negativni
dlake mačke, psa, pelud trava, ambrozije, breze ljeske - negativno
jaja, mlijeko,pšeničko i kukuruzno brašno, kikiriki,soja, sezam, tuna, oslić - negativno
konzervansi - negativno

naručili nas tek u 2 mj.2012 na kontrolu i da ćemo dobiti nalaze IgE i IOS.
naravno telefonski ni mailom nismo mogli doći do nalaza
u petak smo trebali biti na pregledu ali se mali naravno razbolio
sad sam tražila naknadni termin i oni mi ipak na fax. šalju nalaze koji pokazuju alergiju na mlijeko i jaja

IgE 1246, grinje 0.45, bjelanjak jajeta - 1.28, mlijeko 1.33rečeno mi je do daljnjeg prehrana bez jajeta i naručili ga krajem 3 mj.

prvo ne mogu vjerovati da nalaze nisu poslali poštom kad su vidjeti da je visok IgE i da je dijete alergično, a drugo kako je moguće da je prvotno testiranje sve bilo negativno, a sad ispada da je nalaz IgE jako visok.

napominjema da je nedavno pio mlijeko i po noći se budio da ga boli trbuh.
svi me uvjeravaju u suprotno i glupa pedijatrica, a na kraju dijete stvarno ne podnosi mlijeko i jaja.
ima po nogama i guzi ekceme, za ped. je to lišaj, a ne atopijski dermatitis - vrijeme je da ju def.promijenim

imam pitanje za one čiji su klinci alergičari:
- koje mlijeko da mu dajem umjesto kravljeg? ne znam da li mu smeta i sojino?
- jaja mu neću davati uopće
- kako riješiti to s vrtićem? mogu reći tetama da ne smije piti mlijeko, ali što sa hranom koja sadrži mlijeko i jaja?
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:46   #76
maza1 žao mi je kroz što prolazite s pedijatricom i situacijom općenito i stvarno se nadam da će biti bolje. Sretno!
Mi smo radili s niti punih godinu dana alergo test i pokazalo samo na mlijeko 0,45 kao i vama na grinje... mislim da to nije puno, a ne znam što uopće predstavlja tako mala povišenost, jel moguće da je na neki sastojak mlijeka ili slično?
Za vrtić bi trebalo reći tetama svakako da pripaze, ako ne znaju oni onda ponuditi jelovnike ne znam nisam dovoljno informirana s dogovaranjem u vrtićima, a za mlijeko čula sam da je dosta djece pilo kozje mlijeko dok nisu ''prerasla'' tu alergiju.
Inače koju kozmetiku koristiš zbog alergije?
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 10:39   #77
Quote:
Yoya girl kaže: Pogledaj post
maza1 žao mi je kroz što prolazite s pedijatricom i situacijom općenito i stvarno se nadam da će biti bolje. Sretno!
Mi smo radili s niti punih godinu dana alergo test i pokazalo samo na mlijeko 0,45 kao i vama na grinje... mislim da to nije puno, a ne znam što uopće predstavlja tako mala povišenost, jel moguće da je na neki sastojak mlijeka ili slično?
Za vrtić bi trebalo reći tetama svakako da pripaze, ako ne znaju oni onda ponuditi jelovnike ne znam nisam dovoljno informirana s dogovaranjem u vrtićima, a za mlijeko čula sam da je dosta djece pilo kozje mlijeko dok nisu ''prerasla'' tu alergiju.
Inače koju kozmetiku koristiš zbog alergije?

ma ped je katastrofa a ne mogu je promijeniti jer kod drugih nema mjesta
idem danas kod nje da vidi nalaze i da mi kaže da li se radi o alergiji na mlijeko i jaja ili samo intoleranciji na laktozu
jaja se još mogu izbjeći, ali sad sam išla čitati šta piše na proizvodima koje moj mali obožava kao npr. puding, barni, razne čokoladice, sir zdenka i sve ima mlijeko u sebi
a on inače jako slabo jede i sve što voli izgleda da ne bi smio.
a kod kupanja smo koristili kad je bio mali a-dermu i mustalu zimi. ljeti smo prešli na babylove od dm i bilo je ok. izgleda da mu je zimi gore
uvijek je imao par flekica po nogama
ali ove zime ima baš na guzi i svrbi ga. ped nam je dala uzorke mustele i s tim sam mazala i prošlo je
ali sad sama trebam kupiti kremu i gel za tuširanje to dođe cca 200 kn
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 20:56   #78
a miš mali, iskreno vjerujem da će to češanje proći jer smo onda svi nervozni pa i dijete samo.
i ja moram kupit mustellu, dosad sam imala uzorke, a nije baš jeftino.
pitala bih ostale koji imaju iskustva s alergo testovima da li mala povišenost 0,45 na mlijeko (granica 0,35) znači samo intoleranciju ili je kasnije moguće da se isto smanji ili ččak još više poveća?
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 16:01   #79
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
imam pitanje za one čiji su klinci alergičari:
- koje mlijeko da mu dajem umjesto kravljeg? ne znam da li mu smeta i sojino?
- jaja mu neću davati uopće
- kako riješiti to s vrtićem? mogu reći tetama da ne smije piti mlijeko, ali što sa hranom koja sadrži mlijeko i jaja?
Što se tiče jaja:
Treba ukinuti kompletno sve namirnice koje sadrže jaja, od tjestenine do kolača.
A naročito izbjegavat cjepljenje cjepivima koja su rađena na bazi jajeta, znači Priorix, Prevenar, cjepiva protiv gripe itd....

Što se tiče mlijeka, također treba ukinut namirnice koje sadrže mlijeko, znači kekse itd, mi smo morali ukinut i fermentirane mlijčne proizvode, znači jogurte i sireve...
Postoji zamjena za mlijeko koja ide na recept, Pregomin, Alfare, ali to sve ti treba dati napismeno gastroenterolog.
Znači pravac gastroenterologu da odredi pravilnu terapiju.


Moja je bila alergična na mlijeko i jaja, mlijeko smo kroz 2god, uspijeli riješit, jaje još ne.
Cjepiva su uvelike pogoršala stanje tako da je od umjerene alergije na jaje došla do jake.
Sad nakon 2god što ne konzumira jaja i sl, uveli smo joj tjesteninu/njoke i sl, i ne pokazuje znakove alergije...
Ali budemo ju testirali ponovo tek za jedno godinu dana, sad mi ju se ne da mučit, pošto je na prošlom testu (PECH-test), imala tako gadnu reakciju da je završila na antihistaminiku da bi suzbili simptome koji su se pojavili u vrijeme testa.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 00:29   #80
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Što se tiče jaja:
Treba ukinuti kompletno sve namirnice koje sadrže jaja, od tjestenine do kolača.
A naročito izbjegavat cjepljenje cjepivima koja su rađena na bazi jajeta, znači Priorix, Prevenar, cjepiva protiv gripe itd....

Što se tiče mlijeka, također treba ukinut namirnice koje sadrže mlijeko, znači kekse itd, mi smo morali ukinut i fermentirane mlijčne proizvode, znači jogurte i sireve...
Postoji zamjena za mlijeko koja ide na recept, Pregomin, Alfare, ali to sve ti treba dati napismeno gastroenterolog.
Znači pravac gastroenterologu da odredi pravilnu terapiju.


Moja je bila alergična na mlijeko i jaja, mlijeko smo kroz 2god, uspijeli riješit, jaje još ne.
Cjepiva su uvelike pogoršala stanje tako da je od umjerene alergije na jaje došla do jake.
Sad nakon 2god što ne konzumira jaja i sl, uveli smo joj tjesteninu/njoke i sl, i ne pokazuje znakove alergije...
Ali budemo ju testirali ponovo tek za jedno godinu dana, sad mi ju se ne da mučit, pošto je na prošlom testu (PECH-test), imala tako gadnu reakciju da je završila na antihistaminiku da bi suzbili simptome koji su se pojavili u vrijeme testa.

hvala
već sam prije tražila uputnicu za gastroenterologa od ped
ali ona je uporno tvrdila da ne treba
zadnji put sam joj rekla da hoću uputnicu pa mi je napisala
rekla je da alergija nije jaka i da može namirnice koje imaju malo mlijeka ili jaja u sebi kao pudinzi, kolači i sl.

a što se tiče cjepiva baš smo ga cijepili prevenarom kad je imao godinu i pol
da nisam inzistirala da odemo na srebrnjak ni dan danas ne bi znali da nam je dijete alergično
stvarno ta pedijatrica nije normalna
u vrtiću su rekli da će mu skroz ukinuti jaja, a od mlijeka će mu davati sojino. tko zna da li će to piti, doma nije htio ni probati.
kupila sam rižino, dosta je vodeno i htio je da mu napravim griz od njega i pojeo ga je.

tek 29.03 idem opet na srebrnjak pa ću ih sve dodatno pitati.
baš čitam deklaracije proizvoda skoro sve sadrži mlijeko
planiram mu kupiti puding od soje
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.