Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2012., 00:58   #61
Slavoniju su im oteli oni bosanci iz Osijeka , još se malo drže u Dalmaciji ...ne znam na koju foru .
Sad su se uprli u zagorce i prigorce , valjda zato jer su bliže Zagrebu a kako je taj kraj poznat po komunjarama , vjerojatno ima dosta nezadovoljnih jer su komunisti uvijek bili urbana stranka , badava se seljacima utrpavat...to je još jedino kod Bandića prolazilo .
Ma , kad sam čuo kako dupe ližu nekom klincu od 18 godina šta je upisao medicinu...... to oni valjda misle da će im taj biti podmladak...ha, ha toliko su glupi da ne razlikuju medicinu od veterine - šta bi im bolje pasalo da imaju neke stručnjake .
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 18:56   #62
samim time da za ovog Hrga nismo čuli osim u klokalnim razmjerima, mi se čini OK,dakle manje je skompan sa HDZ-om
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:56   #63
Evo jedno pitanje za tog Hrga. Kakav je njegov stav o ovakvim svinjarijama?
http://www.jutarnji.hr/svi-iz-hrvats...osao-/1004165/

I ima li uopće stav?
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 22:53   #64
.....Posve je bizaran zahtjev Hrvatskih šuma prema kojemu maksimalna brzina kombibusa ne smije biti manja od 170 kilometara na sat, iako je stvar prometne kulture znati da se na hrvatskim autocestama vozila ne smiju kretati brže od 130 km/h.
Kupuju aute s kožnim volanom, automatskom klimom i gumama od 16 cola te snage od 140 KS
razlog potražnje automobila sa malo čudnim specifikacijama može biti u dobavljaču jer taj model nudi po povoljnoj cijeni . Koliko se sjećam , nevezano za šumarstvo , bilo je nekih šema sa lizingom pa se nije isplatilo jer su auti bili prečesto na servisu .
Što se tiče brzine na autocesti pa čak i taj novinar , koji je to žutilo pljunuo , zna kojom se brzinom vozi ma auto cesti i koliko trebaš potegnut da pretečeš kolonu šlepera , penzionera i sl . i da je danas uobičajena snaga vozila koja prometuju autocestama preko 100 KS , isto kao što je prije 20 g. bilo uobičajeno oko 70 KS

Zadnje uređivanje istox : 08.02.2012. at 23:02.
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 08:54   #65
Raspadom Saveza komunista , osnivači novih partija morali su dati ime novoj partiji ! Tako je nastao i HSS ! Sa imenom i prodavanjem magle , ovajali su ogranke i glasove na selu ! Od izbora 2000 postali su HRVATSKA STRANKA FOTELJAŠA ! U poljoprivredi u Račanovoj Vladi i Sanaderovoj , napravili su puno štete ! Zakon o poljoprivrednom zemljištu prilagodili su Todoriću i nekolicini njemu sličnih , a na štetu obiteljskih gospodarstava ! Bilans Vlade SDP i HDZ je da od 2001. g. u 182 općine i grada nije raspisan ni jedan natječaj za državnu zemlju ! Molim sve članove HSS koji imaju zemlju da na stranicama POLJOPPRIVREDNI FORUM - ostalo - Referendumom o poljoprivrednim zakonima , uključe se u raspravu o budućim zakonima ! Tekst predstavke poslao sam zastupniku Bajs i novom predsjedniku HSS ! Govoreći o poljoprivredi putem medija i na ovim stranicama koristim puno ime , sa ciljem da ima vjerodostojnost ono što iznosim ali i težinu kod onih koji su za drugačija rješenja ! Razgovarao sam sa više sada bivših zastupnika , jedna zastupnica rekla mi je da sam idealist i da se moram boriti ! Protiv Sabora možemo se i moramo boriti referendumom o bitnim zakonima i u tom smislu koristim Forum u cilju informiranja i obrazovanja !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 12:06   #66
Ovaj Hrg ako je bio u prošlom sistemu aktivan, onda je On i dalje aktivan, u čemu? Da bi HSS poslao u ropotarnicu povijesti. On će kao zamijeniti Bajsa u Saboru i talambasati će protiv vlasti, da bi sutra ako njegova priča prođe igrao za nove pobjednike.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 13:52   #67
dakle..... mljekari paralizirali državu a HSS-a nigdje.
Tu nešto ne štima. Ili ovo nisu seljaci ili HSS nije seljačka stranka .
Možda je ipak bolje da pređemo na alpsko mlijeko , dok se ovi definiraju , ha, ha
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 14:31   #68
HSS je doživio istu sudbinu kao i HSP, uništen je od velikih. Jedina razlika jest što je HSS rasturan i od strane HDZ-a i od strane SDP-a.

Sistem uništavanja ovih "tradicionalnih" hrvatskih stranaka koji su činile ove 2 sestrinske partije HDZ i SDP bio je identičan... Infiltriranje raznih Đapića, unutarstranačke izborne manipulacije, kompromitacija putem medija i tu smo gdje jesmo... Ove dvije političke zmije efektno su instalirale bipolarni politički sustav.

Svakako treba naglasiti da je tome uvelike pripomogla priglupost dobroga dijela samoga članstva tih stranaka. Kako drugačije objasniti odabir Hrga za čelnika HSS-a? Pa ruku na srce, čovjek ima svoje gabarite, on nema kapacitet nekoga "vođe", nekoga tko će ozbiljnije pokrenuti stranku... A kamoli da je sposoban za neke "državničke" funkcije. On je jednostavno jedan od mnoštva "Dudeka" u hrvatskoj politici.
__________________
Wir sind nicht die Letzten von gestern, sondern die Ersten von morgen...
Brandfackel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 14:27   #69
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
dakle..... mljekari paralizirali državu a HSS-a nigdje.
Tu nešto ne štima. Ili ovo nisu seljaci ili HSS nije seljačka stranka .
Možda je ipak bolje da pređemo na alpsko mlijeko , dok se ovi definiraju , ha, ha
sudeći po datumu promašio si "ceo fudbal"
http://www.hss.hr/component/content/...anih-kompanija
Quote:
Vlada Treba Stati Na Stranu Proizvođača, A Ne Stranih Kompanija

U Koprivnici je 19. veljače 2012. (nedjelja) održana sjednica Županijskog odbora HSS-a Koprivničko-križevačke županije. Prisutan je bio predsjednik HSS-a Branko Hrg koji je izvijestio o aktivnostima stranke. Članove odbora posebno su interesirali stavovi vrha stranke oko novog državnog proračuna i prosvjeda mljekara.
Govoreći o proračunu predsjednik Hrg je kazao kako je smanjivanje proračuna za poljoprivredu neprihvatljivo i potpuno neopravdano. Manjim poticajima seljaci neće biti u identičnom položaju kao njihovi kolege u zemljama Europske unije, te ovakva politika Vlade direktno doprinosi uništavanju sela.
Uslijed nove porezne reforme stradat će lokalna uprava, kojoj se oduzima više od 200 milijuna kuna, i time suprotno predizbornim obećanjima vladajućih dolazi do daljnje centralizacije države. Značajno smanjenje sredstava za prosvjetu pokazuje i odnos Vlade prema obrazovnom i znanstvenom sektoru, koji bi trebao biti pokretač razvoja zemlje.
Upitan o prosvjedima mljekara Hrg je kazao kako HSS traži da Ministarstvo poljoprivrede stane između proizvođača i otkupljivača mlijeka, jer je u pitanju opstanak 5000 hrvatskih domaćinstava. Priče kako iza prosvjeda mljekara stoji HSS zapravo su pokušaji da se prosvjednika okarakterizira kao politikante i da ih se na taj način obezvrijedi, a radi s o ljudima koji se bore za svoj opstanak i egzistenciju svojih obitelji. HSS podržava prosvjednike i daje im podršku u njihovim zahtjevima prema Vladi i otkupljivačima, no nije istina da je HSS organizator istih.
U raspravi je rečeno kako su hrvatski mljekari dostigli standard europske kvalitete mlijeka, a korporacije sad žele smanjiti cijenu otkupa kakva je na europskoj razini. Time se jednostrano prekida tripartitni ugovor iz 2009. između proizvođača, otkupljivača i Vlade. Hrvatska Vlada bi trebala zaštititi hrvatske proizvođače mlijeka, a ne što svojom alibi politikom ide na ruku stranim korporacijama.
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 19:51   #70
Kaj se HSS sad našao pozvanim riješavati mljekareve blokade i tražiti ostavku ministra?!Hrg je fakat zabrijo,i počeo se pravit grbavim.Mitingari bezveze.
Pa kaj stvarno u tom HSS nema normalnog čovjeka još od pokojno jape Pankretića?!
Grbavi Hrg ima ambiciju,a nema pameti.Laje bez riješenja.Stara škola.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 00:40   #71
Quote:
W.M.H. kaže: Pogledaj post
sudeći po datumu promašio si "ceo fudbal"
http://www.hss.hr/component/content/...anih-kompanija
......
HSS podržava prosvjednike i daje im podršku u njihovim zahtjevima prema Vladi i otkupljivačima, no nije istina da je HSS organizator istih.
nema frke , podrška je u pitanju , ha , ha..... pa ak dobiju kaj , zaslužan je Hrg , a ak ne buju nikaj..... sem im rekel da neideju s traktorčekima...ha , ha
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 16:09   #72
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
......
HSS podržava prosvjednike i daje im podršku u njihovim zahtjevima prema Vladi i otkupljivačima, no nije istina da je HSS organizator istih.
nema frke , podrška je u pitanju , ha , ha..... pa ak dobiju kaj , zaslužan je Hrg , a ak ne buju nikaj..... sem im rekel da neideju s traktorčekima...ha , ha
..
ma nijedna stranka neće priznati tako nešto...
Inače većina te ekipe mljekara stoji iza prosvjeda kada se "kukavica" Pankretić (da ga je japa vidio...) povukao sa mjesta ministra...onako iz iskustva sve stranke imaju prste i pokušavaju navući za sebe što više koristi.
U slavoniji ti npr.HDSSB prvi "nakuri" situaciju, počasti sa kobasicama i kojom litrom vina i onda lupaju šakom po stolu a ponekad im i pjena ide na usta od silne brige za selo, seljaka i slavoniju a ustvari boli ih ona stvar (najlakše je sve prozivati za nebrigu a nemaš nikakve odgovornosti i ne daješ nikakve prijedloge i rješenja...zato i neće u vlast)...
i pali na izborima.
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:27   #73
**Neki dan vraćeno mi je pismo iz Hrvatskog sabora , na kojem piše da gospodin Damir Bajs nije više u Saboru ! Budući da smo izdresirani da ne biramo zastupnike ( osim pripadnici nacionalnih manjina ) , sada će vjerovatno predsjednik HSS bit zastupnik ! U proteklih 10 g. bili su Hrvatska stranka foteljaša , HSF ! Iznimno su veliku štetu nanijeli poljoprivredi ! HSF su pročitali i obični mali ljudi ! Dobro su još i prošli ! Parlamentarna su stranka ! Ako sada nešto hoće napraviti za poljoprivredu , sa 1 zastupnikom imaju Ustavnu mogućnost predlaganja zakona .... To što nisu u vladajućem ČETVERCU nije bitno !!
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:20   #74
'Neću vratiti mandat'
http://static.nacional.hr/img/2a9f1b...ab_700x550.jpg

(Obožavam ovu sliku)

http://www.nacional.hr/clanak/131697...vratiti-mandat
------

Bajs će očito izaći iz HSS-a.

Nakon HSP-a i HSLS-a, nestade i HSS sa saborske pozornice. Ali imam osjećaj, da će se ove propale strančice vratiti u paketu sa HDZ-om.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:59   #75
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
'Neću vratiti mandat'

------

Bajs će očito izaći iz HSS-a.

Nakon HSP-a i HSLS-a, nestade i HSS sa saborske pozornice. Ali imam osjećaj, da će se ove propale strančice vratiti u paketu sa HDZ-om.
O mandatu ne odlučuje gospodin Bajs , već gospodin Friščić , ako je stavio mandat u mirovanje ! Ovo što radi Bajs je šteta za HSS !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 00:14   #76
gospon đuro, nemojte mi spominjati ekipu veletrgovaca uz hss-a koji su uništili jednu divnu hrvatsku stranku. molim vas nemojte. najobičniji foteljaši, podobnici za sve sisteme i partneri svima, i crvenima i crnima. to i vi i ja jako dobro znamo. kolar
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 04:07   #77
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
gospon đuro, nemojte mi spominjati ekipu veletrgovaca uz hss-a koji su uništili jednu divnu hrvatsku stranku. molim vas nemojte. najobičniji foteljaši, podobnici za sve sisteme i partneri svima, i crvenima i crnima. to i vi i ja jako dobro znamo. kolar
U HSS su bitni obični , mali ljudi i stranačka infrastruktura ( ogranci ) , bitni su i neki novi ljudi umjesto Grivičića , Kolara ( kojeg ste spomenuli ) , Kuterovca !
Ako se donese odluka o sakupljanju potpisa za referendum , onda će moći sakupiti puno potpisa ! Prijedlog za osnivanje Odbora za sakupljanje 10 % potpisa birača , jučer sam sa prilozima nekih zakona , poslao gospodinu Miji Latin , predsjedniku Hrvatskog seljačkog saveza , koji je prvi progovorio o lošem Nacrtu zakona o poljoprivrednom zemljištu ! U utorak ima tiskovnu konferenciju ! Što će reći i mediji prenijeti ? Poslao sam i jednoj gospođi iz HSS koja me zvala ! Ako se bude išlo sakupljti potpise onda ću sa njom dogovoriti za organizaciju na Brosdsko - posavskoj županiji !osobno ću odvojiti preko 10 dana za taj posao !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 18:38   #78
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post

Nakon HSP-a i HSLS-a, nestade i HSS sa saborske pozornice. Ali imam osjećaj, da će se ove propale strančice vratiti u paketu sa HDZ-om.
Samo budala još može dati svoj glas satelitima HDZ-a.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 19:33   #79
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
Samo budala još može dati svoj glas satelitima HDZ-a.
Da ne bi bilo budala treba zabraniti sve stranke osim HDZ i SDP ! Tada bi državljani Hrvatske vidjeli u koju nas svjetlu budućnost vode !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 22:00   #80
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
Samo budala još može dati svoj glas satelitima HDZ-a.
Ti sateliti će sklopiti koaliciju sa HDZ-om, pa ćemo morati gledati te parazite u Saboru, ne daj Bože u Vladi.
Predizborne koalicije treba ukinuti i od Hrvatske napraviti jedinstvenu izbornu jedinicu sa izbornim pragom od 5%.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.