Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2015., 13:58   #2081
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nisam nijednom spomenuo Hitlera. Ne znaš ni s kime komuniciraš unutar teme.
slazes se sa sizifom i drugima koji spominju hitlera.

Quote:
Rekao si da je pitao ženu jel joj potrebna hitna pomoć, a ja sam ti lijepo pokazao da ju nije to pitao, nakon što sam te ugasio argumentom, ušutio si ( prethodno si me isprdavao sa "možda da pogledaš video" i sl. djetinjastim argumentima ).
izgleda da ti ne pratis najbolje, listaj nazad, jucer sam napisao da je moguce da sam krivo cuo hitna pomoc i hitno pomoc. ja priznam kad sam u krivu, nije meni bed niti se smatram nepogresivim. jos da meni napisete kaj ja pitam o zakonima koje je uputno i preporucljivo krsiti, di bi vam bio kraj.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:01   #2082
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
Tisi taj koji jučer cijeli dan dijeli dijagnoze babi, ne dijelim ja ništa. Ne znam kako možeš očekivati da se dvije krajnosti slože!? Nitko još na ovoj temi nije pokušao naći sredinu, a ona bi mogla biti ovakva; Zakone treba mijenjati, a ovakva niska i SRAMOTNA sranja se više nikada ne bi trebala dogoditi.
krivo, niti jednom ju nisam nazvao ludom nego sam rekao da djeluje rastrojeno i sama je rekla da ima problema. iz toga ste izvukli da ja tvrdim da je luda. ajde se malo svi skupa koncentrirajte, ne pratite raspravu vec samo kao hijene zaskakujete cim mislite da ste nanjusili slabost.

nema sredine, baba krsi zaone, policajac radi svoj posao. ocemo traziti sredinu i kad netko pljacka postu? to je isto kontra zakona ali taj zakon biras postivati? besmislice i anarhisticka piskaranja.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:01   #2083
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
joj nemojmo o karakteru nakon kaj u prometni prekrsaj uvodis hitlera. ponovi pitanje, izgubio sam interes za tvoje upise, samo stancas jedno te isto, pa ne vidim svaki.
Baš nitko nije u prometni prekršaj uvodio Hitlera, da si shvatio napisano, vidio bi da se radilo o mogućim implikacijama bezmozgovonog štovanja zakona ma kakvi bili.

Radilo se o policajcima, zatvorskim čuvarima i sl. (dakle sprovoditeljima zakona), a ne o vođama, političarima, tvorcima zakona...

Radilo se o ljudima koji misle da ne mže biti zlo kad se postupa po zakonu.

A jasno da može... i da upravo to takvi primjeri zorno prikazuju...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:02   #2084
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
evo ja ću ti odgovoriti: postupa se u skladu sa zdravim mozgom, kojeg ovdje očito nije bilo.
ovaj "argument" vrijedi za svako prekoracenje brzine ako se nije dogodila nesreca
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:05   #2085
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
krivo, niti jednom ju nisam nazvao ludom nego sam rekao da djeluje rastrojeno i sama je rekla da ima problema. iz toga ste izvukli da ja tvrdim da je luda. ajde se malo svi skupa koncentrirajte, ne pratite raspravu vec samo kao hijene zaskakujete cim mislite da ste nanjusili slabost.

nema sredine, baba krsi zaone, policajac radi svoj posao. ocemo traziti sredinu i kad netko pljacka postu? to je isto kontra zakona ali taj zakon biras postivati? besmislice i anarhisticka piskaranja.
Jooooj. Dobro, da...jučer ti je svaki jebeni upis bio u stilu "rastrojena/psihijatrija/hitna pomoć/tablete/...

Ti kao pravi demokrat zaključuješ da je pljačkanje banke jednako kao i starčevo odbijanje legitimiranja/prelazak preko crvenog? Stvarno?
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:06   #2086
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Baš nitko nije u prometni prekršaj uvodio Hitlera, da si shvatio napisano, vidio bi da se radilo o mogućim implikacijama bezmozgovonog štovanja zakona ma kakvi bili.

Radilo se o policajcima, zatvorskim čuvarima i sl. (dakle sprovoditeljima zakona), a ne o vođama, političarima, tvorcima zakona...

Radilo se o ljudima koji misle da ne mže biti zlo kad se postupa po zakonu.

A jasno da može... i da upravo to takvi primjeri zorno prikazuju...
sve gore i gore. nije hitler nego je cijeli sustav hitlerovski. daj se ti poslozi, malo su ti se teze izvitoperile a nisu ni u originalu bile ista bolje.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:07   #2087
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
Jooooj. Dobro, da...jučer ti je svaki jebeni upis bio u stilu "rastrojena/psihijatrija/hitna pomoć/tablete/...
tablete? mozes mi taj upis pokazat? a da sam i napisao - to i dalje nema veze s vasom tvrdnjom da sam ju proglasio ludom.

Quote:
Ti kao pravi demokrat zaključuješ da je pljačkanje banke jednako kao i starčevo odbijanje legitimiranja? Stvarno?
zakon je zakon decki i cure, ne moze se jedan postivati, drugi ne. prometni policajac radi svoj posao, to kaj vi neki uvodite privatizaciju, banke, hitlera i ne znam kaj u raspravu - vas problem.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:11   #2088
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
sve gore i gore. nije hitler nego je cijeli sustav hitlerovski. daj se ti poslozi, malo su ti se teze izvitoperile a nisu ni u originalu bile ista bolje.
Opet ništa od napisanog nisi shvatio. Zašto me citiraš ako ne razumiješ napisano?

Moje pisanje je kritika bezmozgovnog poslušništva i slijepog štovanja zakona ma kakvi bili.

Primjeri koje sam navodio pokazuju probleme koji su proizašli upravo iz bezmozgovonog štovanja zakona.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:15   #2089
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Dokle god se ovakve stvari dešavaju u Hrvatskoj http://www.jutarnji.hr/zdravko-mamic...rce=tportal.hr, i 66-godišnjakinja i oni koji ju brane su 300% u pravu.
Mislim si, neka Sanaderi, Mamići, Kurčići i Palčići zajedno s korumpiranim političkim sustavom nastave jebati sirotinju i one koji su najviše najebali u ekonomskom i gospodarskom uništavanju Hrvatske, pa će imati i Seljačku bunu i Francusku i Oktobarsku revoluciju u jednom paketu. Povijest je učiteljica života.
Neki minimum za sudjelovanje u raspravi bi bio da znaš razliku između policije i suda.
Što se sirotinjske hrvatske tiče, spadamo u 20% najbogatije populacije svijeta, što se kriminala tiče isto smo u top 20.

O seljačkoj buni i oktobarskoj revoluciji možeš nastaviti gledati dokumentarce...
tisserand is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:16   #2090
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Opet ništa od napisanog nisi shvatio. Zašto me citiraš ako ne razumiješ napisano?

Moje pisanje je kritika bezmozgovnog poslušništva i slijepog štovanja zakona ma kakvi bili.

Primjeri koje sam navodio pokazuju probleme koji su proizašli upravo iz bezmozgovonog štovanja zakona.
ne navodis primjere nego usporedbe - staljin, hitler, mao i tito. ne vrludaj i ne izvlaci se. od babe koja krsi prometna pravila ti si sustav usporedio s navedenim koljacima. besmislica, promasena teza i corak u prazno na temu kenjanja po sustavu. nema stovanja zakona, ima pridrzavanja i nepridrzavanja. a i dalje si slobodan navesti zakone kojih smatras da se ne treba pridrzavati. zadnji put ovo pisem, nemas namjeru ikada ista smisleno napisati pa se necu vise ponavljati.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:19   #2091
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Očito nije, barem tako kaže Unutarnja kontrola.
Županijsko državno odvjetništvo u Osijeku se ne slaže sa unutarnjom kontrolom, a s obzirom da se ovdje priča o nasilju i policijskoj brutalnosti- ipak je nadležno ždo.
tisserand is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:20   #2092
Pošto se sad već zna tko je taj policajac imam potrebu reći da sam i ja imala okršaj s istim prije skoro 3 mjeseca zbog prekršaja na biciklu i to zato jer mi je prvo rekao jednu cifru, a onda je udesetorostručio. Žalila sam se i u odgovoru koji su mi napisali stoji da su žalbu preusmjerili na Prekršajni, a da moja priča nije potvrđena. Dakle ja sam dobila kaznu od 2000 kn, a jedna moja prijateljica tjedan iza 150 za isti prekršaj na istom mjestu. Mislim da mi je htio izmust novce, prvo mi je rekao da taj prekršaj košta 250 kn, ali pošto nisam te novce imala kod sebe mi je napisao 2000 i onda me još nastojao uvrijediti rekavši mi da bih trebala popiti lijekove. Otišla sam se žaliti i gospođa koja mi je preuzela žalbu mi je rekla da je on već poznat po nasilnom ponašanju.

Tako, taj čovjek nije novost, za njega se zna. Izuzetno nasilna, podrugljiva i nesmotrena osoba.

Za njega očekujem najstrože sankcije.

Policije se ne smije bojati.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:25   #2093
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Pošto se sad već zna tko je taj policajac imam potrebu reći da sam i ja imala okršaj s istim prije skoro 3 mjeseca zbog prekršaja na biciklu i to zato jer mi je prvo rekao jednu cifru, a onda je udesetorostručio. Žalila sam se i u odgovoru koji su mi napisali stoji da su žalbu preusmjerili na Prekršajni, a da moja priča nije potvrđena. Dakle ja sam dobila kaznu od 2000 kn, a jedna moja prijateljica tjedan iza 150 za isti prekršaj na istom mjestu. Mislim da mi je htio izmust novce, prvo mi je rekao da taj prekršaj košta 250 kn, ali pošto nisam te novce imala kod sebe mi je napisao 2000 i onda me još nastojao uvrijediti rekavši mi da bih trebala popiti lijekove. Otišla sam se žaliti i gospođa koja mi je preuzela žalbu mi je rekla da je on već poznat po nasilnom ponašanju.

Tako, taj čovjek nije novost, za njega se zna. Izuzetno nasilna, podrugljiva i nesmotrena osoba.

Za njega očekujem najstrože sankcije.

Policije se ne smije bojati.
Što je nasilno u tvom slučaju? Jel ti uopće znaš što je nasilje?


EDIT: jesi li bježala, govorila budalo i odbila legitimaciju?
tisserand is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:26   #2094
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne navodis primjere nego usporedbe - staljin, hitler, mao i tito.
Govorim o policajcima, zatvorskim čuvarima i sl... kroz različite sustave... ne govorim o vođama nego o poslušničkom mentalitetu i posljedicama koje proizlaze upravo iz činjenice da postoji poslušnički mentalitet, kretenizacija, nesposobnost za mišljenje svojom glavom.

...čime dokazujem da tvrdnja: "Ako je nešto zakonito - onda je automatski i u redu" ne vrijedi.

Je li nešto u redu, mogu znati tek kad vidim o čemu se radi, kad promislim svojom glavom, Ako je nemoralno, ako je nasilno, neću to poštivati sve i ako je zakonito.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:27   #2095
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
evo ja ću ti odgovoriti: postupa se u skladu sa zdravim mozgom, kojeg ovdje očito nije bilo.
To još uvijek nije odgovor na moje pitanje.

Šeću dva policajca ulicom i uočavaju prekršaj.
Policajac X smatra da je napraviti postupak A u skladu sa zdravim mozgom.
Policajac Y smatra da je napraviti postupak B u skladu sa zdravim mozgom.

Čije mišljenje o zdravom mozgu se sluša? I tko određuje što je zdravi mozak, a što nije? Ti? Sizif? Karamarko? Kolinda? Katolička crkva?

Ili možda zakonodavac?



Osoba koja kršenje zakona, ignoriranje prometnih pravila i kaubojsko ponašanje u prometu smatra prihvatljivim i nimalo vrijednim pozornosti, a kamoli kažnjavanja, govori o zdravom razumu. Ironije li.

Zadnje uređivanje eqinor : 18.12.2015. at 14:38.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:27   #2096
nasilna osoba koja pali kameru i poziva kolege? a da mozda fakat popijes lijekove - ne izdaje murja nekakve papirice s ciframa nego kazna ima svoju sifru. da ti prica pije vodu ne bi slucaj dosao do prekrsajnog nego bi kazna bila odbacena i protiv murjaka proveden postupak. cemu ovakve gadarije.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:29   #2097
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Govorim o policajcima, zatvreskim čuvarima... kroz različite sustave... ne govorim o vođama nego o poslušničkom mentalitetu i posljedicama koje proizlaze upravo iz činjenice da postoji poslušnički mentalitet.

...čime dokazujem da tvrdnja "Ako je nešto zakonito - onda je automatski i u redu" ne vrijedi.
jos jednom - usporedjujes manijakalne diktature s nasim sustavom. izvlacis sulud primjer iz recimo fasizma i koristis ga kao argument da mi danas imamo lose zakone. sad fakat necu vise.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:29   #2098
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Govorim o policajcima, zatvreskim čuvarima... kroz različite sustave... ne govorim o vođama nego o poslušničkom mentalitetu i posljedicama koje proizlaze upravo iz činjenice da postoji poslušnički mentalitet.

...čime dokazujem da tvrdnja "Ako je nešto zakonito - onda je automatski i u redu" ne vrijedi.
Ajde sad navedi barem jedan članak važećih HR zakona koji na bilo koji način možeš dovesti u kontekst sa nacizmom ili fašizmom.
tisserand is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:38   #2099
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
jos jednom - usporedjujes manijakalne diktature s nasim sustavom. izvlacis sulud primjer iz recimo fasizma i koristis ga kao argument da mi danas imamo lose zakone. sad fakat necu vise.
Nije to sulud primjer jer se zaista desilo. Ne jednom, nego mnogo puta u različitim vremenima i različitim državama.

I nisu ni danas ljudi cijepleni od bezmozgovnog poslušništva, kao što se i ovdje vidi...

I dalje postoji kretensko veličanje štovanja zakona ma kakvi bili, makar bili i npr. pljačkaški.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:43   #2100
Quote:
tisserand kaže: Pogledaj post
Ajde sad navedi barem jedan članak važećih HR zakona koji na bilo koji način možeš dovesti u kontekst sa nacizmom ili fašizmom.
Pa nigdje to ni nisam rekao, rekao sam da ne poštujem npr. pljačkaške zakone poput nekih naših, jednako kao što ne bih poštovao ni te zločinačke da sam živio u Hitlerovoj Njemačkoj.

Baš nigdje nisam napisao da mi sad imamo konkretan problem s fašističkim zakonima... dakle, podmećeš ili nisi shvatio...

Ali očito je da imamo problema sa zakonima koji su legalizirali pljačku...

No, oba ta primjera, i taj iz današnje Hrvatske, kao i onaj iz Njemačke - pokazuju zašto bezmozgovno štovanje zakona nije dobro. Ako je nešto zakonito, to nije nikakva garancija i da je moralno, da je čovječno...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.