Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2012., 01:10   #21
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Jedan profesor na početku svake školske godine traži, čini mi se, 30,00 kuna za fotokopije koje će morati obaviti u toku godine jer u školi nema pravo na toliko primjeraka koliko mu treba pa bi razliku trebao sam financirati.
To je 150 a4 papira u fotokopirnici gdje je cijena 20 lipa po komadu. Okej, ne radim u školi, ali kog vraga printa toliko da mu treba 150 stranica godišnje? Pa to je još jedna knjiga.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 10:22   #22
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ovo je , nažalost, točno. mjesečno imamo odobreno 200 primjeraka za iskopirati (kopirka ti broji), što ti u neke mjesece nije ni izbliza dosta, a u neke (rijetke) je previše. a ne možeš prenositi u sljedeći mj, ako ne iskoristiš sve u ovom.
u vezi ovoga, palo mi kasnije na pamet:
a zašto ne printaš unaprijed, taj mjesec što ti ostane viška, printaj za idući? : planiranje:


a zašto je došlo do ovakvih restrikcija, svi su sumanuto kopirali sve i svašta na školskoj kopirki?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 08:26   #23
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
To je 150 a4 papira u fotokopirnici gdje je cijena 20 lipa po komadu. Okej, ne radim u školi, ali kog vraga printa toliko da mu treba 150 stranica godišnje? Pa to je još jedna knjiga.
Ne znam po kojoj cijeni profesor plaća, mislim da je ta cifra rezervirana za školarce i studente, a on nije nijedno. Ali osim samog fotokopiranja, kupuje i one prozirne folije za projektore, hamer papire za plakate kad imaju zajedničke projekte i sličan radni pribor. Valjda se nakupi toga u toku godine.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 11:03   #24
jasno je i meni da se nakupi, ali profesor/ucitelj apsolutno nije duzan sam financirati materijale za rad.
mislim, to je kao da baustelcu kazete da sam isfinancira cigle s kojima vam zida kucu sto mislite, bi li pristao?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 23:18   #25
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
jasno je i meni da se nakupi, ali profesor/ucitelj apsolutno nije duzan sam financirati materijale za rad.
Znam, ali škola "nema". Radije ću dati 30,00 kuna godišnje pa neka im bude barem malo lakše i zabavnije, nego pustiti da ostanu bez tog kreativnog dijela nastave. Ionako im je dosta toga suhoparno i dosadno.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 02:14   #26
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
jasno je i meni da se nakupi, ali profesor/ucitelj apsolutno nije duzan sam financirati materijale za rad.
Naravno da nije.
I ne mislim da je strašno ni da se roditeljima ponudi opcija da plate 3 kune mjesečno za dodatne materijale ako škola ne da, a netko ima volje potruditi se. Samo mi je onda fer da se zna za što je taj novac otišao.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 02:23   #27
ma ne mislim nit ja to.
za te pare roditelj ne bu propao. i iskreno, radije bih dala profesoru i skoli za kopiranje materijala, nego za kupovne listce od kojih provizije idu tko zna kuda sve ne.

ja se srdim na uctelje/profesore koji to uredno kesiraju iz svog dzepa, jer je politika skole (ili mozda samo njihovo neiskustvo i strah za radno mjesto) da se roditelje to ne smije traziti.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 02:33   #28
Blago roditeljima koje muči školovanje osnovnoškolaca. Sreća da je samo osnovna obvezna.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 02:39   #29
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Blago roditeljima koje muči školovanje osnovnoškolaca. Sreća da je samo osnovna obvezna.
Ne razumijem što misliš, pojasniš?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 10:17   #30
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne razumijem što misliš, pojasniš?
Misliš da će roditelji kojima je teško kupiti likovnu mapu i platiti par kopiranje par listova slati djecu u drugi grad (ili čak državu s obzirom na EU) na fakultet? U kojem nema dovoljno mjesta u domu? Gdje se plaća pokaz i nema studentskog popusta za autobus do doma, a ni općina ne daje stipendije? (Većina Hrvatske.) Na, recimo, jednu arhitekturu, gdje će na plotanje potrošiti toliko para da će im se mozak zavrtjeti. Na medicinu gdje ni kuta ni atlas ni knjige, kopirane ili originalne nisu uključene u cijenu? Ili dosta je da ih u srednju pošalju u ŠUP, neće im likovni pribor s neba padati.

Bar ja očekujem nešto više kad vidim raspravu o školovanju. A ne osnovnom opismenjavanju djece. Ove rasprave o papiru i sapunu su za temu o nesposobnoj upravi škole. A ove o kulturnim spomenicama također za Pravo. Imaju valjda i roditeljsko vijeće u školi i gradski ured za obrazovanje u gradu.

Na SMiB, Modru Lastu, Radost i druge časopise se možete pretplatiti da dolaze direktno doma, ako je zbilja istina to o učiteljskoj proviziji.

Za ambicioznu učiteljicu (čudo), zar si ne možeš pomoći folijama ili blogom za svoj razred, umjesto silnim printanjem?

Zadnje uređivanje Eurifesa : 19.05.2012. at 10:24.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 16:31   #31
Možda će deset godina kasnije više zarađivati pa će im biti lakše. A i možda će imati osjećaj da ulažu u obrazovanje svoje djece, a ne da ih netko pljačka, pa će im i s te strane biti lakše. Da plaćam fotokopiranje jednog lista kunu do dvije, i ja bih se osjećala opljačkano.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.