Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2012., 14:58   #21
koju ribu jedu djeca? i od kada im dajete ribu?
ZovemSeCrvena is offline  
Old 19.06.2012., 16:09   #22
Pročitala sam milijun različitih mišljenja, i tek sad ništa ne znam... kad se beba smije početi kupati u moru?
Jel sa 3 mj. prerano?
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Old 19.06.2012., 16:10   #23
Quote:
ZovemSeCrvena kaže: Pogledaj post
koju ribu jedu djeca? i od kada im dajete ribu?
to i mene zanima...
Suncana 007 is offline  
Old 19.06.2012., 16:37   #24
Kak dijete (11 mjeseci) natjerat (pod navodnicima) da popije nešto tekućine? Neće ništa, ni na koji način. Zna piti iz svega,al pljuje van. Bojim se da ne dehidrira.
mrva5 is offline  
Old 19.06.2012., 16:39   #25
Pozdrav, nisam dugo bila na temi a eto me opet s pitanjem

dakle.... sve je bilo super što se tiče papice, povrće nam je super išlo DOK... dok nismo uveli drugi popodnevni obrok. budući sad imamo dva obroka odlučila sam da će "ručak" biti povrće, a poslije popodnevnog spavanja voće s nekom žitaricom...e tu je moj mali miš očito otkrio čari slatkog i već cca tjedan dana (u početku je to funkcioniralo ali s vremenom nastade problem) neće jesti povrće. Mislila sam da je problem u umoru, sitosti...pa sam mu probala dati oko 10 (za raniji obrok), opet nije htio, pa nakon spavanja kad je odmoran , opet neće... naravno da sam otkrila "trik" pa da vam ne pričam o kombinacijama da vam se ne ddigne želudac...da, u svaku moju povrtnu kašicu (ili od danas s mesom) ubacujem malo što slađe kupovne....pa smo tako danas papali piletina+mrkva+tikvica "začinjeno" s marelica+kruška kašicom....mislim fuj...ali onda bar malo više pojede.... e ,da , valjda je razumljivo da tu popodnevnu pojede bez ikakvih problema, kad sve pojede još uvijek otvara usta i onak fino mljacka kao njam njam..... kaj da radim?? fakat su fine te povrtne kašice, prije ih je bez problema jeo, sad neće čak ni iste kombinacije koje je prije jeo (prvo sam mislila da je rpoblem npr. u brokuli, ali je to sa svim kašicama postalo tako).... jel vii imate te probleme i kako ih rješavate?
KVAKY is offline  
Old 19.06.2012., 16:42   #26
Quote:
mrva5 kaže: Pogledaj post
Kak dijete (11 mjeseci) natjerat (pod navodnicima) da popije nešto tekućine? Neće ništa, ni na koji način. Zna piti iz svega,al pljuje van. Bojim se da ne dehidrira.


injekcija?? moj mali (doduše "tek" 7 mj ima) je zadnjih par dana "prestao " piti....baš sad kad su ove stravične vručine, grozno.... sad mu dajem na žličicu pa kao nešto popije, al injekcija mi je pri ruci za svaki slučaj....ne znam kak drugačije
KVAKY is offline  
Old 19.06.2012., 16:42   #27
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Uffff... Znači, već kasnim s parkićem.

Morat ću to promijeniti.

Moram priznati da mi se sviđa ova sadašnja metoda s kojom "o istom trošku" prošetam i psa i dijete.
Tak i ja radim-ujutro idem sa malom koja je u kolicima i dzukelama(imamo ih 2,da dobro ste procitale-dva:njem.boxera i mjesanca sto znaci da nisu bas mali,al sve ja to izmanevriram:-D),odemo jedno sat vremena nekad i duze a popodne obicno sa frendicama koje isto imsju bebe stare kao moja, u park i tamo se ljuljamo/klackamo/spustamo niz tobogan ili sad po vrucinama oni dodju do nas na kupanje(imamo dvoriste pa sve sprave koje su i u parku imamo i u dvoristu+bazencic). Ne druzimo se s "nepoznatim" mamama i nitko nas ne gnjavi svojim pricama..evontualno nam se koji dan pridruzi jos jedna frendica sa svojim klincem i onda smo ko smogovci sa dodacima :-)
bombonjera1 is offline  
Old 19.06.2012., 17:38   #28
Bili kod frendice, zeka peka na balkonu sa klincima, kupali se klinci u bazenu, cijela terasa u hladu i jos dodatno tenda, pio je vode, a i sisao i sad dodemo doma i osjetim da je vruc i izmjerim mu temp u guzi - 38.3.
Ne znam čemu da pripisem! Jel moguće da je od boravka vani jer je vani toplo?! Al nije bio na suncu! Debeli hlad! I u vodi jos!
__________________
I love you always forever - 11.08.'11. - čekamo 10.6.2013. i jos jednog dečka
tina985 is offline  
Old 19.06.2012., 21:36   #29
Nama su krenuli zubići čini se.

Što je dobro za namazati mu desni da ne svrbi? Gurne cijelu ručicu u usta i vrti i žvače a uz to vriska i plače, voljela bih mu nekako olakšati.
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Old 19.06.2012., 21:39   #30
Quote:
Kitteey kaže: Pogledaj post
Nama su krenuli zubići čini se.

Što je dobro za namazati mu desni da ne svrbi? Gurne cijelu ručicu u usta i vrti i žvače a uz to vriska i plače, voljela bih mu nekako olakšati.
Imaš gel za desni Calgel pa mu malo utrljaš
-Adrijana is offline  
Old 19.06.2012., 21:45   #31
Adrijana hvala

Jel ima kakve koristi od one jantarne ogrlice, čini mi se kao placebo al par frendica se kune da je njihovim klincima pomoglo.
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Old 19.06.2012., 21:49   #32
Quote:
Kitteey kaže: Pogledaj post
Adrijana hvala

Jel ima kakve koristi od one jantarne ogrlice, čini mi se kao placebo al par frendica se kune da je njihovim klincima pomoglo.
Ja sam jantarnu kupila odmah, al mu je nikad nisam stavila i neću.
Probaj gelić
-Adrijana is offline  
Old 19.06.2012., 22:06   #33
Quote:
ZovemSeCrvena kaže: Pogledaj post
koju ribu jedu djeca? i od kada im dajete ribu?
Dosta rano sam joj dala,sa 7 mj,nebitno koja vrsta,glavno da je bijela riba.Da sebi olakšaš uzmeš neku s manje kostiju,ili veču,one uglavnom imaju manje.Nisam ju prvo ja žvakala,iako znam da neki i tako rade,u isto vrijeme sam joj i čistila i davala da jede.Nije se nikad zagrcnula na kost.Jedemo je bar 2 puta tjedno...

Quote:
Tarsis kaže: Pogledaj post
Pročitala sam milijun različitih mišljenja, i tek sad ništa ne znam... kad se beba smije početi kupati u moru?
Jel sa 3 mj. prerano?
Koliko ja znam,nije prerano...Ja sam moju probala stavit u bazenčič u kojem je bila morska voda,direkt napunjen,sa nekih 3 mj,i nije htjela ni blizu.Mislim da joj je bilo prehladno.Probala 2-3 puta i odustala.Al zato je jučer otvorila sezonu
emi28 is offline  
Old 19.06.2012., 22:08   #34
ja sam s nekih 7 i pol, 8 mjeseci dala bijelu ribu, ledovog smrznutog oslica. fakat nema kosti.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Old 19.06.2012., 22:30   #35
Quote:
ZovemSeCrvena kaže: Pogledaj post
koju ribu jedu djeca? i od kada im dajete ribu?
od nekih 8mj čini mi se. bitno je da je bijela riba, mi obično kupujemo brancina.

Quote:
Tarsis kaže: Pogledaj post
Pročitala sam milijun različitih mišljenja, i tek sad ništa ne znam... kad se beba smije početi kupati u moru?
Jel sa 3 mj. prerano?
ja sam ti prošlo ljeto kupala svog malca od 5mj, ali bio je jako sitan, nekih 5.5kg.
bilo me strah zbog toga da će mu biti hladno, ali on nije ni zaplakao, zbilja je uživao.
držala sam ga uz sebe i polako sam ulazila u more, a nakon par minuta u moru sam ga i bućkala gore-dolje, lijevo-desno.
s tim da su vani tad bile velike vrućine, a i more je bilo toplo.
probaj, ako se rasplače, uvijek možeš izaći van iz mora
tisi is offline  
Old 19.06.2012., 22:34   #36
Quote:
Kitteey kaže: Pogledaj post
Adrijana hvala

Jel ima kakve koristi od one jantarne ogrlice, čini mi se kao placebo al par frendica se kune da je njihovim klincima pomoglo.
ja malom stavljam jantarnu ogrlicu preko dana....placebo ili ne, ne mogu reći da imamo nekih posebnih problema oko zubića...ok, malo je preko dana kmečaviji možda, naravno da žvače sve okolo (sad mu 4 gore odjednom izbijaju), ali nikad nismo imali ne znam kakve muke, da je ne znam kak plakao, po noći nije bilo problema....eto.... ne znam jel pomaže ili ne, ali ne može odmoći (samo mu preko noći nemoj ostavljati, ipak)
KVAKY is offline  
Old 19.06.2012., 22:48   #37
Quote:
Tarsis kaže: Pogledaj post
Pročitala sam milijun različitih mišljenja, i tek sad ništa ne znam... kad se beba smije početi kupati u moru?
Jel sa 3 mj. prerano?
ja sam svoju sada sa 6,5 mjeseci kupala. mada ona jako voli vodu i jaaako je uzivala.
uma123 is offline  
Old 20.06.2012., 02:07   #38
Quote:
tina985 kaže: Pogledaj post
Bili kod frendice, zeka peka na balkonu sa klincima, kupali se klinci u bazenu, cijela terasa u hladu i jos dodatno tenda, pio je vode, a i sisao i sad dodemo doma i osjetim da je vruc i izmjerim mu temp u guzi - 38.3.
Ne znam čemu da pripisem! Jel moguće da je od boravka vani jer je vani toplo?! Al nije bio na suncu! Debeli hlad! I u vodi jos!
Nitko nije obratio pozornost na ovo, al nema veze, izgleda da nema veze sa boravkom vani, ali imam drugo pitanje!

Koliku temp vi snizavate oblozima, a koliku cepicima?
__________________
I love you always forever - 11.08.'11. - čekamo 10.6.2013. i jos jednog dečka
tina985 is offline  
Old 20.06.2012., 08:37   #39
Do 38 ne snižavam uopće, a nakon toga Lupocept sirupom.
Od čepića Voltaren poznajem (osobno) dvije bebe koje su završile u bolnici, i to u poprilično lošem stanju.
Prejaki su i divljački djeluju na tako maleni organizam, prejako i prenaglo spuste temperaturu.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 20.06.2012., 09:30   #40
cekam da se priblizi 39 rektalno pa dam lupocet cepic.
jednom sam dala cepic na 38,5 rektalno i skoro pothladila dijete

ne bih se na svoju ruku usudila dati nista osim lupoceta, ili pri visokoj temperaturi (iznad 39) dalsyja. plus tusiranje.
za slucaj da ne mogu srusiti temperaturu, isla bih na hitnu.
nikakve druge lijekove ne bih davala, a pogtovo ne voltaren. hell, nisam nit znala da to postoji u obliku cepica

kad smo kod tempice, kakva je normalna temperatura vase djece?
mojoj je uvijek, ali bas uvijek oko 37 (znaci, oko 37,5 rektalno ili u uhu)
da, da, znam, kod male djece to je normalno. al mene svejedno izludjuje
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.