Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2017., 18:26   #1641
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Astrološki znakovi postoje u astrologiji i astrologija im je pridodala osobine temeljene na astrološkim arhetipovima.
Prema astrologiji, zemljani znakovi prihvaćaju samo ono što se može opipati, izmjeriti... i ostale stvari za njih nemaju pravi značaj, a u svom skepticizmu znak jarca prednjači. Saturn je taj koji traži vidljivi i mjerljivi rezultat i ništa ga drugo ne zanima.



Ako jarci ne postoje, onda ne mogu biti ni mili ni nemili.
Astrološki bi ovaj tvoj post mogao imati veze sa crvenim crtama u natalnoj karti koje prolaze kroz središte. To je opozicija ( a ono gore ti je pozicija )
Ok, moguće se na tren astronomija sukobila s astrologijom (čemu se ljutiti).


pozdrav
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 18:35   #1642
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ok, moguće se na tren astronomija sukobila s astrologijom (čemu se ljutiti).


pozdrav
Ne ljutim se. Meni su tvoji postovi simpatični.

Ali ja sam ti bik i u principu ne volim sukobe, dok se ne prijeđu granice.
Tema sukoba astronomija i astrologije ne spada u temu Jarac, a još manje ima veze sa psihološkim značajkama znaka jarca koje nesumnjivo jedan dio ljudi ima, bili oni jarci ili ne.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 18:38   #1643
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ne ljutim se. Meni su tvoji postovi simpatični.

Ali ja sam ti bik i u principu ne volim sukobe, dok se ne prijeđu granice.
Uzeto u znanje, bik si koji možda nisi, ovisi ti o podznaku, moguće zato raspravljamo.

ali
neće se svidjeti jarcima, znaš oni su prioritetni zemljani znak, i što god rekao istina je spešl su nešto, reče intuicija z kojom teško ćete zafrkat majce tu bumo sad nekaj kontra jarci, nouvej bu prošlo, osim (otom potom)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 19:03   #1644
Kako misliš prioritetni zemljani znak?
Evribadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 22:00   #1645
Primjetila sam da jarčevi uopće nisu onaki a kakve ih se opisuje..ili su totalno opičeni ili su čudaci za sebe čak nisam primjetila niti razlike između jarca i vodenjaka npr. vodenjak mi uvijek više izgleda ko jarac
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 22:15   #1646
Quote:
andelicka kaže: Pogledaj post
Primjetila sam da jarčevi uopće nisu onaki a kakve ih se opisuje..ili su totalno opičeni ili su čudaci za sebe čak nisam primjetila niti razlike između jarca i vodenjaka npr. vodenjak mi uvijek više izgleda ko jarac
Možda ti Jarci koje si upoznala imaju stelijum ili neke bitne planete u susjednom znaku Vodenjaka ili Strijelca pa su zato takvi, iako također za osobe sa Suncem u Vodenjaku mogu reći da nisam viđala onakve kakve ih se opisuje..

A da su Jarci opičeni također nisam primjetila, meni su uvijek nekako rezervirani, namrgođeni i imam osjećaj da razmišljaju o nekim planovima koje su zacrtali unaprijed za 5+ godina

Svakako da se opuste uz neki svoj manji krug ljudi pred kojima pokažu i smisao za zabavu i humor ali kad nađu vremena od obaveza koje su im prioritet pa se to dogodi rijetko..
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 22:19   #1647
Neznam..puno ih je kod mene na poslu i uopce nisu mrgudi sto je i mene iznenadilo jesu onako malo da pomislis sad ak pridjem sterat ce me..dok sam za blizance zakljucila da su pravi zivcanjaci
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 14:26   #1648
o moj bože evo i njega k nama kim-jong un

8. siječnja

Amanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:32   #1649
poznam jednu duplu jaricu sunce konj. venera su joj na asc u životu svom nisam srela goru i nezadovoljniju ženu..nezadovoljna, mrzi sve oko sebe, svima zavidi, frigidna je, ne pije, ne puši, ni sa kim se ne druži čak i kad joj kažeš nešta lijepo njoj ne paše..ne njeguje se, ne uređuje se, grozi se svega..ima 37 god i nije još našla nikakvog partnera jer joj niti jedan ne paše
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 11:34   #1650
Nekako mi se škorpijina ljubomora može jedino izjednačiti sa ljubomorom žene u ovom znaku.
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 21:15   #1651
Evo, našao sam još jednog zločinca među Jarcima. Riječ je o Alfredu Rosenbergu ideologu nacionalsocijalizma.

On je osmnislio glavne okosnice nacionalsocijalističke teorije poput superiornosti rase, potrebe Njemaca za životnim prostorom, mrzio Kršćanstvo i osmislio neko svoje Pozitivno Kršćanstvo; - bio protivnik Versajskog Sporazuma.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:26   #1652
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Znači odavno mi na temama koje su o Suncu u znakovima nije bilo dosadnije čitat nego na ovoj temi Jarac. Valjda je i to u simbolici Sunca u Jarcu
Što se tiče emotivnosti, osjećaja i razumijevanja istih, generalno su Jarci operirani od toga.. generalno isto tako ambiciozni, strogi, formalni, materijalisti itd. Od svega što nudi Jarac kao znak najviše mi se sviđa ambicija.
ne smatram znak jarca slabim znakom, dapace. jedan su od najsnaznijih znakova, izdrzljivi, ne daju se lako pokolebati kada se na nesto odluce, svu osjecajnost ce staviti po strani ako im stoji na putu ostvarenja njihove ambicije. proracunati su, materijalisti, pa i strogi sa ostalim znacima se mozes zezati i pokazat ce znake slabosti kad tad (osim vodolije, mozda), sa jarcem ne dugo nema nikakve pukotine u hladnom mramornom monolitu
no ne bih rekla da su bezosjecajni, samo su u stanju iskljuciti emocije pri donosenju odluka ili postupcima jer ih vecinom smatraju smetnjom ili slaboscu. no, osjecaji su im duboki samo nisu primarni razlog djelovanja.

kao djevica volim jarce (4 clana obitelji izrazeni jarci, suprug podznak u jarcu)volim njihovu pouzdanost i sigurnost. najvecom manom kod njih ne smatram ambicioznost vec vrlo izrazenu sklonost ka materijalizmu. tu ih nekako ne mogu razumjeti.

samo je tesko diskutirati ovako o pojedinim znakovima. masa toga ostaje nedorecena ako se ne uzme u obzir cijela natalna karta. ovako pricamo tek o nekim opcim karakteristikama.
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:52   #1653
Slažem se da su jarci "u stanju iskljuciti emocije pri donosenju odluka". Ponekad im zavidim, mene emocije obično zeznu.

No kod jaraca mi je trenutno zanimljivo kod dvojice mojih prijatelja jaraca kako bježe glavom bez obzira kad im se spomene brak, veze ili slično (jedan je u dugoj vezi, ali ne želi brak..a drugi ima neku djevojku s kojom je kad se osjeti usamljeno, ali ne želi biti s njom u vezi). Inače kod obojice vidim neke sličnosti koje su već ranije spomenute, ambiciozni, ulažu u sebe i usredotočeni na posao, dobri prijatelji i uvijek spremni pomoći. Ova dvojica su vrlo omiljena u društvu, moglo bi se reći oslonac društva, no emocije ostavljaju za uži krug ljudi, ne pokazuju ih prema van...kako god, meni inače vrlo zanimljiv znak..ali baš me zanima ovaj dio oko ljubavi, brakova kod muških jaraca
vatis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 19:07   #1654
U starijim izvorima znao sam svako malo pročitati da su jarci obiteljski znak. Da mnogo drže do nje.

Ali svako malo naliječem na nekakve vođe i ideologe čije se ideje baš nikako nebi mogle poizstovijetiti sa življenjem u nuklearnoj obiteli. Stalno neka težnja za masovnim promjenama, masovnim eksperimentiranjem s ustrojem društva; stalno neki natčovjeci i ne znam što sve ne.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 23:51   #1655
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
U starijim izvorima znao sam svako malo pročitati da su jarci obiteljski znak. Da mnogo drže do nje.
10. kuca, kuca jarca, pripada ocu, pa zato.

Quote:
Ali svako malo naliječem na nekakve vođe i ideologe čije se ideje baš nikako nebi mogle poizstovijetiti sa življenjem u nuklearnoj obiteli. Stalno neka težnja za masovnim promjenama, masovnim eksperimentiranjem s ustrojem društva; stalno neki natčovjeci i ne znam što sve ne.
Nalijecu li i oni na tebe?
Ako ih trazis na astro.com ili wikipediji nemoj se cuditi.
Jarcevi nisu skloni experimentiranju. Uglavnom igraju na sigurno, ozbiljni su i ambiciozni - barem oni na koje ja nalijecem.

P.S. Kakva je to nuklearna obitelj?
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 00:15   #1656
Quote:
vatis kaže: Pogledaj post
...kako god, meni inače vrlo zanimljiv znak..ali baš me zanima ovaj dio oko ljubavi, brakova kod muških jaraca
Odgovornost je jedna od osobina koju daje Saturn, a to je, po meni, vazno u svim segmentima zivota, pa naravno i u bracnom zivotu. Osim toga Saturn je egzaltiran u vagi, znaku partnertstva, pa prema tome jarci tu imaju nekakav plus. Ali ne znaci da se svi slazu s jarcima i da su jarci dobri partneri za svakoga.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 11:06   #1657
@piskavac, Saturn u natalnoj karti predstavlja oca posebno kod nocnog rodjenja, tj. kad se Sunce nalazi u nekoj od prvih 6 kuca.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 12:04   #1658
Poznajem čak 3 Jarčice sa istim datumom i godinom rođenja, sa ASC u Blizancima,Raku i Vagi.Sve tri su vrlo ambiciozne.Ambiciju su ostvarivale preko kreveta i podosta imaju javnih skandala iza sebe.Vjerojatno zato jer sve tri imaju Mo 90' Ur.
Najmanje skandala ima Jarčica u podznaku Rak, najplašljivija je među njima.Svakoj je Saturn podario dobrodržeći izgled, dakle izgledaju mlađe no što jesu.Među njima je najmahnitija Jarčica s podznakom u Blizancima.Ona s podznakom u Raku je pomalo mazohistična,a ona s podznakom u Vagi često izmišlja događaje.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 17:35   #1659
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
P.S. Kakva je to nuklearna obitelj?
Nuklearna ili uža obitelj je obitelj s mužem, ženom i njihovom djecom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 18:01   #1660
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nuklearna ili uža obitelj je obitelj s mužem, ženom i njihovom djecom.
Nisam cula za taj pojam prije. Ne znam zasto se jare u takvoj obitelji ne bi snaslo. Jarac je introvert kao i ostali zemljani, a i vodeni znakovi. Osim toga, autoriteti su cesto distancirani.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.