Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2013., 21:32   #141
Sama sam, nemam kredita i troškovi su mi otprilike:

Hrana - 1500kn
Režije (i mob,higijenske...) - 1700kn
Benzin - 600kn
Životno osiguranje - 500kn

Ne znam da li ste u troškovima gledali "širu" sliku, npr. kod auta me ne košta samo benza nego i održavanje, zimske / ljetne gume, bla, bla..
Za odjeću nemam mjesečni iznos ali možda godišnje potrošim cca 700 eur..
Pristojnim životom smatram ako imam za jedno pošteno putovanje godišnje (u jeftinom aranžmanu, nikakav luksuz) i da jednom mjesečno mogu negdje se odvest i prespavat za vikend.. pojest vani nekoliko puta mjesečno..

Tako da računam minimum 6000kn mjesečno za pristojan život, toliko i zarađujem.. ne pušim, ne pijem i ponavljam nemam kredita.. zaista ne znam kako žive ljudi s djecom i divim se nekim izračunima ovdje..

A treba računat i na neku kaznu jednom godišnje, pauka, zamjenu tv-a, mašine, ahh...

I da, meni bar 200kn mjesečno ode na rođendanske poklone! Pa ne znam kako vi koji imate djecu tek, em za njihove poklone, em za poklone za sve te dječje rođendane, pa to je stavka od još par sto kn mjesečno!
Hoaxy is offline  
Old 16.04.2013., 08:38   #142
Quote:
Hoaxy kaže: Pogledaj post
I da, meni bar 200kn mjesečno ode na rođendanske poklone! Pa ne znam kako vi koji imate djecu tek, em za njihove poklone, em za poklone za sve te dječje rođendane, pa to je stavka od još par sto kn mjesečno!
imam dvoje klinaca i zadnji puta kad sam u grubo računao koliko ode na rođ. poklone ispala je cifra cca 4500kn godišnje
homosapiens is offline  
Old 16.04.2013., 11:01   #143
Quote:
Hoaxy kaže: Pogledaj post
Sama sam, nemam kredita i troškovi su mi otprilike:

Tako da računam minimum 6000kn mjesečno za pristojan život, toliko i zarađujem.. ne pušim, ne pijem i ponavljam nemam kredita..
Hoćemo li jednom na kavu?
Moj "oglas" je par stranica ranije.

Ah, nadam se da mi nitko neće zamjeriti, niti da ćeš se ti Hoaxy naljutiti, ali nisam mogao izdržati.
DarthZly is offline  
Old 16.04.2013., 17:24   #144
Quote:
DarthZly kaže: Pogledaj post
Hoćemo li jednom na kavu?
Moj "oglas" je par stranica ranije.

Ah, nadam se da mi nitko neće zamjeriti, niti da ćeš se ti Hoaxy naljutiti, ali nisam mogao izdržati.
Ah, pa šta bi me ljutilo.. .. al nismo si blizu, prevelik trošak
Hoaxy is offline  
Old 16.04.2013., 19:40   #145
Evo troškova - stan u Zagrebu:

Režije su mi cca 600-1000 kn (ljeto-zima) – dobra osvijetljenost i izolacija na stanu, inače imamo zimi 23 stupnja. Nisam na plinaru - stan preko 60 kvadrata
Gorivo 400
Auto (reg, kasko, obavezno) - 400 (odvajam mjesečno)
Hrana 1000
Osiguranje stana – 100
Odjeća i kozmetika – prilagodljivo ali npr 1.000
Putovanja – 550
Tečaj jezika – 350
Teretana - 200
Ukupno 4,600 (zimi 5.000)

Ne koristim kartice i plaćanje na rate, a za sve godišnje troškove odvajam mjesečno. Tako da nemam troškova minusa i kamata. Kad nisam imala novaca smanjivala bi troškove, ali ništa ne plaćam na rate (osim stana i auta )
Auto bio na kredit, otplaćen.
Mnogi troškovi se prebiju, ljeti nema tečaja jezika i vježbanja pa se skupi za druge stvari ili tako nešto. Ako imam trošak u stanu ili nešto kupim taj mjesec izbacim neke druge troškove...
Imam još kredit za stan i preko toga što ostane štedim. Dakle 4.600-5.000 bi mi trebalo za ok život da nemam kredit za stan i da ne štedim. Iako i meni sad zvuči malo ispada da je tako.
rosa_salvaje is offline  
Old 16.04.2013., 20:28   #146
Quote:
Hoaxy kaže: Pogledaj post
.. al nismo si blizu, prevelik trošak


I ko kaže da je romantika umrla
kiss me is online now  
Old 16.04.2013., 23:51   #147
kreda 3700
zivotno 600
rezije 1200 u prosjeku i to je prosla godina, ove godine ce bit 1500 u prosjeku
hrana, kava, piva, sokovi, itd 1500
auto sam prodo a u prosjeku posto se kvario plus godisnje sta sve treba platit plus gorivo kostao me je preko 1500 mjesecno
nikud ne idem, mora nisam vidio godinama, kino, restoran, itd. odjeca ? kupujem u second hand shopu u bosni.
namjestaj ? ha !
kjnige, ploce, stripovi ? torrent
dijelovi za komp ? bilo nekad, srecom nista se ne kvari
lijekovi ? hahahahaha zicam od babe, moja baba je heisenberg zivi, uppers downers screamers laughers sta ti srce pozeli

da imam svoj stan mogao bih zivjet sa 4 soma vrlo solidno, skromno ali solidno.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 17.04.2013., 02:34   #148
Quote:
Musatom kaže: Pogledaj post
Od 12kkn mjesečno čovjek napiše sliejdeće:



Što je skoro pola mjesečne potrošnje za cigarete i pizdarije, ako je to normalno onda super

Ako ćemo maštati o posluzi koja će nam održavati kuću i osobnog vozača te gablecima u boljim restoranima pod normalno i svaki drugi vikend po toplicama i sl. onda treba cca 120.000 kn mjesečno, mislim jebeš sve ako se moraš sam vozat po gradu...

Tebi nije dobro?

12k je spomenuto kao neki minimum, a 1000kn sam stavio kao trošak cigareta za dvoje. Manje ne ide ako si prosječan pušač koji puši tokom cijelog dana. Ja prosječno popušim manje od kutije dnevno i dvoje takvih pušača ne može proći s manje od 1000kn za cigarete osim ako ih kupuju u Bosni, Srbiji ili ih ukradu.

Cigarete za mene nisu nikakav luksuz jer bi moglo i meso biti luksuz jer se može preživjet i na biljkama.

Vrati se na moj post i zbroji što sam naveo u iznos od 12k. NEMA LUKSUZA. Nema nikakvih privatnih vozača, posluge, toplica niti restorana.

Ja ne smatram privatne vozače pod "normalnan život", ali definitivno smatram ljetovanje, večeru u finom restoranu i još neke stvari koje vesele i trebale bi biti dostupne svakome.

Nisam htio napisat na što ja sve trošim jer nije potrebno, ali s manje od 12k mjesečno dvoje ne može NORMALNO živjet, i stojim iza toga.
Možeš biti zadovoljan s manje od 12k, ali si ne možeš priuštit ono što bi trebalo biti normalno.
Bizdo is offline  
Old 17.04.2013., 04:01   #149
Oko 12 000 kuna mjesecno trosimo ja zena i dijete, s tim da zivimo sasvim normalno, bez susprezanja na icemu...u to je ukljuceno 600 eura kredita...
hrane uvik ima, cak i previse, na gorivu ne stedim, izvanredni troskovi tipa rodjendani, kave, pirevi, odjeca/obuca,
hrana za pseto...
rezije pokusavan na nekom flatu drzat oko 1000 kuna mjesecno...
nemam pojma koliko stedim, ali pazimo na struju, npr. laptop cim se baterija napuni iskljucim iz zida i nastavljam koristenje na bateriji, dok preko noci iskljucujem iz struje apsolutno sve osim velikih potrosaca tipa masina za robu, radi samo po noci...
zimi grijenje na drva, ljeti klima mediteranee - propuh maestrala
tomato, kucni wlan i viber me spasili ogromnih racuna za mobitel...
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Old 17.04.2013., 07:48   #150
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
Oko 12 000 kuna mjesecno trosimo ja zena i dijete, s tim da zivimo sasvim normalno, bez susprezanja na icemu...u to je ukljuceno 600 eura kredita...
kako?
kolike su ti režije, koliko trošiš na gorivo, vrtić (?)
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Old 17.04.2013., 07:58   #151
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
ali pazimo na struju, npr. laptop cim se baterija napuni iskljucim iz zida i nastavljam koristenje na bateriji, ...
To nije stednja nego unistavanje (skupe baterije).

Energija koju laptop trosi je uvijek ista - dolazila ona iz baterije, ili iz mreze, a kako se baterija puni iz mreze (sa gubicima), ako cjepidlacimo - cak ces manje potrositi ako si uvijek prikljucen iskljucivo na mrezu .

Inace su procjene da moderna baterija moze izdrzati oko 1000 ciklusa, tj oko 2-5 godina, ovisno o rezimu koristenja.

Uz tvoj nacin koristenja, sve preko 2-3 godine ce biti cudo.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Old 17.04.2013., 08:15   #152
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ako zivis na lokaciji iz profila i imas super zivot s manje od 2000 eura onda je to na granici cuda.
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
A sta, tamo 6 mjeseci zivis od zraka? Ne placas krov nad glavom, hranu, izlazak?
Zapravo tamo zivis i radis 6 mjeseci jelte.
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Pa ako zaradjujes inozemnu placu onda navodjenje troskova u okvirima hrvatske svakodnevice ionako nema smisla.
Htjela sam reci da su i tih sest mjeseci zivot, nije da se zivi u zrakopraznom prostoru.
Nisam znala da ti firma pokriva sve troskove, a znam da je bilo kakav smjestaj u Singapuru uzasno skup.
daj offshore ne muči je više...
ja ću objasniti. ne radi se o običnom poslu vani. radi se o brodu, a kad si na brodu onda ti je plaćen i put i hrana i smještaj i zdravstveno,... trošak ti se svodi na eventualni šoping i koje pivo ako uspiješ izaći na kraj. ako imaš internet na brodu onda ni telefon ne plaćaš jer skype čuda čini.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 17.04.2013., 09:06   #153
Office job
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Old 17.04.2013., 10:41   #154
Quote:
Bizdo kaže: Pogledaj post
Tebi nije dobro?

12k je spomenuto kao neki minimum, a 1000kn sam stavio kao trošak cigareta za dvoje. Manje ne ide ako si prosječan pušač koji puši tokom cijelog dana. Ja prosječno popušim manje od kutije dnevno i dvoje takvih pušača ne može proći s manje od 1000kn za cigarete osim ako ih kupuju u Bosni, Srbiji ili ih ukradu.

Cigarete za mene nisu nikakav luksuz jer bi moglo i meso biti luksuz jer se može preživjet i na biljkama.

Vrati se na moj post i zbroji što sam naveo u iznos od 12k. NEMA LUKSUZA. Nema nikakvih privatnih vozača, posluge, toplica niti restorana.

Ja ne smatram privatne vozače pod "normalnan život", ali definitivno smatram ljetovanje, večeru u finom restoranu i još neke stvari koje vesele i trebale bi biti dostupne svakome.

Nisam htio napisat na što ja sve trošim jer nije potrebno, ali s manje od 12k mjesečno dvoje ne može NORMALNO živjet, i stojim iza toga.
Možeš biti zadovoljan s manje od 12k, ali si ne možeš priuštit ono što bi trebalo biti normalno.
Tek neki minimum a meni nije dobro?

Srećom žena vodi neke kalkulacije... za prošlu godinu nam je prosjek potrošnje bio ispod 9k mjesečno za nas dvoje, a uključeni su i 'nenormalni' troškovi na daleka putovanja i nekoliko kraćih po Europi.

Tako da mi je ipak realnija varijanta nedavno opisana varijanta sa 12k mjesećno sa malim djetetom.

Al eto mi ne trošimo 5800 kn mjesečno (!?) na cigarete i kavice.

A kategorija 'trebalo bi biti dostupno svakome' ide od 4 šteke mjesečno, par gajbi fine pive i/ili boca VSOP žestice do nakita i osobnih vozača... i da sve je to u kategoriji luksuza
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Old 17.04.2013., 10:45   #155
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
nemam pojma koliko stedim, ali pazimo na struju, npr. laptop cim se baterija napuni iskljucim iz zida i nastavljam koristenje na bateriji,
Nemoj to raditi.

.
justapixel is offline  
Old 17.04.2013., 17:33   #156
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
kako?
kolike su ti režije, koliko trošiš na gorivo, vrtić (?)
rezije sam napisao kolike su, oko 1000 kuna mjesecno mozda i manje.
Zena ne radi, ne placamo vrtic.
Radim samo ja.
Na gorivo trosimo oko 2000 sto smatram da je cak i puno. Iako imam relativno visoku placu ne palim auto za svaku pizdariju.

3000 na hranu otprilike, mali jede sta i mi, nije da nema slatkisa ali dijete nece da jede cokolade i opcenito nista slatko, vise voli banane i voche,
on dobije za poklon cokolade/kekse pa mu ih ja pojedem.
Ne kupujem sta se ne jede, ili ne kupujem nesto za poslije, primjerice ako mi treba cokolada, odem u ducan na bicikli i kupim ju.

ostale 2000 za nase pizdarije...nase pizdarije, nekad mjesecno budu manje od 500 kuna, a nekad preko 2000 tisuce, ovisi o godisnjem dobu.

pir otprilike jedan/dva godisnje, jednom mjesecno vecera vanka ili izlazak, rodjendani i ostale gluparije...

Kredit od 600e (4500kn) placam za auto i motor...

@ Offshore/justapixel, hvala na savjetima sto se baterije tice, samo neznam koji je smisao baterijaa onda. Po tome bi mobitel trebao drzat cijeli dan na punjacu a samo kad idem vani iskljucit ga.

kao okorijeli gamer, laptope, iskljucivo laptope, u pravilu mijenjam svako 2-3 godine.

recimo da stan imam vec otplacen ili blizu kraja.

nakraju to je sve otprilike tu negdje oko 12 000 manje ili vise... Smatram da je i to puno, dan nema kredita proso bi sa 1000 eura mjesecno.

Uf umorio se, koliki post...
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Old 17.04.2013., 17:59   #157
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
@ Offshore/justapixel, hvala na savjetima sto se baterije tice, samo neznam koji je smisao baterijaa onda. Po tome bi mobitel trebao drzat cijeli dan na punjacu a samo kad idem vani iskljucit ga.

kao okorijeli gamer, laptope, iskljucivo laptope, u pravilu mijenjam svako 2-3 godine.
Baterija se korištenjem troši. Ako ti ne treba izvadi ju iz lapa i koristi priključak na utičnici.
Zek0slav is offline  
Old 17.04.2013., 23:43   #158
Quote:
Musatom kaže: Pogledaj post
Tek neki minimum a meni nije dobro?

Srećom žena vodi neke kalkulacije... za prošlu godinu nam je prosjek potrošnje bio ispod 9k mjesečno za nas dvoje, a uključeni su i 'nenormalni' troškovi na daleka putovanja i nekoliko kraćih po Europi.

Tako da mi je ipak realnija varijanta nedavno opisana varijanta sa 12k mjesećno sa malim djetetom.

Al eto mi ne trošimo 5800 kn mjesečno (!?) na cigarete i kavice.

A kategorija 'trebalo bi biti dostupno svakome' ide od 4 šteke mjesečno, par gajbi fine pive i/ili boca VSOP žestice do nakita i osobnih vozača... i da sve je to u kategoriji luksuza
Molim te da mi javiš na koje to daleko putovanje mogu otići dvije osobe za recimo 9000kn? Tj. može se, ali to je stvarno najjeftinije i teško uključuje All Inclusive tako da je realno da ćeš tamo morati dodatno potrošit. Ja i uz All Inclusive potrošim priličan iznos, a ne kupujem dijamante po Južnoj Africi. Volim švrljat okolo, a čim se makneš iz hotela All Inclusive više nije na snazi

Ok, recimo da ste uspjeli Vas dvoje otići na daleko putovanje i potrošili 9000kn ukupno. Taj mjesec niste platili režije, niste jeli ili niti jedno niti drugo? Ta najjeftinija daleka putovanja obično traju 8 dana, a treba i ostalih 22 u mjesecu jesti, a neće se niti režije stornirati.

5800kn na cigarete? Ne davim se baš u cigaretama Napisao sam 1000kn za dvoje je neka normala. Može manje ako se kupuje duhan, ali može i više ako pušiš cijelu kutiju ili više i kupuješ na kiosku.

Osobni vozač je luksuz, ali neka kavica, pivica, povremeno nakit (normalne cijene) nije. Pogledaj žene na cesti i javi mi ako vidiš ijednu bez nakita. To znači da je nakit normalna stvar, ne luksuz. Luksuz bi bila ogrlica koja vrijedi 10000 EUR, ali ogrlica od 1000kn nije luksuz. Kvalitetne sunčane naočale je teško naći ispod 1000kn. Njih se ne kupuje svaki dan, ali to nisam uopće niti zbrajao u mjesečnim troškovima, kao niti registraciju, održavanje automobila i još 1000 drugih stvari.

Ja mislim da je sasvim realno da dvoje potroše 12000kn mjesečno za NORMALAN život, bez luksuza.
Žalosno je što je danas mnogima luksuz i popiti kavu van kuće.
Bizdo is offline  
Old 18.04.2013., 00:15   #159
slažem se s ovim di pišeš o sunčanim naočalama... ja sam svoje kupila prije tri godine, dala 1.400, oo kn za njih i imam ih i danas i nadam se još dugo!

ne kaže nitko da je luksuz popiti kavu van kuće, dapače-poželjno je s vremena na vrijeme ali ja ne mogu shvatiti ljude koji svaki drugi dan idu na barem 4 kave dnevno... a poznam jednu takvu osobu. nemam visoko mišljenje o njoj, naravno
Daisy5 is offline  
Old 18.04.2013., 00:49   #160
Quote:
Daisy5 kaže: Pogledaj post
slažem se s ovim di pišeš o sunčanim naočalama... ja sam svoje kupila prije tri godine, dala 1.400, oo kn za njih i imam ih i danas i nadam se još dugo!

ne kaže nitko da je luksuz popiti kavu van kuće, dapače-poželjno je s vremena na vrijeme ali ja ne mogu shvatiti ljude koji svaki drugi dan idu na barem 4 kave dnevno... a poznam jednu takvu osobu. nemam visoko mišljenje o njoj, naravno
Ma 4 kave dnevno je tračanje. Ali nekada moraš otići na kavu da popričaš s nekim ljudima, ili da se malo proluftaš. Popiješ kavu, kupiš neke sitnice u dućanu i ode nešto novaca. Onda npr ne odeš dva tri dana na kavu, ali dođe Liga prvaka i sjedneš s prijateljima pogledati uz pivo pa se potroši za 30 kava
Bizdo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.