Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Moje mišljenje o Tuđmanu je...
pozitivno 399 49.44%
negativno 271 33.58%
pozitivno i negativno 126 15.61%
nemam stav 11 1.36%
Glasovatelji: 807. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 18:37   #8481
Raspravno vijeće Haškog tribunala u presudi Blaškiću tako je, među ostalim, navelo da su Tuđman i Slobodan Milošević 1991. godine razgovarali o podjeli BiH, te da su “Tuđmanov nacionalizam i teritorijalne ambicije bile očite mnogima s kojima je razgovarao uključujući Lorda Davida Owena (koautora Vance-Owenovog mirovnog plana, op.a.) i svjedoka Paddyja Ashdowna (bivšeg britanskog parlamentarca i lidera Liberalnih demokrata, op.a.)”.

izvor: http://faktograf.hr/2017/12/01/haski...ranjo-tudjman/
Bolji od tebe is offline  
Old 04.12.2017., 00:05   #8482
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Činjenica da je Tuđman otvoreno zagovarao stvaranje Hrvatske u granicama iz 1939. nije, naravno, ujedno i dokaz da je tu ideju pokušao posredno ostvariti preko lidera tzv. Herceg-Bosne i Hrvatskog vijeća obrane (HVO).

Dokazi su, međutim, svima javno dostupni u samoj presudi, od stranice 254. pa nadalje.

Svatko tko želi i zna čitati u presudi će, između ostalog, naći svjedočenja o famoznom sastanku u Karađorđevu na kojem su Tuđman i Slobodan Milošević dogovarali podjelu BiH, ali i transkripte sa sastanaka na kojima je Tuđman sa svojim suradnicima razgovarao o pripojenju bosansko-hercegovačkog teritorija Hrvatskoj,

izvor: http://faktograf.hr/2017/11/30/cinje...nska-sestorka/
Nećeš daleko dogurat s dokazivanjem bilo koje teze uz pomoć otužne ekipe s faktografa.
U startu si pogriješio. Netko tko voli Kadijevića,a mrzi Tuđmana,nije relevantan.
killy is offline  
Old 04.12.2017., 00:22   #8483
Netko tko nastoji argumentirati svoje teze ipak jest relevantan.

A netko tko se, pak, samo pokušava služiti nemuštim ad hominemima nije.
Kao npr. ti.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 04.12.2017., 04:09   #8484
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Netko tko nastoji argumentirati svoje teze ipak jest relevantan.

A netko tko se, pak, samo pokušava služiti nemuštim ad hominemima nije.
Kao npr. ti.

-Stipe
Ne,ovo nije argumentiranje nego zasipivanje člancima s faktografa u kojem sjede i pišu upravo oni elementi zbog kojih smo tu gdje danas jesmo.

KOS je prije ratnih zbivanja imao preko 800 javnih djelatnika-suradnika(pretežito novinara) u Hrvatskoj,a koje dan danas gledamo iz dana u dan što na ekranima,što na papiru. U redu je iznijeti stav,polemizirati,ali za ovo više ljudi nemaju želuca.

Sami sebi grob kopate i izgleda da u tome uživate.
killy is offline  
Old 04.12.2017., 05:20   #8485
Quote:
plasica kaže: Pogledaj post
Franjo Tuđman je gorostas hrvatskog naroda bez kojega ne bi nikada imali svoju državu.
Kako se takva jedna osobnost pojavila u ovako kukavnom narodu, to je nemoguće odgovoriti.
Takva kakva je nije nam ni trebala.
Ako je nastala lažima, krivotvorenjem podataka i "preganim" radom HDZ trudbenika (kao u one forumašice koja javno priznaje da je lažirala rezultate referenduma o osamostaljenju: https://i.imgur.com/bX2cbvv.png ) nimalo ni nama ni njima ne služi na čast što je imamo.

Još kad spomenemo imovinsku komponentu nastanka države... bolje da tuđman nije ni postojao.
Smotani2 is offline  
Old 05.12.2017., 03:14   #8486
Glasovao sam da imam pozitivno i negativno mišljenje o g. Tuđmanu. Ovaj video ("Anto Nobilo: „Tuđman je znao za zločin u Ahmićima a nije ništa poduzeo.") je razlog za moje negativno mišljenje. A pozitivno mišnjenje imam jer je Hrvatska u njegovo vrijeme ipak često i pozitivno surađivala sa bosanskom stranom.
Kudum is offline  
Old 05.12.2017., 09:54   #8487
Jedno je sigurno, da je Tuđman poživio, ovakve presude ne bi bilo.
Kao i mnogih drugih.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Old 05.12.2017., 13:34   #8488
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Glasovao sam da imam pozitivno i negativno mišljenje o g. Tuđmanu. Ovaj video ("Anto Nobilo: „Tuđman je znao za zločin u Ahmićima a nije ništa poduzeo.") je razlog za moje negativno mišljenje. A pozitivno mišnjenje imam jer je Hrvatska u njegovo vrijeme ipak često i pozitivno surađivala sa bosanskom stranom.
Anto Nobilo - zadnji tužitelj SFRJ, koji je do 89' sudio ljude za verbalni delikt.
U ovoj Hrvatskoj nagrabio milijone i milijone za izdaje,podmetanja i artikuliranja politike od kojih je još izdašnije plaćen.
Super lik za kreiranje mišljenja! Odličan!

Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Jedno je sigurno, da je Tuđman poživio, ovakve presude ne bi bilo.
Kao i mnogih drugih.
Apsolutno.
killy is offline  
Old 05.12.2017., 16:16   #8489
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Jedno je sigurno, da je Tuđman poživio, ovakve presude ne bi bilo.
Kao i mnogih drugih.
U pravu si

Tuđman je na izborima u zagrebu pokazao da ga ne zanima pravna država
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)

Zadnje uređivanje Srebrni-medvjed : 05.12.2017. at 16:38.
Srebrni-medvjed is offline  
Old 05.12.2017., 16:46   #8490
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
U pravu si

Tuđman je na izborima u zagrebu pokazao da ga ne zanima pravna država
Apsolutno si u krivu. On je u tom slučaju koristio svoje tadašnje ovlasti. U okviru prava. Druga je stvar što tu, u suštini, uzurpaciju volje birača HDZ još danas 20 i kusur godina poslije itekako plaća relativno lošim izbornim rezultatima.
gigapop is offline  
Old 05.12.2017., 16:48   #8491
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Apsolutno si u krivu. On je u tom slučaju koristio svoje tadašnje ovlasti. U okviru prava.
Diktatori su poznati po tome što imaju široki dijapazon prava koje su dali samima sebi.

Ne fasicinira me pravo da poništitš demokratsku volju građana, jebeš takvo pravo
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 05.12.2017., 16:53   #8492
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Diktatori su poznati po tome što imaju široki dijapazon prava koje su dali samima sebi.

Ne fasicinira me pravo da poništitš demokratsku volju građana, jebeš takvo pravo
Nisam niti ja time fasciniran, da se krivo ne shvaćamo, to je bila konstatacija.
A kakav je Tuđman bio diktator, o tome bi se dalo itekak naširoko raspravljati jer na svaku tvoju pro te teze ja ti mogu dati barem dvije tri contra.
gigapop is offline  
Old 05.12.2017., 18:20   #8493
Hvala PRVOME što je razbio yugočetničku bratiju.
nexst is offline  
Old 05.12.2017., 20:09   #8494
Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Hvala PRVOME što je razbio yugočetničku bratiju.
Ironija povijesti. Koliko smo Srba istjerali, toliko se Hrvata odselilo. Tu nam je povijest pokazala od šake do lakta. Nismo znali što će nam se dogoditi. Mislili smo da smo pobijedili kada smo uspjeli što istjerati, što pobiti Srbe u Hrvatskoj. Taj je broj smanjen s razine nacionalnoga entiteta skoro na nulu, na beznačajni postotak bijednoga stanovništva. Izgledalo je da su Hrvati pobijedili i, onda, što se dogodilo? Hrvati su se iselili iz Hrvatske! Otprilike u istom je broju Hrvatska izgubila Hrvata koliko je istjerala Srba.
Bolji od tebe is offline  
Old 05.12.2017., 20:23   #8495
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Ironija povijesti. Koliko smo Srba istjerali, toliko se Hrvata odselilo. Tu nam je povijest pokazala od šake do lakta. Nismo znali što će nam se dogoditi. Mislili smo da smo pobijedili kada smo uspjeli što istjerati, što pobiti Srbe u Hrvatskoj. Taj je broj smanjen s razine nacionalnoga entiteta skoro na nulu, na beznačajni postotak bijednoga stanovništva. Izgledalo je da su Hrvati pobijedili i, onda, što se dogodilo? Hrvati su se iselili iz Hrvatske! Otprilike u istom je broju Hrvatska izgubila Hrvata koliko je istjerala Srba.
To uopće ne stoji. Takvo tumačenje je vrlo tendeciozno. Srbi su sebe iz RH istjerali sami. Potpuno nepotrebno. A da smo pobijedili, jesmo, i to je nepobitno. Olujom je udaren temelj opstojnosti hr države. Sve ovo poslije što se događa, posljedica je i globalnih kretanja u nemaloj mjeri. Jednostavno rečeno, FT je ostavio državu sa solidnim perspektivama, i riješenim krucijalnim pitanjima opstanka.
gigapop is offline  
Old 05.12.2017., 20:27   #8496
Patuljci pojma nemaju u kakvim uvjetima je PRVI ostvario priznanje Hr.
nexst is offline  
Old 05.12.2017., 20:56   #8497
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
FT je ostavio državu sa solidnim perspektivama
Solidno je uništio polovicu kompletne industrije
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 05.12.2017., 21:17   #8498
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Solidno je uništio polovicu kompletne industrije
Solidno je unistio kompletnu industriju. Ovo sitno sto prezivljava prezivljava po inerciji i na izdisaju je.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 05.12.2017., 23:30   #8499
Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Patuljci pojma nemaju u kakvim uvjetima je PRVI ostvario priznanje Hr.
Meni i dan danas nije jasno kako je uspio kad vidim komentare.

Toliko destruktivno,toliko subverzivno da je ne znam koja zemlja ima više ljudi da prezire samu sebe.
killy is offline  
Old 06.12.2017., 00:00   #8500
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Meni i dan danas nije jasno kako je uspio kad vidim komentare.

Toliko destruktivno,toliko subverzivno da je ne znam koja zemlja ima više ljudi da prezire samu sebe.
Zapitaj se jos jednom.
Zapravo...Pokusaj i odgovoriti.

Ako je imao podrsku velike vecine za stvaranje drzave (koju btw. NIJE ON stvorio, nego su je stvorili hrvatski gradani), zasto je danas situacija bitno drugacija?
Nije li to zato jer je razocarao?
Nije li to zato jer je stvorio temelje drzave takve da radi tih temelja svi iz te drzave koji mogu bjeze glavom bez obzira i u koju ne zele doci cak niti izbjeglice iz najjadnijih dijelova Afrike?
Kakvu je to on drzavu stvorio, ako vec tvrdis da ju je on stvorio? Drzavu koja je ekonomski najjadnija u Europskoj uniji, od koje su u samo desetak godina cak i Bugarska i Rumunjaska postale uspjesnije.
Drzave su napravili i Makedonci, Slovenci, Cesi, Slovaci, Ukrajinci, Poljaci i jos mnogi drugi. Gdje je Hrvatska medu njima? Od tih nabrojanih Hrvatska je na pocetku Tudmanovog "stvaranja" bila jedna od najrazvijenijih, a nakon tudmanovog "stvaranja" je jedna od najjadnijih, najsiromasnijih i najbesperspektivnijih.
Gdje stavljas velikog gorostasa Tudmana u svijetlu tih cinjenica?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.