Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2016., 03:11   #261
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Problem je u manipulaciji tom većinom. Zašto da ih se i dalje obmanjuje s neprovjerenim pričama o čudesno Božje neraspadljivim mirisnim leševima? Čak i za SDP vlasti, ne sjećam se neke sočne emisije na TV, koja bi rekla istinu, koliko god ona nekom "velikom broju ljudi" bolna bila, da se radi o crkvenim prevarama. Niti u doba najcrnjeg komunizma, nije se "diralo u svetinje". Čudno, kad su svi argumenti na strani istine ovaj puta tako jasni da ne mogu jasniji bit

CUT
Večeras sam gledala tv prilog(Spiegel tv)o legalnoj trgovini kršćanskim relikvijama.
Otac i sin na 4000 kvadrata imaju zalihe kipova,slika,mošći svetaca,kosti,zatvorenih kovčega sa dijelovima tijela ili cijelim čudotvornim lešom,kaleža,raspela,oltari itd,
sve prodano od samih crkvi,koje su se zatvarale.Ima nevjerojatnIh starina,
koje sada kupuju bogati,ne iz vjerskih razloga već iz vica,kao što reče jedan kupac,da će njegovi prijatellji zinuti,kad vide što mu krasi kuću...

Toliko o svetim relikvijama..
i u pravu si kad govoriš o crkvenim prevarama.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 07:11   #262
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Sada sam se morao i nasmijati. To je grijeh a razvoziti okolo tijelo mrtvog čovjeka kao putujući cirkus nije grijeh? Nije da kada od toga ima zarade. Za crkvu. Za mene je grijeh.
tko je to bio prisiljen dati crkvi da bi pogledao tijelo sv. leopolda?
pa nije crkva država da naplacuje ulaznice?
koja je svrha tih vaših laži i izmišljotina? sorry, stvarno ne kužim

a, i vidim da te nešto ne smeta što je država bez da je orala i kopala, zaradila na dolasku tijela sv. leopolda al, te smeta što su vjernici svojim milodarima možda pokrili dio troškova koje je imala crkva.

btw, vjerovanje u boga radi osobne koristi nije vjerovanje, vec pokazatelj kakav je tko covjek...i tu baš ništa nije smiješno vec tužno
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 09:48   #263
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
Leopoldi nisu bogovi ali ako si molila a nisi dobila onda te Bog nije uslišao jer Ga iskušavaš preko Leopolda
Umrle ljude je nemoguće iskušavati jer se mrtve ne iskušava. Piše u Bibliji.

Ali, ti si to već znao, obzirom da čitaš Bibliju, zar ne. E pa onda si izraz "iskušavati" trebao shvatiti kao preneseni smisao.

A izvedba Crkve preko Leopoldovog "tijela" je crkveni pokušaj vjernike navesti na obraćanje mrtvima, tzv.svecima.
Primjerice,
The Encyclopedia of Religion navodi: "Zazivanje duša umrlih zapravo je jedna vrsta vračanja" ; a tu činjenicu potvrđuje i The New Catholic Encyclopedia : "Diljem svijeta ljudi na razne načine zazivaju mrtve."

= sama katolička enciklopedija govori da se radi o mrtvima a ne živima

I onda, kako je moguće da istovremeno sugerira moljenje mrtvacima?
(vidiš, to je baš dobro pitanje)

__________________________________________________ ___________

A ono da meni osobno Leopold nije ništ pomogo... Pa, sva sreća da nije, ovako barem znam da, obzirom te stvari nemaju veze s Bogom, a onda činjenica da ni sam Sotona nije pristupio, e pa onda ti ja zato rasterećeno oko tih stvari, znajući da na mene nije ostavilo ama baš nikakav utisak trenutačnog praznovjerstva, a još manje su me uspjeli uvest u svijet magioničarskih trikova jer sve to skupa nije trajalo nit tjedan dana, taman dovoljno da zaključim da ove gore navedene enciklopedijske izjave u popriličnoj su suglasnosti sa Svetim pismom.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 09:56   #264
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
tko je to bio prisiljen dati crkvi da bi pogledao tijelo sv. leopolda?
pa nije crkva država da naplacuje ulaznice?
koja je svrha tih vaših laži i izmišljotina? sorry, stvarno ne kužim

a, i vidim da te nešto ne smeta što je država bez da je orala i kopala, zaradila na dolasku tijela sv. leopolda al, te smeta što su vjernici svojim milodarima možda pokrili dio troškova koje je imala crkva.

btw, vjerovanje u boga radi osobne koristi nije vjerovanje, vec pokazatelj kakav je tko covjek...i tu baš ništa nije smiješno vec tužno
Bold,
ova tvoja izjava je natezanje mačke za rep.
Nitko nikoga ne mora prisiljavati batinom ,crkve ih svojim tvrdnjama i naukom,(kratko i jasno prevarom)
prisiljavaju da vjeruju u svetost i čudotvornost dijelova ili cijelih lešina,a de reci u ovo vrijeme nevolja,tko od onih koji crkvi slijepo vjeruju,ne bi otišao s nadom u pomoć,bez ili sa naplatom ulaznice?
I odmah se usuđuješ proglasiti klevetnicima,lašcima,zlonamjernicima itd one kojima je to jasno.
Pogledaj moj prethodni post( https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=262) pa se možeš i sama zapitati,koliko to crkvi vrijede svete i posvečene stvari,u stvari koliko su svete kad ih se rasprodaje po onom tko da više?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 09:57   #265
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Večeras sam gledala tv prilog(Spiegel tv)o legalnoj trgovini kršćanskim relikvijama.
Otac i sin na 4000 kvadrata imaju zalihe kipova,slika,mošći svetaca,kosti,zatvorenih kovčega sa dijelovima tijela ili cijelim čudotvornim lešom,kaleža,raspela,oltari itd,
sve prodano od samih crkvi,koje su se zatvarale.Ima nevjerojatnIh starina,
koje sada kupuju bogati,ne iz vjerskih razloga već iz vica,kao što reče jedan kupac,da će njegovi prijatellji zinuti,kad vide što mu krasi kuću...

Toliko o svetim relikvijama..
i u pravu si kad govoriš o crkvenim prevarama.
Taj otac i sin relikvije korporejtid bi po logici stvari trebali biti zdravi, čili, bogati i sretni jer su im mošti hip u blizini
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 10:17   #266
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Taj otac i sin relikvije korporejtid bi po logici stvari trebali biti zdravi, čili, bogati i sretni jer su im mošti hip u blizini
Njihovi bankovni računi očito jesu i čili i zdravi...
Izjavio sin,da kupaca ima iz cijelog svijeta,pa čak i iz Japana,a ni jedan se predmet ne može dobiti ispod 5000 eura,a neki se poklanjaju pride,ako je kupac već potrošio gomilu para,kao pred kamerama prezentirani holivudski nabavljači,koji za neku seriju trebaju originalne svete kipove.Po kipu i oko 100 tisuća,pa će još jednog dobiti na poklon.
Obzirom da je tu riječ o stolječima starom inventaru crkvi,neka se oni koji tako slijepo vjeruju u svetost takvih predmeta incl dijelove pokojnika,ZAPITA koliko se naraštaja molilo pred njima,nadalo i umiralo,a sada se te "svetosti"prodaju kao kupus na placu.
Da su stvarno sveti bili ih crkva rasprodavala?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 10:26   #267
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Da su stvarno sveti bili ih crkva rasprodavala?
Moš mislit, svetost je ionako relativna kategorije jer bogovi jedne religije su vragovi druge.

Kako je svetost zahirila po tom pitanju a nedostatak interesa se širi dalje

https://www.bitno.net/vijesti/svijet...varanje-crkvi/


Kurija nastoji hiperprodukcijom svetaca zaustaviti negativni trend. Svece pokojnie ne možeš prodati i staviti u skladište....osim u slučaju Leopolda.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 10:48   #268
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Bold,
ova tvoja izjava je natezanje mačke za rep.
Nitko nikoga ne mora prisiljavati batinom ,crkve ih svojim tvrdnjama i naukom,(kratko i jasno prevarom)
prisiljavaju da vjeruju u svetost i čudotvornost dijelova ili cijelih lešina,a de reci u ovo vrijeme nevolja,tko od onih koji crkvi slijepo vjeruju,ne bi otišao s nadom u pomoć,bez ili sa naplatom ulaznice?
I odmah se usuđuješ proglasiti klevetnicima,lašcima,zlonamjernicima itd one kojima je to jasno.
Pogledaj moj prethodni post( https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=262) pa se možeš i sama zapitati,koliko to crkvi vrijede svete i posvečene stvari,u stvari koliko su svete kad ih se rasprodaje po onom tko da više?
krivo, ta izjava je jedina istina u hrpetini laži koje se ovdje pokušavaju progurati..
jesi li bila tamo pa znaš da je to prevara? jel itko od vas bio tamo pa na osnovu toga tvrdi to što tvrdi...
i cemu ovo što bi bilo, kad bi bilo?
dal se placalo?...nije
dal si bio obavezan doci i pogledati to tijelo sv. leopolda?...nisi,
i u cemu je onda problem?
ne vjeruješ, o.k., nitko te ne sili al, cemu potreba da svoje stavove i poglede nameceš drugima kroz laži?
i sorry al, ako nekog smeta rijec "laž" cemu onda ima potrebu da laže?
koja je razlika između tobožnjih laži koje izrice crkva i laži koje izricu ljudi koji pljuju po toj istoj crkvi?

a, vezano uz prilog, nisam ga gledala i ne želim govoriti o onom što ne znam....no, ono što mogu reci je da jedna župa nije cijela katolicka crkva, ....kao što ni jedan loš ateist nisu svi ateisti...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 10:58   #269
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
krivo, ta izjava je jedina istina u hrpetini laži koje se ovdje pokušavaju progurati..
jesi li bila tamo pa znaš da je to prevara? jel itko od vas bio tamo pa na osnovu toga tvrdi to što tvrdi...
i cemu ovo što bi bilo, kad bi bilo?:
rofl:
dal se placalo?...nije
dal si bio obavezan doci i pogledati to tijelo sv. leopolda?...nisi,
i u cemu je onda problem?
ne vjeruješ, o.k., nitko te ne sili al, cemu potreba da svoje stavove i poglede nameceš drugima kroz laži?
i sorry al, ako nekog smeta rijec "laž" cemu onda ima potrebu da laže?
koja je razlika između tobožnjih laži koje izrice crkva i laži koje izricu ljudi koji pljuju po toj istoj crkvi?

a, vezano uz prilog, nisam ga gledala i ne želim govoriti o onom što ne znam....no, ono što mogu reci je da jedna župa nije cijela katolicka crkva, ....kao što ni jedan loš ateist nisu svi ateisti...
slaba ti je,ali jako gorljiva obrana..
tvoje pravo,naravno da vjeruješ u što želiš vjerovati,ali ne razbacuj se imenovanjem lažju ono što ti osobno ne želiš vidjeti...
znaš kad bi sve to stvarno bilo pljuvanje,90 % čovječanstva ostalo bi bez nužne fiziološke funkcije pljuvačke,ponestalo bi im je..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 11:11   #270
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
slaba ti je,ali jako gorljiva obrana..
tvoje pravo,naravno da vjeruješ u što želiš vjerovati,ali ne razbacuj se imenovanjem lažju ono što ti osobno ne želiš vidjeti...
znaš kad bi sve to stvarno bilo pljuvanje,90 % čovječanstva ostalo bi bez nužne fiziološke funkcije pljuvačke,ponestalo bi im je..
to nije obrana, jer nemam zašto da se branim

btw, 32% je katolika u svijetu....i samo, bez pljuvacke ( u najgorem slucaju) može ostati 68% covjecanstva...iako, osobno vjerujem da je takvih možda samo 0,5%...sam kaj su jako glasni
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 11:53   #271
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Hehe... satelitski ljudi, simpatično.

No gle, u principu ni nemaš što ozbiljnog komentirati, svakako ne kad se pred tebe postavi ovakvo jedno ozbiljno pitanje:

Zašto je Leopold uščuvan a apostol Pavao nije?

Čujte me, dok ne vidim "tijelo" Pavlovo, ne vjerujem vam u vaše uskrsnuće!
I
dok ne vidim "tijelo" Ivanovo, i Matejevo, i ostalih evanđelista koji su zapisali Novi zavjet, dok im tjelesa ne vidim na vlastito oko, nikad neću povjerovati u vaša katolička zapričavanja.

Eto.
A zašto bi Tavita trebala znati odgovor na ono što je samo u Božijoj premudrosti?

Samo na Svetoj gori Atonskoj već vijekovima sačuvane su mošti, dijelovi tijela, čestice mnogih svetitelja i svetiteljki koje je Bog proslavio neraspadljivošću. Između ostalih i onih koje navodiš, svetih jevanđelista.

U manastiru Zograf mošti sv.ap.Mateja, arhiđakona i prvomučenika Stefana, Ignjatija Bogonosca, u Ksiropotamu apostola Vartolomeja, u Velikoj Lavri ruka apostola Luke. Sveti Luka je utemeljitelj ikonopisa. On je napisao prvu ikonu na drvetu na kojoj su izobraženi Bogorodica i Hristos.
U Sv.Pantelejmonu..čestice sv.ap.Petra, Andreja Prvozvanog, Filipa, Varnave.

U manastiru Simonopetra čuva se desna ruka ravnoapostolne Marije Magdaline, koja ima tjelesnu temperaturu.

U riznicama manastirskim i na drugim mjestima sačuvana su neraspadnuta tijela. Zašto je Bog otkrio neke mošti, neke nije, mi ne znamo. Divan je Bog u svetima Svojim. Ti prepodobni, mučenici..oni su se udostojili blizine prestolu Božijem. Odajući njima čast, mi slavu dajemo Gospodu kojeg oni proslaviše i oni svi u Gospodu su živi i pomažu nam. Vjerujem Gospode, pomozi mome nevjerju.

Spomenula si i dijelove tkanine u "milijun" primjeraka..
Mošti se presvlače. Odežde koje su bile na svetitelju, cijepaju se u komadiće i dijele na blagoslov. To nisu dijelovi odežde koju je svetitelj nosio za života.
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 12:06   #272
desna ruka ravnoapostolne Marije Magdaline, koja ima tjelesnu temperaturu

Quote:
Riječni rak kaže: Pogledaj post
Samo na Svetoj gori Atonskoj već vijekovima sačuvane su mošti, dijelovi tijela, čestice mnogih svetitelja i svetiteljki koje je Bog proslavio neraspadljivošću. Između ostalih i onih koje navodiš, svetih jevanđelista.

U manastiru Zograf mošti sv.ap.Mateja, arhiđakona i prvomučenika Stefana, Ignjatija Bogonosca, u Ksiropotamu apostola Vartolomeja, u Velikoj Lavri ruka apostola Luke. Sveti Luka je utemeljitelj ikonopisa. On je napisao prvu ikonu na drvetu na kojoj su izobraženi Bogorodica i Hristos.
U Sv.Pantelejmonu..čestice sv.ap.Petra, Andreja Prvozvanog, Filipa, Varnave.
OMG. To su vrhunske klerikalne prevare. Ništa se ne zna o apostolima, a njihova imena su naknadno nakalemljena na tekstove nova zavjeta (jedino na na grčkome) nepouzdana sadržaja, a Grci monasi na brdu Atosu imaju njihova neraspadnuta tijela i komade udova ...

To su ti srednjevjekovne grčke laži za obmanjivanje vjernika željnih senzacija.

Quote:
U manastiru Simonopetra čuva se desna ruka ravnoapostolne Marije Magdaline, koja ima tjelesnu temperaturu.

http://www.johnsanidopoulos.com/2010...t-hand-of.html

A je l'?
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 12:10   #273
Quote:
Riječni rak kaže: Pogledaj post
A zašto bi Tavita trebala znati odgovor na ono što je samo u Božijoj premudrosti?
?
nerazumljivo
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 12:49   #274
Ovo malo me pocjeća na totemizam i tko krivo pogleda u totem drvljem i kamenjem po njemu.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 14:11   #275
Ruka Marije Magdalene sa tjelesnom temperaturom je jedna od jačih stvari koje sam čuo u posljednje vrijeme A još jače je valjda slijepo vjerovanje u tako nešto. Bez uvrede nikome, svakome svoje, ali što je previše je previše
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 14:40   #276
Jedino sto je previse da i na ovom pdf-u ljudi koji nisu vjernici imaju potrebu drugima nametati svoje stavove i posprdno zakljucivati sto je vjera,za koga je namijenjena i slicne stvari..

Bez uvrede ikome,ali kao da seljak ide neurokirurgu objansjavati kako da operira
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 14:46   #277
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ruka Marije Magdalene sa tjelesnom temperaturom je jedna od jačih stvari koje sam čuo u posljednje vrijeme A još jače je valjda slijepo vjerovanje u tako nešto. Bez uvrede nikome, svakome svoje, ali što je previše je previše
Od ovoga gluplje može biti samo ruka Anakina ili Lukea Skywalkera bez tjelesne temperature.
Sjećam se priča Boccaccievog Decamerona. Trgovac relikvijama (valjda svećenik i fratar) imao je u kovčežiću pero arhanđela Mihaela, koje nije bilo na prodaju, već za pokazivanje neukom puku i mlaćenje para. Ali lopine su mu maznule pero i što sada? Poduzetnik se snašao. Nabrao negdje pepela i sada u kovčežiću stoji pepeo svetog Lovre mučenika, također namijenjen pokazivanju i uzimanju para od pobožnih naivaca.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 14:55   #278
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Jedino sto je previse da i na ovom pdf-u ljudi koji nisu vjernici imaju potrebu drugima nametati svoje stavove i posprdno zakljucivati sto je vjera,za koga je namijenjena i slicne stvari..

Bez uvrede ikome,ali kao da seljak ide neurokirurgu objansjavati kako da operira
Nije dovoljno neurokirga, jer zamisli se par tjedana vozit s vozačem-englezom, on je gazda upravljača...
https://www.youtube.com/watch?v=XMLmYmPsUSs
... blago nama, jelte, nije valjda da ćemo se u toku vožnje zahaklat oko upravljača, da se na cesti desi nesreća ne bi nas spasio ni sv.Leopold...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 15:51   #279
Ne znam tko je to plasirao,niti me zanima..

Govorim iz vlastitog iskustva kako uvijek samoproglaseni napredni ateisti imaju potrebu javno ponavljati te mantre..

Identicni su poput radikalnih vjernika koji se zgrazavaju na sve sto im nije po ceifu i imaju mi potrebu govoriti kak da vodim zivot..

To je u cenat isti mentalni sklop..Nesto poput glasaca SDP/HDZ..

Ali ono sto mi je nejasno da netko danas ima potrebu doci na ovaj thread i zapocinjati "obrazovanje" onih kojima Leopold Mandic nesto znaci..

Nek se otvori thread(a vjerovatno i postoji) za ljude koji su ateisti pa nek tamo palamude do mile volje..

U nasem drustvu nema nista milije nego ulaziti u tudje dvoriste i uredjivati kako se kome cefne..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:14   #280
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Ak je poanta Chris Rea,dobra mu je stvar..
Poanta je moje preživljeno putovanje ovih par tjedana unazad, al eto, slučajno našla video koji bi se umilostio mojim preživljenim osjećanjima, po kojima, stoput iznova, potvrđujem, ne treba leopoldovo tijelo, a nit englez-vozač ne mari za svece u horvaškoj jer znate imaju oni tam kod sebe dovoljno svojih svetaca koje bi, ako se Crkvi umili, valjalo balzamirati.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.