Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2016., 16:15   #281
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Ne znam tko je to plasirao,niti me zanima..

Govorim iz vlastitog iskustva kako uvijek samoproglaseni napredni ateisti imaju potrebu javno ponavljati te mantre..

Identicni su poput radikalnih vjernika koji se zgrazavaju na sve sto im nije po ceifu i imaju mi potrebu govoriti kak da vodim zivot..

To je u cenat isti mentalni sklop..Nesto poput glasaca SDP/HDZ..

Ali ono sto mi je nejasno da netko danas ima potrebu doci na ovaj thread i zapocinjati "obrazovanje" onih kojima Leopold Mandic nesto znaci..

Nek se otvori thread(a vjerovatno i postoji) za ljude koji su ateisti pa nek tamo palamude do mile volje..

U nasem drustvu nema nista milije nego ulaziti u tudje dvoriste i uredjivati kako se kome cefne..
Upravo ovo boldano radi Katolička Crkva. Nabije na 1. program HTV-a uživo prijenos leša, koji je stvar vjernika i doslovno siluju javni prostor i onda se čude reakciji i vjernika i nevjernika koji se argumentirano sprdaju s tim. Ako je nešto javno, onda je podložno kritici. Da je to ostalo unutar 4 crkvena zida, nikoga ne bi bilo briga. Žonglirajte, plešite kazačok, okrenite janjetinu s Mamićem i Bandićem ispred staklenog lijesa, koga briga za to? Ovako, kada upadate u javni prostor, ne moramo svi puhati u isti rog. Nismo u diktaturi. Neka Katolička Crkva svoju diktaturu klerikarijata drži unutar svoja 4 zida i svi sretni.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:27   #282
Kada govoris meni da okrecem janjetinu sa Mamicem,malo je oskimoron posto zbog istoga nemrem uci na Maksimirski stadion..Ima nesto sto se zove neka crna lista na koju upadnes ak se ne slazes sa politikom doticnoga..

Ali to je presjek hr drustva..Izneses cudjenje kak na obicnom threadu o Leopoldu Mandicu dolaze dolaze oni koji veze sa istim nemaju,sto po defaultu mora znaciti da krljis janje sa Mamicem,iako zbog istoga trpis represivne metode od strane drzave..

A simptomaticno je to sto nisam nikad u zivotu niti glasao za Bandica,iako ga je podrzavalo puno onih koji su mentalno ostali na razini ONO/DSZ doktrine,sto je ruku pod ruku islo sa preodgojem vjernika..

A uvjeren sam da ima tema o HTV-u na ovom forumu na za to predvidjenom mjestu gdje mozes do mile volje lupati reply o njihovom programu..

I tamo raspravljati sto je javni servis gradjana i sto bi trebalo biti na programu..

Ali ne,treba doci ovdje i izlupati jake termine poput dikature klerijata i slicnih umotvorina kako bi se pojacao dojam i nastavilo trollati..Iako ovaj thread nije za to predvidjen..


Btw-zivis u Hrvatskoj,kod nas se sa nicim argumentirano ne sprda..Argumentirano sprdanje je nesto poput drvene peci..Prestalo je tam sa TLN i zadnjom sezonom prije nego Nele zapalio JAT-om..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:41   #283
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Kada govoris meni da okrecem janjetinu sa Mamicem,malo je oskimoron posto zbog istoga nemrem uci na Maksimirski stadion..Ima nesto sto se zove neka crna lista na koju upadnes ak se ne slazes sa politikom doticnoga..

Ali to je presjek hr drustva..Izneses cudjenje kak na obicnom threadu o Leopoldu Mandicu dolaze dolaze oni koji veze sa istim nemaju,sto po defaultu mora znaciti da krljis janje sa Mamicem,iako zbog istoga trpis represivne metode od strane drzave..

A simptomaticno je to sto nisam nikad u zivotu niti glasao za Bandica,iako ga je podrzavalo puno onih koji su mentalno ostali na razini ONO/DSZ doktrine,sto je ruku pod ruku islo sa preodgojem vjernika..

A uvjeren sam da ima tema o HTV-u na ovom forumu na za to predvidjenom mjestu gdje mozes do mile volje lupati reply o njihovom programu..

I tamo raspravljati sto je javni servis gradjana i sto bi trebalo biti na programu..

Ali ne,treba doci ovdje i izlupati jake termine poput dikature klerijata i slicnih umotvorina kako bi se pojacao dojam i nastavilo trollati..Iako ovaj thread nije za to predvidjen..


Btw-zivis u Hrvatskoj,kod nas se sa nicim argumentirano ne sprda..Argumentirano sprdanje je nesto poput drvene peci..Prestalo je tam sa TLN i zadnjom sezonom prije nego Nele zapalio JAT-om..
Velike 'rvatine i katolici Bandić i Mamić su bili točno u prvom redu ispred staklenog lijesa. Što misliš, tko je lopovima i kriminalcima rezervirao prva mjesta?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=179
http://www.jutarnji.hr/euharistijsko...562075/?foto=2
I da, argumentirano sprdanje. Leš kod kojeg se s interneta, bez da se ide do staklenog lijesa, vidi da je plastificiran i da nije neraspadnut, od klera (od kardinala naniže) naziva neraspadnutim, dostojan je svake sprdnje i ruganja, posebno jer smo u 2016. godini, pa smo dužni biti sarkastičniji od Luthera i Boccaccia koji su živjeli 500 godina prije nas. Sarkazam i sprdnja je obrana zdravog razuma od gluposti i idiotarija kojim nas gospodin kardinal i oni ispod obasiplju.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:53   #284
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Jedino sto je previse da i na ovom pdf-u ljudi koji nisu vjernici imaju potrebu drugima nametati svoje stavove i posprdno zakljucivati sto je vjera,za koga je namijenjena i slicne stvari..

Bez uvrede ikome,ali kao da seljak ide neurokirurgu objansjavati kako da operira
A što bi bilo nametanje. Meni je mnogo zanimljivije kako ti odmah skačeš čim misliš da je nešto antivjerski, bezobzira na veličinu iracionalnosti koja se komentira. Možda nisi shvatio dobro, ali sa tim načinom i sa takvim "vjerovanjem" ljudi od vjere rade sprdnju, ne treba im uopće nevjernik, rade to sami jako dobro.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:57   #285
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Kada govoris meni da okrecem janjetinu sa Mamicem,malo je oskimoron posto zbog istoga nemrem uci na Maksimirski stadion..Ima nesto sto se zove neka crna lista na koju upadnes ak se ne slazes sa politikom doticnoga..
Pa i ne trebaš na stadion. Mogao si lijepo na misu držanu za sv. Leopolda. Doduše, tebi vjerojatno ne bi bila bezecirana prva klupa kao što je bila Mamićima i ostaloj bulumenti kojima je Bozanić odredio prvi red do Boga
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 17:05   #286
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pa i ne trebaš na stadion. Mogao si lijepo na misu držanu za sv. Leopolda. Doduše, tebi vjerojatno ne bi bila bezecirana prva klupa kao što je bila Mamićima i ostaloj bulumenti kojima je Bozanić odredio prvi red do Boga
Ne idem kod njih na misu..Za njih nisam dobar vjernik..
Nemam dobro misljenje o vecini svecenika i crkvi u Hrvata..
Cak stovise,siguran sam da mene gledaju kao crnog djavla za razliku od vecine kojoj kao oponiram na ovoj temi..
Nisam se isao pokloniti Leopoldu,ali mu se jesam molio..

To sve je nebitno,ovdje sam dosao nes osobno pitati i procitati do sada napisano vezano uz zivot doticnoga,morao sam citati opet iznova stvari koje me ne zanimaju i koje me zamaraju..

Uglavnom uzivajte,opet sam se uvukao u raspravu gdje me netko svrsta u neki tor jer primjetim anomaliju tako specificnu za hr drustvo i forum opcenito..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 18:18   #287
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
A što bi bilo nametanje. Meni je mnogo zanimljivije kako ti odmah skačeš čim misliš da je nešto antivjerski, bezobzira na veličinu iracionalnosti koja se komentira. Možda nisi shvatio dobro, ali sa tim načinom i sa takvim "vjerovanjem" ljudi od vjere rade sprdnju, ne treba im uopće nevjernik, rade to sami jako dobro.
Dobro zamiječeno,
jer tema uopće nije antivjerska već samo anticrkvena i to glede obmane i prevara te time vezanim idolopoklonstvom,koji KATOLIČKA CRKVA negira..
No očito neki poistovječuju vjeru i religijske organizacije,s kojih sve više opada kamuflaša i sve su uočljivije obmane..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 19:35   #288
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Dobro zamiječeno,
jer tema uopće nije antivjerska već samo anticrkvena i to glede obmane i prevara te time vezanim idolopoklonstvom,koji KATOLIČKA CRKVA negira..
No očito neki poistovječuju vjeru i religijske organizacije,s kojih sve više opada kamuflaša i sve su uočljivije obmane..
Molim te, ima li na ovom pdf-u neka tema koja je anticrkvena a da nije i antivjerska, barem implicitno...
Što bi uopće značilo 'anticrkvena' ? Crkva je Tijelo Kristovo, zajednica vjernika... kakvog smisla ima biti protiv Crkve uopće, a biti vjernik... potpuni nonsens.

Ako se već želi reći da današnja Crkva nije onakva kakvu je htio Isus, da se pretvorila u nešto drugo, tada to treba jasno reći... i svakako iznijeti što se smatra krivim, griješnim, što bi trebalo popraviti, itd.
Dakle, reformi Crkve već je bilo, o tome se može razgovarati na ovom forumu koliko se želi, na temi o cezaropapizmu sam pokušao potaknuti razgovor u tom smjeru... ali odaziva nema.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 19:38   #289
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Molim te, ima li na ovom pdf-u neka tema koja je anticrkvena a da nije i antivjerska, barem implicitno...
Što bi uopće značilo 'anticrkvena' ? Crkva je Tijelo Kristovo, zajednica vjernika... kakvog smisla ima biti protiv Crkve uopće, a biti vjernik... potpuni nonsens.

Ako se već želi reći da današnja Crkva nije onakva kakvu je htio Isus, da se pretvorila u nešto drugo, tada to treba jasno reći... i svakako iznijeti što se smatra krivim, griješnim, što bi trebalo popraviti, itd.
Dakle, reformi Crkve već je bilo, o tome se može razgovarati na ovom forumu koliko se želi, na temi o cezaropapizmu sam pokušao potaknuti razgovor u tom smjeru... ali odaziva nema.
Pa ovdje se upravo iznosi ono što se smatra krivim, a taj dio je raznošenje ostataka mrtvih tijela u staklenim kovčezima, idolopoklonstvo, što odudara direktno od onoga što crkva inače propovijeda i što piše u samim svetim spisima Pa je i takva diskusija odmah proglašena antivjerskom.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 19:58   #290
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pa ovdje se upravo iznosi ono što se smatra krivim, a taj dio je raznošenje ostataka mrtvih tijela u staklenim kovčezima, idolopoklonstvo, što odudara direktno od onoga što crkva inače propovijeda i što piše u samim svetim spisima Pa je i takva diskusija odmah proglašena antivjerskom.
Izvor Objave za RKC su Predaja i Sveti Spisi. Ne znam na kakvo odudaranje od onog što crkva inače propovijeda misliš...

Quote:
Augustin (O Državi Božjoj, I, 13): 'Ako je očev kaput ili prsten, ili bilo što te vrste, djeci toliko draži koliko je veća njihova ljubav prema roditeljima, ni na koji se način ne smije prezirati njihova tijela koja su s nama sjedinjena puno prisnije i povezanije nego bilo koji komad odjeće koji nosimo jer ona pripadaju čovječjoj naravi.'

Iz toga je jasno da onaj koji gaji određeni osjećaj prema komu, pokazuje bojazan i prema onomu što preostane nakon smrti te osobe, ne samo prema tijelu ili dijelovima tijela, nego i prema vanjskim stvarima kao odjeći i slično. A očito je da Božje svetce moramo poštovati kao Kristove udove, Božje sinove i prijatelje te kao naše zagovornike. Stoga i njihove ostatke, kakvegod, slično trebamo častiti njima u spomen, a poglavito njihova tijela koja su bila hram Duha Svetoga (Prva Korinćanima 6, 19) i oruđe Duha Svetoga koji je u njima stanovao i djelovao, i koja će se suobličiti Kristovu tijelu po slavnome uskrsnuću. Stoga Bog prikladno nagrađuje te moći čineći čuda u njihovoj nazočnosti.

Jeronim u pismu Ripariju kaže: 'Mi ne obožavamo ni moći mučenika, ni sunce, ni mjesec, ni anđele; to bi bilo idolopoklonstvo. No, častimo moći mučenika i obožavamo Onoga čiji su oni mučenici [jer mučenik, na grčkom 'martyr', izvorno znači svjedok]. Poštujemo sluge da se čast slugama prelije gospodaru.' Tako, dakle, časteći moći svetaca ne upadamo u zabludu pogana koji su iskazivali idolopoklonstvo mrtvim ljudima.

Suma teologije, III. dio, 25. pitanje, 6. članak
Zatim...

http://www.vjeraidjela.com/zasto-castimo-kosti-svetaca/

Quote:
Od početka kršćanstva, pojedinci su smatrali moći načinom da se približe svetima i tako stvore bliže veze s Bogom. Drugi nicejski (sedmi ekumenski) sabor 13. listopada 787. određuje: „Za one koji odbacuju moći kojega svetoga mučenika određujemo: ako je riječ o biskupima ili klericima, da ih se smijeni; ako se pak radi o monasima ili laicima, da ih se isključi iz zajedništva.”
Papa Ivan XV. piše 3. veljače 993.: „Moći mučenika i priznavatelja štujemo tako da se klanjamo Onome čiji su mučenici i priznavatelji; častimo sluge kako bi štovanje prešlo na Gospodara koji je rekao: ‘Tko vas prima, mene prima’ [Matej 10, 40] da bi nas, koji nemamo povjerenje u našu pravednost, pomagale njihove molitve i zasluge u predobroga Boga, da postignemo ono oko čega djelotvorno nastoje spasonosne Božje zapovijedi, sveti kanoni i časni oci i čvrstoću uvjerenja koja se nalazi u uspomeni časnog biskupa koja se predaje bogoštovlju.”

Tri stoljeća kasnije, u Odluci o zazivanju, čašćenju i moćima svetaca i o svetim slikama od 3. prosinca 1563. Tridentski sabor određuje: „Sveti sabor zapovijeda svim biskupima i ostalima koji nose vlast i brigu naučavanja, da u skladu s običajima Katoličke i apostolske Crkve primljenima od vremena početaka kršćanske religije, u suglasnosti sa svetim ocima i dekretima svetih sabora: da ponajprije marljivo poučavaju vjernike o posredovanju i zazivanju svetaca, o štovanju moći i o zakonitoj upotrebi slika, učeći ih, da svetci kraljujući zajedno s Kristom Bogu prinose svoje molitve za ljude; da je dobro i korisno ponizno ih zazivati i utjecati se njihovim molitvama i njihovoj pomoći kako bismo izmolili dobročinstva od Boga, po njegovom Sinu Isusu Kristu, našem Gospodinu, koji je naš jedini Otkupitelj i Spasitelj; te da bezbožno misle oni koji niječu da bi trebalo zazivati svetce koji u nebu uživaju vječno blaženstvo; ili koji tvrde da se oni ne mole za ljude, ili da je krivoboštvo njih zazivati kako bi se molili i za nas pojedinačno, ili da je to suprotno Božjoj riječi, i da se protivi časti jedinog posrednika između Boga i ljudi Isusa Krista [usp. Prva Timoteju 2,5]; ili da je ludo riječju ili mislima moliti one koji kraljuju na nebu. Vjernici trebaju častiti sveta tijela svetaca i mučenika i drugih koji žive s Kristom, koji su bili živi udovi Krista i hram Duha Svetoga [usp. Prva Korinćanima 3,16; 6, 15.19; Druga Korinćanima 6, 16], koja će On uskrsnuti i proslaviti u vječnom životu i po kojima Bog ljudima daje mnoga dobročinstva; tako da one koji tvrde da ne treba štovati moći svetaca i da im ne treba iskazivati čast, ili da vjernici beskorisno časte njih kao i druge svete predmete, ili da uzalud pohađaju spomen-mjesta svetaca kako bi tako izmolili njihovu pomoć, treba u potpunosti osuditi, kao što ih je Crkva već prije osudila i kao što ih osuđuje i sada.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 19:58   #291
Ljudi vole idolpoklonstvo urođeno im je stvarati junake mitove bajke vole ljudi te likove što jest jest...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 20:05   #292
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ako se već želi reći da današnja Crkva nije onakva kakvu je htio Isus, da se pretvorila u nešto drugo, tada to treba jasno reći...
Da. Isus kao lik iz grčkih spisa / priča NZ, zapravo je bio vjerski fanatik, bičevatelj, razbijač obitelji, teoretičar vječnog ognjenog jezera za svoje neistomišljenike, bahat i umišljena veličina, vođa grupe koja je htjela spaljivati sela, navještač skore propasti svijeta, kojega je teologija (katekizmologija) uvelike ublažila i pretvorila u nekakvog dobričinu i ideal milosrđa. Što je naravno pozitivan pomak od originala.

A na mrtvace bi vjerojatno rekao da ih ostavimo na miru u grobu.... i krenemo za njim (što god to značilo).
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 20:18   #293
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Da. Isus kao lik iz grčkih spisa / priča NZ, zapravo je bio vjerski fanatik, bičevatelj, razbijač obitelji, teoretičar vječnog ognjenog jezera za svoje neistomišljenike, bahat i umišljena veličina, vođa grupe koja je htjela spaljivati sela, navještač skore propasti svijeta, kojega je teologija (katekizmologija) uvelike ublažila i pretvorila u nekakvog dobričinu i ideal milosrđa. Što je naravno pozitivan pomak od originala.

A na mrtvace bi vjerojatno rekao da ih ostavimo na miru u grobu.... i krenemo za njim (što god to značilo).
Isus teologija je raspon između Hilela i Menahema.

Jednoga su drugi proglasili velikim dok drugi je samog sebe proglasio velikim.

Posebno je ovaj drugi interesantan Menahem koji je pobjedio tijelo i uzdignuo se iznaš sviju andjela..Istraži ...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 20:24   #294
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Topla ruka bivše bludnice Magdalene (opsjednute sa sedam demona koje je Isus izgonio iz nje (Luka 8:2; Marko 16:9)) ... Možda su lukavi grčki monasi sačuvali i njezine vruće usne, ili još nešto vruće?
Ovo bi, brate, trebalo biti smiješno?
Ti kao da stražariš na ovom pdf-u, čekajući neki post vjerujućeg čovjeka, kako bi se narugao i nasladio tuđom "glupošću ili neznanjem". Među tim, kako kažeš, lukavim monasima ima onih veoma "ludih", kakve izabra Bog da posrami "mudre".
Feenian je dobro primjetio. Došao je pročitati na temi nešto o rkt.svetitelju Leopoldu, i umorio se tražeći riječ o njemu.
Ne shvaćam zašto imaš toliku potrebu zamarati se "jevrejsko grčkim bajkama"
Ako već voliš tu tematiku, oponirati neistomišljenicima možeš i bez uvreda njihovim svetinjama, a na taj način i njima samima.

Ljudi smo, slabi smo. Svašta nas može iziritirati.. Ali ako zagledani u ambis svog ličnog sagrješenja, pristupamo svetinji, s pokajanjem kakvog je imala ta Marija Magdalina, tada nećemo opažati tko stoji u prvom redu do svetinje..nebitno će nam biti da li su to kriminalci ili pokajnici. Strpljivo ćemo čekati priliku da se poklonimo i pomolimo onome koji je bio sasud Svjatoga Duha.
Sve okolo postaje nam nebitno, ako smo došli sa vjerom, pokajanjem, došli smo u lični susret sa Bogom preko Njegovog svetog.
Tko smo mi da sudimo što je u čijem srcu?.. Pa tako i ja čitajući tvoje postove i replike na postove, uzimam sebi za pravo da ti uputim kritiku, pa to izgleda kao da sam ja neki pravednik. A nisam. Naposljetku, nitko od nas sebi ne može pobjeći, od sebe se sakriti.

Živi smo ljudi. I kritika nije loša, ni grublja riječ nije loša.. da sagledamo svoje stavove, kad se saberu i druga mišljenja. Ono što je loše je namjerno vrijeđanje drugoga, njegove datosti ili njegovog izbora, zadiranje u slobodu, tj. nasilno otimanje iste.

Na početku posta te prozvah, ali na kraju, praštaj brate.
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 20:36   #295
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ako je "postojao" prepucij Isusov kao relikvija u nekoliko crkava i katedrala diljem srednjovjekovne Europe (posljednji Isusov prepucij štovao se u Italiji do 1983. godine), ne bi me čudila relikvija čudesne pizde Marije Magdalene. Ipak mislim da su crkvenjaci preveliki ženomrsci da bi takvo nešto stavili na štovanje.
Sveti prepucij

Iako je Sveti prepucij (obrezana kožica sa Isusovog penisa) dugo vrijeme bio službena relikvija, Crkva je početkom 20. stoljeća zabranila njegovo spominjanje zbog čestih svađa o autentičnosti. Naime, od 800. godine kad se prvi put spominje kao poklon Karla Velikog papi Lavu III. do kraja 19. stoljeća, Sveti prepucij postao je relikvija kojom su se hvalile čak 21 različite crkve.

Katolička crkva je 1965. ukinula proslavu Dana svetog obrezivanja (1. siječnja), no Sveti prepucij iz Calcate u Italiji zadnji put je vidio svjetlo dana tijekom parade 1983. nakon čega su ga nepoznati lopovi ukrali. Ne zna se što se dogodilo sa zadnjim 'službenim' Svetim prepucijem – možda je uistinu i on napokon uzdignut u nebesa kako je to mislio teolog Leo Allatius.

Izvor: http://www.tportal.hr/funbox/funtime...ijih-cuda.html
Mene zanima da li se vjernici ponose ili se srame ovakvih stvari?
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 22:12   #296
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
tko je to bio prisiljen dati crkvi da bi pogledao tijelo sv. leopolda?
pa nije crkva država da naplacuje ulaznice?
koja je svrha tih vaših laži i izmišljotina? sorry, stvarno ne kužim

a, i vidim da te nešto ne smeta što je država bez da je orala i kopala, zaradila na dolasku tijela sv. leopolda al, te smeta što su vjernici svojim milodarima možda pokrili dio troškova koje je imala crkva.

btw, vjerovanje u boga radi osobne koristi nije vjerovanje, vec pokazatelj kakav je tko covjek...i tu baš ništa nije smiješno vec tužno
Ne znam boldati sa moba ali smatraj boldanim svoju zadnju rečenicu. Tko vjeruje u Boga radi osobne koristi? Crkva ili ja?
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 22:25   #297
Prevara s "neraspadnutim" tijelom LM je softcore. Ovi je pravi hardcore: http://www.prevara.info/index.php?op...k=view&id=1050
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 22:36   #298
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
[I]Sveti prepucij

Iako je Sveti prepucij (obrezana kožica sa Isusovog penisa) dugo vrijeme bio službena relikvija,

zadnji put je vidio svjetlo dana tijekom parade 1983. nakon čega su ga nepoznati lopovi ukrali.
Ne zna se što se dogodilo sa zadnjim 'službenim' Svetim prepucijem –
Znaš da je jedna časna sestra tvrdila da se hranila Isusovim prepucijem i više nije jela drugo meso jer je rekla da joj je to dovoljno?

https://en.wikipedia.org/wiki/Agnes_Blannbekin

Sve je počelo s dugim "meditacijama" u samostanu o Kristovoj kožici, gdje je ostala, nakon što je ostatak Spasiteljeva tijela uskrsnuo...

Quote:
Crying and with compassion, she began to think about the foreskin of Christ, where it may be located [after the Resurrection]. And behold, soon she felt with the greatest sweetness on her tongue a little piece of skin alike the skin in an egg, which she swallowed. After she had swallowed it, she again felt the little skin on her tongue with sweetness as before, and again she swallowed it. And this happened to her about a hundred times. And when she felt it so frequently, she was tempted to touch it with her finger. And when she wanted to do so, that little skin went down her throat on its own. And it was told to her that the foreskin was resurrected with the Lord on the day of resurrection. And so great was the sweetness of tasting that little skin that she felt in all [her] limbs and parts of the limbs a sweet transformation.[8]

Ja sam malo istraživao tu krađu Isusova "neraspadljivog" prepucija, i došao do zaključka da je taj obrezak ukrao potajno vatikanski svećenički agent, od župnika, koji je tu konkretnu uspomenu na Isukrsta pobožno čuvao.


Quote:
14 različitih crkava u Europi je tvrdilo da imaju Isusovu neraspadljivu kožicu obrezanu s penisa tzv. "sveti prepucij" i nosile su je svečano na čelu procesija (Coulombs, Francuska, Crkva St. Ivana u Rimu i crkva Puy u Velay-u! [John P. Wilder: The Other Side of Rome,Grand Rapids, 1959, str.54]).
2007.god. na Maslinskoj Gori je postavljeno i obilježje na mjesto gdje je zakopan Sveti Prepucij.

1983. god., dok su se stanovnici malenog mjesta Calcata, udaljenog 30 milja sjeverno od Rima, pripremali za svoju godišnju procesiju koja je štovala svetu relikviju, zgranula ih je izjava župnika i ražalostila sve pobožne vjernike. "Ove godine, sveta relikvija neće biti izložena na štovanje vjernicima. Nestala je.
Bezbožni i bogohulni lopovi ukrali su je iz moga doma."

Tko zna u čijim je rukama završila Misteriozna Isusova neraspadljiva kožica?

Zašto je Dario Magnoni, lokalni svećenik, odnio obrezak sa spasiteljevog penisa iz crkve u svoju kuću? Tko bi to znao. Magnoni odbija govoriti o prepuciju, i citira prijetnju iz 1954. o ekskomunikaciji svih koji o odresku govore. Njegov prethodnik Mario Mastrocola, također nije želio ništa govoriti o toj žuđenoj relikviji, ali kada su ga pitali je li začuđen što je ukradena, stresao je glavom. "Relikvija nikad ne bi nestala da sam ja još uvijek tamo župnik."

Razumljivo je da je Crkva prošlog stoljeća osjećala stid pri pomisli na ideju kako pastva štuje 2.000-godina stari vrh muškosti Raspetoga. Neke snažne indicije upućuju na takav zaključak.

Od kada je Isusova neraspadljiva kožica pronađena u Calcati 1557. god, svatko tko se priključi procesiji njoj u čast, dobiva indulgenciju od 10 godina. I trajalo je to sve do 1900. Kako je slični sveti komad kožice nađen u Francuskoj, Vatikan je propisao da svatko tko piše ili govori o svetom prepuciju bude izopćen. A 54 godina kasnije, kada je redovnik želio uključiti Calcatu u hodočasničko putovanje, Vatikanski službenici nisu samo odbili njegov prijedlog (nakon puno rasprava). Oni su povećali kaznu! Sada će svatko tko spomene taj neraspadljivi artikl biti suočen s najstrožim oblikom ekskomunikacije — "biti nečastan i izbjegavan" — iako su uzgred napomenuli da je ta sveta kožica autentičnija od drugih pretendenata' (za svaki slučaj).

Stoga sumnja u vatikanskog agenta u crnom ne čudi. Vrlo je sumnjiv i svećenikov odlazak u Vatikan upravo dan prije nego što je proglasio da je sveta Kristova neraspadljiva kožica ukradena. Da nije on taj koji ju je odnio u Rim?

Vatikan u svakom slučaju može odahnuti. Sramotan dokaz srednjovjekovnih prijevara je prikladno nestao u današnje znanstveno doba, pod čijim istraživačkim svjetlom takve praznovjerice više ne mogu opstati. Šteta. Kloniranje novoga Isusa moglo bi donijeti sasvim novo značenje ideji o Ponovnom Došašću. Obrezak čeka na neka bolja vremena u vatikanskom podrumu..
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 22:42   #299
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Prevara s "neraspadnutim" tijelom LM je softcore. Ovi je pravi hardcore: http://www.prevara.info/index.php?op...k=view&id=1050
Imaš bolje obrađeno na mom blogu:

http://blog.dnevnik.hr/zib/2014/01/1...relikvije.html

Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 23:17   #300
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Znaš da je jedna časna sestra tvrdila da se hranila Isusovim prepucijem i više nije jela drugo meso jer je rekla da joj je to dovoljno?

https://en.wikipedia.org/wiki/Agnes_Blannbekin

Sve je počelo s dugim "meditacijama" u samostanu o Kristovoj kožici, gdje je ostala, nakon što je ostatak Spasiteljeva tijela uskrsnuo...




Ja sam malo istraživao tu krađu Isusova "neraspadljivog" prepucija, i došao do zaključka da je taj obrezak ukrao potajno vatikanski svećenički agent, od župnika, koji je tu konkretnu uspomenu na Isukrsta pobožno čuvao.
Na LJES-u ima tema o tome pod nazivom "Gladna kurca ..."
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.