Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2013., 00:15   #2901
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Kako stvari stoje ovaj povijesni trenutak ce trajati jos barem 3 godine, tko prezivi pricati ce, ova vlast je na najboljem putu da unisti sve, pa i pokusaj da se kroz legalizaciju uvede pravda za legalne graditelje. Na kraju ce legalizacija biti sama sebi svrha, bez drustveno korisne poruke. Igrokaz na Viru to najbolje pokazuje, a izjava nacelnika Vira je samo kod nas moguca - on dijeli bespravnu gradnju na prihvatljivu i neprihvatljivu
Pa ili opća legaizacija kao 1968 ili produženje 10 godina. O tome se priča na temi na Politici.


Čitala danas mali, a možda i tendenciozni, člančić o rušenjima na Viru. Navodno rušili samo male pizdarijice uz maslinike i tako.

Daj link na ovo kaj si rekao, pliz.

Drot, pliz nemoj brisat, prebaci na Politiku.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 07:58   #2902
Nema prebacivanja jer će se ovi komentari tamo izgubiti. Ali lijepo vas molim da ovu temu ostavite čistom od politike, budućnosti i sl. Stvarno je korisna i bilo bi ju šteta zagušiti. Jasno je da se tu ima svašta za reći, ali ovo je samo za konkretna pravna pitanja. Ona apstraktna idu malo iznad.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 13:56   #2903
Ova država nemože naći novac ni da se spotakne o njega.
Predao sam zahtjev za leg.sa svim potrebnim dokumentima 10.12.2012 godine,osiguravši novac za preostale (veće)troškove.
Do danas nije niko mrdnuo ni onom stvarom. Kaj smo ve čineći?????
seneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 14:55   #2904
Quote:
mack1 kaže:
...
daj mi reci, molim te, pitala sam već... mogu li ja negdje naći dozvole (ako postoje) za nadogradnju koju su bivši vlasnici radili, gdje to mogu provjeriti, neka od općinskih službi ili?
i jel stoji ono što su mi rekli u katastru da gruntovnica može imat podatke o etažama?

hvala
__________________
:)

Zadnje uređivanje drot13 : 21.02.2013. at 19:17. Reason: brisanje citata obrisanog komentara
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 15:22   #2905
kuča je izgradjena 1964. dakle prije 68. što znači da ima građ.dozvolu,podnio sam zahtijev za adaptaciju krovišta jer je bio star prije 10g. i dobio dozvolu od općine da smijem napraviti adaptaciju krovišta što sam i napravio,krovište je kakvo je i bilo samo novo te sam uz put napravio i prostorije kao tavanski stan ne prelazeći okvire u kojoj je bila stara kuča,dakle jer moram podnjeti zahtijev za legalizaciju
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 16:08   #2906
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
daj mi reci, molim te, pitala sam već... mogu li ja negdje naći dozvole (ako postoje) za nadogradnju koju su bivši vlasnici radili, gdje to mogu provjeriti, neka od općinskih službi ili?
i jel stoji ono što su mi rekli u katastru da gruntovnica može imat podatke o etažama?

hvala
U arhivu potraži dozvole, morali bi imati.
Gruntovnica može imati podatke o etažama ako je izvršeno etažiranje, tj. ako je bilo potrebno. Inače - nema.

Quote:
robi64 kaže: Pogledaj post
kuča je izgradjena 1964. dakle prije 68. što znači da ima građ.dozvolu,podnio sam zahtijev za adaptaciju krovišta jer je bio star prije 10g. i dobio dozvolu od općine da smijem napraviti adaptaciju krovišta što sam i napravio,krovište je kakvo je i bilo samo novo te sam uz put napravio i prostorije kao tavanski stan ne prelazeći okvire u kojoj je bila stara kuča,dakle jer moram podnjeti zahtijev za legalizaciju
Nisi baš jasan, ili sam ja danas specijalno tupava. Jesi sve izgradio prema dozvoli? Ako jesi i sve to lijepo upisao u gruntovnicu, onda si legalan.
Ako ovdje ciljaš na unutarnji raspored - on nije važan, ne moraš za to imati dozvolu, glavno da si ostao u gabaritima.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 17:40   #2907
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
daj mi reci, molim te, pitala sam već... mogu li ja negdje naći dozvole (ako postoje) za nadogradnju koju su bivši vlasnici radili, gdje to mogu provjeriti, neka od općinskih službi ili?
i jel stoji ono što su mi rekli u katastru da gruntovnica može imat podatke o etažama?

hvala
Dozvole možeš naći ili u lokalnom arhivu ili u lokalnom upravnom odjelu za graditeljstvo. U oba slučaja trebaš imati barem godinu kada je evenutalna dozvola izdana. Traženje po čestici ili tome slično neće ići. Obično se pretraga radi po podnositelju zahtjeva u godini podnošenja zahtjeva ili u godini izdavanja dozvole. Mislim da bi danas prijelomna godina mogla biti oko 1985., odnosno prije nje ideš u arhiv, nakon nje ideš u upravni odjel. Mada to nije pravilo, već ovisi o ažurnosti arhiva i odjela, tako da se o tome moraš raspirati u lokalnom arhivu/odjelu.
Gruntovnica i katastar imaju podatke koje im prijavi vlasnik nekretnine. Ako je prijavljeno etažiranje, onda to imaju, kako je Ginger već napisala.

Zadnje uređivanje drot13 : 21.02.2013. at 19:18. Reason: brisanje ranije obrisanog dijela citata
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 17:44   #2908
Quote:
robi64 kaže: Pogledaj post
kuča je izgradjena 1964. dakle prije 68. što znači da ima građ.dozvolu,podnio sam zahtijev za adaptaciju krovišta jer je bio star prije 10g. i dobio dozvolu od općine da smijem napraviti adaptaciju krovišta što sam i napravio,krovište je kakvo je i bilo samo novo te sam uz put napravio i prostorije kao tavanski stan ne prelazeći okvire u kojoj je bila stara kuča,dakle jer moram podnjeti zahtijev za legalizaciju
Ne bi trebao, ako sam dobro shvatio radnje koje si opisao, one nisu dovele do promjene lokacijskih uvjeta, a za zgrade prije 68 se i onako ne radi dokazivanje namjene, važni su samo vanjski gabariti koji su, po tvojim riječima, ostali isti. Dakle, ne treba legalizacija.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:17   #2909
ako mi je dužina objekta(garaže,skladište) 11m, širina 4m,visina 3m trebam li legalizirati taj objekt koji je od kuće udaljen oko 4m bez da je ičim naslonjen na nju
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:21   #2910
Nisam mislio da će vam trebati i službeno upozorenje, ali eto. Uglavnom, opet vas molim da ovo ostane čista tema s konkretnim pitanjima. Za apstraktna, koliko god bila jasna i razumljiva, imate podforum Politika. Isto tako, ako mislite razgovarati o svojim strukama, imate podforum Posao i karijera na kojem možete otvoriti svoju temu i razgovarati o problemima unutar svoje i povezanih struka koliko god želite (pravila su puno labavija nego ovdje, ali se posebno pazi i teško sankcionira uletavanje provokatora i sl.). Hvala na razumijevanju.

Zadnje uređivanje drot13 : 21.02.2013. at 20:20.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:25   #2911
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
No ok, arhitekt sve crta pa sve i naplati bez koeficijenata.

Zato uvijek govorim da je jako skup sport ići npr legalizirati vanjske stepenice na legalnoj kući. Ne ide drukčije nego da se mjeri i crta sve.
Kako Vam je poznat moj slučaj " stepenica " , znajte da me još uvijek muče noćne more ,koje ne prolaze. Stoga da Vas utješim za današnju tupavost. Ona je jedna od loših dana i prolazna je.

Lipi pozdrav Svima,
__________________
" Al Servicio De Mi Patria "
Zla se kloni i čini dobro,
i ostat ćeš dovijeka.
trmuntana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:59   #2912
Quote:
robi64 kaže: Pogledaj post
ako mi je dužina objekta(garaže,skladište) 11m, širina 4m,visina 3m trebam li legalizirati taj objekt koji je od kuće udaljen oko 4m bez da je ičim naslonjen na nju
To robi, jedan po jedan objekt, kuću si rješio, sada ide garaža.
Ako za to nemaš dozvole, legalizacija obavezna. Samo da nije na međi sa otvorima ili istacima, onda si u problemima. Inače u legalizaciju ide kao pomoćna zgrada, prilaže se samo kopija katastarskog plana (3x) i dokaz o legalnosti kuće. Cijena postupka - 570 kn.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 21:36   #2913
naslijeđena kućica

Bok,
nedavno sam naslijedila jednu kućicu.
Zna li možda netko gdje i kako mogu provjeriti trebam li je legalizirati?
Uputili su me na geoportal.dgu.hr/viewer uz napomenu, ako se tamo zračna snimka poklapa sa 'kvadratićem' onda je kuća legalna.
Koliko je ovo istinito???
Hvala na odgovoru i isprike ako je netko već pitao pa sam dosadna
kucica u sumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 23:32   #2914
Quote:
robi64 kaže: Pogledaj post
ako mi je dužina objekta(garaže,skladište) 11m, širina 4m,visina 3m trebam li legalizirati taj objekt koji je od kuće udaljen oko 4m bez da je ičim naslonjen na nju
Možeš legalizirati kao pomoćni, ako je glavni objekt legalan,

Priloži uz zahtjev 3 kopije katastarskog plana i NARAVNO dokaz legalnosti glavnog objekta. Sa žigom pravomoćnosti!
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 23:34   #2915
Quote:
kucica u sumi kaže: Pogledaj post
Bok,
nedavno sam naslijedila jednu kućicu.
Zna li možda netko gdje i kako mogu provjeriti trebam li je legalizirati?
Uputili su me na geoportal.dgu.hr/viewer uz napomenu, ako se tamo zračna snimka poklapa sa 'kvadratićem' onda je kuća legalna.
Koliko je ovo istinito???
Hvala na odgovoru i isprike ako je netko već pitao pa sam dosadna
Jel kućica sagrađena kao objekt koji bi mogao proći kao "trajan"? Presmiješno ovo što su rekli, dosta mi je više nesposobnjakovića

Ili me vrijeme pregazilo? Smislili nekakve kvadratiće? Mrak je tako nešto govorila
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 23:59   #2916
Ma pusti Gingerina, dobro je dok nisu kockice .

Ajmo još jednom ponovit:
To što je kuća ucrtana na katastarski plan ne mora nužno značiti da je ista legalna jer su se kroz povijest mogle ucrtavati i nelegalne zgrade.
To što kuća ili nadogradnja iste nije ucrtana na katastarski plan ne mora nužno znači da je ista nelegalna, već samo vlasnik nije još zatražio ucrtavanje.

Ukoliko je kuća ucrtana na katastarski plan u stvarnim gabaritima iliti. kvadratići se poklapaju, onda za potrebe legalizacije ne trebate geodetski snimak izvedenog stanja n.i.z., nego samo 3 primjerka kopije katastarskog plana .
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 00:10   #2917
joooj kockice

Fitz, smatraš li da je realno to što Mrak govori, o nekakvom preklapanju karata?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 00:16   #2918
Nisam čuo takvu izjavu, odakle je to i o čem se radi?

Jedino vidim da se i dalje priča da nema produljenja roka nakon 30.06., ali to nije tema za ovaj pf.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 00:20   #2919
Stalno luda priča kako se nekakvim preklapanjem karata vrlo lako može utvrditi nelegalnost objekata i time istima napucat nekakav extra porez.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 00:25   #2920
A što je s kućom koja je sagrađena prije desetak godina na temeljima drvene kuće sagrađene prije 68, dakle stara kuća je srušena u tu sazidana nova, jel i to treba legalizirati?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.