Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 08.06.2012., 22:35   #7
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Drago Ministarstvo i draga državo, moje dijete nije vaše dijete. Ono je došlo kroz mene, ali ne i od mene, a kamoli od tebe, drago Ministarstvo i draga državo. Možete im dati ono što je po NPIP-u i po HNOS-u, ali ne i svoje misli, jer ona imaju vlastite misli. Možete ih držati u školi od 8 do 17, ali ne možete ondje držati njihove duše, jer one borave u kući sutrašnjice, koju vi ne možete posjetiti čak ni u svojim snovima...
Daj pliiiiiiiiiz e-mailaj to ministru

Quote:
Da djeci treba dopustiti da imaju svoje ja, osporava više društvena zajednica negoli većina roditelja.
Varaš se "Većina" roditelja - koje poznaješ - možda. A ni za njih se ne bih kladila i dala ruku u vatru...

Quote:
Djeca imaju pravo saznati istinu i usvojiti vrijednosti, no nisam baš uvjerena da je sve što saznaju u školi istina i da je sve vrijednost.
Nekako mi se ti ne činiš "ukalupljena"... nije ti sve što izlazi iz škole "svetinja"... Ti nisi nikad išla u školu? Jesi. Između PODATAKA koje si tamo pobrala, između odgoja usađenog doma, između iskustava vlastitih koje si putem negdje pobrala - naučila si MISLITI SVOJOM GLAVOM i uočavati i greške sistema, i možda greške roditelja i blablabla... Zašto daješ toliko MALO "kredita" svojoj djeci? Ove generacije su čak PAMETNIJE po nekim stvarima od nas, imaju već od malena i pristup informacijama koji mi nismo imali (internet), imaju ipak jednu dimenziju školstva koja ukalupljuje, ali MANJE nego nas.... Oprosti, ne znam koja si generacija, ali - mi smo itekako odrastali u KALUPU... i pjevali "druže Tito mi ti se kunemo" i nakon što je Tito bio par metara pod zemljom... mi smo se "kleli" ...nemojmo sad o komunizmu je li bio dobar ili loš, premala sam bila da bih se sjećala -meni bilo dobro jer sam u to vrijeme odrastala... ali - da se nisu učile NAPAMET parole "živjelo ovo" "živjelo ono" - jesu! Dakle - ukalupljivanje itekakvo! A opet... je li te to kočilo u tome da - danas MISLIŠ? (trebalo je!)


Quote:
Adventisti šestoga dana (znani kao subotari) ne nose oružje, nikada, ne konzumiraju kavu, cigarete, alkohol niti bilo kakve stimulatore. Njihova je vjerska zajednica jaka, oni dodatno, i izvan obitelji, odgajaju djecu, tako da uspijevaju odgojiti djecu kako smatraju da je dobro. Zašto bi se morali pokoriti onomu što smatraju štetnim i grijehom? Škola kao ustanova, neće promovirati cigarete i alkohol, ali ondje će upoznavati djecu kojima je to već u šestom, sedmom razredu gotovo normalno.
A adventisti NE izlaze inače iz vlastitog doma na ulicu? Osim u školi - dijete ne može nigdje vidjeti alkohol, alkoholičara, cigarete, pušača...

Quote:
Zašto bi vegatarijanac, čije je dijete zdravo ko dren, morao dopustiti da se njegovo dijete osjeća zbunjeno ili ga čak smatraju čudakom jer ne jede meso (kopnenih životina) ako su uvjereni da im meso nanosi štetu?
Zašto bi se osjećalo čudakom? MESOJEDI izbacuju meso za vrijeme ručka "jer im se ne sviđa" , pa - što ne bi i to dijete nosilo svoj ručak u školu? Na koncu - opet se vraćamo na IZBOR ... zašto to dijete ne bi u životu reklo "vi ste izabrali da NE jedete meso, ali JA ŽELIM jesti meso"? Roditelji IMAJU pravo na uvjerenja, a djetetu ih nameću i ono NEMA pravo izbora? Ako je jelo što i roditelji - vjerojatno će IZBOROM i ostati vegetarijanac, ali.... ali... od straha da ne bi mislilo drukčije -ajmo ga doma zatvorit s maminim padelama da nikad ne vidi da postoji McDonalds! (uf! krivi primjer! U McDonaldsu NEMA mesa tamo je PLASTIKA )
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.