Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 11:44   #61
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa baš gledam sada. Bjesnoća je 150-160 kn, polivalentno je 100 kn. Šta je on platio 430 kn ja ne znam.

Vidim da ima i zasebno neko cjepivo za corona virus, jel vi cijepite i za to? I dal se treba raditi razmak od ovog polivalentnog?
Nema više kod nas cjepiva protiv korone. Ja sam cijepila dok je bilo, sada cijepim samo ovo ostalo (štenećak, hepatitis, parvovirozu i leptospirozu).
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 13:27   #62
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pričam neki dan sa nekim čovjekom, kaže da je platio pregled + bjesnoća + zarazne 430 kn.
Ako je cijepio i bjesnoću i zarazne odjednom onda je bjesnoća 150, zarazne 140 (ovisi šta valjda, tu negdje je cijena). Možda je vadio knjižicu za psa? Čipirao?

Ako ne onda mu je možda naplatio još nekakav pregled, a to bi trebao sve imati na računu.

Cjepiva bi trebala biti odvojena, al neki veterinari stave sve u jedno. Ja to nedam (doduše ja zaraze cijepim samo dok su štenci i kasnije ne).
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:01   #63
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa baš gledam sada. Bjesnoća je 150-160 kn, polivalentno je 100 kn. Šta je on platio 430 kn ja ne znam.

Vidim da ima i zasebno neko cjepivo za corona virus, jel vi cijepite i za to? I dal se treba raditi razmak od ovog polivalentnog?


Nekad se sve radilo u kompletu, danas se ipak preporuca razmak.
Tu je i chipiranje za 90-100 kn
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:32   #64
Ma kujica je stara 4 godine, čipirana je ranije. Rekao je da ju je cijepio sa 2 cjepiva i pregled. Imam osjećaj da ga je netko oderao.

I moram priznati da mi je bezobrazno naplatiti 100 kn za pregled kad netko dođe zbog cijepljenja, pogotovo jer znam kako ti pregledi znaju izgledati kod nekih. Detaljnije ja svoje živne ispregledavam i isprepipam doma nego što neki obave pregled u ambulanti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 17:06   #65
Inicijalni pregled je ukljucen u tih 150 kn za cjepljenje.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:11   #66
Bjesnoca 150 kn po psu. Nista vise nikad ne placamo.
Nisu nam naplatili ni rezanju noktiju malcu.

Isto cijepimo protiv zaraznih samo stenad.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 22:05   #67
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Nekad se sve radilo u kompletu, danas se ipak preporuca razmak.
Ja imam cucke jako jako dugo i NIKAD se nije tako radilo. Onda se počelo, no pametni nikad to nisu preporučali. Ja nikad niti jednog svog psa nisam cijepila sve u paketu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 04:39   #68
Imam i ja te obilazili njih nekoliko poznatijih pa se o razmaku pocelo pricati tek prije zadnjih desetak godina,

Kod stenaca se jos pazilo ali kod godisnjeg docjepljivanja bas i ne.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2020., 18:09   #69
Oko koje cifre se krecu cijene za krvnu sliku,sistematski pregled psa i snimanje kukova?
Dali je kks ukljucena u sistematski pregled psa?Sto uopce se provjerava na sistematskom?
Tila bi joj poslikat i kukove jer se dosta krecemo i primjetila san da na jednu sapu kad se preforsira zna lagano hopnit rijetko al eto ja sam primjetila,a usput i provjerit stanje kompletnog organizma jer eto dvije godine su tu pa da znamo na cemu smo-bolje sprijecit nego ljecit

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Rea2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2020., 08:56   #70
Mislim da ti to ovisi od ambulante do ambulante.

Meni zvoni da mi je vetica rekla za mačka kad sam bila ispitivala da je 400 ili 600 kn, a evo šta kod nas obuhvaća sistematski pregled kod mačaka i pasa:
Opsežan klinički pregled
Kompletna krvna slika
Biokemijska pretraga krvi gdje iz jednog uzorka krvi za vrijeme posjeta pacijenta u samo 8 minuta dobijamo rezultate kemijskih parametara i elektrolita ( Catalyst One – kemijski analizator ).
EKG
Ultrazvučni pregled abdomena (Color doppler)
Konzultacije nakon dobivenih nalaza
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2020., 09:05   #71
Nabavljamo mačku pa me zanima trebamo li ju cijepiti obzirom da će boraviti u stanu i ako da, koliko košta cijepljenje? Ako netko zna. Hvala.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2022., 17:22   #72
Ima li itko iskustava sa operacijom mokraćnih kamenaca kod pasa, koliko košta?
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 17:43   #73
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Nabavljamo mačku pa me zanima trebamo li ju cijepiti obzirom da će boraviti u stanu i ako da, koliko košta cijepljenje? Ako netko zna. Hvala.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
Ako ces macicu drzati iskljucivo u stanu 100% vremena u pravilu nije potrebno redovno cijepiti,osim ako ti pobjegne pa bude izlozena bjesnoci ili tako nesta, kucne mace inace treba 2 puta godisnje ocistiti od nametnika cisto reda radi ako im se daje nekad malo sirovog mesa,ne skodi im, ako je mala macka mozda bi bilo pametno obaviti prvo cijepljenje koje djeluje na sirok spektar bolesti i pregled uha,srca itd. i to je ovisi gdje od 150-200kn sad vise i neznam....treba biti pripreman na neke odredene bolesti koje se mogu dogoditi zbog macke koja ne ide van,kao sto se meni dogodilo i imati volju za odvajanjem novca za lijecenje,jer macke iskljucivo u kuci mogu biti malo izlozene stresu ako ih se zanemari,ja imam dvije da si prave drustvo ali se ne podnose tako da sam opet na istome,samo hodaju za mnom...za drzanje macke u zatvorenom je kastracija/sterilizacija OBAVEZNA, jer ces stvoriti problem macki,sebi i susjedima. Valja joj davati malo bolju hranu da nadoknadi nedostatak vitamina....mozda jos netko da savjet,jer ovdje ima puno iskusnih mačkaroša
Deathwing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 16:27   #74
Može neki okvirni info koliko košta operacija pyometre psa od 15 kg inače uz dijagnostiku,ultrazvuk,krvnu sliku i antibiotik terapiju?
chilliverbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 18:03   #75
Quote:
chilliverbena kaže: Pogledaj post
Može neki okvirni info koliko košta operacija pyometre psa od 15 kg inače uz dijagnostiku,ultrazvuk,krvnu sliku i antibiotik terapiju?
Vjerojatno misliš na kastraciju kuje, to jest na vađenje maternice i jajnika. Za piometru uglavnom nemaš vremena pitati, nego operiraš što prije da kuja ostane na životu.

Za cijene je najbolje pitati kod pojedinog veterinara, a ovdje možeš, orijentacije radi, naći cjenik Veterinarskog fakulteta u Zagrebu: link.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 20:00   #76
Pyometra,bila je puna gnoja,
operirana je odmah,ali me zanimaju okvirne cijene
chilliverbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 21:32   #77
Quote:
chilliverbena kaže: Pogledaj post
Pyometra,bila je puna gnoja,
operirana je odmah,ali me zanimaju okvirne cijene
Hoćeš reći, zanima te usporedba s cijenama drugih veterinarskih ambulanti? Imamo temu pod nazivom Piometra pa pogledaj tamo - možda netko navodi iskustva s cijenama. Osobno, mogu ti reći da sam sistematski pregled i UZV abdomena početkom lipnja platila kod Šegote oko soma i nešto kuna. Kontrolni pregled pa nije bilo ni operacije ni antibiotika. Inače, s obzirom na pseću težinu, zapravo pri operaciji varira cijena anestetika (količina), a to se vrlo vjerojatno odnosi i na antibiotsku terapiju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.