Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 23:03   #181
Šta stavljaš mu vatu u uho prilikom kupanja? Pa koja je svrha toga kad se vata namoči i propusti vodu unutra?
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:37   #182
Evo 4.5 godine od vrlo problematičnih ušiju sa uskim kanalima nikad više problem. Uvijek imam spremne kuglice vatice i tokom kupanja mijenjam. Mislim ipak da je funkcioniralo sve ove godine.

Neki dan smo bili na pregledu i zahtjevala sam gledanje ušiju jer nisu godinu dana pregledane. Čovjek kucnu u stol i kaže da ne vidje uži kanal a zdravije uho.

Da i da spomenem kod mog psa uho prirodno ima dosta dlaka u unutrašnjosti, pa čak do samog dna kanala čini mi se. Redovito to čupamo dezinficiranom pincetom, kod kupanja se to obavi.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:23   #183
Imam potrebu podijeliti svoje iskustvo s tvrdokornim šugarcima.

Dakle, mačak cca 1,5 g, više od pola godine ima šugarce. Probali smo sve, ampule(po 1 svakih 15 dana), Otifree kapi za uši, PROTECTION Losion za uši s uljem Neem iz pet centra, fiziološka otopina, obično ulje, maslinovo ulje.

Svaki od ovih proizvoda probali smo kapati u uši po barem dva tjedna, svaki ili svaki drugi dan pa onda prelazili na sljedeći. Ništa nije pomoglo, eventualno se samo malo smanjilo, čak ih ni ampula nije očistila. U jednom periodu ih je imao toliko da kad očistimo ujutro, do navečer je izgledalo kao da ništa nismo radili.

Jedino što je pomoglo je običan hidrogen iz ljekarne. Očistiti fiziološkom i vaticom koliko se može u dubinu uha i malom kapaljkom nakapati običan hidrogen iz ljekarne što dublje u uši i držati mu glavu da hidrogen odmah ne istrese van iz uha.

Za sad smo ih skoro sve pobili, nastavljamo tretman zbog životnog ciklusa šugaraca. Nadam se da će ovo stanje potrajati.

Fascinantno što ih starija mačka nikad nije dobila iako spavaju na istim mjestima...
black berry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:52   #184
Dezinficiraj mjesta gdje se zadržaju da se opet ne zarazi.

A neke su macke jednostavno podložne. Moj macak kad je bio mlađi svako malo ih je imao a macka nikad. Sad ga preventivno od proljeća do jeseni trpam ampulama jer bi se sigurno zarazio.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 12:53   #185
ne znam - u svakom slucaju eto, Vetiva mi dala Mitex, Segota nista. Imas li savjet s cime bih mogla tretirati ako se vrati a da ne koristim opet to?

Nije se cesala no prebolesno je puno tog bilo, usi su joj bile ko namazane nutellom iznutra a s obzirom da sfinks ionako ima malo jaci cerumen u usima, nisam ni ja znala sto je "normalno" (imam jos jednog sfinksa cije su usi ciste ko suza) , u stranim grupama sam vidjela svakakvih primjera , neki imaju vise neki manje i jbg sad. mislila sam, mozda je jednostavno takva - ko sto se neki sfinksevi vise prljaju po tijelu a neki manje..
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 13:05   #186
Ovo: https://www.pet-centar.hr/detalji_pr...nametnika.aspx

Na prirodnoj je bazi, ali funkcionira. Micanu sam šugarce riješila s time kad nije smio ampule dobivat zbog jetre.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 17:12   #187
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ovo: https://www.pet-centar.hr/detalji_pr...nametnika.aspx

Na prirodnoj je bazi, ali funkcionira. Micanu sam šugarce riješila s time kad nije smio ampule dobivat zbog jetre.
o, super ima li dugacku pipetu kao Mitex ili kratku? jer ukoliko nije ta dugacka, sve zavrsi po zidu s obz da mi muzjak krene tresti glavom kao ludjak cim mu se uho dotakne a kamoli da mu uspijes to ugurat u uho i ukapati...sa zenkom jos izlazim na kraj..
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 08:53   #188
Šugarci???

Znači, moj otac ima jednu pekinezericu koja ima problem s ušima, uši su joj blago deformirane, nepravilno nabubrene i stalno ju svrbe. On kaže da su to "šugarci" i kapa joj uši s "otichem plus" sredstvom.

E sad, ono što meni nema smisla je što mi se čini da taj pas ima taj problem već VIŠE OD GODINU DANA, bez ikakvog napredka. Otac u tome ne vidi neki problem, i vrlo ležerno prilazi tome svemu, često joj zaboravlja nakapati uši itd.

S jedne strane mi je žao tog psa, jer zbilja izgleda kao da ju to stalno svrbi i zbog toga je često živčana. S druge strane, žao mi je to reći, ali taj pas me IZLUĐUJE s time, jer kada se počne češati po ušima, počne tuliti na jako glasan način, a to radi vrlo često, pa ni ne dolazim u posjetu jer ne mogu spavati po noći od toga. Oca sam puno puta nagovarala da se više angažira oko toga, ali nije zainteresiran, psu sam prije par tjedana nabavila plastični ovratnik s idejom da će uši biti bolje ako se ne bude mogla češati, ali ni to nije promijenilo situaciju. Može li se tu nešto napraviti??

Nije mi logično da je to to i da stanje ostaje nepromijenjivo tako dugo
missana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 10:36   #189
Quote:
missana kaže: Pogledaj post
Može li se tu nešto napraviti??
Može. Odvesti psa veterinaru da postavi točnu dijagnozu i propiše terapiju. Ako si spremna snositi troškove - tvoj otac očito nije, pokušaj se s njime dogovoriti da ti to učiniš umjesto njega.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 10:42   #190
Kao prvo šugarci se ne rješavaju sa kapima, već se stavljaju i ampule koje su za unutarnje i vanjske nametnike uz kapi za uši jer se ne nalaze samo u ušima, šeću po dlaci i džabe kapanje u uši ako se ne rješava i ovo izvana. Kao drugo, često kod šugaraca a pogotovo ovako zapuštenih idu gadne upale ušiju pa psu osim ampule i kapi trebaju vjerojatno i antibiotici i još neki lijekovi.

Odvedite tog jadnog psa veterinaru ili ga poklonite nekome ko neće zanemarivati i zlostavljati psa. Sorry ovo spada u sferu zanemarivanja i zlostavljanja, pas se godinu dana pati, cvili od bolova i češe se, a vi mu stavljate ovratnik.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 11:48   #191
Minijaturni je dosao sa sugarcima i nitko nije spomenuo ampule nego se sve rijesilo s tjedan dana ispiranja uha i kapima.

Ovaj nesretni psic definitivno ima neki drugi problem i mora ga se odvesti vetu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 12:02   #192
Meni je mico imao. Rekla vetica obavezno ampule jer oni šeću po dlaci i samo kapanje ušiju ne pomaže jer se vrate sa dlake nazad u uši i vrtiš se stalno u krug. Dosta često uz njih idu i upale ušiju, ovaj moj je bio na injekcijama antibiotika danima jer je imao i gadnu upalu uha.

Šta god da je u pitanju upala, nametnici, neki strani predmet u uhu... pas treba veterinara. Nemreš pustiti cucka da se godinu dana češe i da cvili od bolova i to rješavati ovratnikom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 16:45   #193
tako je ampule ili psima tablete (Simparica, od nedavno i Bravecto i Nexgard djeluju i na šugarce) i kad prodjeluju i poubijaju ih očistiti uši

uši se ne smiju čistiti odmah jer je to životinjama prebolno

kapi se daju samo kad postoji sekundarna infekcija
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 17:30   #194
Šugarci i čišćenje ušiju mačkama i psima

Malog su obradili u Vetpointu i s obzirom da je bilo ucinkovito i bez povratka ocito znaju sto rade. Prvo mu je vet ocistio skorenu krv sa stapicima, mi smo doma 2x dnevno ispirali s tekucinom za tu namjenu i kapali. Nikad se vise nisu ponovili.
Ampulu nitko nije spomenuo iako bi bilo jednostavnije.

Update; Stronghold ne stiti od krpelja, vjerojatno zato rade daju kapi kako bi se pas mogao zastiti s nekom drugom ampulom plus sto im kapi olaksavaju samu infekciju.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 20:48   #195
Luna je jako davno u dva navrata imala šugarce. Obadva puta dobila sam samo bijelu gustu tekućinu i to joj kapala dva tri puta dnevno u uši. Vrlo brzo smo ih se riješili i nikada se poslije nisu vratili. Također nije spominjana nikakva ampula. Šugarci sam primijetila u samom početku, pa ih vjerojatno nije ni trebalo napadati s još nečim.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 09:37   #196
Dobro je kad prođe od kapi, ali često nije slučaj i potrebno je odraditi pokoju turu ampula.

Ja sam miciju poubijala sa kapima od nima prije nego smo i došli vetici, tako da nikakve kapi nisam morala stavljati osim adolaca sa kojim sam čistila svo to smeće iz ušiju. Ampulu mi je rekla neka obavezno stavim i na njega i na ostatak ekipe preventivno.

Mopsice a šta još djeluje od ampula? Ja sam svojima stavlja Stronghold i Advocate, ne sjećam se jesu bile još koje koje djeluju na njih. Razmišljam da mački i cucku stavim nešto preventivno (imamo užasno puno samošetajućih mačaka, što su se raskotile kod ove jedne luđakinje i sad ih ima posvuda i svakakve su, krmeljave, usrane, vjerujem da imaju i šugarce i buhe i gliste) al ne znam šta cucku mogu a da nisu tablete. Stronghold ne bih jer ne pokriva krpelje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 10:33   #197
@missana, ja bi samo napomenula da treba oprati i lezaj na kojem pasic spava.

Gile je i ove godine dobio sugarce (svake godine ih pobere) pa isto kapala neemom (sjetila se da je leeloo prije par god tako svog izljecila i od tada uvijek imam te kapi od neema za svaki slucaj). I ocistilo mu se.
Inace stavljam Giletu stronghold svaki mjesec od proljeca do zime i opet pobere sugarce. Takav je specijalan . Bomcica ih nikad nije imala. Njoj stavim stronghold samo tijekom ljeta ta tri mjeseca.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 09:18   #198
Jesi probala stavljati advocate? Nije loše mijenjati, navikne se ta gamad i na te ampule i sprejeve i kote se unatoč zaštiti.

Joj skontala sam da su neke životinje jednostavno sklonije tim kojekakvim gamadima (evo susjeda ima 4 mačke i 2 psa, mico joj stalno ima šugarce unatoč ampulama i kapima, dok ostatak ekipe nema a zajedno borave u istim prostorijama, spavaju, ližu se međusobno...). Isto sam tretirala sve svoje i mici je uvijek bio taj na kojeg bi se nešto zalijepilo ili koji bi pobrao nešto. Valjda ovisi i o imunitetu i kako mirišu tim bajama (recimo krpelji se kače onima koji imaju više u sebi te neke kiseline što ih privlači)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 18:44   #199
Da dodam nastavak na svoju priču...

Jučer sam ju odvela veterinaru, dobila sam "otoxolan" s naputkom da joj to kapamo dva puta dnevno i da joj očistimo uši s vatom. Kod pregleda je ispalo da kujica zapravo ni nema puno šugaraca, nego da je više problem u tome što je ona sama po sebi malo više živčana, pa si je s grebanjem nadražila uši...i onda ipak mora nositi ovratnik da se to oporavi. Ležajevi u kojima životinje spavaju se dosta redovito peru, pa to ne bi trebalo biti problem.

Veterinar je rekao da bi ovo trebalo proći kroz tjedan dana i tad je seljdeći pregled.
missana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 20:41   #200
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jesi probala stavljati advocate? Nije loše mijenjati, navikne se ta gamad i na te ampule i sprejeve i kote se unatoč zaštiti.

Joj skontala sam da su neke životinje jednostavno sklonije tim kojekakvim gamadima (evo susjeda ima 4 mačke i 2 psa, mico joj stalno ima šugarce unatoč ampulama i kapima, dok ostatak ekipe nema a zajedno borave u istim prostorijama, spavaju, ližu se međusobno...). Isto sam tretirala sve svoje i mici je uvijek bio taj na kojeg bi se nešto zalijepilo ili koji bi pobrao nešto. Valjda ovisi i o imunitetu i kako mirišu tim bajama (recimo krpelji se kače onima koji imaju više u sebi te neke kiseline što ih privlači)
mislim da mi za advocate treba od veta nešto tipa recept pa mi je to dodatna tlaka. a u veterinarskoj koju posjećujem drže samo stronghold
istina je da su neki jednostavno osjetljiviji na šugarce i druge nametnike. gile je baš nesretan po tom pitanju .
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.