Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Al Greena moglo bi biti:
Back Up Train 0 0%
Tired of Being Alone 2 25.00%
I Can't Get Next to You 0 0%
Let's Stay Together 6 75.00%
How Can You Mend a Broken Heart? 4 50.00%
I've Never Found a Girl (Who Loves Me Like You Do) 0 0%
Love and Happiness 3 37.50%
I'm Still in Love with You 0 0%
Look What You Done for Me 0 0%
Simply Beautiful 1 12.50%
I'm Glad You're Mine 0 0%
For the Good Times 1 12.50%
What a Wonderful Thing Love Is 0 0%
Here I Am (Come and Take Me) 5 62.50%
Call Me (Come Back Home) 1 12.50%
You Ought to Be with Me 1 12.50%
Funny How Time Slips Away 3 37.50%
Have You Been Making Out O.K. 1 12.50%
Let's Get Married 0 0%
Livin' for You 0 0%
Take Me to the River 6 75.00%
Sha-La-La (Make Me Happy) 0 0%
God Blessed Our Love 0 0%
L-O-V-E (Love) 0 0%
I Wish You Were Here 1 12.50%
Full of Fire 1 12.50%
Belle 1 12.50%
People Get Ready 2 25.00%
Everything's Gonna be Alright 1 12.50%
Perfect to Me 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2017., 19:56   #2461
Nedostaje mi No. 13 Baby, zato jer je savršena do pola, a od pola je... ne znam, Svemir.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:11   #2462
Odlični, Odlični. Zanimljiv spoj surf rocka i vrhunske buke; prva asocijacija na alternativni rock 90-ih. Bizarna, morbidna i ponekad besmislena lirika odlično se uklapa u koncept benda - užasno zabavan koncept . Najdraži albumi Doolittle i Surfer Rosa, dok zadnja dva nisam uopće slušao, kakvi su dojmovi za njih? Vidim da im je kritika osrednja..

Glasovi:
Bone Machine
Where Is My Mind?
Cactus
Monkey Gone To Heaven
Velouria
Mr Mojo 995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 01:12   #2463
meni su isto Pixiesi odlični, bar na dva albuma koja imam, Surfer Rosa (+ Come on Pilgrim) i Doolittle. dođu mi za pročišćavanje mozga nakon sintetike osamdesetih i bilo koje komercijale. možda su mi draži neki bandovi na koje su utjecali, ali su bez njih bi puno toga bilo drugačije. ne pada mi na pamet ništa drugo za reći, ali moram spomenuti genijalnu Kim Deal i njene Breederse:
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 01:17   #2464
tri za vremensku kapsulu

Where Is My Mind?
Monkey Gone to Heaven
Here Comes Your Man
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 01:18   #2465
Tjedan s glazbenim legendama: SLY AND THE FAMILY STONE

SLY AND THE FAMILY STONE


"Rock's first fully integrated group brought virtually
undiluted funk to a broad audience and provided
the template for urban soul, funk, and hip-hop."
allmusic

Osnovani 1966. godine u San Franciscu, razišli se 1983.

Albumi:
A Whole New Thing (1967)
Dance to the Music (1968) US 142
Life (1968) US 195
Stand! (1968) US 13
There's a Riot Goin' On (1968) US 1; UK 31
Fresh (1968) US 7
Small Talk (1968) US 15
High on You (1968) US 45
Heard Ya Missed Me, Well I'm Back (1968)
Back on the Right Track (1968) US 152
Ain't but the One Way (1968)

Članovi: Sly Stone, Freddie Stone, Cynthia Robinson, Jerry Martini, Vet Stone, Mary McCreary, Elva Mouton, Larry Graham, Gregg Errico, Rose Stone, Pat Rizzo, Rustee Allen, Andy Newmark, Bill Lordan, Sid Page, Vicki Blackwell, Jim Strassburg, Dennis Marcellino

Žanr: Funk, Psychedelic Soul, Soul, Pop Soul

video stream
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 11:35   #2466
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 23:38   #2467
Ljudi, jeste li zaboravili da postoji anketa?

Nisam ni sam ljubitelj muzike u kome dominira funk zvuk izuzev ako nije u kombinaciji za jazzom, onda mi dođe kao solidna ambijentalna podloga.

Mnogo napora mi je trebalo da malo bolje izučim pesme Sly & the Family Stone...i to iz trećeg puta, prethodno mi se nije dalo, nedostatak koncentracije ili odbojnost prema pomenutom zvuku, svejedno. Na kraju sam jedva izbacio pesmu In Time (voleo bih da neko drugi da glas umesto mene) i stekao mnogo bolji utisak o bendu i značaju koji je imao u muzičkom svetu, posebno za Afroameričku scenu i zajednicu uopšte.
Magazin Rolling Stone ih je svrstao na 43. mestu najvećih muzičkih izvođača. Imaju živopisnu karijeru u kome dominiraju loši međuljudski odnosi, uostalom kao u svakoj porodici.

Ako imate problem kome dati glas, sigurno vam je ova pesma poznata u izvedbi najvećih zvezda muzičke scene
The Jackson 5
Madonna

Drugarica Ciccone je vešto ubacila tu pesmu među svojom Everybody, naravno gde dominira scenski nastup.

Preporučujem i Underdog zbog uvodne melodije snovite dečije pesmice "Frère Jacques", kako je samo legao saksofon?


Dajte šansu Family Stone pa da idemo na neku pankericu.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 01:14   #2468
slažem se da treba dati šansu Sly Stoneu. meni su do sada uglavnom bili nepoznanica, a ono malo što sam slušao mi se nije činilo previše zanimljivim, sve do ove ankete. sad vidim u kojoj sam zabludi bio. nisu bez razloga visoko plasirani u Rolling Stoneovoj listi najboljih izvođača, a isto tako i na acclaimedmusic gdje se zbrajaju liste raznoraznih glazbenih časopisa, siteova i svega. znam da u ovim krajevima nema puno ljubitelja funka, što se vidi i po glasovima u anketi , ali Stoneovi stoje uz rame mnogim dosadašnjim legendama, a od puno njih su i bolji. meni su, kao Princeovom fanu, dostojna nadopuna u tom žanru. štoviše, da nije bilo njih ne bi bilo ni Princea kakav je bio. a još je puno izvođača koji su crpili inspiraciju, npr Red Hot Chili Peppers, kojima je jedan od hitova bila pjesma If You Want Me to Stay. još uvijek se nisam upoznao s njihovim cjelokupnim opusom, ali sam puno puta preslušao albume Stand! i There's a Riot Goin' On, oba odlična!
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 01:15   #2469
tri za vremensku kapsulu

Everyday People
Family Affair
Dance to the Music
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 01:16   #2470
sljedeći izvođač možda sutra navečer, spava mi se.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:34   #2471
Anketa je zatvorena ali glasove bi dao za Hot Fun in the Summertime, Family Affair, Just Like a Baby, Stand! i If You Want Me to Stay.

Odličan bend, za mene najbolja soul/R&B grupa ikad, svaka čast Temptationsima, Supremesima i ostalima, ali veličinu glazbenika uvijek sam potajno mjerio njegovom jačinom u albumskom formatu (osim dakako ako je djelovao prije 1965., a nije bio jazzer, Sinatra ili Bob Dylan).

Stand! i There's a Riot Goin' On vrijedni su svake preporuke i apsolutno briljantna djela
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 01:22   #2472
Tjedan s glazbenim legendama: DURAN DURAN

DURAN DURAN


"Fashion-forward synth pop group with lush
arrangements and visual appeal that made
them MTV favorites during the '80s. "
allmusic

Osnovani 1978. godine u Birminghamu

Albumi:
Duran Duran (1981) UK 3; US 10
Rio (1982) UK 2; US 6
Seven and the Ragged Tiger (1983) UK 1; US 8
Notorious (1986) UK 16; US 12
Big Thing (1988) UK 15; US 24
Liberty (1990) UK 8; US 46
Duran Duran (1993) UK 4; US 7
Thank You (1995) UK 12; US 19
Medazzaland (1997) US 58
Pop Trash (2000) UK 53; US 135
Astronaut (2004) UK 3; US 17
Red Carpet Massacre (2007) UK 44; US 36
All You Need Is Now (2010) UK 11; US 29
Paper Gods (2015) UK 5; US 10

Članovi: Simon Le Bon, Nick Rhodes, John Taylor, Roger Taylor, Andy Taylor, Warren Cuccurullo, Sterling Campbell

Žanr: New Romantic, Synthpop, New Wave, Dance Pop, Pop Rock

video stream
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 02:57   #2473
Nekako sam podijelio pet glasova ali nikad nisam bio neki fan. Meni osobno onako... vrlo "usputan" jedan band - od onih koji, ako ih čujem na radiu ili TV, neću promijeniti program ali neću ih baš nešto posebno tražiti. Imao sam album "Rio" na LPu ali nisam ziher da ga još imam, može biti da sam ga nekome jednom posudio i nisam baš brinuo za to da mi bude vraćen.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:26   #2474
Nije niti bilo realno za očekivati da će se upravo ovdje javiti "pravi fanovi" i dijeliti svoje oduševljenje na forumu gdje (barem na ovom pdfu) većina više-manje samo dijeli linkove, piše usputno, nezainteresirano i bez prave zelje da dijeli svoje mišljenje s drugima.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 01:01   #2475
ja sam bila oduševljena sa john taylorom
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 09:44   #2476
možda i najbolji primjer jednog banda koji je u osamdesetima na konto generičnih mediokritetskih melodija i izgleda doživio svjetsku slavu, mene osobno nikad nisu oduševili, ni po čemu. čak su mi sad u neku ruku i smiješni, jer uopće nisu napravili odmak i preobrazbu, što bi svaki pravi band s vremenom trebao napraviti.
rigidno se drže te svoje šeme i kao da ih sad vidim kako kao nekakve našminkane starkelje nastupaju na palma de mallorci pred njemačkim turist-penzionerima željnima trans zabave.
imao sam problem izabrati pet najboljih.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:38   #2477
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
... čak su mi sad u neku ruku i smiješni, jer uopće nisu napravili odmak i preobrazbu, što bi svaki pravi band s vremenom trebao napraviti.
rigidno se drže te svoje šeme i kao da ih sad vidim kako kao nekakve našminkane starkelje nastupaju na palma de mallorci pred njemačkim turist-penzionerima željnima trans zabave.
ima istine u tome ali što se kaže dobro su ostarili, još su zgodni
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 02:04   #2478
Pop atrakcija iz jednog prošlog vremena, ali glazbeno i tekstovima ipak idu dublje nego što se čini na prvi pogled.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:05   #2479
otkad postoje želio sam biti fan Duran Durana i navijao da snime album koji će mi biti odličan, ali to nikad nisam dočekao. ja mislim da oni kao glazbenici jesu imali kapaciteta da ostave respektabilniju ostavštinu, vjerujem da su i sami to željeli, ali se nikad nisu uspjeli oteti kandžama pomodarstva, robovali su trendovima i upijajući ono što se događalo oko njih proizvodili nekakvu mješavinu kojoj je nedostajalo osobnosti i pravih emocija. novi romantizam, David Sylvian, Mad Max, Bowie, Prince, britpop... sve je to bilo profesionalno odrađeno, ne može se reći da nisu znali kako iz svega izvući i sklepati catchy momente, ali je ovijek ostajao dojam da ne donose sebe. i tako sam pokupovao sve njihove albume zaključno s totalno bezličnim Libery, ustvari još sam kupio i tzv. Wedding Album, koji mi se učinio ok iznenađujuće dobrom Ordinary World, doduše s okusom i očitim utjecajem britpopa, ali sad kad slušam taj album opet ostavlja dojam bezličnosti. album Rio je najbolje što su izrodili, ali u biti ima jedan album koji je najbliži onome što sam želio čuti od njih, So Red the Rose koji su trojica od njih snimili pod imenom Arcadia, album s atmosferom koja ga zaokružuje kao cjelinu i koji daje naznaku što su mogli, ali vjerojatno nisu htjeli žrtvovati komercijalnost Duran Durana.

daleko najdraža pjesma, jedina koja mi je baš draga: The Cauffeur
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:11   #2480
tri za vremensku kapsulu

Hungry Like the Wolf
Girls on Film
Wild Boys
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.