Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 11:53   #21
Ovako je bilo : auto nije htio upaliti, naručena vučna služba i odvedeno kod mehaničara. Dijagnoza je bila neispravna bosch pumpa . Motor je 1.8 tddi 90 ks.
Mogao sam reparirati svoju bosch pumpu, cijena u Samoboru je 900 eura, što mi je bilo previše. kupiti polovnu bosch pumpu. Odlučio sam se za ovo drugo.
Kupio sam je, međutim nije imala remenicu na sebi. Odnio sam kod bošiste staru i "novu" pumpu, te je sa stare pumpe skinuta remenica i stavljena na novu u "fazu". Nakon toga odnio sam pumpu kod mehaničara i on je sve to vratio na mjesto.Pošto je Ford smislio kodiranje, morao sam naručiti opet vučnu službu i oteglti auto u Fordov servis na otkodiranje, što je uspješno obavljeno.
Auto nakon toga pali bez problema, jako dobro ide, samo na leru ne radi dobro, otprilike me podsjeća na zvuk traktora. Bio sam kod bošiste i rekao mi je da bi se možda nešto postiglo ako se pumpa blokira i pokuša malo zakrenuti. sad opet čekam da dođem na red
Ridli Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:46   #22
Probao sam sa aditivom, sad ćemo vidjeti nakon nekog vremena. Od mehe i bošiste sam "uvjeren" da oni više ništa ne mogu
Ridli Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:13   #23
Tebi je jasno da ak je mehanička pumpa u kurcu to se PRVO vidi na leru?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:53   #24
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Tebi je jasno da ak je mehanička pumpa u kurcu to se PRVO vidi na leru?
Pumpa je bila na stolu kod bošiste i mehanički je bila ispitana. Kad upalim auto dok se ne zagrije , auto mirno radi i ima lijep zvuk. Kad se zagrije počinje nemirno raditi, znači na radnoj temp. motora. Inače jako dobro ide,poteže ko lud, tako da nije sigurno do dizni. Možda dobijem sa 2 rezervara aditiva mirniji rad.
Ridli Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:51   #25
Da, da, da, na radnoj temepraturi kažeš ... znaš imao je moj susjed Tomosa 4, vanbrodski, zaklao ga je jedno ljeto (nije ga oprao od soli) i druge godine smo jedva izbili klip iz cilindra. Išao je i dalje super .... dok se ne zagrije ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:08   #26
Znači po tebi su aditivi bacanje love. Može se jedino još probati malo zakrenuti pumpa, što mi je meho objasnio da se može postići finiji ili grublji rad, ali da to neće riješiti problem. Zato idem prvo sa aditivima, ovo drugo čuvam za supermehu iz drugog grada kad me vjetar nanese
Ridli Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:15   #27
Jasno da jesu - ubrizgavanje na leru TOPLOG motora je najzajebaniji režim rada za jednu pumpu. Treba pogodit jednaku količinu za sve cilindre i još bitnije točan trenutak. A okretaji u podrumu i tlak oscilira već kako se klip postavi u cilindru ... pa ti odredi TOČNU količinu goriva.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:32   #28
Quote:
Ridli Skot kaže: Pogledaj post
Ovako je bilo : auto nije htio upaliti, naručena vučna služba i odvedeno kod mehaničara. Dijagnoza je bila neispravna bosch pumpa . Motor je 1.8 tddi 90 ks.
Mogao sam reparirati svoju bosch pumpu, cijena u Samoboru je 900 eura, što mi je bilo previše. kupiti polovnu bosch pumpu. Odlučio sam se za ovo drugo.
Kupio sam je, međutim nije imala remenicu na sebi. Odnio sam kod bošiste staru i "novu" pumpu, te je sa stare pumpe skinuta remenica i stavljena na novu u "fazu". Nakon toga odnio sam pumpu kod mehaničara i on je sve to vratio na mjesto.Pošto je Ford smislio kodiranje, morao sam naručiti opet vučnu službu i oteglti auto u Fordov servis na otkodiranje, što je uspješno obavljeno.
Auto nakon toga pali bez problema, jako dobro ide, samo na leru ne radi dobro, otprilike me podsjeća na zvuk traktora. Bio sam kod bošiste i rekao mi je da bi se možda nešto postiglo ako se pumpa blokira i pokuša malo zakrenuti. sad opet čekam da dođem na red
Slabo je to bošista odradio
Čim mi počnu s tim da zaokrenem pumpu znam da nije ništa napravio kako spada.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:49   #29
He, he, sad znaš zašto se stara V pumpa sa Golfa duje fazirala NA PUMPI a ne na remenici. Skini čep i izmeri di je potisna ploča. A ne blejat u oznake na remenici koje mogu ali i ne moraju bit točne. Pogotovo što je fulat 5° doslovno ništa, a može izazvat velike probleme.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:04   #30
Je stavljao se komparator. Jbg davno je to proslo. Ova pumpa se ne zakrece,fiksna je. Eventualno postoji mala dorada prek remenice. A sta kaze dijagnostika? Inace te vp 44 rijetko uvizne mehanika prije elektronike. Najbolje da odes do purica ili ivanusa ili bilo koji bosch servis. A ovo bilo na stolu.. hah imam i ja u garazi stol jbg.. koji majstor i sta je tocno gledao?

Ak imas staru na kojoj je zviznula elektronika. Sta nisi samo gornji ecu prebacio?
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:03   #31
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Je stavljao se komparator. Jbg davno je to proslo. Ova pumpa se ne zakrece,fiksna je. Eventualno postoji mala dorada prek remenice. A sta kaze dijagnostika? Inace te vp 44 rijetko uvizne mehanika prije elektronike. Najbolje da odes do purica ili ivanusa ili bilo koji bosch servis. A ovo bilo na stolu.. hah imam i ja u garazi stol jbg.. koji majstor i sta je tocno gledao?

Ak imas staru na kojoj je zviznula elektronika. Sta nisi samo gornji ecu prebacio?
Nisam se usudio, a koga god sam pitao,nisam dobio konkretan odgovor,valjda nisu znali. mogao sam staru odnesti kod Purića i pljunuti 6 000 kn + montaža i demontaža mehi to je pola vrijednosti auta. Ovako sam prošao manje od 3 000 kn, al eto nisam imao sreće
Evo baš gledam ovaj što mi je danas prodao aditiv,to je bio aditiv protiv smrzavanja goriva
Ridli Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:39   #32
Da nemaju obzira sto ti auti otprilike vrijede kao i njihove reparirane pumpe. Nažalost s rabljenima je lutrija.
Isto je mala vjerojatnost da nađeš dobru kad su sve to auti starosti kao i tvoj.

Ona koju i nađeš rabljenu velika je vjerojatnost da je netko petljao po elektronici, mjenjao tranzistore i tako.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:53   #33
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Da nemaju obzira sto ti auti otprilike vrijede kao i njihove reparirane pumpe. Nažalost s rabljenima je lutrija.
Isto je mala vjerojatnost da nađeš dobru kad su sve to auti starosti kao i tvoj.

Ona koju i nađeš rabljenu velika je vjerojatnost da je netko petljao po elektronici, mjenjao tranzistore i tako.
Da, svega sam svjestan, pa čak i za tako skupu repariranu pumpu dobijem godinu dana garancije.potpuno nova je 11 000 kuna. Eto da nije te proklete pumpe, to bi bio savršen auto. Ima ogromnu , već skinutu kilometražu, podvozje nigdje trunka hrđe, što je rijetkost za Forda, toši oko 6 lit. i ide ko lud. Žao mi je to prodavati, nikad nije udaran. Ako mi crkne ova pumpa, možda umjesto novog auta dignem kredu i odem u Dojčland po novu VP44
Ridli Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:01   #34
Pa da dobar je motor. 1.8 tddi je nastao od 1.8td-a, a 1.8 tdci od 1.8 tddi-a. 1.8 td je pak bio totalno neuništiv motor ako se isto izuzme idiotna lucas pumpa koja ih je jebavala sve.
Ford nikad na zelenu granu s tim pumpama.
U 1.8 td lucas, 1.8 tddi bosch - najgora serija vp44, 1.8 tdci Delphi ak se ne varam u nei,m serijama. I tu su jedino pogodili.
A foki tih godina, jebava ih hrđa, blatobrani, plastično kučište termostata, motorići centralnog..
Ostalo jako dobro.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:22   #35
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Pa da dobar je motor. 1.8 tddi je nastao od 1.8td-a, a 1.8 tdci od 1.8 tddi-a. 1.8 td je pak bio totalno neuništiv motor ako se isto izuzme idiotna lucas pumpa koja ih je jebavala sve.
Ford nikad na zelenu granu s tim pumpama.
U 1.8 td lucas, 1.8 tddi bosch - najgora serija vp44, 1.8 tdci Delphi ak se ne varam u nei,m serijama. I tu su jedino pogodili.
A foki tih godina, jebava ih hrđa, blatobrani, plastično kučište termostata, motorići centralnog..
Ostalo jako dobro.
Ovaj moj je iz Italije. Istina je da su za naše tržište lošiji (novi) auti bili namijenjeni. Bio sam svestan skinutih km, ali kad sam vidio podvozje i limariju, ostao sam iznenađen. već na prvu sam se htio okrenuti kad sam vidio odakle je auto, ali kad sam ga provozao i pažljivije pogledao uzeo sam ga.
Prije sam imao novi Foki 2 benzinac i uvijek mi bilo žao što se nisam još malo rastegao do 1.8 tdci-ja
Ridli Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:01   #36
Sta tocno ti je taj htio reparirat za 6.000 kuna??

U Njemackoj reparacija VP44 sa postarinom iziđe manje od 200€ jer moras platit slanje njima i njihovo slanje nazad.

http://www.ebay.de/itm/Steuergerat-V...kAAOSwTZ1Xmf6J
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:35   #37
He . Ni baš tak .


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:37   #38
A nego kak??
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:18   #39
Pumpa nije samo elektronika , koju ovi popravljaju .
Elektronika se i kod nas da složit za kikiriki .


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.