Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 14:48   #661
Tako mala razlika? Ja sam imao dojam da je MCV dosta veći i samim tim teži. Aj dobro.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:24   #662
Da, i mene cudi tako mala razlika u tezini, MCV djeluje puno veci. U cemu je stvar, u opremi, izolaciji, plastici?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:53   #663
Pa oprema im je tu negdje. Ne kužim.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 18:06   #664
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Sad se sjetio, ti si se u biti vozio u Loganu MCV, koje koliko znam ima Cameo. Pa ako im karavan s tim motorom ide ok, onda bi i ovaj malac Sandero trebao biti još živahniji. Jebote, u cijeloj Hrvatskoj imaš ravno jedno testno vozilo s tim motorom i to mislim neki isto MCV u Rijeci u nekoj auto kući.
A kad bude rasprodaja ''testnih'' vozila bit će ih bar 100 kom

Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Da, i mene cudi tako mala razlika u tezini, MCV djeluje puno veci. U cemu je stvar, u opremi, izolaciji, plastici?
Ono što mene čudi je da Insignia ima skoro faken dvije tone!
Sad će njih Pežo olakšat, makar s limom upola tanjim
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:13   #665
Jucer odradjen tehnicki...sve ok.



Evo za usporedbu rezutati od prosle 2106 godine


Vidim kako se O2 u leru vratio u granice

Sto se tice placanja sve sam platio karticom (teh+osig+porez), sve to sam obavio preko firme Registar, Rijecani znaju za tu firmu.
Za porez (700kn) su me prvo pitali kesovinu, rekao kako nemam kod sebe pa ako mogu platiti karticom tekuceg, rekla je kako bas treba kesovina. Ja je pitao mogu li poslije otici do bankomata pa se vratim a ona kaze, ma nemoras, sve ok.

Drugim rijecima, oni plate porez za mene a ja sve preko kartice.

Npr. zenu u drugom mjesecu nisu pitali nista za platiti gotovinom, vjerojatno jer je porez samo 200kn.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:21   #666
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Kako uštedjeti 150kn pogledaj u komentaru od ovog članka:

http://www.poslovni.hr/hrvatska/nove...ego-mup-325056
Puta dva, to je 300 kuna..
Ha, puno ili malo..Jedan rezervar benzina..

Definitivno ove godine moram iskušat taj zaobilazak plaćanja u stanicama..U narednih dvadesetak dana..
Najprije moram pročitat temu, možda ima gdje postupak napisan..
Pitanje je da li u mupu uopće i rade to, kad su već mudro udijelili privatnicima lukrativne poslove, jel'..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 08:32   #667
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...---490053.html


znači, nema više nultog TP, a STP mogu odraditi kpl registraciju a ne samo produljenje.....hm, pa da vidimo...
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:00   #668
Čekaj, nema heinzlove ? Ma ne vjerujem, trebam to dozivjeti prvo
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:37   #669
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Čekaj, nema heinzlove ? Ma ne vjerujem, trebam to dozivjeti prvo
ima ako želiš ušparati kuna....

dopuna na cjeniku CVH: --poslovi koji prethode prvoj regi, ispunjavanje obrazaca /bog te koda klešu u kamen/.. i ostale radnje propisane cjenikom CVH /kri org/...50 kn..
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:06   #670
admine, spoji teme...
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:18   #671
Ne vrijedi mi 2 sata vremena 50kn.
I do sad je 95? ako ne i vise % ljudi obavljalo sve na tehnickom, sto se produljenja rege tice.

Nego bolje pitanje

dal ce to izbaciti ovjeru kod JB , buduci da ce se moci sve na tehnickom obaviti u teoriji?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:59   #672
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Nego bolje pitanje

dal ce to izbaciti ovjeru kod JB , buduci da ce se moci sve na tehnickom obaviti u teoriji?
moš si mislit.....
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:49   #673
pitanje u vezi guma

znaci imam jedno pitanjce, tehnicki mi je uskoro, nedavno sam promijenio sve 4 gume, urednih dimenzija za moj auto, ali uskoro jedna pukla i morao sam promijeniti i stavio novu tih dimenzija, ali drugog proizvodaca. majstor mi kaze da ce me zajebavat na tehnickom i da sve 4 gume na utu moraju bit ne samo identicnih dimenzija nego i od istog proizvodaca? jel to istina? ne kuzim se uopce u nista u vezi auta pa vas molim misljenje ak ko opce procita ovo... inace i bocni branik mi je u drugoj boji jer sam imao nesrecu pa me i toga strah, prosle godine sam nekako prosao...
exxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:00   #674
Uvjet prolaska je istovjetnost guma na osovini. Dali to uključuje i prozvođača gume ili samo dimenziju, neznam. Zvrcni neku stanicu pa pitaj.
Za branik možeš pitat da ti upišu u prometnu da je auto višebojan. I problema nema što se toga tiče...
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:11   #675
tehnički padaš. Moraju biti identićne na istoj osovini. U praksi, ako to tko primjeti...
U praksi za vožnju: to nije baš dobra ideja, ovo o istim gumama po osovini je jedan od propisa sa razlogom.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:55   #676
Da - na jednoj osovini moraju bit iste gume - dakle moraš kupit još jedn takvu kakvu imaš ...

No nešto drugo me zanima - koju si to opskurnu marku kupio da je nemoguće naći još jednu gumu istog proizvođača?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:02   #677
Zakaj je sila na ručnoj toliko slabija od sile radne kočnice na zadnju osovinu?
Stvar ispitivanja ili max zategnuta ručna daje za trećinu manju silu od radne kočnice?

Nadam se da nisu preglupa pitanja.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:06   #678
Tehnički razlozi. Kad nagaziš nogom cilindar širi pakne na doboše i i obje pakne jednakom cilom nalegnu na doboš. Dok kod potezanja ručnom u biti potežeš samo jednu paknu na doboš.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:24   #679
Jel to znaci da na nizbrdici gdje drzi radna, ručna može biti preslaba da bi držala auto u kombinaciji sa motorom?
Općenito, jel se ikad ikome dogodilo da mu ispravna ručna nije bila dovoljna za zaštopati auto na brijegu?
:klap:
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:29   #680
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Zakaj je sila na ručnoj toliko slabija od sile radne kočnice na zadnju osovinu?
Stvar ispitivanja ili max zategnuta ručna daje za trećinu manju silu od radne kočnice?

Nadam se da nisu preglupa pitanja.
Kerbi je dobro rekao, no postoje i izuzetci (vidi gore Hondu - radna 1700 N , pomoćna (čitaj ručna) 1800 N). Ovdje je kočnica tako napravljena da koristi samopojačanje kod bubnjeva - trenje na obodu se preko kosih oslonaca pretvara u silu pritiska - pa čim jače kočiš tim jače trenje pritišće pakne na doboš pa jače kočiš i sila pritiska raste, pa jače kočiš ..... kužiš princip? Kod njega je nebitno jel jedna pakna "radna" ili obje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.