Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 13:31   #4481
Prvo smo to mislili prije prelaska,ali su nas razuvjerili i vet i ovi u pet centru. Kao, šteneća hrana je puno jača i ima potrebne sastojke za razvoj,pa nije dobro ostati na njoj nego promijeniti u hranu za odrasle. I mi poslušali. Znači, nije problem ako se vratimo na šteneću,ali sa manjom količinom? Ako je inače dobivao cca 100 gr dnevno, koliko bismo trebali otprilike oduzeti?
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:52   #4482
Hrana za pse - part II

Da se radi o gigantskoj pasmini jos nekako jer oni imaju svoje monade s kalcijem, ali s malim nikakako.

Steneca ima 4100 kcal dok odrasla 3800 kcal, dakle cca. 10% manje sto bi odokativno bilo 90 grama.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:59   #4483
Puno hvala na brzom odgovoru AndrejX.
Inače nismo ljudi od kerefeka i nije da baš treperimo za bilo kakvu promjenu,pa ni oko ovih prduckanja nismo stvarali dramu,već pratimo situaciju,ali ako mu zaista nekaj smeta rado ćemo poslušati savjet i vratiti se na staro. Da,on je pas od 6,3 kg, dosegnuo je punu težinu i visinu tako da spada u malu pasminu. Hvala još jednom
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:47   #4484
Quote:
frki5 kaže: Pogledaj post
Koliko pilećih vratova (dnevno/tjedno) mogu dati 3 mj. starom kavalir štenetu, inače jede brit care dehidrat
Pa to ćeš morati sam skontati koliko mu je previše. Mog ne začepe ni 2 vrata, ima 5 i pol mjeseci i preko 7,5 kg.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:50   #4485
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Puno hvala na brzom odgovoru AndrejX.
Inače nismo ljudi od kerefeka i nije da baš treperimo za bilo kakvu promjenu,pa ni oko ovih prduckanja nismo stvarali dramu,već pratimo situaciju,ali ako mu zaista nekaj smeta rado ćemo poslušati savjet i vratiti se na staro. Da,on je pas od 6,3 kg, dosegnuo je punu težinu i visinu tako da spada u malu pasminu. Hvala još jednom


Nema na cemu, ako mu je stara hrana bila fina i pasala ne vidim zasto bi se patio - a treba imati i snage izdrzati taj smrad
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:47   #4486
Quote:
ivangrdic kaže: Pogledaj post
Probaj tow s drugim okusom.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Pokusavao i to. Mislim da cu opet pokusati.hvala.

Koliko puta dnevno hraniti psa? Jednom ili dva?
kevin love is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:21   #4487
Quote:
frki5 kaže: Pogledaj post
Sada ne znam da li zamrzavati ili ne?
Ja ne bi.

Netko je pisao da uzima one kante od jupola ili tako neke boje), dobro je izriba i opere i da u tome drži klopu jer to mora super dihtati da se boja ne suši. AKo je dobro zatvoreno ne vidim razloga zašto ne bi moglo stajati neko vrijeme pogotovo jer sad ide hladnije vrijeme.

Iako, ja ne bi uzimala količinu da mi mora stajati pol godine ma koliko god jeftinije bilo.

Mene isto vuku ove vreće od 12-15 kg, al moj i u odrasloj dobi ne vjerujem da će jesti više od 200-njak grama (a i ne dajem mu samo suhu tako da jede manje i sada, a kamoli kad bude bio veći) pa mi glupo da mi stoji par mjeseci. Ne znam vidit ću koliko ćemo toga trošiti, prihvatljivo mi je 2-3 mjeseca da stoji, preko toga ne.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:42   #4488
Quote:
kevin love kaže: Pogledaj post
Pokusavao i to. Mislim da cu opet pokusati.hvala.

Koliko puta dnevno hraniti psa? Jednom ili dva?
Meni pas ima cijelo vrijeme hranu u zdjelici, al obično po noći sve poklopa. Nema niti grama viška, evo 6. godinu navrsila.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
ivangrdic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:57   #4489
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Trebam savjet. Imamo havanezera starosti godinu dana (točnije godina i 2 mjeseca). Do godine dana jeo je Brit care superpremium za štence i bilo je ok,ali kroz 3-4 mjeseca počeo je odbijati tu hranu i prešli smo na Carnilove za štence (losos i puretina) i to je bilo odlično. Stolica super (izložbena,hehe), jeo je bez problema, znači odlično pogođeno. Držali smo se te hrane sve dok nije prešao godinu dana i ostali smo i dalje na Carnilove,ali nemaju isti okus za odrasle pse,pa smo mu počeli davati fazan-pačetina. To je odlično prihvatio,obožava ju, držimo se uputa,ali otkad je na toj hrani odnosno tom okusu često prducka tak da doma padamo u nesvjest. Obzirom da prije nije imao toliko vjetrova, čak ni kad je bio štene, mislim da je do hrane. Stolica je i dalje ok, rado jede,znači nema drugih problema osim kaj svako malo pusti "goluba", po par puta dnevno. E sad, vet kaže da bi bilo ok ipak promijeniti klopu jer ga očito nekaj iz sastava hrane tjera na to prduckanje,a mi nismo eto pametni kaj dalje. I da napomenem, stvarno ne jede niš od naše ljudske hrane osim tu i tamo čisti jogurt (to smo mu znali dati i kad je bio štene) i svježu mrkvu koju obožava još iz doba kad je bio štene. Znači,nismo mijenjali nikakve navike od kad je bio štene,nego samo tu hranu sa prelaska dobi. Kaj nam savjetujete dragi forumaši? Da li mijenjati proizvođača ili samo uzeti drugi okus ili... uf
Moj pas je jednom probao Hills u kojem je bila patka, i to za osjetljiv stomak i kožu (medicinska). Isto je dobi strašne smrdljive gasove i kruljenja. To smo prestali davati. Takve pojave nisu baš dobre.

Što neuzmete Acanu ili sl hranu za takvog psa.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 01:47   #4490
Mislim da je to ogranicavanje hrane bitno za pasmine sklone debljanju/pse koji se prezderavaju.

Mali je do nedavno pojeo vrecu hrane u cca mjesec dana - koliko mi dva odrasla psa pojedu inace.
Sad ima 6 mjeseci. Nesto je kao posustao s mlacenjem u zadnje vrijeme ali jos jede kao sampion
Da sam se drzala tablica i preporucene kolicine imala bih anoreksicnog psa.
Misicav je i vitak. Ali nije prozdrljiv. Jede dok se ne zasiti pa ostavi. Jednostavno mu je trebalo vise. U biti kad razmislim, svi su mi stenci jeli vise od preporucenog. Takve pasmine, valjda.

Drugo dvoje isto. Odokativno dobiju hrane - nekad jedan ne pojede do kraja pa drugi zavrsi, nekad oboje ostave, nekad oboje pojedu. Oboje mrak izgledaju za svoje godine.

Sad otkad je mali dosao vlada anarhija u kuci pa im je hrana uvijek dostupna i to jako puno nje. Nisu se udebljali
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 11:51   #4491
Quote:
ivangrdic kaže: Pogledaj post
Meni pas ima cijelo vrijeme hranu u zdjelici, al obično po noći sve poklopa. Nema niti grama viška, evo 6. godinu navrsila.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Ja svojoj ako ostavim hranu u posudi a ona je nepojede e onda posuda bude puna mrava.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:53   #4492
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Mislim da je to ogranicavanje hrane bitno za pasmine sklone debljanju/pse koji se prezderavaju.

Mali je do nedavno pojeo vrecu hrane u cca mjesec dana - koliko mi dva odrasla psa pojedu inace.
Sad ima 6 mjeseci. Nesto je kao posustao s mlacenjem u zadnje vrijeme ali jos jede kao sampion
Da sam se drzala tablica i preporucene kolicine imala bih anoreksicnog psa.
Misicav je i vitak. Ali nije prozdrljiv. Jede dok se ne zasiti pa ostavi. Jednostavno mu je trebalo vise. U biti kad razmislim, svi su mi stenci jeli vise od preporucenog. Takve pasmine, valjda.

Drugo dvoje isto. Odokativno dobiju hrane - nekad jedan ne pojede do kraja pa drugi zavrsi, nekad oboje ostave, nekad oboje pojedu. Oboje mrak izgledaju za svoje godine.

Sad otkad je mali dosao vlada anarhija u kuci pa im je hrana uvijek dostupna i to jako puno nje. Nisu se udebljali
Koliko sam čitala ne valja ostavljati klopu i igračke ni psima koji su skloni čuvanju resursa.

Ja isto nikad nisam malcima sklanjala klopu niti ograničavala količinu. Po ovome ne vidim da je bucmast, a bome ni jedna mi mačka mi dok su bili mali nije bila ni mrvu debela. Dok rastu i dok su na baterije što se tiče energije imam osjećaj da osim ako ne šopaš ko prase da nema nekog straha od debljanja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:55   #4493
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Ja svojoj ako ostavim hranu u posudi a ona je nepojede e onda posuda bude puna mrava.
E tako je na selu. Ako ne pojede pas - pojest će neka druga živina

Al na selu ne ostavljaju psi u zdjelicama hranu.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 08:45   #4494
Talking

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja ne bi.

Netko je pisao da uzima one kante od jupola ili tako neke boje), dobro je izriba i opere i da u tome drži klopu jer to mora super dihtati da se boja ne suši. AKo je dobro zatvoreno ne vidim razloga zašto ne bi moglo stajati neko vrijeme pogotovo jer sad ide hladnije vrijeme.

Iako, ja ne bi uzimala količinu da mi mora stajati pol godine ma koliko god jeftinije bilo.

Mene isto vuku ove vreće od 12-15 kg, al moj i u odrasloj dobi ne vjerujem da će jesti više od 200-njak grama (a i ne dajem mu samo suhu tako da jede manje i sada, a kamoli kad bude bio veći) pa mi glupo da mi stoji par mjeseci. Ne znam vidit ću koliko ćemo toga trošiti, prihvatljivo mi je 2-3 mjeseca da stoji, preko toga ne.
Hvala na odgovoru
Onda ništa od zamrzavanja, išao bih tako sa kantama od jupola.Hranu ću razdvojiti u manje dijelove, ali svakako bih je potrošio za 2,3 mjeseca (tako da ništa od 12 kg vreća)
frki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 08:58   #4495
Smile

Čitajuće vaše prethodne postove, povećat ću količinu hrane mome kavaliru, kao na baterije je
frki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:29   #4496
Quote:
frki5 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru
Onda ništa od zamrzavanja, išao bih tako sa kantama od jupola.Hranu ću razdvojiti u manje dijelove, ali svakako bih je potrošio za 2,3 mjeseca (tako da ništa od 12 kg vreća)
Smrzavanje je s razlogom, a to sam već napisala. Hrana u plastičnim kantama brže započinje proces kvarenja. To se ne vidi na van, ali se dešavaju različiti kem. procesi uslijed kojih hrana postaje ustajala, gubi na kvaliteti, okus postane drukčiji. Užegne da skratim priču. Jupol kante su rađene od plastike koja nije namjenjena skladištenju hrane. Vjerojatno si čuo/čitao o tome koliko je plastika štetna i kako ispušta razno razne opasne kancerogene spojeve. E pa postoji više vrsta plastika - dobre i loše. Jupolova kanta sigurno ne spada u dobre (za hranu). Al radi šta hoćeš. Ja smrzavam.

Quote:
frki5 kaže: Pogledaj post
Čitajuće vaše prethodne postove, povećat ću količinu hrane mome kavaliru, kao na baterije je
Na baterije je zato što odraslog psa hraniš puppy hranom koja je kalorična i masnija od hrane za odrasle. Kalorije itekako utječu na (hiper)aktivnost. Nađi hranu koja odgovara dobi tvog psa i ne zezne mu probavu. Prečesto i prenaglo mijenjanje hrane mogu utjecati na probleme s probavom.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:14   #4497
Ovo za jupol je netko nedavno pisao na ovoj temi, da tako skladišti klopu. Ja ne kupujem tako velike količine tako da za sada u ništa ne skladištim, čuvam u original ambalaži.

Inače postoje posude za čuvanje klope. Ako može brašno, šećer i ostalo stajati u tome ne vidim zašto ne bi mogla i pseća klopa. Doduše to je uglavnom zapremnine od kilu, dvije, tri, ali eto i tako se može. Ja kad bi čuvala za svoje pokupovala bih par takvih posuda.

Smartie mislim da si ga zamjenila s nekime. On ima štene od 3 mjeseca, odtuda puppy klopa i priča o tome da su ko na baterije i da troše sve što pojedu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:42   #4498
Tja, nije to štene, to je pravi fakin
Uglavnom, eto završila akcija, ništa od kupovine, nema veze
Hvala svima na pomoći
frki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:58   #4499
Nije bio jupol nego škrobno ljepilo
I hranu nisam presipao iz originalne vreće direktno u kantu nego sam vreću stavio u kantu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:33   #4500
A znam da je bila neka kanta što dobro mora dihtati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.