Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 13:27   #1
Audi Q5 2,0 tdi 2016 vs Mazda CX-5 Revolution Top 2017

ekipa bok

Prvo sam imao (glupu) dilemu između ove Mazde i Renault-a Espace Initiale Paris, no odlučio sam se za Mazdu. Međutim, taman nakon toga je na njuškalo došao ovaj Audi :

http://www.njuskalo.hr/auti/audi-q5-...oglas-23429541

Audi je ipak Audi i svjestan sam da je to u odnosu na Mazdu druga klasa. No, ovo je sad već stara linija (novi Q5 je upravo izašao), a Mazda je ganc novi auto i u ovoj opremni koju gledam ima pet puta jaču opremu od Audija.

http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-cx...oglas-23375638

Kao primjer, Audi nema dvozonsku klimu, a ni ventilaciju u drugom redu (ak se ne varam), nema USB utor, nema grijanje sjedala, nema keyless entry, dok Mazda ima dvozonsku klimu, grijanje ne samo prednjih nego i zadnjih sjedala, ima dva USB utora naprijed i dva iza, adaptivni tempomat, kameru, manje troši, vjerojatno su servisi jeftiniji...

Oba auta su dizelaši i automatici s pogonom na sva četiri kotača (Audi 190 ks, Mazda 175 ks) tak da tu neke velike razlike nema (osim u potrošnji).

Da vi birate, kaj bi odabrali? Hvala unaprijed svima na komentarima.
Luka 555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:34   #2
Ja bi kupio mazgu, ali meni nije bitno sta susjedi misle.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:39   #3
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Ja bi kupio mazgu, ali meni nije bitno sta susjedi misle.
da mi je bitno kaj susjedi misle, onda bi za ovu lovu kupio goli X5 ili Q7 s milijardu kilometara...osim toga, ovaj auto neću ja voziti nego že(d)na...meni moj smart za po gradu ko beba
Luka 555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:43   #4
Neces ti nista kupit
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:50   #5
Iak kupi bit ce audi za susjeda.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 14:00   #6
Kakav USB utor. Audi to nikad nije ni imao. Svaki Audi ima 2x Sd card, Aux in, bluetooth. Možeš birati na koji način ćeš puštati muziku. Ja osobno imam 32gb memorijsku karticu i na njoj muzike...

Koliko vidim nema grijanje sjedala niti dvoznosku klimu. Kad vidim da je S line oprema - znam da je u najčešćem slučaju "sranje od opreme".Ekipa uzdiže tu S line opremu, a pola toga nema.

Iskreno - ne bi ni jedan ni drugi.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 14:04   #7
Quote:
Luka 555 kaže: Pogledaj post
da mi je bitno kaj susjedi misle, onda bi za ovu lovu kupio goli X5 ili Q7 s milijardu kilometara...osim toga, ovaj auto neću ja voziti nego že(d)na...meni moj smart za po gradu ko beba
Bome, ti ziviš u nekom bogatom susjedstvu s obzirom da ćeš prosječnog hrvatskog susjeda učinit zavidnim sa uvezenim Golfom VII 1.6 tdi...

E da, nek ti zena kaze koji auto hoće, radi mira u kući, jelte...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 14:13   #8
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Kakav USB utor. Audi to nikad nije ni imao. Svaki Audi ima 2x Sd card, Aux in, bluetooth. Možeš birati na koji način ćeš puštati muziku. Ja osobno imam 32gb memorijsku karticu i na njoj muzike...

Koliko vidim nema grijanje sjedala niti dvoznosku klimu. Kad vidim da je S line oprema - znam da je u najčešćem slučaju "sranje od opreme".Ekipa uzdiže tu S line opremu, a pola toga nema.

Iskreno - ne bi ni jedan ni drugi.
a koji bi ti auto uzeo?

kaj se tiče USB-a, tu ne mislim na mjuzu, nego na punjenje mobitela...novi Audi Q5 (kao i svi noviji audiji) ima dva USB utora...
Luka 555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 14:17   #9
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Bome, ti ziviš u nekom bogatom susjedstvu s obzirom da ćeš prosječnog hrvatskog susjeda učinit zavidnim sa uvezenim Golfom VII 1.6 tdi...

E da, nek ti zena kaze koji auto hoće, radi mira u kući, jelte...
hvala to sam i njoj rekao, ali veli da neka ja izaberem...
Luka 555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 14:31   #10
Ja bi Scenic IV, pa Mazdu, a rabljeni Audi ne hvala.
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 14:46   #11
Moj glas i dalje ide Renolu.

A izmedu ova dva bih ipak isao na Audi jer osobno vise cijenim jaci motor, bolji mijenjac, izolaciju itd. od opreme koje pola nikad neces ni koristit. Plus sto je Audi vjerojatno udobniji, a i Audi ce znacajno bolje drzat vrijednost od Mazde napucane opremom sto po meni takoder nije zanemarivo.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 14:56   #12
Audi svakako... auto s kraja proizvodnje, usavršeno je sve šta može bit. Sposoban pogon na 4 za razliku od mazde, a i realno.... s obzirom na iskustva s Mazdama, puno glavobolja sa sitnicama ćeš izbijeć.
Ja si nebi ni sekunde ramišljao.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 16:05   #13
Sposoban pogon jedino u najjacim modelima sa torsen diferencijalima , od dva auta ne znam zaista

Ja a audi kao nema problema , dajte , ako nema vise nema ni manje od mazde .
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 16:19   #14
Audi je bolji auto ali to ne znači da je Mazda loša. Ja bi Mazdu jer ne vjerujem ovim autma iz Sesveta.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 16:33   #15
ovaj audi ce za god, dve max vrijediti pola te cifre... i ni vrit ni mimo mi je, a puno previse para.

(vozim audija, da se razumije)
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 18:38   #16
Svaki auto nakon tri godine gubi pola cifre u odnosu na onu koja se trenutno trazi. Zato se na novim autima postotno gubi daleko najvise.

Q5 je napumpani A4, CX5 je napumpana mazda 3. To je ogromna razlika u klasama.
Od ta dva ne bi ni jedan. Je Q5 oke auto, ali kao sto road kaze, ne bi nikad dao toliko za polovni premium iz sesveta.

Ova moja baca oko na novi 3008, pa pitaj svoju dal joj se svidja. 1.6 thp s provjerenim aisinom. Pogledaj si ga. Imas jos i qashqai, kadjara, al ne znam za njihove automatike.

Ili Glc 9g-dct 4matic 2,3 god star od ovlastenog iz uvoza. Ak ti se vozi solidan premium auto. Je da je frizider, al ne mozes protiv zene.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:51   #17
Ebo te razmišljanje Audi je Audi.. je, precijenjen komad lima..

Ja bih uzeo Mazdu..

Ti ćeš ionak uzet Audi jer Audi je Audi, jel.. i da se ženica može pokazivat na špici i pumpat si ego i bit si sva važna..
Tak da, nepotrebna rasprava.
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:03   #18
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
Ebo te razmišljanje Audi je Audi.. je, precijenjen komad lima..

Ja bih uzeo Mazdu..

Ti ćeš ionak uzet Audi jer Audi je Audi, jel.. i da se ženica može pokazivat na špici i pumpat si ego i bit si sva važna..
Tak da, nepotrebna rasprava.
haha objasnio
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:30   #19
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
Ebo te razmišljanje Audi je Audi.. je, precijenjen komad lima..

Ja bih uzeo Mazdu..

Ti ćeš ionak uzet Audi jer Audi je Audi, jel.. i da se ženica može pokazivat na špici i pumpat si ego i bit si sva važna..
Tak da, nepotrebna rasprava.
za početak, uopće ne znam čemu ovakva vrijeđanja i mene i žene...

no,ak baš moraš znati, nikada nisam vozio njemačko trojstvo (a kamoli VW koji je rvatima mokar san), kao ni u mojoj familiji...u pravilu su se vozili japanci (Mitshubishi, a trenutno se vozi Honda i Lexus). A oprosti, Audi je u odnosu na Mazdu da - Audi, kao što je Lexus u odnosu na Mazdu - Lexus. Pa Mazda se tek prije kojih 5 godina maknula od Kije i Hyundaia...a ak buš sad rekao da se Kia i Hyundai mogu uspoređivati s Audijem ili Lexusom, onda nemamo kaj više razgovarati...

Konačno, da sam takav lik kojima su važni susjedi ili koji ide na špicu, onda mi uopće ne bi pala na pamet Mazda nego bi kupio goli X5 ili Q7 i živio. No dobro, mogu razumijeti da neke ljude može smetati i živcirati to kaj si netko može priušiti takav auto, a ti ljudi ne mogu, pa onda na ovaj način odgovaraju na najnormalniji upit o dilemi koju čovjek ima...sad samo čekam da mi kažeš da sam ustaša ili partizan
Luka 555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:48   #20
I koji si...ustasa il partizan?

A sto se tice auta uzmi novi i to je to..
Je audi audi(i sam vozim Audi A4 ali ako kupujes razumom(a cinis se razuman covjek) onda uzmi u omjeru najbolje ulozeno dobiveno
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.