Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 13:07   #81
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ja sam čula za jednu osobu da je dobila povrat koja je radila na SO kod privatnika, dok oni koji su bili u državnoj upravi nisu ništa dobili niti smo vadili porezne kartice.

Via Tapatalk
Ja sam bila u gradskoj upravi. (Općini) plus sta sam po dva puta mimo place od 2400 dobila po 600 kuna znaci ukupno 1200 kuna jer sam bila podpredsjenik izbornog povjerenstva za izbor mjesnog odobra u tom gradu. Mozda to? !

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 13:07   #82
Dupli post sorry

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 15:40   #83
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
Ja sam bila u gradskoj upravi. (Općini) plus sta sam po dva puta mimo place od 2400 dobila po 600 kuna znaci ukupno 1200 kuna jer sam bila podpredsjenik izbornog povjerenstva za izbor mjesnog odobra u tom gradu. Mozda to? !

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
Pa to ti je, a ne od SOR-a. Ne mozes od SOR-a dobiti povrat poreza, nego ako nesto drugo sa strane radis npr.izbori
sunshine_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 20:23   #84
U firmi gdje radim smo nas dvijica na soru. Umjesto place inzenjerske od bar 5-6000 imamo 2400,a radimo projekte vrijedne nekoliko desetaka tisuca kn koje idu poslodavcu svaki tjedan... U dvije godine na (bruto) placama zaradi na nama preko 300 000...vi sad recite da li je to normalno???
emanuelson1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 21:16   #85
Quote:
sunshine_07 kaže: Pogledaj post
Pa to ti je, a ne od SOR-a. Ne mozes od SOR-a dobiti povrat poreza, nego ako nesto drugo sa strane radis npr.izbori
Ok. Fala ti puno. . Tek poslije sam se sitila da bi to moglo biti. .. :-)

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:32   #86
LP

Imam jedan kratki upit.


Imam potvrdu o rođenju,domovnicu,potvrdu o završenom sedmom,osmom,prvom srednje,drugom,trecem,četvrtim srednje te o završnom radu.Plus naravno osobna iskaznica.

Dali mi treba još što osim navedenog za prijavu na HZZZ.

Isto tako,mene bi poslodavac zaposlio nakon što prođe tih 30 dana prijave na HZZZ-u , na stručno osposobljavanje.

Dali ja moram napomenuti na šalteru da se idem prijavljivat sa ciljem da ce me netko uzeti na strucno osposobljavanje nakon 30 dana.Ili jednostavno obavim običnu prijavu i to je dosta?
ivanptr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 22:39   #87
Napravi običnu prijavu, treba ti samo osobna iskaznica, OIB (ako ga nemaš na osobnoj jel) i potvrda da si završio školu. Kad te prijave, dobit ćeš ime savjetnika i termin za konzultacije. Uglavnom prvi put moraš doći osobno, tako da to nemoj nikako zaboravit.

I to je sva mudrost uglavnom.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:15   #88
Dal se trebamo javljat savjetniku/ci dok smo na stručnom? Tipa ono mjesečni kontakt?
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:26   #89
Ne treba
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 11:44   #90
Ima iko predstave do koliko se moze oduziti cekanje potvrde?
Datatiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 00:51   #91
Pozdrav ekipa!
Jel mi netko moze reci kakva dva primjerka se prvo potpisuju kod poslodavca?
Naime, ja sam potpisala 2 razlicita primjerka, a bila sam u situaciji da nisam imala ni sekundu za procitati... Nemojte mi sad govoriti da je rijec o jamcu za kredit i slicno, hahaha ��
Naime, nijedan primjerak nije bio dupli da imam za sebe, tako da pretpostavljam da je jedan zahtjev, a drugi vjerojatno putni?

Hvala puno!

Zadnje uređivanje atidorfa : 21.06.2017. at 01:12. Reason: Greska
atidorfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:55   #92
Quote:
atidorfa kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa!
Jel mi netko moze reci kakva dva primjerka se prvo potpisuju kod poslodavca?
Naime, ja sam potpisala 2 razlicita primjerka, a bila sam u situaciji da nisam imala ni sekundu za procitati... Nemojte mi sad govoriti da je rijec o jamcu za kredit i slicno, hahaha ��
Naime, nijedan primjerak nije bio dupli da imam za sebe, tako da pretpostavljam da je jedan zahtjev, a drugi vjerojatno putni?

Hvala puno!
Potpisuješ ugovor s poslodavcem (taj ugovor definira tvoje obveze na poslu, piše koliko imaš godišnjeg, radno vrijeme itd, u principu svi zaposlenici imaju taj ugovor), i tripartitni ugovor na koji se potpisuju poslodavac, HZZ i ti. Čudno mi je da nisi dobila kopiju ovog prvog ugovora, to slobodno možeš tražit u tajništvu.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:50   #93
Bili ste na bolovanju tijekom stručnog osposobljavanja? Vratite novac!

Pripazite malo da nebi slučajno polomili nogu, ruku, nemojte se nikako razboljeti, nemojte nikako završiti na nekoj operaciji ili slično i sve će biti u redu.

Pomalo šokira činjenica da se SOR-ovce gotovo nikako zakonski ne štiti.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:00   #94
Da li je netko od vas starijih od 29,koji ne mogu na SO,probao koje od onih novih mjera ponuđenih tamo na mjere.hr?
Bilo to javiti se,ili da je dobio preko te mjere posao?
Ima kakvih informacija tko,novosti,iskustva itd?
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 22:27   #95
Da li se godisnji placa ili ne? Od nekig svojih suradnika nekima je bilo placeno a nekima ne?
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 23:29   #96
Godišnji se plaća, bolovanje ne
sunshine_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 11:18   #97
Pozdrav,prijavljen sam na strucno od 26.06.Zanima me hocu li dobiti naknadu za tih 5 dana?
Datatiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:51   #98
Hoćeš, samo je pitanje hoćeš li dobiti sutra (ako je sva papirologija završena hoćeš), ili će sjesti zajedno s idućom naknadom tamo u osmom mjesecu.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 18:08   #99
Hvala Sun
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 01:51   #100
Drustvo mozete li mi reci koliko se sada ceka odobrenje od HZZ da radnik pocne raditi ?
Naime bilo je natjecaja krajem 5mj. za SO, i jos ljudi nisu dosli raditi.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.