Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 23:19   #1
Hyundai Tucson 1.7 crdi -cukanje, trokiranje

Na cca 1800 okretaja auto ostane bez gasa, kao da ga zagusi nesto, kao da zatrokira i onda dobije šut.Ako ga se drži na tim okretajima doslovno se osjeca "cukanje". Auto je nov, sad ima 5000 km , tek nakon 2000 kmje počeo to raditi. Inače vuče kao zmaj. Čitao sam svašta o tome po forumima.Ima li netko sličan problem? Još nisam bio na servisu,čuli smo se i samo su rekli da im nije to poznato kao problem, kao fol nitko nije to prijavio. Svaka info je dobrodošla.
Hvala
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:32   #2
Jebote 3000km se voziš s tim problemom, zajebi forum, imaš novi auto sa garancijom. Vozi ga u servis.
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:48   #3
Quote:
Veki22 kaže: Pogledaj post
Jebote 3000km se voziš s tim problemom, zajebi forum, imaš novi auto sa garancijom. Vozi ga u servis.
kužim, ali mi nije prvi novi auto. sumnjam da ce diagnostika nesto pokazati, a od servisera me boli glvava. kod svakog auta je bio problemčić koji je kod nekih iziskivao kopanje po motoru... naravno, odj u startu. mislim da je ovo p... dim, ali...
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 08:23   #4
Ima veze dal je vani toplo ili hladno? Ili uvijek isto?
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 08:30   #5
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Ima veze dal je vani toplo ili hladno? Ili uvijek isto?
Čini mi se da nema veze s vremenom vani.To radi i kad je auto i hladan i topao. E , sad, čitao sam da vanjska temp. to može uzrokovati. Interesantno je da se nekad to uopće ne dogodi. Što bi mogao biti razlog ako ovisi o vanjskoj temp?
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 09:47   #6
Bez dijagnostike si ovdje ko u mraku. Mozes ssmo nagadati. Pod garancijlm je zato nemoj puno filozofirati. Samo ga ostavi tamo.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 09:51   #7
Ili zrak ili gorivo. Dakle ili jebe turbo ili visokotlačna pumpa/regulacioni ventil.

Najbolje da zamjeniš oboje pa si siguran. A neće te bolit glava od servisa.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 09:53   #8
Ja nerazumijem sto ljudi sa garancijom rade po forumima. Ja im za svaki mali problem vozim auto nazad. Toliko sam posao dosadan da mi se vise ni netrude objasnjavat nego samo poprave i tocka.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 10:33   #9
Pa vidiš da kolega čuva živce i 3000 km kolje cjeli auto. Kad mu se saspe getriba NAKON garancije onda će se češat po glavi i pitat di je nestala poslovična dalekoistočna kvaliteta.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 11:54   #10
Onda ce ga staviti u oglas, od prvog vlasnika nikad divljano..
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:20   #11
Ajd da čujem koji je to servis dovoljno educiran u HR da ga odvezem da mi ne raskopaju pola motora? Imam iznimno loša iskustva sa ovlaštenim servisima koji u pravilu samo mijenjaju ulje. Primjera radi; jedan od auta koji sam kupio.... u servisu frajer turira i drzi ga na 7000 okretaja, kaze da propuše malo... dobro da ga nisam ugrhgh... kod nas duljina garancije nema veze, samo je sreća važna
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:31   #12
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa vidiš da kolega čuva živce i 3000 km kolje cjeli auto. Kad mu se saspe getriba NAKON garancije onda će se češat po glavi i pitat di je nestala poslovična dalekoistočna kvaliteta.
Šta bi mogao stradati mjenjač od toga? Auto se ne kolje na visokim okretajima... ali ipak... moram imati bar nešto da se spriječi nagađanje
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:32   #13
U pravilu ovlašteni servis ništa ne popravlja nego se sve uzima novo. Glavni adut Hyundai je duga garancija koju ti očito ne želiš iskoristiti... Vožnja na vrlo niskim okretajima jednako kolje motor kao i vožnja na 7000okr.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:37   #14
Quote:
Rizlamen kaže: Pogledaj post
Ja nerazumijem sto ljudi sa garancijom rade po forumima. Ja im za svaki mali problem vozim auto nazad. Toliko sam posao dosadan da mi se vise ni netrude objasnjavat nego samo poprave i tocka.
Servisi su nam bez neke velike edukacije pa mi nije zadovoljstvo da mi se netko uči na autu. Naravno, nemam izbora, mogu se samo nadati da su u servisu ljudi koji žive za mehaniku, dečki koji su frikovi.Nadam se.
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 20:10   #15
odi kod nekog seoskog mehe u garazu, nek pogleda
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:14   #16
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
U pravilu ovlašteni servis ništa ne popravlja nego se sve uzima novo. Glavni adut Hyundai je duga garancija koju ti očito ne želiš iskoristiti... Vožnja na vrlo niskim okretajima jednako kolje motor kao i vožnja na 7000okr.
Važna je dobra dijagnostika , komp. obično ne pokaže nepravilnisti.Okretni moment je od 1250 okr/min tako da mu voznja na tim okretajima odnosnooko 2000 ne bi trebalo biti klanje.Ili grijesim?
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 22:02   #17
Quote:
LAV-LAV kaže: Pogledaj post
Ajd da čujem koji je to servis dovoljno educiran u HR da ga odvezem da mi ne raskopaju pola motora? Imam iznimno loša iskustva sa ovlaštenim servisima koji u pravilu samo mijenjaju ulje. Primjera radi; jedan od auta koji sam kupio.... u servisu frajer turira i drzi ga na 7000 okretaja, kaze da propuše malo... dobro da ga nisam ugrhgh... kod nas duljina garancije nema veze, samo je sreća važna
Odi kod Birta, jedan od najboljih Hyundai servisa, znam par ljudi koji tamo održavaju aute i prezadovoljni su.
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 01:16   #18
Prestani drobit gluposti i teraj u servis nek se oni jebu s tim.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 08:07   #19
Ne razumijem. Imas garanciju, auto je nov. Jedna od najboljih stvari kod novog automobila je to sto imas garanciju a ti izbjegavas otici da ti pogledaju. Sto bi bilo kad bi ti netko tu na forumu sad dao tocnu dijagnozu i sto treba promijeniti? Bi li isao u ovlasteni ili bi mijenjao sam doma/kod prijatelja?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:28   #20
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ne razumijem. Imas garanciju, auto je nov. Jedna od najboljih stvari kod novog automobila je to sto imas garanciju a ti izbjegavas otici da ti pogledaju. Sto bi bilo kad bi ti netko tu na forumu sad dao tocnu dijagnozu i sto treba promijeniti? Bi li isao u ovlasteni ili bi mijenjao sam doma/kod prijatelja?
Nemaju pojma. jamstvo ti u pravilu znači učenje na tvom autu... kopanje, nagađanje itd. vjeruj mi, znam to. Prošla su vremena kada su za folcike išli na obuku u njemačku, za pežo u francusku ,kije u koreju... zato tražim nešto za što se mogu loviti jer i servisi ponekad prihvate sugestiju kao pomoć. posebno je teško otkriti nešto specifično. lako je kad ti lupa u kotaču.
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.