Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 11:20   #1
Otkodiranje bosh pumpe Focus

Pozdrav, nedavno mi je crkla bosch pumpa na starom focusu 1.8 tddi. Stavio bi drugu polovnu. U tom slučaju moram u Fordov servis otkodirati pumpu.
Pošto mi je auto dosta daleko od servisa moram naručiti šlep službu, jer pumpa mora biti montirana na autu. Zna li tko smijem li probati upaliti auto sa "novom" pumpom a da joj ne naštetim prije otkodiranja u servisu ?
Ridli Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:40   #2
mislim da ne trebaš ništa kodirati...to nije CR sistem ubrizgavanja, nego klasična pumpa...treba je samo pravilno uzupčiti,..
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:43   #3
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
mislim da ne trebaš ništa kodirati...to nije CR sistem ubrizgavanja, nego klasična pumpa...treba je samo pravilno uzupčiti,..
je si li siguran,ili samo misliš. Našao sam dosta oglasa starih pumpi, ne CR sistem gdje je naglašeno da su otkodirane. Znači po tebi nakon montaže bi trebao normalno auto upaliti ?
Ridli Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:45   #4
nisam već dugo u tim vodama, ali logika tako kaže...uzučiti, izračiti....a i šta bi se trebalo odkodirati?
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:50   #5
nema se tu sta odkodirati
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:52   #6
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
nisam već dugo u tim vodama, ali logika tako kaže...uzučiti, izračiti....a i šta bi se trebalo odkodirati?
Vjerovatno vp44 jao kodgolfa. Bez sajle sve ide preko kompa
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:39   #7
Tako je. Ako je 1.8 tddi ima VP44 pumpu. Kodiranje je potrebno ako se stavlja razvicita revizija pumpe. Postoje brojevi na kojima sd moze vidjeti. Vp 44 isto postoji sa 2 i 3 konektora elektronike tako da treba paziti. Mozes i sa opla uzet.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:43   #8
oko 300 kn je posao
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:47   #9
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
oko 300 kn je posao
Je možda za dobar dan?
To da promjeniš na tddi imaš min 8 sati posla ako ti ništa ne pukne.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 14:03   #10
eto novih info----svaki dan u svakom trenutku napredujem....
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 16:08   #11
Quote:
Ridli Skot kaže: Pogledaj post
Pozdrav, nedavno mi je crkla bosch pumpa na starom focusu 1.8 tddi. Stavio bi drugu polovnu. U tom slučaju moram u Fordov servis otkodirati pumpu.
Pošto mi je auto dosta daleko od servisa moram naručiti šlep službu, jer pumpa mora biti montirana na autu. Zna li tko smijem li probati upaliti auto sa "novom" pumpom a da joj ne naštetim prije otkodiranja u servisu ?
Smiješ
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:11   #12
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Je možda za dobar dan?
To da promjeniš na tddi imaš min 8 sati posla ako ti ništa ne pukne.
malo sam googlao, i u bosni to rade na 80 maraka
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 19:33   #13
Pau bosni i kilu pleha dobro plaćaju . Mogel bi dobro naplatit svoju alfu po kili


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:08   #14
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Tako je. Ako je 1.8 tddi ima VP44 pumpu. Kodiranje je potrebno ako se stavlja razvicita revizija pumpe. Postoje brojevi na kojima sd moze vidjeti. Vp 44 isto postoji sa 2 i 3 konektora elektronike tako da treba paziti. Mozes i sa opla uzet.
Misliš komplet elektronika sa opela ide ?
koji je to opelov motor ?
Ridli Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:19   #15
2.0 i 2.2 dti
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:15   #16
Može li se bosch pumpa "poštelati" dok je na autu. Stavio sam drugu, otkodirano je, auto radi i dobro ide, jedino na leru ne radi dobro, radi ko traktor. mehaničar mi je rekao da možda pumpa nije u fazi . Pitam, jer skidanje i stavljanje nije baš jeftino,ni lako.
Ridli Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:21   #17
Poštelati u fazu ti je trebao onaj postolar koji je ugrađivao..
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:46   #18
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Poštelati u fazu ti je trebao onaj postolar koji je ugrađivao..
Imaš bošista koji ne žele skidati boš pumpu, znači ideš kod mehe , on skine, bošista je stavi u fazu i meho montira.
Ridli Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:38   #19
Quote:
Ridli Skot kaže: Pogledaj post
Imaš bošista koji ne žele skidati boš pumpu, znači ideš kod mehe , on skine, bošista je stavi u fazu i meho montira.
A? Pumpu u fazu mora staviti onaj tko ju montira (dakle, u ovom slučaju, meho). Dakle njegova je greška. Ako je pumpa ispravna...
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:17   #20
Quote:
Ridli Skot kaže: Pogledaj post
Imaš bošista koji ne žele skidati boš pumpu, znači ideš kod mehe , on skine, bošista je stavi u fazu i meho montira.
Neznam niti jednog tko se bavi s tim poslom a da sam ne skida. Baš ta ekipa i želi sama skidati da se nebi ovakve stvari dešavale.

Nego nije veliki problem ako samo pumpa nije u fazi, pitanje je šta je s ostatkom i kako znaš da je pumpa a ne ostatak(bregasta ili radilica) kriv??. Ima 3 šarafa na remenici pumpe pa se faza može malo podesiti. Ali jbg netreba to korektorom i napamet slagati.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.