Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2016., 12:47   #6881
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
a) Na nekim mjestima se bakša može dati i karticom
Jel netko zna kako ovo ide?
Noomi is offline  
Old 13.03.2016., 13:05   #6882
Ja sam jednom jednostavno dao 10 kn iznad racuna... n placanje karticom. Kao oni su to mogli. Medjutim ne vidim kako je to porezno provedivo osim ako ne upisu tu stavku napojnice (sto opet ne znam kako funkcionira kod nas).
Na nekim mjestima mi iza rekli da nemaju tu mogucnost i u principu dajem keš napojnicu i kad placam karticom.
Deedy is offline  
Old 13.03.2016., 20:04   #6883
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Jel netko zna kako ovo ide?
Tako da na predviđeno mjesto na slipu upišeš iznos napojnice.
Ako te zanima kako se to provodi na POS-u imaš ovdje Zabin opis.
Kako se to isplaćuje, knjiži... ne znam.
Coco_Nut is offline  
Old 13.03.2016., 20:46   #6884
neki dan, dvije pice iz Fianone na Laništu, dostava.
naručili smo jednu capricosu i neku istarsku(pršut, punjene masline). nije bilo dobro. šunka na capricosi naribana. sve jako jako slano.
i da, trebalo im je sat vremena da dodju, a živimo u kvartu pored.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Old 15.03.2016., 00:15   #6885
Desiree (Lanište)

Jučer sam posjetio spomenutu pizzeriu,jedino što je pozitivno je lijep interijer,jeo sam miješanu pizzu,uglavnom pizza je prosječna sa jeftinim sastojcima,do izražaja najviše dolazi jeftina naribana šunka,a i tijesto nije bilo beskvasno iako sam takvo naručio..drugarica je jela grill piletinu sa salatom i to je bilo korektno,lijepo servirano no količinski skromno..Atomsfera u globalu loša,uglavnom kao posljedica loše organizacije(jedan konobar nikako nije mogao sve stizati..sramota za vlasnika)pogotovo jer je prostor uključujući i terasu bio dupkom pun tako da su ljudi dovikivali,prigovarali.Uglavnom sheme kao ponuda dana su im itekako pripomogle da im ljudi dođu jer ih je masa imala kupone no moj rezime je da posjet tamo definitivno neću ponoviti.
Andre Linoge is offline  
Old 15.03.2016., 00:29   #6886
Već dulje vremena planiramo promijeniti malo Paesano po pitanju pizze u tom kraju (OK nam je tamo, ali promjene radi).

I nekako nam je Desiree bila logična opcija.

Tnx na izvješću, nekako sam izgubio volju za odlazak tamo
body halleck is offline  
Old 15.03.2016., 01:00   #6887
Meni ostao još jedan kupon tamo (jednom sam već bio i ovdje pisao o tome).
Međutim miješana pizza i šunka nisu moj izbor (nasreću).
S druge strane, posrećilo mi se u izboru istoimene pizze (Desiree) koja je s pršutom, pinjolima, rikulom, vrhnjem. I bila je izvrsna.
Dodali smo još 7 kn za jumbo pizzu u izvedbi kukuruznog tijesta vonabi. I bilo je super i tijesto i sastojci i okus i sve. Osim konobara koji bi radije bio doma cupkao unuka na krilu nego nas slušao kakav to kupon imamo i ostale pizdarije...
2 puta po deci vina je bilo mooožda deci i pol kad se zbroje ta oba deci. A prostor za nepušače (restoran) je spojen s prostorom za pušače otvorenim vratima.
To su minusi. PIzza je pljus. Velik. Bar naša.

Stol kraj neki lik jeo zagrebački ili nešto slično. Odavno tako nešto veliko zamotano nisam vidio po restoranima. Majkemi. Znači sve obratno od posta iznad.

Naputak koji dajem i sebi: izbirati radni dan kad nema gužve i ne ići s velikim očekivanjima- time je i output veći.
Deedy is offline  
Old 15.03.2016., 01:12   #6888
SlaĹľem se s Didijem za istoimenu bezkvasnu Desiree pizzu, big


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 15.03.2016., 13:11   #6889
Mogu se složiti s Deedyem da sam promašio tajming jer ovo u nedjelju je bila ludnica,ali i dalje se ne mogu oteti dojmu da im je taj jedan od osnovnih modela pizze bio bezvezan.
Andre Linoge is offline  
Old 15.03.2016., 14:03   #6890
Ja ti i vise nego vjerujem. Naime kupio sam jedan kupon i sestri i necakinjama. Ako su nekidan njih dvije (necakinje osnovnoskolke) rekle da im je bzvz bila ribana sunka, onda s tom sunkom stvarno nesto nije u redu. Odnosno nije dobra ni odraslima (jos im je i gora). One su srecom uzele pol mijesanu pol ne znam sto... nesto sa sirom (margheritu ili nekoliko vrsti sira)
Deedy is offline  
Old 15.03.2016., 14:34   #6891
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Naputak koji dajem i sebi: izbirati radni dan kad nema gužve i ne ići s velikim očekivanjima- time je i output veći.
Ovo je zlatno pravilo broj 1
Zlatno pravilo broj 2: ne uzimati picu sa šunkom jer nikad ne znaš što ćeš dobiti (i u kakvom stanju).
Krkimir is offline  
Old 15.03.2016., 16:27   #6892
Ako ništa drugo,super je da već u tim godinama imaju kriterije i da znaju prepoznati da im je podvaljena loša mamirnica..

Na zlatnom pravilu broj 1 ću morat poraditi,a zlatnim pravilom broj 2 ću se vjerojatno i dalje kockati
Andre Linoge is offline  
Old 15.03.2016., 17:11   #6893
Ja sam opet bila u Desiree (jedno peti put) i meni je odlicno, fantasticno. Još za tu cijenu, prosto nevjerojatno.
Zadnja 2 puta pola Desiree pola Kulen. Kukuruzni rub. Vrh.
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Old 16.03.2016., 10:14   #6894
Pizzeria Scala, Dubrovnik.
Solidna pizza, solidne velicine i kvalitete sastojaka. Krusna pec, ugodan ambijent i ljubazno osoblje. Ono sto me iznenadilo je cijena, valjda prva tri mjeseca u godini imaju akcije. Mi smo jeli a kasnije smo se vratili i na koju pivu i puno ljudi tamo jede a i dostava im radi non-stop. Velika pizza(bilo koja) im kosta 29kn, mala 25kn, pola litre tocenog 15 kn. Nikad nisam mislio da cu u Dubrovniku pojesti pizzu jeftiniju od 50kn i ovo me jako ugodno iznenadilo. Nazalost, cijene u sezoni su iste kao u vecini pizzerija u Dubrovniku pa se kreco od 50kn na dalje. Imaju i gotova jela po ok cijenama(za Dubrovnik) tako da grah sa kobasicom dodje 35 kn i izgleda sasvim solidno.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 16.03.2016., 11:52   #6895
Može se u Dubrovniku fino i povoljno jesti kroz cijelu godinu, ne samo van sezone. Osim toga, jako puno restorana (pogotovo pizzerie) daju popust za domaće goste.
Noomi is offline  
Old 16.03.2016., 12:42   #6896
babarej dobar info tnx
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Može se u Dubrovniku fino i povoljno jesti kroz cijelu godinu, ne samo van sezone. Osim toga, jako puno restorana (pogotovo pizzerie) daju popust za domaće goste.
Daj neki primjer glede takvih objekata (spojivsi fino i relativno povoljno) u Du. Moze i da nije pizza... jedan post moze proci a dobro ce doci
Deedy is offline  
Old 16.03.2016., 14:37   #6897
Secondam Deedyjev/in (sorry) apel za jeftinijim finijim mjestima u Dubrovniku, bas za dva tjedna idem i najvise me strah kolko ce klopa kostat


Nego, zanima me di u Zagrebu ima pizze s piletinom s rostilja gore? To mi se cini da sve vise cujem u zadnje vrijeme, pa reko aj da probam. Po mogucnosti da je provjerena pizza il da bar ostatak pizza tamo valja
korincanka is offline  
Old 16.03.2016., 14:42   #6898
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
babarej dobar info tnx

Daj neki primjer glede takvih objekata (spojivsi fino i relativno povoljno) u Du. Moze i da nije pizza... jedan post moze proci a dobro ce doci
U Gradu pizzeria Oliva, restoran Zuzori, Kamenice i još jedna pizzerija na Gundulićevoj poljani - zaboravila ime (ima plavo-bijele stolce vani ) i, meni najdraža, Dubravka. I onaj gore na Srđu bi trebao imati pošto je isti vlasnik. To znam 100%. Mislim da i Klarissa ima taj popust. Na kraju krajeva, pitaš na ulazu imaju li popust za domaće. U Mezzanave je isto povoljno i fino, ali to je Atlant centar u Gružu i nije baš neki ambijent.
Mi nismo imali pojma pa smo se prvi put u Dubravki ugodno iznenadili kad smo dobili račun. A nakrkali smo se ko stoka, i to u u 8 mjesecu kad se tražio stol više. Ne moraš ništa pitati, kad čuju da govoriš naški, automatski ti spiče popust.
Noomi is offline  
Old 16.03.2016., 15:23   #6899
a na koju šemu funkcionira taj popust za domaće? mislim, kako uopće u fiskalnoj blagajni može kucati dva različita račina za istu stvar?
Krkimir is offline  
Old 16.03.2016., 16:12   #6900
Ne kucaju se dva računa nego jedan i na njemu je obračunat popust na ukupan iznos. Ne sjećam se točno, mislim da je 15%.. ne vidim zašto bi to bio problem.
Noomi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.