Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 22:31   #9081
Kolko? Kunu?

DeeJay Dee is offline  
Old 22.04.2017., 22:36   #9082
vidim svi ste se okupili
Krkimir is offline  
Old 23.04.2017., 00:03   #9083
u grupu se grupirali pa mucki iza ledja
random101 is offline  
Old 23.04.2017., 13:02   #9084
Bio sam u Varazdinu i na preporuku tu sa foruma pojeo pizzu u restoranu Angelus. Jako dobra pizza, izvrsno tijesto i puno sastojaka, djeluju kao kvalitetni sastojci. Cijena nesto ispod 50 kn, kod nas u Dalmaciji je isto takva cijena i sve ok. Konobar ugodan i usluzan, restoran je jako lijep i preporucio bih ga.

Sutradan smo slucajno prosli uz restoran Verlgec i vidjeli da kod njih pizza kosta 25 kn sto nisam vidio bar 20 godina. Pa smo usli probati da vidimo kako to izgleda. Uglavnom, nije uopce lose. Zeni je bi la jako fina a i meni se svidjela. Ok, tijesto nije bas nesto ali sve ostalo je ok. Za tu cijenu i vise nego dobro. Osoblje takodjer dobro, restoran nije nesto lijep ali je cist i uredan. Pogledao sam cijene ostalih jela i tamo je jako povoljno, pogotovo ako se uzme u obzir da je lokacija u samom centru. Pizza nije dobra kao u Angelusu ali sasvim solidno.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Old 23.04.2017., 13:19   #9085
U Verglecu nisam bio... sram me reći koliko dugo

Nekad su gableci tamo bili krasni
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 23.04.2017., 16:06   #9086
Dosta toga je bilo rezervirano i ljudi su dolazili jesti tako da mi izgleda kao da imaju dosta posla. Ne znam, mene su iznenadile povoljne cijene a ovo sto smo jeli je sasvim solidno.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Old 23.04.2017., 16:18   #9087
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Izuzetno rijetko naletim na osobno mi zadovoljavajuću QF budući mi je jedna od dražih verzija, pa si ju najradije sam pravim po guštu. Baš loše se zna dogoditi da od sira miješaju gaudu i edamer koji su vrlo slični pa teško možeš i reć da imaš dvije vrste, potom stave na kapaljku gorgonzole. Netko četvrtu vrstu ni ne stavlja jer ju ionako ćeš teško detektirat, netko opet čisto malo mozzarelle stavi. Ok, u skupljim pizzerijama gdje je kvaliteta na višljem nivou tipa zerozero, ohare, karijole, dukse, čak i paesano i stara sava solidno urade istu, i tu već imaš dojam da klopaš dobru stvar. Naravno ima i pizzerija koje nisu renomirane i isto ju fino urade, no nažalost iznimke.

Mislim da je najveća greška koju rade i neke cijenjene pizzerije ta da sir naribaju. To onda bude miks gdje postoji okus mješavine. Međutim kada imam sreće naletim na komadiće gorgonzole koja je po meni nezamjenjiva u istoj, na komadiće nekog dimljenog sira, na koju fetu mozzarelle gdje mogu onda posebno uživati u okusu svakog od navedenog. I neizmjerno sam sretan kada je na kraju posut parmezan dok se ispeče ili mi donesu ga posebno, još bolje. Sebi volim staviti još rikole i koju polovicu cherry rajčice, te obilje maslina. Ukoliko imam volje svakako si radim na način da tijesto dok razvučem prvo ga kompletno premažem sa maslinovim uljem, a onda stavim umak, pa sir. I kad nije u igri krušna, mozzarellu stavljam tek jedno tri min prije vađenja ako se primjerice peče na max temp u pećnici cca desetak min.
E baš sam na to mislio, ajd kužim da im se ne da gnjaviti pa stave tri sira, ali ljdui koji naručuju QF su ljudi koji su je već probali.
To nije pizza s kojom se miksa, ono "ajd da probam za promjenu"...

Ja kada dobijem QF a da nema makar malo gorgonzole, automatski se ne vraćam tamo.
Što je najveća fora, u jelovniku zna pisati koji su sirevi, ali i to je lutrija hoće li ti staviti.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 23.04.2017., 17:50   #9088
Ohara napokon. Iako je na drugom kraju grada, a bas isli sa klope, rekli idemo probat jednu margerithu po pola, al smo uzeli i onu focaccu sendvic kao, sto je ispao dobar odabir.

Pizza nista posebno, tijesto zilavo, ne znam po cemu je to najbolje tijesto. U duksi mi je finije(al i tamo mi je bolje kad nije bas mlinac nego kad mekanije ispadne). Curki nije nesto opcenito, niti blizu dukse i slicnih. Cak mi je u nekim kvartovskim dobro tijesto i lakse se zvace

Nije los okus, ni sastojci dapace, samo nis posebno. Definitivno precjenjeno za to sta dobijes, bilo bi mi zao tamo dat za neku 90kn. U sredini tanko i razvodnjeno, kako se i pisalo(a bez gljiva i iceg takvog, umaka je bilo dosta). I bolja mi je di buffala od ove mozzarelle.
Curka pojela dva komadicka, ja ostalo, pa sam se ubio.

I primjetio sam onu foru, pizza za 2minute stigla, sendvic za 10. Ekipa njih 5-6 od prvog do zadnjeg dosta dugo proslo. Al kak je netko napisao podijeli se




Sendvic nam cak ukusniji bio. tijesto zapeceno, hrskavo. Sunka, prsut, mozzarella, rikula, nelos. 40kn je.


Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)

Zadnje uređivanje dubrava : 23.04.2017. at 18:25.
dubrava is offline  
Old 23.04.2017., 19:21   #9089
ovo u sredini bas zgleda zesce razvodnjeno, dosta dobra slika tog dijela pizze napokon
random101 is offline  
Old 23.04.2017., 19:25   #9090
vjerojatno paradajz pustio vodu... ne znam kako im se to dogadja vec vise od pola godine
Krkimir is offline  
Old 23.04.2017., 19:27   #9091
Prije ce biti mozzarella
MisterNo007 is offline  
Old 23.04.2017., 19:43   #9092
A nisu li upravo radi toga mijenjali prošlu mozzarellu?
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 23.04.2017., 19:51   #9093
Imaju dvije vrste mozzarella, na dio pizza ide fior di latte koji je vodenastiji (cini mi se da je taj ovdje u pitanju, a druga je di buffala.

Ja volim socnu pizzu, al ovo je ipak too much.
A sad, jel nisu dobro fior ocijedili, jel temp bila previsoka pa se pizza krace pekla, jel mozda ipak paradajz...
MisterNo007 is offline  
Old 23.04.2017., 19:51   #9094
Previse filozofije, otvaraju u Splitu za kratko, bit ce zanimljivo pratiti komentare, n

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
cMaltese is offline  
Old 23.04.2017., 21:05   #9095
Točno kako sam i ja bila napisala. Bas isto!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 24.04.2017., 01:40   #9096
Vidim nemalu kolicinu pelata i mozzarelle. Sto bi trebali po vama ti sastojci... biti suhi ili sto tocno? Da su u 1D i da su tu samo vizualno, da ne dosu i ponasaju se mrtvi kao kad je medvjed pred tobom?

Pizze koje sam jeo po Italiji s kvalitetnim sastojcima su pustale na sve strane.
Jeo sam i lose pizze u Italiji da se razumijemo mammamia
Zilavost tijesta i bolje kvartovske itd nije potrebno komentirati. Svakom svoje i zato nemojte se zaliti, budite sretni da ste jednom (valjda) zauvijek shvatili da ta pizzerija nije za vas.
Slusam na forumu i hvaljenje McDsa, podnijet cu i postove o pizzerijama koje nekom drugom zivot znace kako su super i jebene, a meni su eventualno za prehraniti se ako biram izmedju te neke Žnj i jos goreg pizza cut mjesta na Ilici pri Trgu recimo.
100 ljudi 101 pizza.

Ja osobno jedino zalim sto mi oHara nije znatno blize, nepce mi ne pita za cijenu.. jedino je malo lijeno voziti na dr kraj grada
Deedy is offline  
Old 24.04.2017., 08:51   #9097
Barba O'Hara uzvraća udarac.

https://www.facebook.com/oharazagreb...3634906356900/

Čekamo dalje...
saucer is offline  
Old 24.04.2017., 09:22   #9098
Barba O'Hara dobro kaže o umakanju.

Krutog obruba u sredinu, naravno
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 24.04.2017., 09:27   #9099
Tu i tamo malo namočit je Ok, al da baš moram namakat stalno ona bih jela nešto orignalno zamišljeno za namakanje
A ne ovu podvrstu pizze.. al ko voli, ima O'Haru..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 24.04.2017., 09:29   #9100
Ja mislim da bi se moglo slamkom malo srkati
Hot candy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.