Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2009., 18:47   #41
nema nikakve pregrade, pa monovolumen... prostor je rasporeden kao u kombiju... nego ovako.. ovo za zvucnike sam pitao iz slijedeceg razloga.. planiram ic na more s ekipom pa sam mislio stavit home zvucnike, da bi svirali kad stojimo, ne znam, na plazi na primjer.. otvorim bunker, zvucnike usmjerim prema van i ta prica... sub mi ne stane iza kad je unutra zadnji red sjedala, koji mi treba zbog broja ljudi i tako... pa me samo zanima, da li bi se izvan auta bolje culi ti home zvucnici..? jer u ostalom, njih mogu i izvadit iz auta, razmaknut ih koliko ima zice i tako to.. beach party i slicno...
sokre007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 19:53   #42
pa da li bi se čuli ovisi o njima nije isto imati nekakve bookshelf u autu ili nekakve štajaznam us blaster nazovi razglasne sa 30cm basom..... teoretski može to raditi što si opisao, samo pripaziti na štelanje pojačala i da aku ne isprazni....iako probaj da li ih uopće taj amp može zadovoljavajuće pokrenuti da se ne razočaraš jer kao što rekoh na 8oma će amp imati manje snage....ili spoji ta 2 zvučnika paralelno tj spoji oba im + konektora te - konektora ba u bridge zadnjih kanala na taj amp i dobiješ 4ohma otpor...izvući češ max snagu iz pojačala....
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 20:24   #43
[QUOTE=Zma_y;5320721]Pozdrav svima!


bojim se da nećeš nači ovdje ono po šta si došao...ovo je vrlo klisko područje, 100 ljudi 200 ušiju.. nekome je malo visokih, ovome srednjih...jedan pod obavezno sub, četvrti bi ovale u zadnju policu /po meni najlošije rješenje jer oba rade u istom prostoru.gepek.pa je to mono/...i tako..
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 15:26   #44
Quote:
treo kaže: Pogledaj post
pa da li bi se čuli ovisi o njima nije isto imati nekakve bookshelf u autu ili nekakve štajaznam us blaster nazovi razglasne sa 30cm basom..... teoretski može to raditi što si opisao, samo pripaziti na štelanje pojačala i da aku ne isprazni....iako probaj da li ih uopće taj amp može zadovoljavajuće pokrenuti da se ne razočaraš jer kao što rekoh na 8oma će amp imati manje snage....ili spoji ta 2 zvučnika paralelno tj spoji oba im + konektora te - konektora ba u bridge zadnjih kanala na taj amp i dobiješ 4ohma otpor...izvući češ max snagu iz pojačala....
ma zvucnici su dobri, imaju 2 basa po 20 cm, srednji i visoki, to nije problem, nego sam razmisljao da ih ne preopteretim ako ih spojim na bridge...
u svakom slucaju hvala, nesto cu smislit...
sokre007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 18:24   #45
Quote:
sokre007 kaže: Pogledaj post
ovako ja imam 2 pitanja:
1. Imam citroen C8(monovolumen) pa bi mi bez problema stali kucni zvucnicu u njega, sad me zanima, ako spojim zvucn. 2x150 rms sa osjetnjivosti 8 ohma na pojacalo magnat 4x100 rms (4 ohma) da li mogu unistit neku od komponenti?

2. Kako se rjesavaju u autu gluposti koje vibriraju zbog suba? meni je prvo vibrirala zadnja tablica, onda polako su pocele sve plastike u autu, pa evo sad i prednja tablica iako je sub u gepeku... sta da radim? jedan frend je napunio pur pen pjenom apsolutno sve praznine između lima i plastike i pokazalo se kao dobro rijesenje, ali to mi se ne cini bas sofisticirano...

hvala
1. Pojačalo se bude grijao sigurno a postoji mogučnost da prođu izlazi

2.Učvrstiti i danpirati i neče biti problema.
Sa pur pjenom možeš samo štete napraviti,pogotovo ako staviš previše.

Sretno sa ugradnjom!

DLS-team CROATIA
www.drazendls-team.com

Savjeti i pitanja možete postaviti na web-stranici(kontakt) ili ovdje na PM
Dražen DLS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 18:48   #46
Quote:
Dražen DLS kaže: Pogledaj post
1. Pojačalo se bude grijao sigurno a postoji mogučnost da prođu izlazi

2.Učvrstiti i danpirati i neče biti problema.
Sa pur pjenom možeš samo štete napraviti,pogotovo ako staviš previše.

Sretno sa ugradnjom!

DLS-team CROATIA
www.drazendls-team.com

Savjeti i pitanja možete postaviti na web-stranici(kontakt) ili ovdje na PM
e, hvala puno!
sokre007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 21:24   #47
Zanima me dali se isplati dati 1700kn za ovaj uređaj

http://www.clarion.com/gb/en/product..._1167298214459

Napomena: uređaj je potpuno nov i pod garancijom
ivan0306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 13:13   #48
Pitanje: imam veoma dobro kucno kino koje mi vise ne treba.. ne prodaje mi se ga.. vec bi si uzeo nesto vremena i ugradio u auto :P u sve se kuzim dobro osim u auto elektriku.. dal se to moze ikako spojiti na akomulator? recimo.. ima ispravljac s 220 na 12V.. ako spojim nakon ispravljaca na akomulator? ce to radit? nebi opet zelio da mi pojacalo pregori :P savjeti?
zmotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 15:40   #49
Quote:
zmotani kaže: Pogledaj post
Pitanje: imam veoma dobro kucno kino koje mi vise ne treba.. ne prodaje mi se ga.. vec bi si uzeo nesto vremena i ugradio u auto :P u sve se kuzim dobro osim u auto elektriku.. dal se to moze ikako spojiti na akomulator? recimo.. ima ispravljac s 220 na 12V.. ako spojim nakon ispravljaca na akomulator? ce to radit? nebi opet zelio da mi pojacalo pregori :P savjeti?
Ma može se spojiti,ali ne vidim svrhu.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:27   #50
uu super.. Kako ne.. ne treba mi sad u auto neznam sto.. a ovo mi stoji.. a zakljucio sam da bi moglo lijepo svirat.. samo sam brinuo da nebi nesto tu lose zavrsilo.. al i ja mislio.. pa 12V je 12V :P
stavim wufer u gepek, lijevo i desno prednje i to je to.. spojim na onaj izlaz iza na radio.. bez ulozenih para solidna muzika :P
zmotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:45   #51
nisam baš neki stručnjak,al koliko troši struje to kučno kino što misliš stavit? pitanje jel se toliko struje može proizvest se kad staviš u auto?
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 23:11   #52
Quote:
zmotani kaže: Pogledaj post
Pitanje: imam veoma dobro KUCNO kino koje mi vise ne treba.. ne prodaje mi se ga.. vec bi si uzeo nesto vremena i ugradio u auto :P u sve se kuzim dobro osim u auto elektriku.. dal se to moze ikako spojiti na akomulator? recimo.. ima ispravljac s 220 na 12V.. ako spojim nakon ispravljaca na akomulator? ce to radit? nebi opet zelio da mi pojacalo pregori :P savjeti?
Ajd procitaj jos jednom ovo sto sam boldao... Sve ce ti biti jasno..
__________________
503 Service Unavailable
my_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 23:27   #53
Quote:
my_name kaže: Pogledaj post
Ajd procitaj jos jednom ovo sto sam boldao... Sve ce ti biti jasno..
imao sam i ja takve ideje sa linijom od 2x150wrms+sub od 150, al bi to trošilo previše struje, i bilo bi gadno za vidit, totalno neučinkovito, nemoj se sa tim zezat, to ti je jedino ovako ok, ako je neka fešta pa nemaš di kućno kino prespojit pa ga spojiš na 12/220, al ni to ne traje dugo tako da... nije neko rješenje
ryder on the storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 12:06   #54
ako je to kućno kino toliko dobro, prodaj ga i kupi si uređaje koji su namijenji radu na 12V instalaciji odnosno u autu...
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 20:18   #55
e zato sam i pitao dal se to da izvesti ocito nije preporucljivo :P
zmotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 14:55   #56
Quote:
treo kaže: Pogledaj post
ako je to kućno kino toliko dobro, prodaj ga i kupi si uređaje koji su namijenji radu na 12V instalaciji odnosno u autu...
Tako je.Ili neka ga eventualno trampi za nešto primjereniji.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 14:41   #57
prijateljici crkao akumulator, stavila novi i zaboravila na kod od svog kenwood radija, dali imam kakvo riješenje da se sazna kod ili može bacit u smeće radio?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 09:50   #58
Nisam zadovoljan sa serijskim ozvučenjem u G7 pa bih htio ugraditi malo bolje zvučnike...

Ne razumijem se baš u auto-akustiku pa me zanima jel to samo plug and play?

Pod uvjetom da su neki normalni zvučnici tipa ovoga http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-fo...5C-KO/product/
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 10:18   #59
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Nisam zadovoljan sa serijskim ozvučenjem u G7 pa bih htio ugraditi malo bolje zvučnike...

Ne razumijem se baš u auto-akustiku pa me zanima jel to samo plug and play?

Pod uvjetom da su neki normalni zvučnici tipa ovoga http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-fo...5C-KO/product/
Prije svega pogledaj koja ti je dubina kucista za zvucnik. Takoder, nista osim setova bas za Golf (ili neki drugi VW) nece bit plug and play prema tome da standardno ozicenje ima konektor, a na zvucniku su stopice pa bi isto trebalo stavit na ozicenje auta ili druga opcija koja je plug and play je da nades produzetak koji s jedne strane ima konektor, a s druge strane stopice. Nesto tipa ovo: http://www.dobar-zvuk.hr/proizvod/64...olf-3-par.html
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 17:44   #60
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Nisam zadovoljan sa serijskim ozvučenjem u G7 pa bih htio ugraditi malo bolje zvučnike...

Ne razumijem se baš u auto-akustiku pa me zanima jel to samo plug and play?

Pod uvjetom da su neki normalni zvučnici tipa ovoga http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-fo...5C-KO/product/
Ti nisi zadovoljan zvukom, a ne zvucnicima. A dali nisi zadovoljan zvucnicima - to je pitanje. Mozda je uzrok loseg zvuka u pojacalu pa ugradnjom drugih zvucnika ne dobijes apsolutno nista.
soprano23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.