Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 10:03   #3881
Ček ček......

Ako je cijena ošla gore kako automatski proizvod postaje " nedovoljno potpun " ......



ccccccccc
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 10:31   #3882
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ček ček......

Ako je cijena ošla gore kako automatski proizvod postaje " nedovoljno potpun " ......



ccccccccc
U pravu si. Ja sam onomad u raspravi govorila, da kako god savršen bio, HB od govedine neće biti isključivi obrok mom psu. Ne jer je, tada animacanis, ili HB sada, nego jer neću da mi pas jede samo govedo cijeli život. (niti ja jedem samo blitvu i srdele, iako su super zdravi).

Raznolikost je bitna. Evo, nakon gotovo godinu dana, ne znam sad točno, opet sam uzela 5 kg HB i pasica ga jede.

Kad završi ovu turu, jest će drugo. Možda Butchers, možda piletinu, ali sigurno neće samo govedo.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:04   #3883
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Kako se vremena mijenjaju, ha?

Zar se nije do prije koju godinu, dok je Herman bio još Animacanis , govorilo kako je to apsolutno savršeno potpun obrok?!
Nisi razumjela poantu. Hermann je i dalje potpun obrok. Ali hraniti samo s Hermannom je isto kao da ti svaki dan jedeš potpun obrok sastavljen od istih namirnica. Npr. svinjska šnicla, krumpir i salata. Ili riba i blitva s krumpirom. Ili šta već tko jede. A organizmu treba puno više.

Potpun obrok (u ovom slučaju) znači da ima dobre omjere meso-iznutrice-kosti. Potpun obrok ne znači raznovrsnost, a to je svima, pa i psima potrebno. I kad dajem Hermann psi dobiju isto druge stvari, cijena uopće nije bitna u cijeloj priči.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:26   #3884
Moj prdoslav već pet godina jede jednolično i lik živ, zdrav i lep ko slika.
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:46   #3885
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Hrana je gotovo sigurno na crno, cijena je 3,5 puta manja od Hermanna ali kvaliteta je barem ista ako ne i veća.

Meni je ok da ako nemaju vremena da se telefonski cujemo, a isto tako mi je ok da ne placam etiketu, marketing i marzu od valjda 100%, dok mi psu odgovara vjerovat cu da je ok. Ako nisi siguran slobodno obidjes, ne kuzim cemu propitkivanje i potpikavanje...
A na osnovu čega da donesem odluku hoću li obići ili ne? Kuglu sam dao na laštenje pa sam osuđen na propitkivanje.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:55   #3886
Naravno da ću se propitkivati za bilo što što ulazi u tijelo. Ne zanima me ambalaža, ali ziher neću kupit nešto za jelo a da se prije nisam raspitala.

Gavun, zašto bi Mravojed bio ne-zdrav, ili ne daj bože - ne lep?

Jede sirovo i paziš na njega.

No, hrpa pasa je također i lepa i zdrava i sve naj- na dehidratima. To ne znači da ću ja svog psa hranit samo dehidratom, a niti u ovom slučaju - isključivo sa govedom.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:06   #3887
Jel se smije Butchers dog food davati i mačkama? Ne kao jedini i osnovni obrok, ali uz njihovu uobičajenu klopu (kao što im sada povremeno dam prsa, jetru i sl.)

Razmišljam ako dostavljaju po RH naručila bih pa davala i mačkama, neka logika mi kaže da nema tu šta loše biti za njih jer ipak je to meso u pitanju.

Imam problem sa mačkama i psom i klopom. Žderu svi sve koliko god ja pazim da svatko svoje, uvijek nekome nešto ostane pa se nacrta onaj čija to hrana nije. Evo jutros su mačke žderale njegovu konzervu, on sinoć mačju mokru klopu što ove nisu pozobale do kraja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 21.09.2017. at 10:17.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:14   #3888
Kad razgovaraš, pitaj stavljaju li češnjak u BDF. Ako ne, smiješ.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:20   #3889
Budem. Dala sam im broj pa kad me kontaktiraju budem sve pitala, za mačke i tak to. Mislim da sma negdje pročitala da ne dodaju ništa i da treba dodati češnjaka unutra, ali nisam sigurna. Ako ne smijem, ne znam kako ću spriječiti mačketine da mu jedu klopu.

Kontam da bi možda mogla naći još nekoga pa da zajedno naručimo veću količinu. Da imam veći frižider uzela bi ja sama 10-20 kg, al više od 5 kg nema šanse dami stane u zamrzivač. Znamo sebi uzeti domaće junetine, to ne ide ispod 5-10 kg tako da zbilja nemam mjesta za natrpat 20 kila za pseto, uz sve voće, povrće i mesinu za nas.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:52   #3890
Moje mačke jedu Butchers ili HB starter (ne kao jedini obrok). Nema češnjaka u Butchersu niti u starteru, slobodno možeš dati.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:32   #3891
E super.

Problem mi je stalno stražariti jer ne pojedu svi sve odmah i onda uvijek nađem nekoga u tuđoj zdjelici, a hranim ih uvijek odvojeno u zasebnim prostorijama.
Evo pesonja danas ostavio dio svoga obroka, mačka dio svoga i dođem i nađem mačku u hodniku kako ždere njegovu mokru, a njega u kuhinji kako jede njenu mokru. Počela sam birati bitke, ovo mi nije jedna od kojih ću se boriti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:20   #3892
Za mojim se ni mrav ne bi najeo kako obliže zdjelicu.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:57   #3893
Super mi je inf. da mogu mačkama davati barf starter. Baš se mučim s njima.
Ima li kod nas kakve sirove hrane poput HB za mačke?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 01:17   #3894
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
E super.

Problem mi je stalno stražariti jer ne pojedu svi sve odmah i onda uvijek nađem nekoga u tuđoj zdjelici, a hranim ih uvijek odvojeno u zasebnim prostorijama.
Evo pesonja danas ostavio dio svoga obroka, mačka dio svoga i dođem i nađem mačku u hodniku kako ždere njegovu mokru, a njega u kuhinji kako jede njenu mokru. Počela sam birati bitke, ovo mi nije jedna od kojih ću se boriti.
Ja svoje odvojim i mir. Ne pojedeš, zdjelica doviđenja do sljedećeg obroka. Al toga nema. Poližu svi sve tak da izgleda ko da ne moram ni prati
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:26   #3895
Evo ako nekoga zanima, Butchers dog food dostavlja i izvan Zg, ali šalju autobusom. Tako da mislim da ćemo za sada zaobići, jest da ide hladno vrijeme al ne sviđa mi se ideja da mi se zamrznuto meso vozi satima u autobusu u nekakvom paketu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:10   #3896
leelo; pa nije Hrvatska Canada.

Nema udaljenosti veće gdje se cestom ne stigne za 6 sati.

Garant udaljenost neće biti s krajnjeg istoka na zapad, sjevera na jug.......

Taman da i ne koriste one hladne prijenosne kutije za transport zaleđenog - niš nebude bilo.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:36   #3897
Jedno je cestom (čitam osobnim automobilom), a drugo autobusom.
Gledam vozni red AKZ-a do Splita, čini mi se najkraće pet sati, polazak u ponoć.

Čini mi se da sam davno pročitao da je netko slao nesmrznuto i onda zamrzneš kada primiš. To bi mi imalo više smisla ako bi bilo stvarno hladno i ne bi se grijalo dolje u bunkeru.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:41   #3898
A kaj je pet sati taman da je i zamrznuto. Neš ti problema.

Busevi danas voze aupari osobnim automobilima, dva do max tri stajanja i piči dalje. Izabereš prijevoznika koji ide najdirektnije ( sa što manje skretanja sa autoputa ) i to je to.

U transportnom dijelu nisam sigurna da griju uopće. Govorimo o prostoru gdje se stavljaju torbe?!

Sve u svemu, ja ne vidim razloga da se nebi naručilo. Nema tu straha da će se pokvariti. Osim ukoliko je pokvareno zapakirano i smrznuto. Onda će smrditi dok se odledi. Ali za pet sati se neće odlediti u potpunosti. Ne u ovo doba. Osim ako se jedna vrećica ne naruči. Al sumnjam da će itko naručivati samo jedno pakiranje .
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:20   #3899
Nemam iskustva, a i mene zanima bi li se i koliko odmrznulo nakon pet sati.

Eto zanimljivog zadatka iz termodinamike:
Prodavatelj autobusom kupcu šalje 20 kg zamrznutog barfa u običnoj kartonskoj kutiji. U trenutku utovara temperatura smrznute hrane je -15 C. Autobus vozi noću pa za potrebe zadatka uzeti da je prosječna vanjska temperatura 5 C. Vožnja traje pet sati. Izračunati prosječnu temperaturu u transportnom dijelu te temperaturu barfa na odredištu.

Već sam pisao da sam autom vozikao barf četiri dana po Europi, ali sam ga stavio na suhi led.

Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
U transportnom dijelu nisam sigurna da griju uopće. Govorimo o prostoru gdje se stavljaju torbe?!
Pa osim torbi, često su govorili ljudima da tamo stave svoje pse kada ih nisu htjeli pustiti gore
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 17:37   #3900
Slučajno znam odakle je LeeLoo, a možda znaju i drugi koji su pratili. Najmanji prijevozni rok iznosi otprilike tri sata, ima prijevoznika koji voze i dulje. Osobno, ne bih se upuštala u to kao ni ona. Svojevremeno je bila jedna prozvođačica BARF-a u Rijeci, ali nije uspjela registrirati obrt pa tako ni regularnim putem dostavljati svoje proizvode u Zagreb te ih ovdje prodavati u pet dućanima.* Prije tri godine, kad smo sve tri bile u Kastvu, iskoristila sam priliku i naručila hranu koja se pojela dolje, na licu mjesta, a imala sam na raspolaganju i škrinju. Nešto smo ponijele i za Zagreb, ali umotano u deset slojeva novina i punim gasom u osobnom autu rano ujutro. Isto je tako bila kombinacija za dostavu autobusom, ali nisam se mogla za to odlučiti.

-------------
* Varijabilna će se vjerojatno sjetiti o čemu i kome govorim.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.