Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2008., 15:20   #1
Unhappy Problemi s očima

Nisam nasla nikakvu takvu temu (osim onu sa propuhivanjem ocnih kanalica, no to nije nas problem).. ako postoji, putnice ljepi.

Daklem, evo naseg problemcica.. princ se od cca 4mj trlja po ocima.. u biti najvise po lijevom oku .. pa se zna kapak, donji, dosta zacrveniti.
Oko je ok, nema krmelja, koliko sam primjetila vidi ok, oko se ponasa isto kao i desno (tj.normalno), samo se zna cohati toliko da me izludi.. Ali on ne cendra, ne pizdi,.. samo mu taj kapak zna biti jako crven

Par puta sam napomenula to doktorici koja je rekla da ga samo uredno umijem i to je to. ja sam ga umivala slijedeca 2-3mj i on je i dalje tu i tamo trljao to oko.. Otisli smo priv.okulisti, koja nam je propisala kortikosteroidnu kremicu .. mazali 4-5 dana (i usput psovala u sebi), prestalo je trljanje, ali svega na 2 tjedna pa je opet poceo.. Otisli na briseve, sve ok.. sterilno. Na zadnjem pregledu pitali smo okulisticu da nije da nesto ne vidi ok pa ga kao smeta pa zato trlja?.. ona kaze mozda i da ga kapamo 3 dana Athropin kapima za sirenje zjenica (2x dnevno) i ta tri dana ga drzimo u mraku pa onda dodjemo njoj.. .. meni je to zazvucalo koma..
onda smo ju pitali da nije mozda alergija, obzirom da s obje strane ima alergicara. Ona je rekla da je moguce, no kako trlja vise lijevo oko.. .. nije ziher..
ugl, rekla da kapamo tim jebenim athropinom pa ako nije vid, da cemo gledati da li je alergican.. ..

Ne zelim djetetu priustiti ovakva maltretiranja bez nekog velikog razloga.. a neznam da li je ovo dovoljno veliki razlog.. ..
Da li je tko imao slicnu situaciju?

Sestra koja je uzimala bris nam je napomenula da mu je mozda to neka navika ili ga mozda sinusi zasvrbe (zasto se doktorice nisu tog dosjetile?).
u zadnje vrijeme zna zatrljati i desno oko i nos i sada sam jos ludja.
Mozda panicarim, ali kada to oko, tj. kapak toliko izgleda crven da me svi cim ga vide pitaju sto mu je s okom.. ... dakle, prilicno se zna viditi.
I nisam otkrila u kojim slucajevima se trlja.. trlja se u svim varijantama..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 16:30   #2
prvo sam pomislila na problem s ocima kao očevima-otac-očevima,a onda skužim da se radi o oČima
imam i ja jednog "trljača"
počeo je otprilike sa 5 mjeseci,i onda jedno 2 mjeseca trljao baš jako oči...nisam išla s njim na nikakve pretrage jer je malo nastupilo zatišje.
sad je godinu dana i zna protrljati onako nervozno ali više nekako i oči i nos sve skupa.pedica je isto rekla kao da je prerano za dijagnosticirati alergiju..sad mislim da je u pitanju suhi zrak od grijanja,ne znam.pošto nema krmelja niti išta slično što bi upućivalo na neku infekciju niti pedica nije slala na briseve i slično...
nisam ti puno pomogla , ali sam se prepoznala u tvom postu osobito u dijelu da ne mogu skužiti uz šta je povezano trljanje
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 16:37   #3
pa ja si isto mislim da je nesto bezazleno i zapravo sam ocekivala nekakav odgovor tipa te med. sestre.. navika ili sinusi svrbe.. a ove reakcije doktorice su me malo.. ..
ne zelim dijete drzati u mraku 3 dana, pikati sa inekcijama, kao sto nisam ni zeljela mazati mu kapak (pa i oko) sa tom jebenom kortikosteroidnom kremom!.. da se ispostavi da ga svrbe sinusi pa nezna odrediti di ga svrbi pa se ugl pocoha po oku..
a s druge strane, ako je to nesto znakovito, strah me izignorirati..

edit: sumnjam da je suhi zrak jer je trljanje pocelo u lipnju..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:17   #4
da mu nije to oko malo suho,kad mu već nije ništa pronađeno.To što mu je kapak crven,vjerojatno od trljanja.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:32   #5
da, od trljanja je sigurno, samo neznam uzrok tog trljanja.. ..
ja imam nekako osjecaj da je mozda alergija..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:58   #6
Meni najvjerojatnije zvuci da ga svrbe sinusi, nos... a ne zna pogodit.
Moj je cupkao jedno uho, ne sjecam se koje. Isto bez razloga, a znalo se crvenit.

Leonee, i sto da je alergija?
Bebe se ne lijece od toga, koliko znam.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:16   #7
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
pa ja si isto mislim da je nesto bezazleno i zapravo sam ocekivala nekakav odgovor tipa te med. sestre.. navika ili sinusi svrbe.. a ove reakcije doktorice su me malo.. ..
ne zelim dijete drzati u mraku 3 dana, pikati sa inekcijama, kao sto nisam ni zeljela mazati mu kapak (pa i oko) sa tom jebenom kortikosteroidnom kremom!.. da se ispostavi da ga svrbe sinusi pa nezna odrediti di ga svrbi pa se ugl pocoha po oku..
a s druge strane, ako je to nesto znakovito, strah me izignorirati..

edit: sumnjam da je suhi zrak jer je trljanje pocelo u lipnju..
Možda ga svrbi nosić, ali sinusi ga sigurno ne svrbe jer dijetetu se sinusi razviju tek sa oko 6-7 godina u onom smislu kako ih imaju odrasli. Mislim da nije strašno 'odraditi' pregled očne pozadine i mislim da je bolje isključiti ozbiljne stvari pa se vratiti na to da je nešto bezazleno.
Ako se utvrdi alergija i eventualni alergen testiranjem, poznati alergen se može izbjegavati- npr. perije, dlaka životinja, tepisi i sl. ako su grinje u pitanju....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:26   #8
mi smo kapali maloj prije pregleda atropin kapima, ali nije trebala biti u mraku, išla je najnormalnije u vrtić, samo kaj zadnji dan kapanja nevidi baš najbolje televizor i sl.
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 19:37   #9
Ako je alergija, navodno se moze lijeciti nekim homeopatski pripravcima, kaze mi doktorka, ali tek kasnije.. Jer beba moze sada biti alergicna na psa, a za godinu vise ne.. Pa se I ja pitam sto mogu postici tim alergo testovima, do izmaltretirati ga..
Ma nisam mislila da ga bas svrbe sinusi, nego da ga nesto smeta pa se automatski hoce pocohati, trljati..

Sto se tice provjere vida,.. mislim da vidi dobro, nisam primjetila skiljenje ili sl.. pa nekako nerado prihvacam ideju provjere vida. Najvise zato sto ga moramo kapati 3 dana, 2x dnevno. A mora biti u mraku jer mu se zjenice rasire od tih kapi I jako mu moze smetati svijetlo, kaze okulistica. ..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 19:49   #10
jedino što mi se čini najlogičnije je alergija,ali prerano je za test. Ako se ne varam u KS su obično eozinofili povišeni ,ako se radi o alergiji,neka me neko ispravi ako griješim
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 21:13   #11
Leonee kad si već krenula istjeraj do kraja..
a pto se mraka tiče, ne mroa biti poptun mrak samo nek nije jaka svjetlost...neka mala lampica kad padne mrak nek svjetli a po danu je i tak tmurno da mi većinom imamo svjetlo doma..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da je to trljanje bezveze...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:54   #12
Iduci tjedan sam princa mislila cjepiti sa prevenarom pa cu opet malo porazgovarati sa pedijatricom.. ..da ga prvo eventualno posaljemo na alergo test I to ne onaj sa pikanjem, vec vadjenje krvi..
A sto se tice vida.. ako se ispostavi da mu je recimo vid slabiji, sto oni onda mogu sada njemu, kao skoro 10mj bebi napraviti? Naocale ne moze nositi...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 23:10   #13
ne znam jel mogu išta napravit, al možeš ti bit mirnija ako saznaš u čemu je stvar
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 23:22   #14
potpisujem Lali...a i viđala sam malu djecu sa naočalama....sve se da rješit...il bar sazant o čem se radi da se može urgirat čim to dob dopusti...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.