Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2009., 17:17   #201
zanima me od kojeg do kojeg su upisi ove godine? za zagreb.. hvala!
pacijent88pacij is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 17:20   #202
Visoka škoal za sigurnost

pitanje za Snoopija

zamislite da ste zavrsili 5 godina studija (po bolonji), da imate polozen strucni ispit i 5 godina radnog iskustva. da li mozete raditi kao voditelj sluzbe zastite na radu i objasnite mi na temelju cega?!

LP
vtr33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 20:18   #203
Quote:
snoopy_dc kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ako se pitanje odnosi na mene. Ja sam završio stručni studij sigurnosti jedan smjer - ZNR, a idući mjesec se nadam i drugi smjer - ZOP (3 godine u ZG), ali to nema veze Visoka škola za sigurnost s pravom javnosti - diploma iz ZG i ST je ista nema razlike u ničemu (pretpostavljam).

Upisao sam Specijalistički diplomski stručni studij sigurnosti što će svakako pridonijeti vrijednosti i kod zapošljavanja, a planiram upisati i studij Kvalitete rada (5 i zadnja godina na Visokoj školi za sigurnost, s pravom javnosti).

A ono bitno što je važno istaknuti kako u 100% slučaja brže ili sporije zapošljavanje ovisi isključivo o čovjeku, ukoliko se on ističe na poslu/okolini i od koristi je ne sumnjivo će takav čovjek dobiti stalno zaposlenje.

Primjerice, u trećoj godini sam javno objavio stručni rad koji je kategoriziran kao znanstveni rad od strane Programskog odbora Konferencije, "briljirao" sam na praksi dva mjeseca i dobio sam ponudu za stalno zaposlenje u tvrtki gdje sam obavljao praksu. Eto.

Ne znam po meni, sve ovisi o čovjeku, a ne o tome tko je gdje i koji fakultet završio.

Gledaj to ti je relativno, ja u ovih tri godine s nijednim kolegijem nisam imao problema, sve više manje polažem od prve maks druge. Nije da se hvalim, ali ono što želim reći kako je i to relativno.

Ljudi treba se učiti kao i na svakom fakulteltu. To je sve, i nije neka mudrolija kako bi jedan moj kolega, a koji je isto aktivan na ovom forumu rekao. Kojeg ujedno i pozdravljam (prepoznat će se, valjda).

Odluka o upisu je na Vama gospodo.


Jako lijepo od Vas što imate takvu volju. Mislim da se ovdje ipak malo raspravlja o onoj bitnoj stvari,a to je u kakvom ste vi položaju koji studirate po bolonji u odnosu na nekoga tko je svoju diplomu stekao po starom programu. konkretno, zašto mislite da recimo vi sa svojih pet godina školovanja na STRUČNOM STUDIJU možete biti traženiji i kompetentniji od nekoga tko je završio SVEUČILIŠNI STUDIJ. jedan diplomirani inženjer građevinarstva bez puno muke može položiti stručni ispit iz zaštite na radu i obavljati taj posao na najvećoj mogućoj razini kako je i zakonom propisano (ako se uzme u obzir da ima 5 godina radnog iskustva, završen studij odgovarajuće struke ako se radi o recimo građevinskoj struci i položen stručni ispit kojeg bi stvarno bez puno muke položio i visoku stručnu spremu). Vi po bolonji nemate VSS jer ne postoji,a za određene poslove je VSS uvjet. Stalno se piše o nekakvim godinama studiranja, a malo se piše što nakon svih tih silnih godina.
vtr33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:29   #204
Question FW: Od kuda ti to?

Quote:
jahorina planina kaže: Pogledaj post
izostavil si cifru! jer to baš i nije najjeftiniji faks... mada ti na već drugoj godini nađu praksu pa zarađuješ jako dobro... ili tak nešto...
razmišljala sam i ja o tome, al nije to za mene...

Neznam tko ti je rekao za praksu, ali ja sam završeni student tog faksa ((diplomirala 2008.) i nitko ti ne traži praksu, niti imaš tu mogućnost.
Faks dođe 1800 Eura što je jako puno za razinu (ne)znanja koju dobivaš. Jedino ako imaš 10, 15 godina prakse u struci i hočeš veću plaču, onda ti se isplati, no nije baš i nešto tražen na tržištu rada.
Tamo idu pretežno oni koji trebaju papir a već rade u struci i oni koji imaju svoje privatne firme, no puno je predmeta koje nečeš nikada trebati u struci, a malo onih pravih s kojima se boriš svaki dan.
Pušiona od tzv.stručnog studija.
Elle2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:31   #205
Quote:
vtr33 kaže: Pogledaj post
Jako lijepo od Vas što imate takvu volju. Mislim da se ovdje ipak malo raspravlja o onoj bitnoj stvari,a to je u kakvom ste vi položaju koji studirate po bolonji u odnosu na nekoga tko je svoju diplomu stekao po starom programu. konkretno, zašto mislite da recimo vi sa svojih pet godina školovanja na STRUČNOM STUDIJU možete biti traženiji i kompetentniji od nekoga tko je završio SVEUČILIŠNI STUDIJ. jedan diplomirani inženjer građevinarstva bez puno muke može položiti stručni ispit iz zaštite na radu i obavljati taj posao na najvećoj mogućoj razini kako je i zakonom propisano (ako se uzme u obzir da ima 5 godina radnog iskustva, završen studij odgovarajuće struke ako se radi o recimo građevinskoj struci i položen stručni ispit kojeg bi stvarno bez puno muke položio i visoku stručnu spremu). Vi po bolonji nemate VSS jer ne postoji,a za određene poslove je VSS uvjet. Stalno se piše o nekakvim godinama studiranja, a malo se piše što nakon svih tih silnih godina.
...nakon svih tih silnih godina, dobiješ NIŠTA osim ako nemaš dobru vezu ili bogatog tatu. To je hrvatska stvarnost, dragi moji. Završio ti po bolonji ili po starom isto ti se piše.
Elle2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:34   #206
Quote:
vtr33 kaže: Pogledaj post
pitanje za Snoopija

zamislite da ste zavrsili 5 godina studija (po bolonji), da imate polozen strucni ispit i 5 godina radnog iskustva. da li mozete raditi kao voditelj sluzbe zastite na radu i objasnite mi na temelju cega?!

LP
Po Zakonu možete, no pitanje je da li znate to što radite i koliko ste stručni, a ako niste radili baš u struci, možete i doktorirati na tom faksu i opet nečete imati pojma o ničemu.
Taj tzv.stručni studij je ravan 0.
Elle2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:41   #207
Quote:
Ibela kaže: Pogledaj post
hallo! prije par dana počela sam čitati vaše postove i nisam mogla odoljeti a da i ja ne napišem dobre stvari i prednosti ovog fakulteta.
sada sam apsolvent (već godinu dana;djeca, brak... pa se mi sve oduzilo). ostala su mi tri ispita sa 3. god. i dva diplomska rada (upisala sam smjer zop i znr).
faks je i više nego dobro koncipiran, profesori su mi predobri, uvijek "na dohvat ruke". ako se naučiš i pripremiš za test nema šanse da padneš, neće te nitko od profesora namjerno tako dugo piljit da ti nađe ahilovu petu pa da padneš ispit i izgubiš motivaciju za sljedeći rok.
a to da moraš učiti i grijati stolicu...nije ništa novo na bilo kom drugom faksu. samo meni se na jednom fakultetu koji upisah prije ovog znalo desit da se dobrano pripremih za ispit a kad ono..."vidimo se kolega na sljedećem roku". ili da ganjam profesore po hodnicima, kabinetima po cijele dane za jedan ušljivi potpis u indeks. a da ne govorim kako se samo odnose i pričaju sa vama, ko da smo im antistres boksačke vreće pa udri najjaču što možeš.grozno.

ovaj naš faks je za svaku pohvalu, preporučam ga svakom tko želi studirati na normalnom fakultetu.
Možete li mi podrobnije reći, koji su vam to profesori uvijek na dohvat ruke i koji Vas to motiviraju? Doduše, ima ih par, ali su velika manjina.
Ja na žalost nisam imala tako pozitivnih primjera, niti sam stekla neko veliko znanje-bolje reći nikakvo. Da nisam 10 godina u toj struci, ne bi imala pojma o čemu oni to biflaju. Hočete mi reči gdje ćete upotrijebili jedne proizvodne sustave ili pravne propise sa 1.godine koji su se već 5 puta mjenjali, a da ne pričam o statistici, upravnom postupku, energetskim sustavima, zračenjima, vibracijama, i sl.gluparijama kojke služe samo za popunjavanje rupa da bi studij mogao trajati 4 godine (sada 5) i pokupiti si dobru lovu za ništa.
Elle2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 22:28   #208
Quote:
Elle2008 kaže: Pogledaj post
Po Zakonu možete, no pitanje je da li znate to što radite i koliko ste stručni, a ako niste radili baš u struci, možete i doktorirati na tom faksu i opet nečete imati pojma o ničemu.
Taj tzv.stručni studij je ravan 0.
ako pričamo o građevinskom fakultetu mislim da niste u pravu kad kažete kako se može na njemu doktorirati a ne imati pojma jer ruku na srce građevinu uz strojarstvo ne može baš svatko završiti, a kamoli ne imati pojma o ničemu nakon završetka. a isto tako mi ne možete reći da vi ili bilo tko drugi tko završi studij sigurnosti možete prije uočiti opasnosti na gradilištu od čovjeka koji vodi gradilište minimalno pet godina da bi stekao pravo da SAMO još položi stručni ispit iz zaštite na radu i da bude iznad svakoga tko je završio studij sigurnosti. inače, na građevini imaju predmet zaštite na radu a isto tako im je i dio koji polažu na stručnom ispitu, prema tome.........
vtr33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 08:52   #209
Quote:
pacijent88pacij kaže: Pogledaj post
zanima me od kojeg do kojeg su upisi ove godine? za zagreb.. hvala!
Ako mislite na Zagreb onda negdje u 6 mjesecu, preporuka pratite redovno obavijesti na www.vss.hr > stručni studij.
__________________
Držim da "oprema ne čini fotografa"
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 09:03   #210
Snoopy ovim putem Vas pozivam da komentirate gornje postove. Zanima me što vi kao student studija za sigurnost mislite o tome! Također bih Vam postavila pitanje vezano za ETCS bodove. Koliko ja znam, nakon završenih 5 godina na stručnom studiju na koji Vi idete, imate ćete ih 300. Ali recite mi, koliko su oni ravnopravni sa istih 300 bodova ''zarađenih'' na sveučilišnom studiju bilo kojeg smjera?

S poštovanjem
vtr33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 09:21   #211
Quote:
Elle2008 kaže: Pogledaj post
Neznam tko ti je rekao za praksu, ali ja sam završeni student tog faksa ((diplomirala 2008.) i nitko ti ne traži praksu, niti imaš tu mogućnost.
Faks dođe 1800 Eura što je jako puno za razinu (ne)znanja koju dobivaš. Jedino ako imaš 10, 15 godina prakse u struci i hočeš veću plaču, onda ti se isplati, no nije baš i nešto tražen na tržištu rada.
Tamo idu pretežno oni koji trebaju papir a već rade u struci i oni koji imaju svoje privatne firme, no puno je predmeta koje nečeš nikada trebati u struci, a malo onih pravih s kojima se boriš svaki dan.
Pušiona od tzv.stručnog studija.
razinu znanja nebi komentriala, jer ako učiš znaš, ako ne učiš tj. prepisuješ onda ne znaš, a uostalom tako je na svakom fakultetu, kad dobiješ diplomu imaš samo papir, a praksa se stekne radom...slažem se da tamo idu većinom oni koji već rade na tim poslovima, ali ima i nas koji u tom poslu ipak vidimo bolje sutra
vipovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 09:22   #212
Quote:
vtr33 kaže: Pogledaj post
pitanje za Snoopija

zamislite da ste zavrsili 5 godina studija (po bolonji), da imate polozen strucni ispit i 5 godina radnog iskustva. da li mozete raditi kao voditelj sluzbe zastite na radu i objasnite mi na temelju cega?!

LP
Znači završetkom pete godine stječem 300 ECTS bodova, pet godina radnog iskustva (pretpostavka 5 godina u struci) po propisima mogu - a vjerujem da bi (govorim u svoje ime) mogao biti voditelj odjela sigurnosti u nekoj tvrtci. Na temelju čega pa na temelju radnog iskustva, dakako uz uvjet da se posao odrađivao kako spada, jer ruku na srce netko tko je u tih pet godina šetao po pogonu s rukama u džepu i bio nitko i ništa u tvrtci ta osoba će teško i s tih pet godina biti sposoban biti kvalitetan voditelj službe zaštite na radu ili odjela sigurnosti. Tako da smatram kako to uvelike ovisi od osobe do osobe - te da je teško ponuditi precizniji odgovor.

Općenit odgovor po zakonskoj regulativi DA, a u ovisnosti od osobe do osobe možda.

S time da bi netko bio voditelj službe zaštite na radu mora biti zaposlen kod poslodavca koji zapošljava više 250 radnika u Hrvatskoj je sveukupno 510 takvih organizacija to je propisano Zakonom, no nigdje se ne ističe da je kod onih koji zapošljavaju manje da ustroje službu zaštite na radu ili odjel sigurnosti ali ovo je teško u praksi postići, no i to ovisi od čovjeka do čovjeka tako da je sve relativno.

Obvezu i uvjete polaganja stručnog ispita stručnjaka zaštite na radu uređuje Pravilnik o polaganju stručnog ispita stručnjaka zaštite na radu (NN 114/02, 126/03)


http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2002/1840.htm - > članak 5

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1854.htm

Kako se zadnjim izmjenama i dopunama Zakona zaštiti na radu (N. N. br. 59/96, 94/96, 114/03, 100/04, 86/08) uvodi osim stručnog ispita i kontinuirano stručno usavršavanje. U skorije bi vrijeme trebali očekivati novi Pravilnik o polaganju stručnog ispita stručnjaka zaštite na radu.

Trenutno postoje dvije situacije što se tiče polaganja stručnog ispita:

1) Da se za stručni ispit osobe prijave odmah, te da ga polože do novog Pravilnika, opravdano se nadajući da će im to važiti i po novom Pravilniku (ovo može biti i malo riskantno).

ili

2) Da sačekaju sa stručnim ispitom do novog Pravilnika, da se razjasne sve nove odredbe, te da polažu stručni ispit po novom. Što je po meni najsigurnije.

Ali isto tako točka broj 2 može se dogoditi da će se povećati broj radnog iskustva nego je to po starom, jer po starom je ako se ne varam to 3 godine, ali u praksi se "pušta" i s godinom dana radnog iskustva.

Osim toga, važećim Pravilnikom je uvjet stručne spreme reguliran po "starom" (VŠS, VSS), a kako će to biti po "novom" (Bolonjskom) ostaje nam za vidjeti, uz pretpostavku da nas "ništa ne smije iznenaditi".
__________________
Držim da "oprema ne čini fotografa"
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 09:45   #213
Quote:
vtr33 kaže: Pogledaj post
Snoopy ovim putem Vas pozivam da komentirate gornje postove. Zanima me što vi kao student studija za sigurnost mislite o tome!
Eto nadam se da ste zadovoljni s odgovorima, u posljednje vrijeme imam sve manje vremena no to ne znači da neću pratiti ovu forumsku grupu.

Nekako imam osjećaj da i Vi studirate na VŠS-u. Kako god bilo nije bitno. Nadam se da se nećete naći uvrijeđenim jer to svakako nije bila namjera.

Quote:
vtr33 kaže: Pogledaj post
Također bih Vam postavila pitanje vezano za ETCS bodove. Koliko ja znam, nakon završenih 5 godina na stručnom studiju na koji Vi idete, imate ćete ih 300.
Ovako u Vašem pitanju ima nekih grešaka, ovako stručni studij traje 3 godine i stječe se 180 ECTS bodova nakon toga dolazi specijalistički diplomski stručni studij koji traje dva semestra i stječe se 60 ECTS bodova, nakon toga dolazi studij kvalitete rada koji traje dva semestra i nakon završetka se stječe 60 ECTS bodova odnosno sve zajedno 300 ECTS bodova.


Quote:
vtr33 kaže: Pogledaj post
Ali recite mi, koliko su oni ravnopravni sa istih 300 bodova ''zarađenih'' na sveučilišnom studiju bilo kojeg smjera?
Ovo neću ni komentirati, jer zaista ne znam mislim da ne bi trebalo biti razlike, no mi Hrvati smo takvi da u svemu tražimo razlike pa je po toj pretpostavci i po tom pitanju vjerojatno tako. Stvarno ne znam.

Za mene nema razlike i u skorijoj budućnosti kao poslodavac nikada neću tražiti razlike da li mi je netko završio stručni studij ili sveučilišni studij.

Čak ni indeks neću gledati jer me to kao poslodavca ni najmanje neće zanimati.

Bitniji su mi pristup osobe poslu, način na koji radi, te da li u konačnosti zna svoj posao, te i ono najvažnije znanje koje nosi u glavi ili mi zabušava na poslu, na sreću osobno te stvari prepoznajem iz početnog razgovora s osobom tako da...

Jer ima slučaja gdje osoba sa stručnog studija (s prosječnim ocjenama) bolje radi svoj posao od osobe koja je imala 5,0 u indeksu i došla sa sveučilišnog studija. Ali ovo vrijedi za sve kadrove.

I da stvar bude "gora" osoba koja je imala 5,0 u indeksu i do završetka svog studija je "tko?"
__________________
Držim da "oprema ne čini fotografa"
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 09:48   #214
Quote:
vipovka kaže: Pogledaj post
razinu znanja nebi komentriala, jer ako učiš znaš, ako ne učiš tj. prepisuješ onda ne znaš, a uostalom tako je na svakom fakultetu, kad dobiješ diplomu imaš samo papir, a praksa se stekne radom...slažem se da tamo idu većinom oni koji već rade na tim poslovima, ali ima i nas koji u tom poslu ipak vidimo bolje sutra
U potpunosti se slažem, evo ovako treba razmišljati.

Bravo, čestitam.
__________________
Držim da "oprema ne čini fotografa"
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 09:49   #215
tako je, teoretski mozete biti kao spec. ing. voditelj službe uz prije navedene pretpostavke, to stoji. ne mislite li da u tom slučaju ulazite u prekrašaj zajedno sa onim koji vas postavi na to mjesto budući da se u zakonu nigdje ne spominje spec. ing. nego jasno piše VSS? a sa tim ETCS bodovima na viskoj školi za sigurnost mi ništa nije jasno. koliko Vi diploma trebate imati nakon završenih pet godina? da li jednu za struku i još jednu za dokazivanje ukupnog broja ETCS bodova?
vtr33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 09:55   #216
Quote:
snoopy_dc kaže: Pogledaj post
Eto nadam se da ste zadovoljni s odgovorima, u posljednje vrijeme imam sve manje vremena no to ne znači da neću pratiti ovu forumsku grupu.

Nekako imam osjećaj da i Vi studirate na VŠS-u. Kako god bilo nije bitno. Nadam se da se nećete naći uvrijeđenim jer to svakako nije bila namjera.



Ovako u Vašem pitanju ima nekih grešaka, ovako stručni studij traje 3 godine i stječe se 180 ECTS bodova nakon toga dolazi specijalistički diplomski stručni studij koji traje dva semestra i stječe se 60 ECTS bodova, nakon toga dolazi studij kvalitete rada koji traje dva semestra i nakon završetka se stječe 60 ECTS bodova odnosno sve zajedno 300 ECTS bodova.




Ovo neću ni komentirati, jer zaista ne znam mislim da ne bi trebalo biti razlike, no mi Hrvati smo takvi da u svemu tražimo razlike pa je po toj pretpostavci i po tom pitanju vjerojatno tako. Stvarno ne znam.

Za mene nema razlike i u skorijoj budućnosti kao poslodavac nikada neću tražiti razlike da li mi je netko završio stručni studij ili sveučilišni studij.

Čak ni indeks neću gledati jer me to kao poslodavca ni najmanje neće zanimati.

Bitniji su mi pristup osobe poslu, način na koji radi, te da li u konačnosti zna svoj posao, te i ono najvažnije znanje koje nosi u glavi ili mi zabušava na poslu, na sreću osobno te stvari prepoznajem iz početnog razgovora s osobom tako da...

Jer ima slučaja gdje osoba sa stručnog studija (s prosječnim ocjenama) bolje radi svoj posao od osobe koja je imala 5,0 u indeksu i došla sa sveučilišnog studija. Ali ovo vrijedi za sve kadrove.

I da stvar bude "gora" osoba koja je imala 5,0 u indeksu i do završetka svog studija je "tko?"
Da i ja studiram na VSS, kolege smo. to je manje bitno.
Znam koji je način studiranja i zato sam napisala samo 5 godina ( a to je onih 3+1+1 koje ste vi detaljno opisali, a ja ne zbog pretpostavke da cete razumjeti što sam htjela reci). Razlike uopce nije potrebno traziti jer se jasno vide (između stručnih i sveučilišnih studija). Oprostite, recite mi čime se bavi tvrtka u kojoj radite? kojom djeltanošću?

LP
vtr33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 10:02   #217
Quote:
vtr33 kaže: Pogledaj post
Vi po bolonji nemate VSS jer ne postoji,a za određene poslove je VSS uvjet. Stalno se piše o nekakvim godinama studiranja, a malo se piše što nakon svih tih silnih godina.
Molim ne pričati stvari koje su Vam malo poznate. To što ovdje navodite da se nema VSS po bologni.

Završetkom stručnog studija, u radnoj knjižici kao i na svjedožbi o završetku stoji između ostalog:

"...završio je na Visokoj školi za sigurnost, s pravom javnosti u Zagrebu STRUČNI STUDIJ SIGURNOSTI smjer ZAŠTITA NA RADU u trajanju od tri (3) godine, šest (6) semestara, stekao 180 ECTS bodova, prvi stupanj visokog obrazovanja i stručni naziv stručni prvostupnik (baccalaureus) inženjer sigurnosti i zaštite s kraticom bacc.ing.sec. kao i sva prava koja mu pripadaju po propisima."

Bologna ne poznaje terminologiju "viša stručna sprema" (ing.) i "visoka stručna sprema" (dipl.ing.) o kojoj vi pričate. I mišljenja sam da je vrlo površno da uspoređujete sa starim programom u kojem ste pretpostavljam više doma nekog s novim.

No nikada nisam tvrdio da su bolognci ispred starih, to ne. Ako ste negdje iz mojih postova zaključili onda se nismo razumjeli.

Isto načelo vrijedi kao i onom postu kada sam pisao o ulozi poslodavca. Da se sad ne ponovljam shvatit ćete ukoliko ste pročitali post.

Jasno je kako je s prihvaćanjem bologne, potrebno i postupno mjenjati zakonsku regulativu RH, to je barem za očekivati.
__________________
Držim da "oprema ne čini fotografa"
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 10:16   #218
Quote:
vtr33 kaže: Pogledaj post
Razlike uopce nije potrebno traziti jer se jasno vide (između stručnih i sveučilišnih studija).
Ok, vi ih vidite ja na svu sreću ne vidim, al to me ni najmanje ne zabrinjava.

Quote:
vtr33 kaže: Pogledaj post
Oprostite, recite mi čime se bavi tvrtka u kojoj radite? kojom djeltanošću?
LP
E moja najdraža tematika, ali prvo ću odgovoriti na postavljeno pitanje. Kako sam trenutno zauzet s ispitima i učenjem, ali i ostalim aktivnostima kojima se bavim. Nisam zaposlen, ali u trećoj godini sam tražio organizaciju gdje ću obaviti stručnu praksu u trajanju od dva mjeseca, ali ne u smislu da dođem danas se samo javiti nakon doručka oko 12h i dođem za dva mjeseca na potpisivanje papira.

I nakon ta dva mjeseca, sam bio pozvan na razgovor u Upravu tvrtke te su mi ponudili stalan posao i to onda kad se odlučim zaposliti. Tvrtka je građevinske djelatnosti. Po meni najidealniji početak za zaposliti se.

Mjesecima slušam kako je teško u našoj struci dobiti posao, natječaju su namješteni bla-bla, bla-bla. Vjerojatno ima natječaja koji su namješteni ne tvrdim da ih nema.

Idemo dalje, završetkom trogodišnjeg studija registrirao sam se na jednom portalu koji se bavi zapošljavanjem prvih dva mjeseca, sam skoro zaboravio da sam se registrirao, ali neću reć da svakodnevno - svako malo dobivam pozive za razgovor za posao u struci. I prikupljam ponude, iako nisam zainteresiran da prihvatim posao jer mene osobno posao čeka u tvrtci u kojoj sam obavio praksu.

Pozdravljam kolegicu vtr33.
__________________
Držim da "oprema ne čini fotografa"
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 10:19   #219
Quote:
snoopy_dc kaže: Pogledaj post
Molim ne pričati stvari koje su Vam malo poznate. To što ovdje navodite da se nema VSS po bologni.

Završetkom stručnog studija, u radnoj knjižici kao i na svjedožbi o završetku stoji između ostalog:

"...završio je na Visokoj školi za sigurnost, s pravom javnosti u Zagrebu STRUČNI STUDIJ SIGURNOSTI smjer ZAŠTITA NA RADU u trajanju od tri (3) godine, šest (6) semestara, stekao 180 ECTS bodova, prvi stupanj visokog obrazovanja i stručni naziv stručni prvostupnik (baccalaureus) inženjer sigurnosti i zaštite s kraticom bacc.ing.sec. kao i sva prava koja mu pripadaju po propisima."

Bologna ne poznaje terminologiju "viša stručna sprema" (ing.) i "visoka stručna sprema" (dipl.ing.) o kojoj vi pričate. I mišljenja sam da je vrlo površno da uspoređujete sa starim programom u kojem ste pretpostavljam više doma nekog s novim.

No nikada nisam tvrdio da su bolognci ispred starih, to ne. Ako ste negdje iz mojih postova zaključili onda se nismo razumjeli.

Isto načelo vrijedi kao i onom postu kada sam pisao o ulozi poslodavca. Da se sad ne ponovljam shvatit ćete ukoliko ste pročitali post.

Jasno je kako je s prihvaćanjem bologne, potrebno i postupno mjenjati zakonsku regulativu RH, to je barem za očekivati.

ako je tomu tako, ja sam u krivu, a vas cu zamoliti da mi citirate članak zakona na koji ste se sada pozvali. ja bolonju ne uspoređujem sa starim programom jer se ne mogu uspoređivati kruške i jabuke, ali ju uspoređujem sa zakonom (mozda sa krivim ukoliko mi vi citirate ispravni članak zakona odnosno pravilnika). Gdje se navodi da se ima VSS po bolonji? čudi me da ste toliko upućeni a opet miješate kruške i jabuke
vtr33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 10:22   #220
po vama je I. stupanj visokog obrazovanja = viša stručna sprema??? bolonja ne poznaje višu i visoku stručnu spremu, a u zakonu se ne spominje I. stupanj kao ni II. stupanj visokog obrazovanja
vtr33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.