Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2011., 15:46   #81
fakat je,cjepiti..ili ne cjepiti...pitanje je?
Mislim,jbg onaj ko je jednom u životu vidio parvo,naravno da će cjepiti,prvi sam među njima,sad koliko puta i čime,opet na izboru veterinara i vlasnika,ali da cjepljenje ima i neke možda nepoželjne utjecaje na organizam,ima sigurno,samo je pitanje,koliki su,kada su najviše i izraženi i naravno da li su posljedice veće od onih koje nose bolesti protiv kojih se cjepi
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 22:33   #82
Najpametnije bi bilo raditi svake godine titar antitijela pa vidit. I ne cijepiti polivalentnim cjepivima jer svako cjepivo ima različitu "trajnost". I definitivno procijeniti prema situaciji i prilikama i okolnostima u kojima životinja živi.

Ja svoje oduvijek cijepim svake druge godine a sada ću i rjeđe i malo ću si dati truda i vidit što mi je rizično a što nije pa cijepiti samo to.

Ako su životinje pod kontrolom i kreću se u čistom okruženju, mislim da je rizik zaista minimalan ... ne znam. Moja sestra i frendica i puno ljudi koje znam ni djecu ne cijepe. Mislim da je cijela ta panika oko cjepljenja i opasnosti od zaraze fabricirana i napuhana radi zarade. Tu zaista ima najmanje brige za zdravlje osobe ili životinje. Mislim da mirno mogu reći da barem 50% čovječanstva danas boluje od nekog oblika autoimunosti (a mislim da je taj postotak negdje bliže 70-80%) - a i životinje isto tako. A tome nije uzrok nečist zrak

S druge strane, naravno da je po azilima i skloništima pametnije cijepiti - ali to sama logika nalaže.
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 13:21   #83
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Najpametnije bi bilo raditi svake godine titar antitijela pa vidit.

.
Slažem se,samo to poprilično košta,i ak se ne varam kod nas ga ni ne rade,možda na faksu samo i nešto vanredno,ali npr za bjesnoću se šalje prek u Sloveniju,tak je bilo ne?
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 13:55   #84
Raspitat ću se malo kako to ide
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 14:23   #85
Cijepljenje starijih pasa..??

Cijepite li svoje starije pse protiv zaraznih??

Ja sam na sto muka i u dilemi jer ni sama ne znam koliko je to zapravo štetno, i je li nužno....

Imam kujicu od 10 god., i svake godine sam ju u isto vrijeme uredno cijepila protiv zaraznih (parvo, štenećak i lepto, ak se ne varam).
Također imam i ''novu'' kujicu, odraslu, koju sam cijepila kad smo ju našli. Da li da i nju cijepim cijeli život.... ili svake dvije godine...

Međutim sad više ni sama ne znam koliko je to pametno... vetovi naravno kažu da treba cijepiti protiv svega do kraja života...

Za bjesnoću postoji zakon koji je po tom pitanju jasan, pa nemam što dvoumiti jer ionako se cijepiti mora.

Ali ovo... nisam pametna ...

Zna li itko kakva je praksa vani s cijepljenjem protiv zaraznih...?
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 14:30   #86
Quote:
Emma_86 kaže: Pogledaj post
Cijepite li svoje starije pse protiv zaraznih??

Ja sam na sto muka i u dilemi jer ni sama ne znam koliko je to zapravo štetno, i je li nužno....

Imam kujicu od 10 god., i svake godine sam ju u isto vrijeme uredno cijepila protiv zaraznih (parvo, štenećak i lepto, ak se ne varam).
Također imam i ''novu'' kujicu, odraslu, koju sam cijepila kad smo ju našli. Da li da i nju cijepim cijeli život.... ili svake dvije godine...

Međutim sad više ni sama ne znam koliko je to pametno... vetovi naravno kažu da treba cijepiti protiv svega do kraja života...

Za bjesnoću postoji zakon koji je po tom pitanju jasan, pa nemam što dvoumiti jer ionako se cijepiti mora.

Ali ovo... nisam pametna ...

Zna li itko kakva je praksa vani s cijepljenjem protiv zaraznih...?
Ja bi cijepila, tj.cijepim svake godine i ne, ne bi riskirala da zbog jednog preskocenog cjepiva mi pas oboli ili ugine.
Netko ce ti reci da psa nikad nije cijepio i da nije obolio. Po mom misljenju cista sreca.
Oni cijepljenjem razvijaju imunitet. Znaci da su male sanse da oboli, a ako slucajno oboli posljedice nece biti kobne.

Meni je to pita pitanje jednako onome, da li da cijepim svoje dijete? Naravno da necu riskirat i cijepit cu ga.
To je moje misljenje.
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 14:48   #87
Hm sad sam pročešljala ovu temu i pročitala u početku onaj opsežni Clearwaterov post.... Pa kaže da se i odrasli psi za koje se ne zna da li su cijepljeni (pretpostavka da nisu), cijepe 2 puta, jer ako cijepiš samo jednom, ne vrijedi.

E sad, naša je nađena u dobi od preko godinu dana starosti, možda i dvije, i pretpostavka je da nikada nije primila cjepiva za zarazne. Vet ju je cijepio samo jednom, i pitala sam ga treba li za koji tjedan opet, rekao je da ne, jer da pošto je već pas odrastao, da već ima imunitet i dovoljno je cijepiti samo jednom, i kasnije jednom godišnje.

Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 14:51   #88
Quote:
Emma_86 kaže: Pogledaj post
Hm sad sam pročešljala ovu temu i pročitala u početku onaj opsežni Clearwaterov post.... Pa kaže da se i odrasli psi za koje se ne zna da li su cijepljeni (pretpostavka da nisu), cijepe 2 puta, jer ako cijepiš samo jednom, ne vrijedi.

E sad, naša je nađena u dobi od preko godinu dana starosti, možda i dvije, i pretpostavka je da nikada nije primila cjepiva za zarazne. Vet ju je cijepio samo jednom, i pitala sam ga treba li za koji tjedan opet, rekao je da ne, jer da pošto je već pas odrastao, da već ima imunitet i dovoljno je cijepiti samo jednom, i kasnije jednom godišnje.

Mislim da je netko pisao da to ovisi o vrsti cijepiva. kao neke se ponavlaju neke ne (ako sam dobro shvatila).
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 14:59   #89
Mislim da se cjepivo zove Duramune ako se ne varam....
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 22:25   #90
Mojoj koja ima sad 8 godina smo preskočili prvi puta cijepljenje štenećak prošle godine, a baš planiram slijedeći mjesec pocijepiti, pa opet za dvije godine.
A onda ću vidjeti gdje ćemo živjeti, planiram neko preseljenje u kuću pa možda nakon 10-te niti nećemo štenećak zbog utjecaja cjepiva na imunitet.
Ovako dok šećemo par puta dnevno u naselju gdje ima hrpa pasa od kojih netko može biti ozbiljnije bolestan, barem svake druge godine je nužno, barem ću tako ja sa svojom kujicom.
Čitala sam još davno mišljenja američkih veterinara, navodno ta cjepiva drže puno duže u organizmu nego godinu dana, a iako znam da moramo bjesnoću jer je takav zakon svake godine, postoje razna istraživanja vani da se bjesnoća treba cijepiti svake dvije godine.
Navodno nema niti za to nikakve potrebe docjepljivati svake godine, ali zakon je takav, tu sad ne možemo ništa.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 19:19   #91
Ja svoje pse cijepim svake godine protiv zaraznih bolesti... To nije samo cijepivo protiv štenećaka nego i protiv parvovirusa,leptospiroze i još dvije sam neznam fakat kak se zovu... Baš sad sredinom mjeseca idem cijepiti sva tri čudovišta... Zvala sam u dia-vet baš imaju akciju cijepljenja mislim da je oko 90kn cijena... =)))
iklm4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 16:39   #92
Ja cijepim stariju kujicu redovito svake godine protiv zaraznih, i ove godine sam malo ''kasnila'' jer sam dugo vagala, cijepiti ili ne...baš iz tih nekih dilema, učinak cjepiva na imunitet, i koliko je to uopće nužno, ili štetno... no na kraju sam ipak otišla cijepiti, i podijelila s vetom svoje dileme

Uglavnom ono u što me vet uvjeravao, jest da kad god imam mogućnosti (novaca) da cijepim psa godišnje protiv zaraznih. Jer kako on kaže, cjepivo protiv bjesnoće svake godine je nepotrebna glupost, i da se nada da će se možda ulaskom u EU taj zakon mijenjati, jer to cjepivo drži dvije godine. Za razliku od ovog za zarazne, koje zaista drži samo jednu godinu. Sve se svodi na to da, ako pas pogotovo stariji, oboli od neke od tih zaraznih bolesti...teško da će se izvući... e sad, odvagati je li veća šteta od redovnog cijepljenja, ili ako se pas negdje zarazi i čak ugine...

Ne znam, ja još uvijek jesam skeptična, ali me strah toliko riskirati
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 20:02   #93
Ja sam za da se cijepi protiv zaraznih svake godine!!
Parvo je jebeno gadna stvar i to nikome ali nikome ne bi poželjela...
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 14:45   #94
Evo mene čisto informativno zanima cijena prvih 3 cjepiva ( primovakcinacije, 2.vakcin. i 3. vakcin.)
Znam da je čipiranje i cjepivo protiv bjesnoće 200kn, a svake iduće god 135kn. Pa bi me zanimala cijena ovih 3 cjepiva.

Hvala na inf.
MM237 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 17:10   #95
Evo nakon godinu dana, opet dileme oko cijepljenja pasa protiv zaraznih...

Pas mi je već 11 godina redovno cijepljen svake godine protiv zaraznih, no zadnjih godina sve više razbijam glavu time... da li prestati cijepiti, odnosno prorijediti na svake 2 godine, ili barem svaku godinu i pol...

S jedne strane, da ne daj Bože pokupi nešto od tih gadosti, da je puno veća ''šteta''... Ali opet, ne želim joj ako nije nužno rušiti zdravlje cijepljenjem... ni sama ne znam luda sam već

Prošle godine kad sam isto imala ove dileme, i na kraju ipak cijepila, vet me uvjerio da je cjepljenje protiv zaraza korisnije nego ovo s bjesnoćom... I da se nada da će se s EU promijeniti taj glupi zakon o cijepljenju svaku godinu jer je nepotrebno. Ali da sa zarazama ne treba riskirati, da ih pas može pokupiti bilo kako, pogotovo stariji psi da su kritičniji...

Pa, ajmo malo ''friških'' iskustava (pošto je prošla godina dana da sam to pitala ), cijepite li redovno protiv zaraznih, odrasle i starije pse...?

Ako netko zna, može li se kod nas napraviti titar za to??? Jer navodno po raznim istraživanjima ispada da čak i to cjepivo držu puno dulje od godinu dana.
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 16:36   #96
Evo konkretno iskustvo, cijepila sam Sulu svake godine redovito sve ovo vrijeme, kad je imala 7 godina preskočili smo prvi puta, i cijepili kad je imala 8.
Sad pošto ima 9 i pol, razmišljam preskočiti ovu pa opet piknuti kad napuni 10 i tako, ugl. svake druge godine planiram sad.
Mislim da je tijekom godina stekla dovoljno imuniteta jer je vrlo redovito cijepljenja od samih početaka zarazne.
Čak kad sam cijepila ovo prošlo sa osam godina je dobila blagu reakciju, nije baš dobro podnjela cjepivo pa je neću cijepiti više točno u datum svake godine, iako i dalje ne odustajemo od cijepljenja zaraznih naravno.
Albu pak cijepim apsolutno svake godine jer je od rođenja jako jako osjetljiva, što god se ne primi na normalno zdravog psa, primit će se na nju, pa ne riskiram.
Ona ima sad osam godina.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 16:53   #97
Mi smo kad smo imali parvo, par upita poslali vani vetovima bas vezano za cijepljenja zaraznih bolesti i bjesnoce i od svih smo dobili isti odgovor:
Da oni stence prvu godinu cijepe jednom na zarazne i da ne ponavljaju do prve godine zivota. Da kad pas navrsi prvu godinu ga cijepe i docijepe i onda svaku godinu docijepljivanje, a neki svaku drugu.
Kazu da odkad tako rade unazad 7 god da nije bio niti jedan slucaj proboj imuniteta niti parva u njih. Da se pretjeranim cijepljenje samo radi lose stencima, narusva im se imunitet.
Da to sto pise da treba 1,2,3 cijepljenje je marketinski trik.

Cijepljenje bjesnoce rade svake tri godine.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 17:51   #98
Ja cijepim i docijepim jednom (i mace i pse) i onda na godinu i pol cijepim, stariju macu cu sad cijepiti, tocno dvije godine ce proci.. Kad ce mi pas biti stariji planiram isto svake druge godine cijepiti..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 18:04   #99
jeli još netko stekao dojam da su cijepljenja marketinški trik, kod svih kućnih životinjama, i u 50% slučajeva "vanjskih" domaćih životinja?
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 18:05   #100
Na CACIB-u smo s uzgajivacima pricali o cjepivima i puno tog, i puno njih je reklo da prakticiraju ovo kako vani veterinari rade.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.