Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2013., 19:38   #21
Quote:
Martin911 kaže: Pogledaj post
Ista situacija kao i početni post.

PREKLINJEM za pomoć, 3 sata već pokušavam i ništa. Imam mikrofon, klasični 3.5mm ulaz i adapter za 6mm koji nemam di ukopčat, znači samo 3.5mm imam zapravo. Pokušao sam u zvučnike, kompjuter, bežični zvučnik i kasetofon i i dalje niti jedan niti jedan ne radi. mikrofon radi, ali jednostavno kad pričam niš se ne čuje. Šta više da radim pomagajte...
Za XP skini kvačicu sa "mute microphone" u Sound Mikseru, za Win 7 uradi ovako...

http://h30434.www3.hp.com/t5/Noteboo...ed/td-p/766833
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 19:46   #22
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Za XP skini kvačicu sa "mute microphone" u Sound Mikseru, za Win 7 uradi ovako...

http://h30434.www3.hp.com/t5/Noteboo...ed/td-p/766833
Hvala na odgovoru, to sam sve već napravio i mikrofon prepoznaje glas, no ono što ne radi je što se ne čuje. To je meni najbitnije, da se može pjevat na mikrofon, a to ne radi...znaš možda neko rješenje za to?
Martin911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 19:55   #23
Quote:
Hvala na odgovoru, to sam sve već napravio i mikrofon prepoznaje glas, no ono što ne radi je što se ne čuje. To je meni najbitnije, da se može pjevat na mikrofon, a to ne radi...znaš možda neko rješenje za to?
Za to ti treba program za karaoke, karaoke player...

http://www.vanbasco.com/karaokeplayer

Da li imaš urednu audio konferenciju na npr. Skype-u? Ili bilo kakvom drugom programu koji obuhvata audio chat? Koji OS koristiš?
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 20:02   #24
Koristim Windows 7

Nisam probao na skype, ali mislim da bi radilo. jednostavno mi nije jasno što trebam napraviti da bi se moglo pjevat na mikrofon. Sjećam se pred par godina isti problem je bio u pitanju ali tad sam imao neku prastaru liniju koja je imala 6mm ulaz i kad sam to sve spojio radilo je bez problema pa se nisam zamarao više s tim. Evo sad sam instalirao vanbasco i dalje se ne čuje ništa
Martin911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 20:08   #25
Quote:
Koristim Windows 7

Nisam probao na skype, ali mislim da bi radilo. jednostavno mi nije jasno što trebam napraviti da bi se moglo pjevat na mikrofon. Sjećam se pred par godina isti problem je bio u pitanju ali tad sam imao neku prastaru liniju koja je imala 6mm ulaz i kad sam to sve spojio radilo je bez problema pa se nisam zamarao više s tim. Evo sad sam instalirao vanbasco i dalje se ne čuje ništa
Jel' imaš uopšte zvuk kada reproduciraš .mp3 fajlove sa PC-a? Pusti neki .mp3 pa mi javi je li sve oke. Idem instalirati taj player samo da provjerim neke opcije. Mora raditi ako "bi radilo" i na Skype-u.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 20:11   #26
Quote:
gpeditmsc kaže: Pogledaj post
Jel' imaš uopšte zvuk kada reproduciraš .mp3 fajlove sa PC-a? Pusti neki .mp3 pa mi javi je li sve oke. Idem instalirati taj player samo da provjerim neke opcije. Mora raditi ako "bi radilo" i na Skype-u.
Znači kad pustim muziku a mikrofon je plugiran, ne čuje se ništa dok je mikrofon u rozom socketu, kad ga premjestim u zeleni onda se čuje, ali nijedno ni drugo ne reproducira moj glas.
Martin911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 20:13   #27
No ono što uopće ne razumijem je zašto mikrofon ne radi kada ga uštekam u posebne zvučnike, zvučnike koji su uključeni u struju i nemaju veze s kompjuterom
Martin911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 20:33   #28
Quote:
Znači kad pustim muziku a mikrofon je plugiran, ne čuje se ništa dok je mikrofon u rozom socketu, kad ga premjestim u zeleni onda se čuje, ali nijedno ni drugo ne reproducira moj glas.

Mikrofon se uključuje u taj rozi. Ako nakon uključenja mikrofona ne radi ton, onda je:

1. Mikrofon je u kratkom spoju, najčešće negdje na kablu pri ulazu ;

2. Neispravni kontakti na priključnom mjestu u koje uključuješ mikrofon.

3. Mikrofon uopšte ne radi zbog mehaničkog oštećenja i tsl...

Quote:
No ono što uopće ne razumijem je zašto mikrofon ne radi kada ga uštekam u posebne zvučnike, zvučnike koji su uključeni u struju i nemaju veze s kompjuterom
Koliko je snage to pojačalo? Radi se o nekakvom mini pojačalu nalik onom za PC, ili koncertnom (ovo zadnje pretpostavljam, ako već voliš pjevati)? Ako ti na takvom pojačalu radi neki drugi mikrofon a taj ne, onda je do mikrofona, ako ne radi ni on, onda je ili do kablova, ili je u pitanju elektronički kvar.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 20:39   #29
Evo napokon sam saznao da takav mikrofon jednostavno ne može u kompjuter. trebam kupiti pojačalo za mikrofon, ispričavam se za trošenje tvog vremena, ali hvala na pokušajima barem!
Martin911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 20:49   #30
Quote:
Evo napokon sam saznao da takav mikrofon jednostavno ne može u kompjuter.
http://www.forum.hr/showpost.php?p=4...4&postcount=21

Ako ga možeš uključiti onda je sve oke jer na tom ulazu možeš koristiti bilo kakav dinamički mikrofon. Problem ostaje u skidanju kvačice za "mute microphone" ili u mikrofonu kojeg možeš i pozajmiti, poslije toga i kupiti kada utvrdiš da je do mikrofona.

Quote:
trebam kupiti pojačalo za mikrofon
Za PC ti to ne treba jer je pretpojačalo integrisani dio matične ploče, no ako ga koristiš mimo PC-a (kao što si pitao) onda ti treba pojačalo koje se u novijim verzijama obično nalazi u zvučnim kutijama zajedno sa izvorom napajanja.

Quote:
ispričavam se za trošenje tvog vremena, ali hvala na pokušajima barem!
Ništa. Laka noć i svako dobro.
gpeditmsc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.