Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2004., 02:07   #81
John Denver!


Imam 17 njegovih pjesama na mp3
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 12:49   #82
Dixice su bolje od 90% tzv alt.countryja, a ove sto je inicijator teme zapoceo treba preskociti, kao i vecinu prezivjelog alt.countryja, a usredotociti se na neokaljane kvalitete kao sto su Townes Van Zandt, Jimmie Dale Gilmore, Joe Ely, Emmylou Harris, Gram Parsons, Johnny Cash, Kris Kristofferson i da sad ne nabrajam. Za one kojima je "cisti" country malo previse, onda nek probaju Rank And File, Jason And The Scorchers, Jon Wayne, Knitters, Green On Red, Blacky Ranchette, Neko Case, Laura Cantrell itd...

da se ne ponavljam, o ovome je vec bilo rijeci ranije, a dobar link je http://www.math.lsu.edu/~zabic/lighthouse/20020511.htm
zabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 12:56   #83
A malo jos o Dixicama. Ozbiljno mi se svidjaju. Jedino bih im zamjerio sto je ipak ta produkcija dosta ispeglana. Ono kompjuteri doteruje pitcheve i tako to. Ali, imaju puno dobrih stvari i mislim da (ne samo zbog imena), one su fina zenska reinkarnacija Lowela Georga i njegove zivopisne highway vizije americane sa suptilnim politickim ispadima, cvrstim stavovima i finom slide gitarom. Plus cinjenica da ih pored svega toga mlade kaubojke puse je vise nego simpaticna u mojoj knjizi.
zabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 14:33   #84
Quote:
zabic kaže:
Dixice su bolje od 90% tzv alt.countryja, a ove sto je inicijator teme zapoceo treba preskociti, kao i vecinu prezivjelog alt.countryja, a usredotociti se na neokaljane kvalitete kao sto su Townes Van Zandt, Jimmie Dale Gilmore, Joe Ely, Emmylou Harris, Gram Parsons, Johnny Cash,
moram priznati da su mi recimo proslogodisnji Calexico ili Handsome Family upravo genijalni, a to sto u svakoj pjesmi nemaju bendžo ili lap steel, te im se svaka druga stvar ne zove "lonesome highway" ili "cotton fields" u stvari je samo pohvalno
ja ne kuzim zasto bi se novi alt.country (oprosti ako sam krivo shvatio sto si mislio reci), da bi bio "dobar, morao svesti na recikliranje uz barem jednu obaveznu obradu parsonsa ili van zandta
__________________
There is nothing worse than a harlot turned respectable. A reformed anything is bad enough...but a reformed harlot is the direct wrath of the Devil.
FrankHarrigan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 14:48   #85
Ja to nisam rekao! Uostalom Calexico, pa i Handsome Family spadaju u 10% alt.countryja koji su bolji od Dixica, naravno! Pa ljudi moji Calexico su genijalci i tu nema sta, poticu iz Giant Sand okrilja, sviraju obrade Minutemen i sta tu ima dalje da se prica! Na los alt.country mislim uglavnom na citavu GOMILU bandova i samozvanih singer-songwritera koji su se u Americi projavlili u drugoj polovici devedesetih na celu sa Ryanom Adamsom koji su posli za trendom vdjevsi koliko se ljudi sijeku na ujaka Tupela, njegovog sina Volta i brata mu Wilca, pa se iznjedrila jedna grozomorna kolicina dosadnih cesto usporenih cdova praznjikave poezije o autoputevima i usamljenosti. Formula za takav album je bila malo twanga, malo post modernog senzibilizma, glumljenje stanja vjecne alkoholiziranosti (Slobberbone, The Bogs) ili drogiranosti (Jesse Malin) ili oboje. Govorim o tom trendu, ne o Calexico i juft! Sta ti bi da me tako ugrizes.
zabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 14:55   #86
sto se vi tako kostrijesite na adamsa? momce ima par dobrih albuma
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 14:57   #87
Quote:
zabic kaže:
Sta ti bi da me tako ugrizes.
dakle, ipak sam krivo shvatio sto si htio reci
frends again?

no ipak, usprkos tome sto se slazem sa svim sto si napisao u drugom postu, meni je "Heartbreaker" i dalje jako drag album
__________________
There is nothing worse than a harlot turned respectable. A reformed anything is bad enough...but a reformed harlot is the direct wrath of the Devil.
FrankHarrigan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 15:07   #88
Meni se jedino svidja Faithless Street. Ne znam, nekako mi se njegov nasput doima izvjestacen, odglumljen, proracunat.
zabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 18:00   #89
alt country kao i svaki drugi popularni muzički pravac za sobom vuče puno manirističkog smeća, i to stoji. dobra stvar je što do nas u europi ipak dolazi ono kvalitetnije i poznatije (nisam ni čuo za jessea malina i bogse). iz nekog čudnog razloga na ovim prostorima su se uvijek pušile (pa su zato i dolazile) dobre stvari poput wynna, walkaboutsa, green on reda, blood on the saddlea i sličnih, dok svi oni silni kaubojasti tipovi kojima se albumi reklamiraju u no depressionu nisu baš puno koncertirali ovuda. što se ryana adamsa tiče, imam ambivalentan odnos; whiskeytown mi je super (pogotovo strangers almanac), heartbreaker odličan, gold dobar, a ovo ostalo... slabo s pokojom dobrom pjesmom.
moose is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 18:02   #90
Ma da, useo si mi rijec iz usta - dok to doje do nas - nekako se fino profiltrira.
zabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 00:11   #91
Pravi topic za prave redneckse!

Moram reci da ne slusam bas osobito country. Iako sam prije par dana bio na audiciji u jednom country bandu. I kako stvari stoje izgleda da cu dobiti posao.

Ali decki i gospodjica nisu bas ono pravi zaguljeni teksaski cowboys.... Ipak su malo na stranu rocka - Eagles, Bonnie Raitt, Vince Gill i tako to.

A sto se tice alternativnog countryja...What the hell is that?
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 00:13   #92
il je country ili nije country. nema tu nikakvog alternativnog countryja.
zabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 00:47   #93
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Pravi topic za prave redneckse!

Moram reci da ne slusam bas osobito country. Iako sam prije par dana bio na audiciji u jednom country bandu. I kako stvari stoje izgleda da cu dobiti posao.

Ali decki i gospodjica nisu bas ono pravi zaguljeni teksaski cowboys.... Ipak su malo na stranu rocka - Eagles, Bonnie Raitt, Vince Gill i tako to.

Čekaj...kakav posao? Štaš svirat nešt? Ak gitaru, uzmi si Vince Gill pick-upove EMG sa SPC-om, savršenstvo.

Kakva audicija? Ko? Poznat, nepoznat?
__________________
Di si? Šta ima?
Superhrabar Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 03:42   #94
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
A sto se tice alternativnog countryja...What the hell is that?
Dobro, nema mozda alternativnog al uglavnom se misli na onaj pravi country a ne one komercijalne ljige koje slushamo po grammyima i sl.
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 05:56   #95
OK. Sviram bass.

Sin Toma Hilla (Rockabilly Hall of Fame in Nashville) i necak Carla Smitha (takodjer Hall of Fame) zajedno sa bandom trazili su nekih mjesec dana bass gitaristu i nitko se nije javljao. Pa sam se ja javio, iako sam, u stvari blues bass gitarist (ali mi se band raspao jer decki nisu mogli izdrzati pritisak da sviramo unaokolo - Jumpin' blues West Coast style).

Otisao sam na audiciju, odsvirali smo par stvari (Desperado - Eagles, jednu od Vince Gilla i par nekih "zenskih" stvari), pa su decki zvucali zainteresirani. Cekaju da nadju dobrog gitaristu, pa ce mi ovih dana javiti idemo li ili ne. Trebalo bi svirati covers u jednom velikom baru u sredisnjoj Georgiji (3 dana u tjednu) i dobro placaju.

Sad cekam na odgovor.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 22:34   #96
Highway Kind
from POET: A Tribute to Townes Van Zandt
(Townes Van Zandt)
My days they are the highway kind
They only come to leave
But the leavin' I don't mind
It's the comin' that I crave
Pour the sun upon the ground
Stand to throw a shadow
watch it grow into a night
and fill a spinnin' sky.

Time among the pine trees
It felt like breath of air
usually I just walk these streets
and tell myself to care
sometimes I believe me
sometimes I don't hear
sometimes the shape I'm in
Won't let me go.
I don't know too much for true
but my heart knows how to pound
my legs know how to love someone
my voice knows how to sound
shame that it's not enough
shame that it is a shame
follow the circle down
where would you be
You're the only one I want
and I've never heard your name
Let's hope we meet someday
if we don't it's all the same
I'll meet the ones between us
be thinkin' 'bout you
all the places I have seen
and why you were not there.
Nemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 20:03   #97
"..Ja nešto u zadnje vrijeme ufatio samog sebe da stalno pušćam Glen Campbella...pa, jebo majku, čiča je stvarno dobar.."

Dobar, dobar. On ustvari nije country vise je pop-rock (slusajte njegovu verziju Midnight Cowboy)..u svoje vreme kada je Brian Willson odustao od turneja zbog raznoraznih strahova, njega je jedno vreme (dve godine) menjao Glen Campbell, verovali ili ne..
JJCale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 10:05   #98
Meni je Sweethart of the rodeo miljama ispred svega drugoga. I ne samo countryja


The jukebox is playin' a honky-tonk song
"One more", I keep sayin', "and then I'll go home"
What good will it do me, I know what I'll find
An empty bottle, a broken heart and you're still on my mind

The people are dancin' and havin' their fun
And I sit here thinkin' about what you have done
To try and forget you, I've turned to the wine
An empty bottle, a broken heart and you're still on my mind

Alone and forsaken, so blue I could cry
I just sit here drinkin' till the bottle runs dry
What good will it do me, I know what I'll find
An empty bottle, a broken heart and you're still on my mind
An empty bottle, a broken heart and you're still on my mind


__________________
She blinded me with science!
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 09:05   #99
Preporuke su Johnny Cash i Townes Van Zandt ostali nisu tako dobri.

Od Casha su reizdani u cijelosti Live at Folsom prison i Complete live at San Quenteen. Za pocetak dalje ne moras traziti.

Od Townesa nadji Rear View Mirror ili Live at the old Quarter. A ako poslusas Abnormal ili In pain i budu ti dobri onda si se skroz navukao.

Inace Sixteen Horsepower su zakon Low estate ili Secret South su odlicni. Na folklore je malo meksi zvuk. Mislim da su se raspali nazalost.
Kukichiyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 18:57   #100
Exclamation new country, anyone?

Martina McBride, Faith Hill, LeAnn Rimes, Lee Ann Womack, Dixie Chicks, Trisha Yearwood, ima li još netko ovdje tko ih voli sve ili neku od njih? Koja vam je naj? Naj pjesme? Raspišite se.
Monty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.